لیگال اپلای پایگاه اطلاع رسانی موسسات مهاجرتی مجاز و رسمی

دانشگاه توبینگن آلمان

دانشگاه توبینگن آلمان

دانشگاه توبینگن آلمان

دانشگاه توبینگن آلمان از معروفترین دانشگاه های آلمان که در سایت وزرات علوم بالاترین رتبه را به خود اختصاص داده است. از مزایای این دانشگاه گستره رشته های ارائه دهنده از پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و پیراپزشکی و … تا زیرمجموعه های علوم تجربی می باشد.

آلمان

آلمان با نام رسمی جمهوری فدرال آلمان، کشوری در قاره اروپا با پایتخت برلین است. آلمان از شمال با دریای شمال، دانمارک و دریای بالتیک، از شرق با لهستان و جمهوری چک، از جنوب با اتریش و سوئیس و از غرب با فرانسه، لوکزامبورگ، بلژیک و هلند مرز دارد. مساحت آن ۳۵۷٬۳۸۶کیلومتر مربع است و جمعیت آن ۸۳/۷ میلیون نفر است.

آلمان کشوری است که از نظر کیفیت آموزش در جایگاه بالایی قرار دارد که اکثر افراد نیز برای ادامه تحصیل در بین کشور های اتحادیه ی اروپا معمولا آلمان را انتخاب می کنند. مهم‌ترین عاملی که سبب می‌شود تا دانشجویان زیادی از ایران جذب تحصیل در آلمان  ‌شوند، رایگان بودن دانشگاه‌های این کشور است. البته این تنها نکته مثبت تحصیل در آلمان نیست و این کشور از سراسر جهان پذیرای دانشجوست و علت آن را می‌توان کیفیت بالای آموزشی دانست که این کشور ارائه می‌دهد. در واقع هر شخصی با انتخاب تحصیل در آلمان، وارد یک بازی برد برد شده که شامل رایکان بودن دانشگاه و کیفیت آموزشی فوق‌العاده است.

تحصیل در آلمان

اگر بخواهیم به ویژگی‌های مثبت تحصیل در آلمان اشاره کنیم، علاوه بر مواردی که ذکر شد، امکان تحصیل به دو زبان انگلیسی و آلمانی در این کشور از مزایای بسیار بزرگ است. لازم است بدانید که تمدید ویزا به مدت پنج سال موجب اخذ اقامت دائم آلمان خواهد شد؛ یعنی اگر مدت زمان تحصیل شما پنج سال طول بکشد، اقامت دائم آلمان را هم بدست خواهید آورد و این برای افرادی که قصد مهاجرت به آلمان را دارند، مزیت بسیار بزرگی است.

مورد بعدی که قصد داریم به آن اشاره کنیم، حجم بالای دانشجویی است که آلمان سالانه می‌پذیرد و اگر قصد تحصیل به زبان آلمانی داشته باشید، تقریبا می‌توان گفت که امکان ندارد که موفق به اخذ پذیرش از دانشگاه نشوید. مزیت بعدی، امکان کار دانشجویی و پوشش همه یا بخشی از هزینه‌های زندگی دانشجو در آلمان است و در کنار آن، خدماتی که کارت دانشجویی در اختیار شما قرار می‌دهد، بخش اعظمی از دغدغه‌ها، مثل حمل‌و‌نقل، تخفیف در خرید کتاب، تخفیف در خرید بلیط تئاتر و سینما و کنسرت و … را برای شخص رفع می‌کند.

درباره ی دانشگاه ابرهارد کارلس توبینگن آلمان

دانشگاه ابرهارد کارلس توبینگن یکی از قدیمی ترین دانشگاه های اروپا است. صدها سال تاریخ علوم طبیعی و انسانی در این دانشگاه نهفته است. دانشگاه در سال ۱۴۷۷ میلادی تاسیس شد. اشخاص مشهوری همچون هگل، هولدرین و… در این دانشگاه تحصیل کردند. توبینگن امروزه محلی برای تدریس و تحقیق است. علاوه بر ۸۵،۵۰۰ نفر ساکن، حدود ۲۸،۳۰۰ دانشجو در این دانشگاه تحصیل می کنند که بیش از ۵۰۰۰ هزار دانشجوی بین المللی را شامل می شود و سالانه بیش از ۳۰۰۰ دانشجوی بین المللی می پذیرد و حدود ۴،۵۰۰ نفر پرسنل دارد.

