لیگال اپلای پایگاه اطلاع رسانی موسسات مهاجرتی مجاز و رسمی

دانشگاه فنی برلین آلمان

دانشگاه فنی برلین آلمان

دانشگاه فنی برلین آلمان

دانشگاه فنی برلین یکی از چهار دانشگاه واقع در شهر برلین می‌باشد.  در سال ۱۸۸۴ تاسیس شده است و ساختمان اصلی آن در محله شارلوتنبورگ (Charlottenburg) قرار دارد.اگر متقاضی تحصیل در آلمان هستید این دانشگاه قطعا یکی از انتخاب های شما خواهد بود. پذیرش دانشجو در دانشگاه فنی برلین از تمامی دانشگاه های آلمان بیشتر است و این به این دلیل است که حدودا ۲۰% از ظرفیت دانشگاه به دانشجویان خارجی اختصاص یافته است. طبق آخرین آمار حدود ۳۰۰۰۰ دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل می‌باشند که بیش از ۷۰۰۰ دانشجو از ده ها کشور خارجی در آن مشغول به تحصیل هستند.

دانشگاه فنی برلین توسط اداره کل دانش آموختگان وزارت علوم ایران در لیست دانشگاههای ممتاز ارزشیابی شده، قرار دارد. بنابراین اگر قصد ادامه تحصلی در دانشگاه فنی برلین آلمان را دارید می توانید مطمئن باشید که این دانشگاه از نظر وزارت علوم تایید شده است. به این ترتیب اگر قصد برگشت به وطن را دارید، این دانشگاه برای شما انتخاب مناسبی خواهد بود. اعتبار و سطح علمی دانشگاه با تعداد زیاد جوایز نوبل دریافت شده توسط هیئت علمی دانشگاه قابل اثبات است.

دانشکده های دانشگاه فنی برلین آلمان

در زمینه رنک دانشگاه برلین می توان به این موارد اشاره کرد که رتبه جهانی دانشگاه فنی برلین ۸۲ در سطح جهانی است و در زمینه ی تکنولوژی و رشته های مهندسی جایگاه ۴۰ را به خود اختصاص داده است. این دانشگاه همچنین جزو ۱۰ دانشگاه برتر آلمان در سال ۲۰۱۶ می باشد.

مهلت ثبت نام برای پذیرش:

لازم به ذکر می باشد دانشجویان علاقمند به تحصیل در آلمان و متقاضی دانشگاه فنی برلین باید ددلاین های دانشگاه برای ترم های آینده را به خاطر بسپارند. توجه داشته باشید که اگر ددلاین را از دست بدهید باید برای ترم بعدی اقدام کنید. چون بعد از ددلاینی که دانشگاه اعلام کرده است پورتالِ دانشگاه بسته شده و درخواست های شما بررسی نخواهد شد.

اگر قصد تحصیل در ترم تابستان را دارید تا اواسط ژانویه فرصت دارید که مدارک خود را برای دانشگاه ارسال کنید. همانطور که در مطالب مربوط به کشور آلمان مطالعه کردید، مدارک تحصیلی شما برای ارائه به دانشگاه های آلمان باید به زبان آلمانی ترجمه شود. پس قبل از هر کاری مدارک تحصیلی خود را جمع آوری کرده و به دالترجمه های معتبر بسپارید تا مدارک شما را ترجمه کنند. توجه داشته باشید که این کار غالبا زمان بر است. پس وقت را از دست ندهید. مدارک تحصیلی شما برای هر کشوری که ترجمه می شود باید به صورت رسمی انجام شود یعنی لازم است تا مهر وزارت امور خارجه و دادگستری را داشته باشد.

شرایط تحصیل در دانشگاه برلین

بعلت رنک بالای دانشگاه های آلمان، همواره دانشگاه های این کشور جزو مهمترین انتخاب های دانشجوهای سراسر دنیا برای ادامه تحصیل است. دانشگاه فنی برلین آلمان نیز از این قاعده مستثنا نیست. آمار دانشجویان بین المللی در این دانشگاه نیز نسبتا بالا است. می توان گفت از ۳۲ هزار دانشجویی که در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند حدود ۵۵۰۰ نفر از آنها دانشجویان بین المللی هستند. ۵۵ درصد از این دانشجوها در مقطع کارشناسی و ۴۵ درصد آنان در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا مشغول به تحصیل هستند.

دوره های تحصیلی در دانشگاه فنی برلین به زبان های انگلیسی و آلمانی ارائه می شود. بنابراین نیاز است تا شما مدرک زبان خود را نیز به دانشگاه ارائه کنید. در صورت اخذ مدرک زبان می توانید برای پذیرش اقدام کنید. اگر قصد تحصیل به زبان آلمانی را دارید بصورت معمول نمره مورد نیاز B2 است و اگر علاقمند به ادامه تحصیل به زبان انگلیسی هستید باید نمره ۶/۵ در آزمون آیلتس را کسب کرده باشید.

دانشگاه فنی برلین آلمان

رشته های تحصیلی

رشته هایی که در دانشگاه فنی برلین آلمان ارائه می شوند به صورت زیر است:

دانشگاه فنی برلین در شهر زیبای برلین، پایتخت آلمان واقع شده است. برلین با ۳٫۷ میلیون جمعیت بزرگترین و پرجمعیت ترین شهر آلمان محسوب می شود. شهری در بین دو رودخانه ی شپری و هاول که یک سوم از مساحت ۸۹۱۰۷ کیلومتر مربعی آن را جنگل ها، پارک ها، باغ ها، رودخانه ها و کانال ها و دریاچه ها تشکیل می دهد.

