لیگال اپلای پایگاه اطلاع رسانی موسسات مهاجرتی مجاز و رسمی

دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان

دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان ها

دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان

دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان به عنوانِ اولین دانشگاه ایالت بایرن در سال ۱۴۷۲ تاسیس شده است. این دانشگاه ابتدا در شهر اینگولشتات بنا شد (اینگولشتات در ۸۰ کیلومتری شمال مونیخ قرار دارد). اما پس از اِشغال شهر توسط ارتش فرانسه به شهر لانزهوت و سپس به شهر مونیخ انتقال پیدا کرد.

این دانشگاه یکی از دانشگاه های ممتاز تحقیقاتی اروپا به حساب می آید. قدمت دانشگاه به بیش از ۵۰۰ سال می رسد. این دانشگاه دارای بیش از ۵۱،۰۰۰ دانشجو می باشد. حدود ۷،۸۰۰ نفر آنها دانشجویان بین المللی از ۱۲۵ کشور می باشند.این دانشگاه بیشترین تعداد دانشجویان بین المللی را در بین دانشگاه های آلمان به خود اختصاص داده است. تعداد دانشجویان بین المللی معادل ۱۵ درصد کل دانشجویان دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان است.

مرکز پزشکی دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان با ۲٫۳۰۰ تخت در برلین جزو بزرگترین و با شکوه ترین مراکز در نوع خودش در آلمان به شمار می رود. این مرکز پزشکی سالانه معالجه ی بیش از ۵۰۰٫۰۰۰ بیمار را پیگیری می کند که دارای ۲۹ کلینیک تخصصی است. مرکز پزشکی دانشگاه ۹٫۵۰۰ پرسنل دارد که حدود ۱٫۷۰۰ نفر آنها پزشک و ۳٫۲۰۰ نفر انها کادر پرستاری می باشند. این دانشگاه به ۱۸ دانشکده تقسیم شده است.

دانش آموختگان سرشناسِ دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان

اگر علاقمند به تحصیل در آلمان هستید، حتما نام دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان به گوش شما خورده است. این دانشگاه

اگر بخواهیم اشاره به افراد سرشناسی که در این دانشگاه تحصیل کرده اند اشاره کنیم. نامی آشنا در این لیست به چشم خواهد خورد. فریدون فرخزاد، و محمداقبال لاهوری از دانشجویان ایرانی و مشهور این دانشگاه هستند. علاوه بر آنها آدولف هیتلر، ماکس پلانک و وزیر هایزنبرگ از افراد سرشناسی هستند که در این دانشگاه تحصیل کرده اند.

موقعیت جغرافیایی دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان

دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان (LMU) یک دانشگاه دولتی است که در یکی از بزرگترین شهرهای پیشرفته آلمان در همجواری دو کشور اتریش و ایتالیا با آب و هوایی معتدل تر نسبت به شمال، دانشگاه در شهر مونیخ واقع شده است. مونیخ سومین شهر بزرگ آلمان بعد از برلین و هامبورگ است. در حدود ۱٫۳۳۰٫۰۰۰ نفر در این شهر زندگی می کنند. مونیخ کنار رود ایسار و شمال کوه آلپ واقع شده است و ۵۰ کیلومتر تا کوه آلپ فاصله دارد. مونیخ مرکز ایالت بایرن است و در رتبه ی چهارم بهترین شهرهای جهان برای زندگی به حساب می آید.

مونیخ دارای آب و هایی بسیار دل انگیز و طبیعت بسیار زیبا می باشد. این شهر میزبان بازی های المپیک تابستانی ۱۹۷۲ بود. مترو مونیخ در سال ۱۹۷۱ تاسیس شد و هم اکنون دارای ۸ خط و ۹۶ ایستگاه است. دوچرخه سواری حضور پر رنگی در شهر دارد. در این شهر دوچرخه به عنوان یک جایگزین خوب به جای وسایل حمل و نقل موتوری به حساب می آید. خطوط ویژه ی دو چرخه در شهر گسترده شده اند. می توان نتیجه گرفت که اگر قصد تحصیل در آلمان را دارید این دانشگاه می تواند گزینه خوبی برای شما باشد.

