لیگال اپلای پایگاه اطلاع رسانی موسسات مهاجرتی مجاز و رسمی

دانشگاه تورنتو کانادا

دانشگاه تورنتو کانادا

دانشگاه تورنتو کانادا

دانشگاه تورنتو بزرگ‌ترین و مهم‌ترین دانشگاه کانادا است که در شهر تورنتو قرار دارد. این دانشگاه در حوالی پارک کویین قرار دارد. دانشگاه تورنتو در سال ۱۸۲۷ میلادی تاسیس شد و امروزه به دلیل موفقیت های پیایپی و سطح علمی بالا، این دانشگاه به عنوان یکی از برترین دانشگاه های کانادا در سطح جهان شناخته می شود. دانشگاه دولتی تورنتو از جمله دانشگاه‌های باکیفیت در سطح جهانی است که بر اساس رتبه‌بندی مؤسسه QS برای بهترین دانشگاه‌های جهان در سال ۲۰۲۰، در جایگاه ۲۹ قرار دارد. دانشگاه تورنتو در سال ۱۸۲۷ تأسیس شده و از جمله دانشگاه‌های پیشتاز در زمینه آموزش، اکتشافات و دانش است. دانشجویان این دانشگاه فرصت یادگیری از طریق کار را دارند. تاکنون بیش از ۵۶۰,۰۰۰ دانشجو از دانشگاه تورنتو فارغ‌التحصیل شده‌اند و هم‌اکنون بیش از ۷۴,۰۰۰ دانشجو در این دانشگاه مشغول تحصیل هستند.

شهر تورنتو

شهر تورنتو مانند همتایان خود، شیکاگو یا نیویورک، بزرگ، سرزنده، چند فرهنگی و مورد استقبال گردشگران است. تورنتو بزرگ‌ترین شهر کانادا و مرکز اقتصادی کشور کاناداست. شهر تورنتو مرکز استان انتاریو است که در قسمت جنوبی استان انتاریو و شمال کالیفرنیا قرار دارد. شهر تورنتو جذابیت‌های مونترال و ونکوور را ندارد اما شهری باورنکردنی است. تورنتو شهری با میراث غنی و تنوع اقوام است که در نقاط مختلف شهر تورنتو پراکنده شده‌اند.

سرعت زندگی در تورنتو بسیار بالا است و همه چیز در تکاپوی بسیار می‌‌گذرد. اقتصاد این شهر وضعیت مناسبی دارد و همین باعث شده تا بیشترین تمرکز جمعیت در سرتاسر سرزمین وسیع کانادا، در همین نقطه شکل بگیرد. تورنتو یک ابرشهر واقعی است که چندین شهر کوچک و بزرگ را زیر سایه کلانشهری‌اش دارد و در هریک از آنها یک یا چند فرهنگ بین‌المللی به صورت کاملا پویا حضور دارند. تورنتو با جمعیت (۲٫۷۳۱٫۵۷۱ ) نفر چهارمین شهر پر جمعیت امریکای شمالی پس از مکزیکو سیتی ، نیویورک و لس انجلس است.

تورنتو به معنای واقعی یک شهر بین‌المللی است و ساکنین مهاجر آن، بیش از نیمی از جمعیت شهر را در اختیار دارند. بعد از میامی در آمریکا، تورنتو دومین شهری است که بیشترین خارجی متولد شده در خارج از کشور را در خود جای داده است. همچنین از نظر تنوع حضور ملیت‌های مختلف، تورنتو رکورددار و رتبه اول در سرتاسر دنیا است.

معرفی دانشگاه تورنتو

دانشگاه تورنتو که عنوان رتبه اول را در بین دانشگاه های کشور کانادا به دست آورده است در ایالت اونتاریو و در سال ۱۸۲۷ تاسیس شده است. این دانشگاه اولین دانشگاهی می باشد که در مستعمره کانادای شمالی تاسیس شد و در ابتدا اداره این دانشگاه به وسیله کلیسای انگلستان انجام می شد. این دانشگاه ابتدا با اسم کالج شاه شناخته می شد اما پس از تبدیل سیستم دانشگاه به سکولار در سال ۱۸۵۰ اسم این دانشگاه نیز به دانشگاه تورنتو تغییر کرد. هم اکنون دانشگاه تورنتو یکی از معتبر ترین دانشگاه های دنیا به شمار می رود و توانسته است لقب هاروارد کانادا را کسب نماید. این دانشگاه دارای دانشکده های مختلفی می باشد. از دانشکده های این دانشگاه می توان به دانشکده های زیر اشاره نمود:

همچنین دانشگاه تورنتو در بسیاری از جنبش های علمی و آموزشی مثل نظریه تکامل NP در علوم رایانه و یا تحقیق در رابطه با درمان از طریق سلول های بنیادی پیش قدم بوده و اولین انتشارات دانشگاهی در کانادا، اولین دانشکده علوم جنگل در کشور و مواردی از این قبیل همگی در این دانشگاه آغاز شده اند. سالانه حدود ۷۰۰ رشته در مقطع کارشناسی و ۲۰۰ رشته در مقطع کارشناسی ارشد در این دانشگاه از سراسر جهان دانشجو می پذیرد و از میان ۶۰ هزار دانشجوی این دانشگاه حدود ۱۵ درصد از آن ها دانشجویان بین المللی می باشند. از فارغ التحصیلان این دانشگاه نیز می توان به پنج نخست وزیر کشور کانادا و نویسنده های معروفی چون مارگارت اتوود و مایکل اونداکت اشاره کرد.

رتبه دانشگاه تورنتو

دانشگاه تورنتو در رتبه بندی های زیادی، جایگاه های بالایی را به خود اختصاص داده است. در رده بندی آکادمیک دانشگاه های جهان در سال ۲۰۱۸، این دانشگاه رتبه ۲۳ در جهان و رتبه ۱ در کانادا را کسب نمود. در رده بندی QS در سال ۲۰۱۹ نیز دانشگاه تورنتو رتبه ۲۱ را در جهان و رتبه ۱ را در کانادا به خود اختصاص داد. در رتبه بندی دانشگاه های آموزش عالی دنیا توسط تایمز در سال ۲۰۱۹، این دانشگاه  رتبه ۲۸ در جهان و رتبه ۱ در کانادا را کسب کرد. در اخبار آمریکا و گزارش جهانی رده بندی بهترین دانشگاه های جهان، دانشگاه تورنتو در رتبه ۲۰ جهان و رتبه ۱ کانادا قرار گرفت. مجله کانادایی Maclean نیز در سال ۲۰۱۹، دانشکده پزشکی دانشگاه تورنتو را در رتبه ۱ رده بندی کرد. در سال ۲۰۲۰ این دانشگاه به عنوان اولین دانشگاه کانادا و ۱۸ تا ۲۵امین دانشگاه جهان رتبه بندی شده است، همچین دانشکده ی پزشکی تورنتو بزرگترین دانشکده ی پزشکی کانادا است. دانشکده ی پزشکی تورنتو تنها دانشکده ی پزشکی در منطقه ی بزرگ تورنتو است که در این منطقه بیش از ۶٫۴ میلیون نفر زندگی می کنند و در منطقه ای واقع شده است که بیشترین تنوع قومیتی را در جهان شامل میشود. دانشکده ی پزشکی بیش از ۷۰۰۰ دانشجو دارد و بیش از ۸۰۰۰ پرسنل دارد. در سال ۲۰۱۵ بر طبق رنکینگ دانشگاه ملی تایوان، دانشکده ی پزشکی تورنتو در بحث پزشکی بالینی رتبه ی سوم را در جهان کسب کرد.

 

دانشگاه-تورنتو-کانادا

تحصیل مقطع کارشناسی در دانشگاه تورنتو

دانشگاه تورنتو سالانه پذیرای دانشجویان زیادی از سر تا سر جهان می باشد. یکی از مقاطع پر طرفدار برای تحصیل مقطع کارشناسی می باشد. این مقطع اولین مقطع تحصیلی پس از اخذ دیپلم ۱۲ ساله می باشد و به مدت ۴ سال زمان نیاز دارد. سالانه دانشگاه تورنتو رشته های زیادی را برای تحصیل در این مقطع به علاقمندان ارائه می شود.برخی از رشته های ارائه شده در مقطع کارشناسی در دانشگاه تورنتو عبارتند از:

از مدارک مورد نیاز برای تحصیل در این مقطع که باید به دانشگاه تورنتو ارائه کرد می توان به مدارک زیر اشاره نمود:

تحصیل مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه تورنتو

دانشجویانی که قصد تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه تورنتو را دارند باید با اطلاع از رشته های ارائه شده در این دانشگاه برای اخذ پذیرش تحصیلی کانادا اقدام نمایند. از پرطرفدار ترین رشته های ارائه شده در این دانشگاه در مقطع کارشناسی ارشد می توان به رشته های زیر اشاره نمود:

متقاضیانی که قصد تحصیل در این مقطع در دانشگاه تورنتو را دارند باید در زمان مقرر شده مدارک خود را به این دانشگاه ارائه نمایند. این مدارک عبارتند از:

تحصیل مقطع دکتری در دانشگاه تورنتو

یکی از پر طرفدار ترین مقطع های تحصیلی دانشگاه تورنتو مقطع دکتری می باشد زیرا این دانشگاه معتبر شرایط آموزشی و پژوهشی با کیفیتی را برای دانشجویان خود تهیه کرده است. همان طور که می دانید یکی از مهم ترین شروط تحصیل در مقطع دکترا در کانادا داشتن سوپروایزر یا استاد راهنما می باشد تا دانشجو را در تمامی مراحل ثبت نام و در طول تحصیل در دانشگاه تورنتو راهنمایی نماید و به او مشاوره دهد. برای یافتن سوپروایزر مناسب دانشجویان باید قبل از اقدام برای اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه تورنتو، در بین اساتید این دانشگاه استادی را که به رشته و موضوع تحقیقات خود مرتبط است بیابد و با او به مکاتبه بپردازد و در صورت وجود تمایل دو طرف نامه تائیدیه ای از آن استاد به عنوان استاد راهنمای خود دریافت نماید. سالانه دانشگاه تورنتو رشته های زیادی را در این مقطع تحصیلی ارائه می نماید که از میان آن ها می توان به رشته های زیر اشاره کرد:

برای پذیرش در دانشگاه تورنتو در مقطع تحصیلی دکترا متقاضیان باید مدارک زیر را به دانشگاه تورنتو ارائه نمایند:

زمان تحصیل در دانشگاه  تورنتو

زمان تحصیل در هر رشته و دانشگاه بسیار متفاوت است. بعضی از رشته‌های دانشگاهی مانند علوم پزشکی علاوه بر سال‌هایی که فرد تحصیل علمی می‌کند باید سال‌هایی نیز مشغول تحصیل عملی باشد اما به طور کلی برای مقطع لیسانس هر دانشجو باید در دانشگاه تورنتو چهار سال درس بخواند. این موضوع درمورد بعضی از رشته‌ها به سه سال می‌انجامد و دانشجوی محصل بعد از سه سال و چند ماه لیسانس خود را دریافت می‌کند. اما ترم‌های دانشگاه تورنتو سه ترم با نام‌های ترم پاییزه، زمستانه و بهاره یا تابستانه هستند. در دانشگاه تورنتو ترم تابستانه که ماه مِی است به طور عمومی و خودکار تعطیلات تلقی می‌شود اما اگر دوست دارید که زودتر تحصیلات خود را به پایان برسانید بهتر است که این ترم را ثبت نام کنید. ترم پاییزه از ماه سپتامبر تا دسامبر یعنی از اواسط مهر ماه تا آذر ماه است. ترم زمستانه از ژانویه تا آوریل یعنی از بهمن ماه تا اردیبهشت است و ترم تابستانه از اواسط مِی شروع می‌شود یعنی از خرداد ماه شروع می‌شود.

شهریه دانشگاه تورنتو

یکی از موضوعات مهمی که برای تحصیل در کانادا هزینه های تحصیل در دانشگاه های آن می باشد. همان طور که می دانید هزینه شهریه هر دانشجو نسبت به مقطع و رشته تحصیلی وی متفاوت می باشد و برای همه یکسان نیست اما به طور کلی کشور کانادا کشوری مقرون به صرفه به شمار می آید.

کارشناسی علوم تجربی یا مهندسی: ۶۱,۰۰۰ دلار

کارشناسی هنر، معماری و مطالعات بصری:۵۶,۰۰۰  دلار

کارشناسی هنر و علوم: ۵۵,۰۰۰ تا ۵۷,۰۰۰ دلار

کارشناسی سلامت جسمانی: ۳۸,۰۰۰ دلار

حقوق دان: ۵۴,۰۰۰ دلار

کارشناسی موسیقی: ۳۹,۰۰۰ دلار

کارشناسی علوم پرستاری: ۵۷,۰۰۰ دلار

کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی: ۶۲,۰۰۰ دلار

کارشناسی ارشد آموزش: ۳۸,۰۰۰ دلار

کارشناسی ارشد مهندسی: ۶۱,۵۰۰ دلار

کارشناسی ارشد امور مالی: ۴۷,۰۰۰ دلار

کارشناسی ارشد علوم رایانه ای: ۳۶,۰۰۰ دلار

بورسیه های تحصیلی دانشگاه تورنتو

دانشگاه تورنتو بورسهای متفاوتی در مقطع ارشد و دکترا برای دانشجویان ممتاز ارائه می دهد که برخی از آنها عبارتند از :

Ontario Graduate Scholarship (OGS)

این بورس سالانه به بیست دانشجو ممتاز بین المللی مقطع ارشد و دکترا با ارزش ترمی ۵۰۰۰ دلار کانادا ارائه می شود.

