لیگال اپلای پایگاه اطلاع رسانی موسسات مهاجرتی مجاز و رسمی

دانشگاه فنی مونیخ آلمان

دانشگاه فنی مونیخ آلمان

دانشگاه فنی مونیخ آلمان

دانشگاه فنی مونیخ آلمان، دانشگاهی تحقیقاتی است که در شهر مونیخ واقع شده است. بسیاری از متقاضیان دانشجوی رشته مهندسی و علاقمند به تحصیل در آلمان، دانشگاه فنی مونیخ را برای تحصیل انتخاب می کنند. مونیخ سومین شهر بزرگ آلمان پس از برلین و هامبورگ است. ۱٫۳۳۰٫۴۴۰ میلیون نفر در این شهر زندگی می کنند. مساحت مونیخ ۳۱۰٫۴۳ کیلومتر مربع است و مرکز ایالت بایرن است. مونیخ شهری است ثروتمند که دارای جاذبه‌های بسیاری است. مراکز دیدنی، جشن‌ها، امکانات و برنامه‌های فرهنگی باعث شده‌ است تا این شهر را در رتبه چهارم بهترین شهرهای دنیا برای زندگی قرار دهد. دانشگاه فنی مونیخ آلمان در رتبه بندی های QS  داری رتبه ۵۳ در جهان است.

 

معرفی دانشگاه فنی مونیخ

دانشگاه فنی مونیخ یکی از دانشگاه های برتر اروپا و متعهد به تعالی در تحقیق و تدریس، آموزش بین رشته ای و ارتقاء فعال دانشمندان جوان است. این دانشگاه همچنین پیوندهای محکمی با شرکت ها و موسسات علمی در سراسر جهان برقرار می کند. دانشگاه تکنولوژی مونیخ از نخستین دانشگاه های آلمان بوده است. علاوه بر این، دانشگاه فنی مونیخ مرتبا در بین بهترین دانشگاه های اروپا در رده بندی بین المللی قرار دارد. از زمان تأسیس در سال ۱۸۶۸، دانشگاه فنی مونیخ در صدر نوآوری قرار داشته است. این دانشگاه برای تأسیس مرکز یادگیری ایالت بایرن به علوم طبیعی تأسیس شده است.

دانشگاه مونیخ به عنوان محور دانشگاهی فناوری، نقش مهمی در انتقال بایرن از یک ایالت کشاورزی به یک ایالت صنعتی و مرکز فناوری ایفا کرده است. حتی تا به امروز، هنوز هم تنها دانشگاه فنی دولتی است. تعداد زیادی از اساتید عالی دانشگاه تکنولوژی مونیخ جایگاه خود را در تاریخ فناوری حفظ کرده اند. بسیاری از دانشمندان، معماران، مهندسان و کارآفرینان مهم در آنجا تحصیل کرده اند. نام هایی چون کارل مکس فون بائرنفیند، رودولف دیزل کلود درنیه، والتر فون دیک، هانس فیشر (جایزه نوبل شیمی ۱۹۳۰)، ارنست اتو فیشر (جایزه نوبل برای شیمی ۱۹۷۳)، اوت فوپل، رابرت هوبر (جایزه نوبل شیمی سال ۱۹۸۸)، رودولف ماسباوئر (جایزه نوبل برای فیزیک ۱۹۶۱) و … در هنگام معرفی دانشگاه فنی مونیخ به چشم می خورند.

دانشکده های دانشگاه مونیخ

تحصیل در آلمان یکی از رویاهای هر دانشجویی است. آلمان به دلیل شرایط اقتصادی مناسبی که ارائه کرده است. یکی از بهترین دانشگاه های آلمان دانشگاه فنی مونیخ آلمان است. دانشگاه مونیخ پانزده دانشکده دارد که عبارتند از:

رشته های مربوط به دانشکده فنی و مهندسی

رشته های مربوط به دانشکده علوم پایه

رشته های مربوط به علوم زندگی و علوم بهداشتی

رشته های مربوط به علوم اجتماعی

رشته های تحصیلی دانشگاه مونیخ

دانشگاه مونیخ خود شامل چندین دانشکده مجزا می باشد و در هر دانشکده رشته های متنوعی در مقاطع مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکترا ارائه می شود. در دانشگاه تکنولوژی مونیخ حدود ۱۶۹ رشته در مقاطع مختلف تعریف شده است. به طور مثال: مهندسی هوافضا، علوم کشاورزی و باغداری، معماری و هنر، مهندسی خودرو، بیوشیمی، زیست فناوری، علوم پزشکی، آموزش تجارت، آموزش کسب و کار، مهندسی شیمی و رشته های کاربردی در زمینه مهندسی، علوم پایه، هنر، علوم سیاسی و اجتماعی که بر اساس نیاز دانشجویان ارائه می گردد. دوره ها به صورت تمام وقت یا پاره وقت و حتی دوره های آنلاین هم فراهم می باشند.