دانشگاه-لودویگ-ماکسیمیلیان-ها

رشته های دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان

همانطور که می دانید هر دانشگاهی در دنیا به بعضی رشته ها معروف است. و به قولی در برخی رشته ها حرف اول را می زند. این موضوع درباره دانشگاه های ایران نیز صادق است. بنابراین، اگر علاقمند به تحصیل در این دانشگاه هستید، یکی از مواردی که باید به آن توجه داشته باشید این است که بدانید این دانشگاه در کدارم رشته ها برتر است. اگر به تاریخ کلاسیک علاقه دارید، بدانید که دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان در این رشته بهترین رتبه را دارد. دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان، رتبه ی ۴ جهان را دارد. بعد از آن در زمینه ی فلسفه رتبه ی ۱۰، در زمینه فیزیک و ستاره شناسی رتبه ۲۲ و در زمینه علوم دامپزشکی رتبه ۲۵ جهان را داراست. جالب است بدانید که این دانشگاه بعد از رشته های مذکور در رشته الهیات دینی و علوم طبیعی زبانزد است و به ترتیب رتبه ۳۲ و ۳۳ جهان را دارد.

سال تحصیلی رسما به دو نیمسال تقسیم می شوند

همانند دانشگاه های دیگر دو ترم تحصیلی در سال باری دانشجوها تعریف می شود. در دانشگاه لودیگ هم این شرایط برقرار است دو ترم زمستان و تابستان به صورت زیر می باشند:

ترم زمستان : ۱ اکتبر تا ۳۱ مارس
ترم تابستان : ۱ اوریل تا ۳۰ سپتامبر
بنابراین ترم زمستان در طی ۱۵ هفته و ترم زمستان در طی ۱۴ هفته برگزار می شود.

آخرین مهلت ارائه درخواست پذیرش

برای گرفتن پذیرش از دانشگاه لودویک دو بار در سال در دو ترم تحصیلی می توانید اقدام نمایید. برای اخذ پذیرش از دانشگاه ها باید توجه داشته باشید که ددلاین های ثبت نام را از دست ندهید. دو ددلاین ثبت نام در دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان به صورت زیر است:

مهلت برای ترم زمستان : ۱۵ ژوئیه
مهلت برای ترم تابستان : ۱۵ ژانویه

دانشگاه Ludwig Maximilians از بزرگترین دانشگاه‌های آلمان و یکی از دانشگاه‌های برتر آن کشور است. تمامی دوره های کارشناسی در دانشگاه Ludwig Maximilians به زبان آلمانی تدریس می شوند اما در مقطع فوق لیسانس و دکترا دانشجویان ایرانی می توانند به هر دو زبان انگلیسی یا آلمانی تحصیل نمایند. برای تحصیل در دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان، دانشجویان شهریه ای پرداخت نخواهند کرد. تحصیل رایگان می باشد. فقط برای ثبت نام برای یکبار شهریه ای معادل ۱۲۸ یورو به حساب دانشگاه واریز می گردد. از دیگر مزایای این دانشگاه ارائه دوره های زبان تابستانی با هزینه ای معادل ۱۰۰۰ یورو برای تحصیل و خوابگاه می باشد. مهلت نهایی ثبت نام در دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان برای ترم زمستان تا ۱۵ جولای و برای ترم تابستان تا ۱۵ ژانویه می باشد.

دانشکده های دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان

۱- دانشکده الهیات کاتولیک
۲- دانشکده الهیات پروتستان
۳- دانشکده حقوق
۴- دانشکده مدیریت کسب و کار – مدرسه مدیریت مونیخ
۵- دانشکده اقتصاد
۶- دانشکده پزشکی
۷- دانشکده تاریخ و هنر
۸- دانشکده دامپزشکی
۹- دانشکده فلسفه، علم فلسفه و پژوهش در دین
۱۰-دانشکده روانشناسی و علوم تربیتی
۱۱-دانشکده مطالعات فرهنگ
۱۲- دانشکده زبان و ادبیات
۱۳- دانشکده علوم اجتماعی
۱۴- دانشکده ریاضیات، انفورماتیک و آمار
۱۵- دانشکده فیزیک
۱۶- دانشکده شیمی و داروسازی
۱۷- دانشکده زیست
۱۸-دانشکده علوم زمین

شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه لودویک ماکسیمیلیان

برای اخذ پذیرش در دانشگاه لودیگ ماکسیمیلیان در پروسه اخذ پذیرش دو مرحله مهم تعریف شده است. برای ثبت نام در این دانشگاه باید این دو مرحله را پشت سر بگذارید: مرحله پیش ثبت نام و مرحله ثبت نام اصلی. در بخش پیش ثبت نام،  مدارک ارسالی دانشجو به طور ضمنی توسط دانشگاه ارزیابی می شود. در این مرحله برای برخی رشته ها از متقاضی مصاحبه می شود. در بخش ثبت نام اصلی، باید توجه داشته باشید که در این مرحله برای برخی رشته ها برای پذیرش آزمون ورودی تعریف شده است. رشته هایی مثل پزشکی و حقوق، جزو رشته هایی هستن که دانشجو باید ابتدا آزمون ورودی را پشت سر بگذارد. این رشته ها در دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان به زبان آلمانی ارائه می شوند.

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام

برای ثبت نام در دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان باید ابتدا مدارک مورد نیاز دانشگاه را تهیه کنید. برخی از این مدارک به صورت زیر می باشند:

هزینه تحصیل در دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان

دانشگاه های دولتی در کشور آلمان به تحصیل رایگان آن مشهور است. دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ نیز از این قاعده مستثنی نیست. این دانشگاه نیز یکی از دانشگاه‌های برتر آلمان است که رایگان به شمار می‌آید. شهریه تحصیل در این دانشگاه بسیار کم بوده و جزو دانشگاه‌های رایگان جهان است. اگر علاقمند به تحصیل در مقطع دکتری هستید حتما می دانید که این دانشگاه هر سال در برخی از گرایش‌های مقطع دکتری بورسیه کامل ارائه می کند. به وسیله این بورسیه ها هزینه های دانشجو پوشش داده خواهد شد. و علاوه بر این حقوق ماهانه نیز برای دانشجو در نظر گرفته می شود. علاوه بر این بورسیه ها، موسسات متعددی نیز وجود دارند که دانشجویان برخی رشته‌ها در مقاطع مختلف را مشمول شرایط کمک هزینه و بورسیه می‌کنند.

همانطور که در مقاله های قبلی نیز اشاره کردیم، شانس دریافت بورسیه برای دانشجویان و متقاضیان مقطع کارشناسی بسیار کمتر از دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکترا است. پس اگر شما متقاضی تحصیل در مقاطع پایین تر هستید برای پوشش هزینه های خود می توانید روی کار دانشجویی حساب باز کنید. در شهر مونیخ  می‌توانید با مراجعه به مرکز کاریابی دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ از خدمات این مرکز برخوردار شوید. مرکز کاریابی دانشگاه با شرکت‌ها و موسسات مختلفی در ارتباط است و این امکان را برای دانشجویان فراهم می کند تا فرصت های شغلی بیشتری نصیب آنها شود. دانشجویان در طول مدت تحصیل می‌توانند تا سقف ۲۰ ساعت در هفته به کار مشغول باشند.

خوابگاه دانشجویی در دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان

بعد از هزینه های تحصیل، خوابگاه دانشجویی و محلی برای سکونت مهمترین دغدغه دانشجویان است. دانشگاه لودیگ ماکسیمیلیان برای راحتی دانشجویان شرایطی را فراهم کرده است. اتحادیه ای به نام Studentenwerk München، اتحادیه دانشجویان مونیخ است. این اتحادیه تعدادی مسکن به تعداد محدود با اتاق های مبله، آشپزخانه، امکانات حمام با مبلغی حدود ۲۷۰- ۳۴۰ یورو در هر ماه در اختیار دانشجویان قرار می دهد. شما می توانید با بیعانه ۳۵۰ یورویی از امکانات خوابگاه استفاده کنید. تعداد محدودی آپارتمان نیز برای این دانشجویان در دسترس هستند. باید توجه داشته باشید که اگر قصد اجاره این خوابگاه ها را دارید فرصت را از دست ندهید. اگر قصد ورود برای ترم زمستان را دارید ددلاین خوابگاه ها در اواسط جولای و اگر قصد حضور برای ترم تابستن را دارید ددلاین شما پایان ماه ژانویه است. این اتحادیه تقریبا ۱۱۰۰۰ اتاق و آپارتمان در مونیخ، فرایزنگ و روزنهایم برای دانشجویان ارائه می دهد.

آخرین ویرایش: ۱۳۹۹/۰۶/۳۰
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021

نظرات شما در مورد این مقاله

مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021