Ontario Trillium Scholarship (OTS)

این بورسیه خاص دانشجویان مقطع دکتراست . دانشگاه سالانه به ۱۵ نفر از دانشجویان ممتاز دکترا به مدت چهار سال مشروط بر بالا بودن نمرات ، پیشرفت تحصیلی و تحقیقاتی این بورس را اعطا می کند.

Vanier Canada Graduate Scholarship

دولت کانادا برای حمایت از بخش تحقیقاتی دانشگاه ها این بورس را به دانشجویان ممتاز مقطع دکترا اعطا می کند. ارزش بورسیه سالی ۵۰,۰۰۰ دلار کانادا و برای سه سال می باشد.

البته مراکز تحقیقاتی بسیاری نیز با حمایت از دولت و سایر بخشها به دانشجویان ممتاز مقطع دکترا بورسیه های تحصیلی با ارزشی ارائه می دهند.

هزینه زندگی دانشجویی در کشور کانادا

یکی دیگر از موضوعات مهم برای تحصیل در دانشگاه تورنتو بررسی شرایط زندگی در کشور کانادا می باشد. همان طور که قبلا هم اشاره کردیم کشور کانادا نسبت به برخی از کشور ها از لحاظ هزینه مقرون به صرفه به شمار می رود و هزینه های آن نسبتا مناسب تر هستند. هزینه های زندگی در کشور کانادا شامل هزینه هایی همچون هزینه اجاره مسکن، هزینه های حمل و نقل فرد، هزینه های مربوط به تهیه غذا و هزینه های مورد نیاز برای تحصیل مثل هزینه تهیه کتاب یا لوازم التحریر می باشد که میانگین آن ها بین  ۳۰۰۰ تا ۵۰۰۰ دلار کانادا به صورت ماهانه می باشد.

کار دانشجویی در کانادا

اغلب دانشجویانی که مایل به‌ داشتن کار دانشجویی هستند، می‌توانند به ‌صورت تمام وقت یا پاره وقت در موسسات داخل محیط دانشگاه مانند کتابخانه یا سایر نهادهای مربوط به ‌دانشگاه فعالیت کنند. اما اگر بخواهند بیرون دانشگاه مشغول به‌ کار شوند، حداکثر می‌توانند ۲۰ ساعت در هفته کار کنند، که این شامل کار پاره وقت می‌شود. این نوع دانشجوها می‌توانند بخشی از هزینه‌های زندگی و تحصیل خود را از طریق کارهای تمام وقت یا نیمه وقت تامین کنند. همچنین دانشجویان می‌توانند به‌ جای اینکه به ‌تعطیلات تابستانی بروند، به صورت تمام وقت در جاهای دیگر مشغول به ‌کار شوند. یکی از اتفاقات خوبی که دانشگاه تورنتو برای دانشجویان فارغ التحصیل خود رقم زده است این است که آن‌ها اجازه دارند با شرایط خاص به ‌مدت دو سال بعد از فارغ التحصیلی، تقاضای کار به‌ دولت کانادا بدهند، برخی از دانشجویان اجازه‌ی داشتن همراه در داخل دانشگاه را نیز دارند.

شرایط اخذ ویزای تحصیلی کانادا

یکی از مهم ترین اقداماتی که متقاضی تحصیل در دانشگاه تورنتو باید به آن بپردازد اخذ ویزای تحصیلی برای مهاجرت به کشور کانادا می باشد. در واقع فرد پس از آن که موفق به اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه تورنتو شد باید برای دریافت ویزا نیز اقدام نماید تا پروسه مهاجرتی خود را تکمیل نماید. مهم ترین موضوع برای اخذ ویزا نحوه آماده سازی مدارک فرد و ارائه آن ها به سفارت می باشد. در رابطه با مدت زمان ویزا هم باید به این موضوع اشاره کرد که مدت زمان اعتبار ویزای تحصیلی به اندازه مدت زمان تحصیل در کشور کانادا می باشد. البته توجه داشته باشید که دانشجویانی که قصد دارند برای مدت کمتر از ۶ ماه در این کشور دوره ببینند نیازی به اخذ ویزای تحصیلی ندارند. مدارکی که هر فرد باید برای اخذ ویزای تحصیلی ارائه نماید بسته به رشته و مقطع تحصیلی وی متفاوت است. مدارکی که برای سفارت نیاز دارید:

 

آخرین ویرایش: ۱۳۹۹/۰۶/۲۲
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021

نظرات شما در مورد این مقاله

مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021