قدمت شهر برلین در آلمان به قرن ۱۳ میلادی برمی گردد و امروزه شهری بین الملی در کلیه ی جنبه های سیاسی، رسانه ایی، علمی-تحقیقاتی و هنر می باشد. اگر بخواهیم در مورد حمل و نقل عمومی در آلمان صحبت کنیم، می توان گفت با شهرت جهانی ای که آلمان در این زمینه دارد؛ سیستم حمل و نقل در شهر برلین بسیار کارامد و وسیع می باشد . این شهر یکی از بهترین شبکه های حمل و نقل عمومی را در آلمان دارد. شهر برلین، شهری است که نامش با بسیاری از وقایع تاریخ گره خورده و امروز نیز بدلیل وجود دانشگاه های برتر و معروف خود، موزه های متعدد غنی و فستیوال های متعدد سالیانه بر سر زبان هاست.

شهر برلین پایتخت اداری سیاسی کشور آلمان نیز می باشد و ساختمان پارلمان و دیگر مراکز اداری مانند ساختمان صدراعظم و سفارت خانه های کشور های مختلف نیز در آن قرار دارند. از جمله دانشگاه های دولتی و معروف این شهر دانشگاه برلین Freie University of Berlin، دانشگاه هومبولت آلمان، دانشگاه فنی برلین را می توان نام برد.

هزینه زندگی در آلمان

هزینه زندگی در برلین

بارها به این موضوع اشاره کرده ایم، اما با توجه به اهمیت آن مجدد عنوان می‌کنیم که هزینه های زندگی در کشور آلمان به فاکتورهای بسیاری از جمله سبک زندگی دانشجو و شهر انتخابی او بستگی دارد. اما می‌توان به طور معمول حدود هزینه های زندگی در شهر برلین را بین ۶۰۰ تا ۸۰۰ یورو در ماه ارزیابی کرد. هزینه های زندگی دانشجو در زمان تحصیل در آلمان در دانشگاه فنی برلین شامل مسکن، هزینه های رفت و آمد، خوراک و هزینه های جاری زندگی می باشد. زندگی در آلمان همانند هر کجای دنیا هزینه‌هایی را در بر دارد. هزینه زندگی در آلمان در مقایسه با سایر کشورها یکی از دلایلی است که متقاضیان زیادی برای مهاجرت این کشور را انتخاب می‌کنند. افراد بسیار زیادی در سراسر دنیا تمایل دارند به این کشور سفر کنند. این اقدام از طرق مختلف تحصیلی، کاری و حتی سرمایه گذاری قابل انجام است.

برلین بزرگترین شهر آلمان است. در برلین ظرفیت‌هایی وجود دارد، که آن را از بقیه شهرهای کشورهای اروپای غربی متمایز می سازد. برلین جمعیت بزرگی دارد و بسیار مهاجر پذیر می باشد. بیش از یک سوم جمعیت برلین از خارج از آلمان می آیند. شما در برلین استرس شهرهای بزرگ مانند لندن، پاریس یا نیویورک را تجربه نمی‌کنید. برلین به دلیل دارا بودن فضای سبز، جنگل‌ها، دریاچه‌ها و شبکه ای متراکم از مسیرهای چرخه ای و حمل و نقل عمومی دارای موقعیت ویژه ای است. برلین حتی دارای سواحل شنی است. این سواحل در تابستان بسیار محبوب هستند. این شهر یکی از مکان‌های قایقرانی برتر آلمان است. گفته می‌شود تقریبا نیمی از کل قایق های آلمان در برلین ثبت شده اند.

ارائه خدمات پس از ورود

بسیاری از دانشجوها بعد از اخذ پذیرش دغدغه ی ورود به کشور مقصد، اجاره خوابگاه دانشجویی، بیمه، افتتاح حساب بانکی را دارند. در این زمینه نیز ما شما را هماهی می کنیم. همانطور که قبلا اشاره کردیم، یکی از امور قراردادیِ گروه تخصصی مهاجرت و پذیرش تحصیلی لیگال اپلای، ارائه خدمات پس از ورود است. اگر شما قصد تحصیل در خارج از کشور را دارید نگران ورود خود به کشور مقصد نباشید. نمایندگان ما در کشورهای مختلف به استقبال شما در فرودگاه آمده و برای انجام امور اولیه به شما کمک می کنند.

با ارائه این خدمات پس از ورود نیازی نیست شما نگران امور اولیه خود باشید. از تهیه خوابگاه و افتتاح حساب بانکی گرفته تا ثبت نام در دانشگاه و غیره. همکاران ما با توجه به تجربه‌ی زندگی در کشورهای مختلف راهنمایی های لازم را به شما می‌دهند. کافیست از تجربه این عزیزان استفاده کنید تا جایگاه خود را در کشور مقصد پیدا کنید. پس از آشنایی با قسمت های مختلف شهر وقت آن است که خود به کشف نقاط مختلف آن بپردازید.

امیدواریم که با توضیحات داده شده اطلاعات شما را در این زمینه بالا برده باشیم. درصورتی که نیاز به اطلاعات و مشاوره بیشتر دارید با ما در تماس باشید. همکاران ما در گروه تخصصی مهاجرت و پذیرش تحصیلی لیگال اپلای برای ارائه هر گونه اطلاعات در خدمت شما هستند.

آخرین ویرایش: ۱۳۹۹/۰۶/۳۰
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021

نظرات شما در مورد این مقاله

مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021