پردیس اصلی این دانشگاه در شهر توبینگن واقع شده است که قدمت ساختمان هایش به دوره ی تاسیس دانشگاه برمی گردد. ۴ پردیس اصلی دیگر نیز در سایر شهر ها وجود دارند که در شهرهای ماربورگ، گوتینگن، فرایبورگ، و هایدلبرگ هستند. این دانشگاه با بیش از ۱۵۰ دانشگاه از ۶۲ کشور دنیا، خصوصا در آسیا، آمریکای شمالی و آمریکای لاتین همکاری داد.

کیفیت دانشگاه توبینگن آلمان

از نظر رتبه بندی رتبه دهمین دانشگاه برتر آلمان در سال‌های ۲۰۱۶ ،۲۰۱۷ را دارد، همچنین رتبه ۸۹ ام جهانی در سال ۲۰۱۷ ویکی از ۲۰ دانشگاه برتر دنیا درزمینه علوم انسانی می باشد. رنکینگ دانشگاه توبینگن براساس سازمان آماری QS World رتبه ۱۷۳ و براساس THE Rankings رتبه ۷۸ در جهان را کسب کرده است.

دانشجویان زیادی از سال ۱۴۷۷در توبینگن تحصیل کرده اند و شهرت عالی در ایجاد کسب و کار و تحقیقات برای فارغ التحصیلان دارد. توبینگن جوانترین شهر آلمان با قدمتی نه خیلی قدیمی ست و این شهر دارای کیفیت بالایی از زندگی ست.

دانشکده های دانشگاه توبینگن آلمان

شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه ابرهارد کارلس توبینگن آلمان

نمره زبان مورد نیاز و مدارک تحصیلی برای اخذ پذیرش از دانشگاه ابرهارد کارلس توبینگن آلمان به شرح زیر است:

دوره کارشناسی:

دوره ی کارشناسی ارشد:

دوره دکتری

نمره زبان مورد نیاز برای اخذ پذیرش از دانشگاه ابرهارد کارلس توبینگن آلمان

کارشناسی

کارشناسی ارشد

دوره های تحقیقاتی و دکترا

دانشجویانی که مدرک تحصیلی از کشورهای خارجی دارند باید برای اکثر رشته های کارشناسی و کارشناسی ارشد آزمون زبان آلمانی را پشت سر بگذارند

ددلاین اپلای در مقاطع مختلف در دانشگاه ابرهارد کارلس توبینگن آلمان

پذیرش محدود دوره ی کارشناسی ارشد:

معمولا درخواست اخذ پذیرش از دانشگاه توبینگن آلمان تا ۴ هفته بعد از ارسال مدارک پاسخ داده خواهد شد.

توجه داشته باشید که رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی در دانشگاه های اروپایی و امریکایی بصورت ناپیوسته (لیسانس، فوق لیسانس و دکترا) ارائه میگردد.

هزینه ها و شهریه ی تحصیلی دانشجویان بین المللی دانشگاه ابرهارد کارلس توبینگن آلمان

دانشگاه توبینگن هزینه ای بجز هزینه های جانبی هر ترم را به دانشجویان تحمیل نمی کند. هزینه های جانبی هر ترم تحصیل در دانشگاه توبینگن حدودا ۱۴۳ یورو است که ۷۷ یوروی آن متعلق به سرویس های اجتماعی است. هزینه های جانبی نیز وجود دارند که مبلغ زیادی را شامل نمی شوند. تنها برخی رشته های کارشناسی ارشد و دکتری هزینه ها را شامل می شوند. هزینه ی بن تحصیلی ۸۴ یورو به ازای هر ترم است.