دانشگاه فنی مونیخ آلمان

رتبه بندی دانشگاه فنی مونیخ

رتبه بندی دانشگاه فنی مونیخ بر اساس آخرین رتبه بندی برترین دانشگاه های جهان توسط دو موسسه QS و تایمز ، رتبه بندی های دانشگاه TUM به شرح زیر است:

تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه فنی مونیخ

شما برای تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه فنی مونیخ ابتدا باید رشته مورد نظر خود را بیابید. برخی رشته ها نیاز به داشتن معدل خاص، گذراندن مصاحبه و یا آزمون دارند. همچنین بخاطر داشته باشید که اثبات مهارت زبانی شما برای دوره درخواست داده شده نیز مهم می باشد. بسته به برنامه، مدارک مورد نیاز متفاوت می باشد اما بصورت کلی باید مدرک دیپلم شما مورد تایید کشور آلمان قرار گیرد.

شما باید تمام اسناد مربوط به دوران تحصیل خود را ارائه کنید. داشتن رزومه و در صورت لزوم اثبات کار داوطلبانه و یا کارآموزی نیز لازم می باشد. انگیزه نامه قوی و مقالات معتبر نیز در پذیرش شما تاثیر خواهد داشت. عموم دوره ها در این مقطع تمام وقت و طی ۸ ترم ارائه می گردد اما در برخی دوره ها نیز در ۶ ترم تعریف شده است. زبان تحصیل در مقطع کارشناسی دانشگاه تکنولوژی مونیخ عموما آلمانی است.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه فنی مونیخ

چنان چه متقاضی ادامه تحصیل در آلمان و در دانشگاه فنی مونیخ می باشید لازم است مدارک و شرایط مقطع کارشناسی ارشد را مورد بررسی قرار دهید. لازم است مدرک لیسانس معتبری ارائه نمایید و با توجه به دوره مورد نظر خود مهارت زبان آلمانی و یا انگلیسی ارائه کنید. عموما طول دوره تمام وقت و ۴ ترم می باشد. شما باید انگیزه نامه قوی، توصیه نامه و رزومه خود را به همراه ریز نمرات دوره تحصیلی قبلی خود ارسال نموده و بعد از تایید مدارک تحصیلی شما، در صورت لزوم مصاحبه خواهید شد.

تحصیل در مقطع دکترا در دانشگاه فنی مونیخ

در دانشگاه فنی مونیخ دوره دکترا خود تقسیم بندی خاصی دارد که شامل: دستیار دکترا، دکترا با بورس تحصیلی آلمان، دکترا در قالب طرح تعاون، دکترا به صورت مهمان، دوره آماده سازی دکترا وجود دارد. به طور کلی شما برای پذیرفته شدن در این مقطع لازم است استاد راهنما و یا همان سوپروایزر داشته باشید. به صورت سنتی شما در این مقطع بر اساس نوع پروژه ایی که دارید تحت نظر ۱ یا ۲ استاد راهنما پژوهش خود را انجام خواهید داد.

اما نوعی از دکترا نیز در قالب تعاون تعریف شده است که چندین دانشجو بر روی یک موضوع واحد پژوهش خود را انجام می دهند. این نوع دکترا کاربردی بوده و در قالب کار تیمی انجام می پذیرد. برای دوره دکترا شما باید سطح زبان قوی داشته باشید و عموما در این مقطع می توانید به زبان انگلیسی نیز تحصیل نمایید. تاییدیه مدارک تحصیلی شما، داشتن مقالات معتبر، رزومه علمی قوی، انگیزه نامه به شما کمک خواهد نمود تا بتوانید نظر اساتید را برای اخذ پذیرش جلب نمایید. در این مقطع می توانید تحصیل با بورسیه نیز داشته باشید که بسته به نظر استاد و یا رزومه شما خواهد داشت. طول تحصیل ۳ یا ۴ ساله می باشد.

