لیگال اپلای پایگاه اطلاع رسانی موسسات مهاجرتی مجاز و رسمی

دانشگاه ماساریک چک

تحصیل در چک

این دانشگاه دولتی از بهترین دانشگاه های جمهوری چک است که در سال ۱۹۱۹ در شهر برنو تاسیس گردید و به عنوان یک عضو از گروه دانشگاه
های کامپوستلاو شبکه اوترخت که هر دو به منظور ایجاد همکاری بین دانشگاه های سراسر اروپا تشکیل شده اند ، فعالیت می نماید.
دانشگاه ماساریک همچنین به علت ارائه دروس به زبان انگلیسی و آلمانی یکی از ایده آل ترین مقاصد تحصیل در چک برای دانشجویان بین المللی محسوب می شود.
بر اساس رتبه بندی QS این دانشگاه رتبه ۶۰۰-۵۵۱ در دنیا را دارا می باشد.
شهر برنو دومین شهر بزرگ این کشور و مرکز اصلی منطقه زیبای موراویا در جنوب جمهوری چک است و از لحاظ موقعیت جغرافیایی در ۱۰۰ کیلومتری
کشور اتریش واقع شده است.
دانشگاه ماساریک که به نام توماش گاریگ ماساریک اولین رئیس جمهور چکسلواکی پس از جنگ جهانی اول و استقلال از امپراتوری اتریش-مجارستان نام گذاری شده است در زمره دانشگاه های دولتی جمهوری چک قرار دارد و سطح تحقیقاتی بالایی را دارد.

تحصیل در دانشگاه ماساریک در چک

در حال حاضر ۳۶۰۰۰ دانشجو در ۹ دانشکده و بیش از ۱۹۰ دپارتمان این دانشگاه در حال تحصیل هستند.
بیش از نیمی از این تعداد در مقاطع کارشناسی ارشد ، دکتری و بالاتر به تحصیل پرداخته و نزدیک به ۲۰٪ آنان را دانشجویان خارجی تشکیل می دهند.
زبان تحصیل در جمهوری چک انگلیسی و چکی می باشد ولی اغلب برنامه های این دانشگاه به زبان انگلیسی و آلمانی است و گزینه های انتخابی که برای دانشجویان بین المللی بسیار ایده آل می باشند.
دانشگاه علوم پزشکی ماساریک دومین دانشگاه بزرگ ملی در جمهوری چک است.
اولویت اصلی دانشگاه ماساریک تحقیقات علمی در این دانشگاه می باشد.

دانشکده های دانشگاه ماساریک

هزینه دانشگاه ماساریک

از ۲۲۰۰ تا ۱۵۰۰۰ دلار برای مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد به زبان‌های خارجی و برای مقطع دکتری ۲۵۰۰ تا ۶۲۰۰ دلار دانشجویان باید هزینه
پرداخت کنند.
متقاضیان رشته های پزشکی در دانشگاه ماساریک نیازمند سپری کردن ۶ سال تحصیلی می باشند و اگر خواهان سپری کردن دروس به زبان چکی باشند کاملا رایگان و اگر خواهان خواندن دروس به زبان انگلیسی باشند سالیانه حدود ۲۰ تا ۳۰ میلیون تومان هزینه در بر دارد.

بورسیه و کمک های مالی

این دانشگاه به افرادی کهدارای سوابق تحصیلی مناسبی باشند بورسیهمی دهد.
در سال های اخیر این دانشگاه جایگاه مهمی در رقابت جهت دریافت بورسیههای تحقیقاتیداشته و همچنین بیشترین تعداد متقاضیان را بین دانشگاه های دیگر دارا می باشد که این امر باعث می شود دانشگاه برای پذیرش دانشجو محدودیت داشته باشد.

تحقیق و پژوهش

اولویت اصلی دانشگاه ماساریک تحقیقات علمی در این دانشگاه می باشد و همراه با سایر موسسات آموزش عالی ،مرکز پژوهشی برای تحقیقات اساسی و کاربردی در زمینه علوم زندگی است.

کار ضمن تحصیل در دانشگاه های جمهوری چک

دانشجویان می توانند برای تامین بخشی از هزینه های تحصیل و زندگی خود در این کشور به صورت پاره وقت تا ۲۰ ساعت در هفته مشغول به کار شوند .
البته دانشجویان بین المللی از کشورهای خارج از اتحادیه اروپا باید مجوز کار واقامت در این کشور دریافت کنند.

آخرین ویرایش: ۱۳۹۹/۰۲/۲۸
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021

نظرات شما در مورد این مقاله

مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021