لیگال اپلای پایگاه اطلاع رسانی موسسات مهاجرتی مجاز و رسمی

دانشگاه سایمون فریزر کانادا

دانشگاه سایمون فریزر

دانشگاه سایمون فریزر کانادا (SFU)

«اس اف یو» همواره به عنوان یکی از دانشگاه‌های مهم کانادا مطرح بوده و در رتبه‌بندی سالانه کانادا (مک لین)، پنج سال در صدر گروه دانشگاه‌های جامع کانادا بالاتر از دانشگاه واترلو ،دانشگاه کنکوردیا و دانشگاه ویکتوریا قرار داشته است. طبق آخرین آمار در سال ۲۰۱۵ «اس اف یو» جز ۵ دانشگاه اول کانادا در زمینه مهندسی و علوم کامپیوتر قرار گرفت. همچنین این دانشگاه در رده ۱۷ ام جهان در بین دانشگاه‌های با قدمت کمتر از ۵۰ سال جهان قرار دارد. SFU دانشگاهی در قلب شهر ونکور با رنکینگ ۹۵ جهانی با قدمتی ۵۰ ساله می باشد. نمره زبان موردنیاز برای تحصیل در این دانشگاه آیلتس ۷ و یا تافل ۹۳ می باشد. این دانشگاه دارای دو ترم تحصیلی تابستانی و پاییزی است که ددلاین تابستان ۳۱ ژانویه و ددلاین پاییز ۲۸ فوریه می باشد. از جاذبه های اصلی این دانشگاه شهریه تحصیل مناسب در مقطع فوق لیسانس می باشد. تحصیل در مقطع لیسانس دارای شهریه حدود ۱۷ هزار دلار کانادا و در مقطع فوق حدودا ۸۵۰۰ دلار کانادا می باشد. این دانشگاه دارای دانشکده های بسیار بزرگی است که شامل علوم کاربردی، محیط زیست، هنر و علوم اجتماعی، سلامت و بهداشت و ارتباطات و تکنولوژی است. برای تحصیل در مقطع فوق لیسانس و دکترا داشتن معدل بالای ۱۶ برای تحصیل در در این دانشگاه الزامی است.

کانادا

کانادا از جمله بهترین کشورهای جهان برای مهاجرت طبق آمار جهانی به شمار می رود و ساله افراد زیادی این کشور را به عنوان مقصد مهاجرت خود انتخاب می نمایند. کشور کانادا در آمریکای شمالی و در همجواری آمریکا واقع شده است. کانادا کشوری سردسیر است و اکثر مردم آن در بخش جنوبی و خوش آب و هوای این کشور در نزدیکی خاک آمریکا زندگی می کنند. کانادا دارای ۱۰ استان و ۳ قلمرو است. مساحت کانادا کیلومتر مربع و جمعیت آن ۳۵،۶۷۵،۸۳۴  نفر می باشد. پایتخت این کشور اتاوا است و مهمترین شهرهای آن تورنتو، مونترال و ونکوور هستند. زبان رسمی کانادا انگلیسی و فرانسوی و واحد پولی آن دلار کانادا است. کانادا ۱۰ امین کشور دارای بالاترین شاخص میزان رضایت از زندگی در جهان است. جامعه مهاجر پذیر کانادا، دانشگاه ها و مدارس تراز اول، امنیت اجتماعی، موقعیت شغلی فراوان و رفاه اجتماعی در این کشور، سبب محبوب آن در بین مهاجرین است.

معرفی دانشگاه سایمون فریزر کانادا (SFU)

دانشگاه سایمون فریزر (Simon Fraser University) در شهر ونکوور، استان بریتیش کلمبیا و یکی از ۱۵ دانشگاه های معتبر پژوهشی کاناداست که در آن آموزشهای خلاقانه، پژوهش های پیشرفته و جمعیت توسعه یافته همگی در یکجا گردآمده اند و در مسیر پیشرفت پیشتاز است. دانشگاه SFU در ۹ سپتامبر ۱۹۶۵ با داشتن فضای دانشگاهی پویا در ساحل غربی بزرگترین مرکز شهری British Columbia و با ۲۵۰۰ نفر دانشجو تأسیس گردید. در حال حاضر دارای ۳ فضای باز دانشگاهی معین، ۳۰۰۰۰ دانشجو، ۶۵۰۰ دانشکده و پرسنل و ۱۳۰,۰۰۰ فارغ التحصیل می باشد و به یکی از برجسته ترین دانشگاه های علمی و پژوهشی دنیا تبدیل شده است و بطور پیاپی در میان دانشگاه های جامع و برتر کانادا رتبه بندی می شود بطوریکه نامش در لیست آموزش عالی Times 100 دانشگاه دنیا با رتبه کمتر از ۵۰ آورده شده است. همچنین اولین عضو کانادایی انجمن ورزشی دانشگاهی ملی-بزرگترین مجمع ورزشی دانشگاهی دنیا است.
دانشگاه-سایمون-فریزر

سطوح مورد نیاز زبان انگلیسی

کلیه متقاضیان، صرفنظر از کشور مبدا و وضعیت تابعیت باید صلاحیت خود در زبان انگلیسی را به یکی از ۶ روش زیر و بسته به اینکه تحصیلات خود را در کجا به اتمام می رسانند نشان دهند.

