لیگال اپلای پایگاه اطلاع رسانی موسسات مهاجرتی مجاز و رسمی

دانشگاه های استرالیا

مشاهده اطلاعات کامل استرالیا

دانشگاه های استرالیا

کشور استرالیا دارای دو نوع سیستم دانشگاهی دولتی و خصوصی است تعداد دانشگاه های استرالیا که دولتی هستند ۳۸ و تعداد دانشگاه خصوصی در این کشور ۲ عدد است. ۲۱ عدد از این دانشگاه ها در حال ارائه ی دوره های آموزش عالی می باشد و ۸ تا از این دانشگاه ها در زمره ۸ دانشگاه برتر استرالیا و دارای رنک علمی در سطح جهانی هستند.

برخی رشته های تحصیلی در بعضی از این دانشگاه ها تدریس می شود مثلا رشته های تحصیلی مهندسی و انواع مدیریت ها ی تجارت و بازرگانی تقریبا در همه دانشگاه ها در حال تدریس است اما رشته های دیگر مثل رشته های پزشکی و پیرا پزشکی فقط در برخی از این دانشگاه ها تدریس می شود.

هر کدام از این دانشگاه ها برای پذیرش در انواع رشته ها، شرایط و ضوابط خاص خود را دارند. دانشگاه های استرالیا به این صورت هستند که هرکدام در ایالتی در استرالیا قرار دارند و در هر ایالت حداقل یکی از ۸ دانشگاهی که جز دانشگاه های برتر کشور استرالیا و جهان است قرار دارد که هر کدام از این دانشگاه ها با تراز علمی بالا، پردیس هایی در دیگر ایالت های استرالیا دارند.

به طور کلی در میان ۲۰ دانشگاه برتر دنیا، دانشگاه های استرالیا دارای رنک علمی بوده و در بسیاری از رشته ها ی تحصیلی به عنوان برترین ها دیده می شوند و مابقی نیز در ۴۰۰ دانشگاه برتر جهان جای می گیرند.

نکته ی قابل توجه در مورد ۸ دانشگاهی که در بالا درباره ی آن ها توضیح داده شد  که از مابقی دانشگاه های استرالیا برترند بدین معنی نیست که همه ی رشته های تحصیلی در این دانشگاه ها ارائه شود و یا اینکه در همه رشته های تحصیلی تاپ باشد چه بسا که رشته ای در دانشگاهی غیر از این ۸ دانشگاه اصطلاحا قطب بوده و حرف اول را بزند پس منظور ما رنک علمی دانشگاه به طور کلی است نه اختصاصا رشته ی تحصیلی.

 

لیست دانشگاه های استرالیا بر اساس رتبه بندی

 

در مورد چند دانشگاه فوق به اختصار توضیحاتی ارائه می شود:

دانشگاه موناش

دانشگاه موناش سالیانه ۵۸ هزار دانشجو می پذیرد. دارای ۸ پردیس است و سال تاسیس آن ۱۹۵۸ است. از جمله امتیازات این دانشگاه می توان به تمرکز بین المللی، اشتغال و خلاقیت اشاره کرد.

 

دانشگاه وسترن سیدنی

این دانشگاه خدمات و تسهیلات بی نظیری را به دانشجویان بین المللی ارائه می دهد از جمله ی آن ها ارائه کردن مکانی برای زندگی، خدمات مشاوره، درمانگاه هایی با درمان سنتی و داروهای طبیعی می باشد. هدف این دانشگاه رسیدن به بالاترین کیفیت و سطح حرفه ای است.

 

دانشگاه ملبورن

دانشگاه ملبورن در کارنامه ی خود بیشترین جایزه ی نوبل در میان دانشجویان خود را دارد . در سال ۱۸۵۳ تاسیس شده است . این دانشگاه با سابقه ۱۶۰ ساله ی خود و با داشتن محققان و دانشجویان برتر یکی از ۵۰ دانشگاه برتر در سطح جهانی است.

 

آخرین ویرایش: ۱۳۹۹/۰۵/۰۱
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021

نظرات شما در مورد این مقاله

مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021