شرایط پذیرش در دانشگاه فنی مونیخ در آلمان

برای اخذ پذیرش در دانشگاه مونیخ آلمان ابتدا باید مدارک تحصیلی مورد تایید کشور آلمان را ارائه نمایید. این مدارک شامل دیپلم، لیسانس، فوق لیسانس با ریز نمرات بسته به دوره ایی که مورد نیاز شما است باید ارائه شود. همچنین اثبات مهارت زبان انگلیسی یا آلمانی لازم می باشد. پرداخت شهریه دوره و همینطور شرکت در آزمون های تعیین شده برای رشته های خاص نظیر گروه پزشکی را نیز باید مد نظر شما قرار گیرد.

مدارک مورد نیاز

مدارک لازم برای پذیرفته شدن در دانشگاه فنی مونیخ آلمان، با توجه به مقطع و رشته می تواند متفاوت باید اما مدارک کلی مورد نیاز به شرح زیر است:

 تحصیل در آلمان

تاریخ های مهم و ددلاین های ثبت نام

شروع سال تحصیلی و ترم زمستان: ۱ اکتبر – ۱ ژوئن

ترم تابستان: ۱ آوریل – ۳۰ سپتامبر

ددلاین های هر ترم به طور معمول در ترم قبل می باشد.

هزینه تحصیل در دانشگاه فنی مونیخ آلمان

دانشگاه فنی مونیخ آلمان، همانند بسیاری از مراکز علمی در کشور آلمان رایگان می باشد و دانشجویان بین المللی برای تحصیل در این دانشگاه تنها هزینه ایی در حدود ۱۲۰ تا ۱۴۰ یورو در هر ترم می پردازند که این مبلغ بسیار ناچیز و نزدیک به صفر در نظر گرفته می شود. به همین علت بسیاری از متقاضیان دانشگاه مونیخ را به عنوان یکی از گزینه های ایده ال خود برای تحصیل انتخاب می نمایند. شما برای تحصیل در دانشگاه مونیخ آلمان می توانید در هزینه های طول دوره خود صرفه جویی نمایید و تنها باید هزینه های زندگی خود را تامین نمایید.

خوابگاه های دانشگاه فنی مونیخ آلمان

پیدا کردن مکانی برای زندگی در مونیخ کار آسانی نیست، اما غیرممکن هم نیست. دانشگاه فنی مونیخ از دانشجویان و کارمندان در جستجوی اسکان خود ، ارائه مشاوره شخصی ، لیست های داخلی و اطلاعات مفید پشتیبانی می کند تا اطمینان حاصل کند که می توانید به سرعت مکانی برای تماس با خود پیدا کنید .

گزینه های متعددی برای اسکان دانشجویی در این دانشگاه وجود دارد که می توان به موارد زیر اشاره کرد:

فرصت های شغلی دانشجویان پس از تحصیل در دانشگاه فنی مونیخ

دانشگاه فنی مونیخ آلمان در بین ۵۰ دانشگاه برتر جهان در ۱۱ رشته و در پنج موضوع نیز در بین ۲۵ دانشگاه برتر قرار دارد. همچنین به طور مرتب در سایر رتبه بندی های دانشگاه های بین المللی نتایج عالی را کسب می کند. به عنوان مثال: دانشگاه فنی مونیخ در “رتبه بندی جهانی اشتغال پذیری دانشگاه” رتبه ششم جهان را دارد.در این رتبه بندی شرکت ها کیفیت فارغ التحصیلان را ارزیابی می کنند.

در واقع شما با تحصیل در دانشگاه مونیخ آلمان امکان اشتغال در بازار کار آلمان را خواهید داشت ضمن آنکه مدرک با ارزش این دانشگاه در سایر کشورها نیز اعتبار بالایی دارد. در حین تحصیل نیز شما می توانید در دانشگاه به عنوان کار دانشجویی به صورت پاره وقت مشغول به کار شوید و یا در خارج از دانشگاه با توجه به مهارت های خود بتوانید کسب درآمد داشته باشید. با توجه به ارتباطات گسترده این دانشگاه با مراکز و موسسات مختلف و معتبر، امکان جذب فارغ التحصیلان این دانشگاه بسیار بالا می باشد.

آخرین ویرایش: ۱۳۹۹/۰۶/۳۰
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021

نظرات شما در مورد این مقاله

 1. SAMAN BEHJOU گفت:

  برای تحصیل در مقطع دکتری
  در دانشگاه های آلمان بدون بورس
  چه مدارکی نیاز است؟

  • کارشناس 102 گفت:

   لطفا تماس بگیرید تا هم از مشاوره رایگان موسسه بهره ببرید و هم مارزومه کامل تری از شما داشته باشیم تا دقیق تر راهنمایی بشید .

 2. Ali گفت:

  کلاس های زبان مربوطه رو در کجای ایران میشه پیدا کرد؟

مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021