 1. تکمیل ۳ سال آخر تحصیلات تمام وقت دوره دبیرستان به زبان انگلیسی در کانادا یا هر کشور دیگری که در آن زبان اصلی آموزش انگلیسی است. کسب حداقل مجموع نمره ۶۰ درصد یا درجه C در یکی از واحدهای English12، English Literature 12 و یا English 12 First Peoples و یا معادل آنها الزامی است.
 2. تکمیل ۴ سال آخر تحصیلات تمام وقت دوره دبیرستان به زبان انگلیسی در یکی از مدارس بین المللی مورد قبول در کشوری که انگلیسی زبان اصلی آموزش نیست. کسب حداقل مجموع نمره ۶۰ درصد یا درجه C در سطح ارشد انگلیسی ضروری است.
 3. تکمیل دوره IB English A1/A2 یا ادبیات و عملکرد انگلیسی (HL or SL) با حداقل نمره ۳
 4. تکمیل دوره انگلیسی انتقالی سه واحده و یا دوره گواهی شده (W (writing intensive با حداقل نمره C
 5. تکمیل دوره آیلتس (IELTS) با حداقل نمره کلی ۶٫۵ درحالیکه نمره هیچ بخشی کمتر از ۶ نباشد.
 6. تکمیل دوره تافل (TOEFL iBT) با مجموع نمرات ۸۸ یا بالاتر با کسب حداقل امتیاز ۲۰ در هر یک از چهار جزء (شنیداری، مکالمه، نوشتاری و خواندنی)

کلیه متقاضیان پذیرش در دوره لیسانس باید صلاحیت خود در مهارتهای تحلیلی و کمیّتی را به یکی از روشهای زیر نشان دهند.

 1. کسب حداقل نمره ۶۰ درصد و یا درجه C در سطح ارشد دوره های ریاضی یا جبر پیشرفته
 2. کسب حداقل امتیاز ۳ در IB HL یا ریاضیات SL ، یا مطالعات ریاضی IB SL
 3. کسب حداقل درجه D در سطح ریاضیاتی GCE Aیا AS ، ویا کسب حداقل درجه C در ریاضی سطح O
 4. کسب درجه C یا بالاتر در دوره کمیتی (Q) یا ریاضی ۳ واحده که به دانشگاه SFU انتقال می یابد.

شرایط پذیرش برای دیپلم فارغ التحصیلی

 • داشتن مدرک کارشناسیازدانشگاه سایمون فریزر،یا معادل آنازیک نهادبه رسمیت شناخته شده.
 • داشتن مجموع معدل حداقل۵/۴٫۳۳، یامعدلحداقل۲٫۶۷/۴٫۳۳ (B-)بر اساس۶۰ واحدآخردورهکارشناسی، بشرط ارائهحداقل۲۴واحد ازمحتوایمناسب دوره برای برنامه مورد پذیرش
 • ارائه شواهد، معمولاً بصورت منابعی از طرف استاد داور واجد شرایط (توصیه نامه) که معرف توانایی دانشجو در انجام کار پیشرفته در منطقه مورد علاقه می باشد.

شرایط پذیرش برای گواهی فارغ التحصیلی

 • داشتن مدرک کارشناسی ازدانشگاه سایمون فریزر،یا معادل آن از یک نهاد به رسمیت شناخته شده.
 • داشتن مجموع معدل حداقل ۵/۴٫۳۳، یا معدل حداقل ۲٫۶۷/۴٫۳۳ (B-) بر اساس ۶۰ واحد آخر دوره کارشناسی
 • ارائه شواهد، معمولاً بصورت منابعی از طرف استاد داور واجد شرایط (توصیه نامه) که معرف توانایی دانشجو در انجام کار پیشرفته در منطقه مورد علاقه می باشد.

شرایط پذیرش برای مدرک کارشناسی ارشد

 • داشتن مدرک کارشناسی از دانشگاه سایمون فریزر، یا معادل آن از یک نهاد به رسمیت شناخته شده.
 • داشتن مجموع معدل حداقل B) 3/33) ، یا معدل حداقل ۳٫۳۳/۴٫۳۳ (B+) بر اساس ۶۰ واحد آخر دوره کارشناسی. همه کارهای فارغ التحصیل نیز در نظر گرفته شده است. برنامه های تحصیلی انفرادی ممکن است معدل پذیرش بالاتری نیاز داشته باشند.
 • ارائه شواهد، معمولاً بصورت منابعی از طرف استاد داور واجد شرایط (توصیه نامه) که معرف توانایی دانشجو در انجام کار پیشرفته در منطقه مورد علاقه می باشد. علاوه بر این برخی از برنامه ها نیاز به تکمیل امتحانات ورودی مانند GMAT و GRE داشته و یا ارائه مواد داشته باشند.

شرایط پذیرش برای مدرک دکتری

گزینه A (هر یک از شرایط زیر):

 • داشتن مدرک کارشناسی ارشدازدانشگاهبه رسمیت شناخته شدهو یامعادل آن
 • داشتن مدرک کارشناسی با مجموع معدل حداقل ۵/۴٫۳۳ ، یا معدل حداقل ۳٫۶۷/۴٫۳۳ (A-) بر اساس ۶۰ واحد آخر دوره کارشناسی. همه کارهای فارغ التحصیل نیز در نظر گرفته شده است. برنامه های تحصیلی انفرادی ممکن است معدل پذیرش بالاتری نیاز داشته باشند. دانشجویانی که بطور مستقیم از مدرک لیسانس پذیرش می شوند باید حداقل ۵۰ درصد از واحدهای کارورزی مورد نیاز برای برنامه بخش مربوط به کارشناسی ارشد را تکمیل کنند اگر دوره کارورزی بعنوان بخشی از مدرک دکتری مورد نیاز نباشد.
 • تکمیل حداقل ۷۵درصد از واحدهای کارورزی مورد نیاز برای برنامه بخش مربوط به کارشناسی ارشد با مجموع معدل حداقل ۳٫۵ . همه دروس دوره تکمیلی، چه در این دانشگاه و یا در یک موسسه پس از دبیرستان معادل، باید در محاسبه در نظر گرفته شوند. دانشجویی که مایل به پذیرش در این دسته باشد (انتقال به PhD) باید تمام این شرایط را تکمیل کرده و درخواست انتقال را در مدت اولین ۶ نیمسال تحصیلی در دانشگاه SFU آماده کند. همانطور که در GGR12.3، ثبت نام اولیه در برنامه دکترا به منزله ثبت نام اولیه به عنوان دانشجوی کارشناسی ارشد خواهد بود.

گزینه B:

 • شواهد ارائه شده مبنی بر اینکه متقاضی قادر به انجام تحقیقات اولیه اساسی و قابل توجه می باشد. بطور معمول چنین قابلیتی از منبع نامه های داوران واجد شرایط، تکمیل پایان نامه دوره کارشناسی ارشد و سایر فعالیتهای علمی استنباط می شود.

صلاحیت زبان انگلیسی در مقطع دکتری

زبان انگلیسی زبان آموزش و ارتباطات در دانشگاه است. بر این اساس یک متقاضی که زبان اصلی او انگلیسی نیست باید توانایی خود در دستور زبان انگلیسی جهت تحصیل در رشته مورد انتخاب را نشان دهد.

متقاضیان بطور معمول باید حداقل نمره ۷ را در آزمون IELTS (آزمون آکادمیک و نه آزمون عمومی)داشته باشند، با کسب حداقل امتیاز۶٫۵ در هر بخش. آزمون (TOEFL) ممکن است بعنوان یک آزمون معادل با کسب حداقل نمره ۹۳ و بالاتر در نظر گرفته شود بشرط کسب حداقل نمره ۲۰ در هر بخش (تافل بر اساس آزمون اینترنتی) و یا تافل ۵۸۰ و TWE با نمره ۵ (آزمون کتبی).

هر آزمون معادل دیگری باید شامل جزء نوشتاری باشد و کلیه نمرات آزمون به مدت ۲ سال از تاریخ تست دارای اعتبار می باشند. برخی از برنامه های فارغ التحصیلی تسلط بیشتری بر زبان انگلیسی نیاز دارند.

متقاضیان بین المللی که زبان اصلی آنها انگلیسی نیست، در صورتیکه مدرک خود را از موسسه ای اخذ کرده باشند که زبان آموزشی و امتحانی آن انگلیسی بوده است، دیگر نیازی به تکمیل آزمون زبان انگلیسی ندارند.

دانشکده ها:

 • دانشکده علوم کاربردی
 • دانشکده هنر و علوم اجتماعی
 • دانشکده بازرگانی Beedie
 • دانشکده ارتباطات، هنر و تکنولوژی
 • دانشکده محیط زیست
 • دانشکده علوم بهداشت
 • دانشکده علوم
 • دانشکده آموزش
آخرین ویرایش: ۱۳۹۹/۰۶/۳۱
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021

نظرات شما در مورد این مقاله

مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021