بورسیه ها و کمک هزینه های بین المللی دانشگاه ابرهارد کارلس توبینگن آلمان

کمک هزینه ی DAAD :

DAAD توسط وزارت آموزش و پرورش آلمان حمایت می شود. این شرکت بورسیه های مختلفی را به طیف وسیعی از کشورهای

سراسر جهان، شامل اکثر کشورهای انگلیسی زبان ارائه می کند.

کمک هزینه ی تحصیلی ترمیک:

بر اساس کشور محل تحصیل دانشجویان، دانشگاه مبلغی بین ۲۵ تا ۸۰ هزار فرانک را برای پوشش هزینه های تحصیلی در نظر می گیرد.

کمک هزینه های کوتاه مدت برای فارغ التحصیلی:

دانشجویانی که قصد انجام پایان نامه در خارج از کشور را دارند مجاز به استفاده از این کمک هزینه هستند. هدف اقامت در خارج از کشور تحقیق روی پایان نامه است.

کمک هزینه  StipendiumPlus:

این کمک هزینه ممکن است به دانشجویان بین المللی و همچنین بومی تعلق بگیرد. این بورسیه مختص به دانشجویان برتر و نخبگان است. هدف این کمک هزینه ی تحصیلی ارتقاء دانشجویان جوان با استعدادی است که تحت نظارت وزارت آموزش و تحقیقات تحصیل می کنند و استعداد خاصی را به اثبات رسانده اند. دانشجویان شانس دستیابی به علایق و اولویت های تحصیلی خود را خواهند یافت. دانشجویان مقطع دکترا که استعدادهای خاص دارند یا روی پایان نامه ای با موضوع جدید و مناسب کار می کنند نیز صلاحیت دریافت این کمک هزینه را دارند.

اقامتگاه ها و خوابگاه های دانشگاه ابرهارد کارلس توبینگن آلمان

بسته به مدت زمان اقامت در دانشگاه، اقامت گاه های کوتاه و بلند مدت برای دانشجویان تعبیه شده است. اقامتگاه های کوتاه مدت شامل هتل ها و مهمان خانه ی دانشگاه توبینگن می شوند که کارت دانشجویی دانشگاه را به عنوان تخفیف در هزینه ها می پذیرند. برای اقامت بلند مدت می توانید خوابگاه یا آپارتمان خصوصی را انتخاب کنید.

خوابگاه ها برای اسکان زوج ها و خانواده ها هم تعبیه شده اند. هزینه ها با توجه به نوع اتاق متنوع است. بزرگترین خوابگاه این دانشگاه خوابگاه در روستای والداوستر در نزدیکی شهر است. آپارتمان های شخصی مناسب افراد مجرد و خانواده ها است اما تجهیزات و وسایل ندارند.  به همین دلیل باید هزینه ی بیشتری صرف کنید. هزینه ها با توجه به نوع آپارتمان متنوع است.

تحصیل در آلمان و کار دانشجویی

کار دانشجویی یکی از روش های تامین هزینه های زندگی در زمان تحصیل در آلمان می باشد. دانشجویان در آلمان اجازه کار تمام وقت ندارند، اما در مقطع لیسانس و فوق لیسانس می توانند در هفته تا سقف ۲۰ ساعت به کار پاره وقت بپردازند. مدت زمان مجاز برای کار پاره وقت برای دانشجویان مقطع دکترا ۳۰ ساعت در هفته می باشد. با توجه به اینکه کشور آلمان به نیروی متخصص نیاز دارد، معمولاً دانشجویانی که مهارت کافی داشته باشند می توانند به راحتی در این کشور به کار بپردازند. درآمد به دست آمده از کار پاره وقت می تواند بخشی از هزینه های زندگی دانشجویان را تامین نماید. علاوه بر این تجربه به دست آمده در این زمان می تواند برای اشتغال پس از پایان تحصلات تاثیر مثبتی به همراه داشته باشد.

آخرین ویرایش: ۱۳۹۹/۰۶/۳۰
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021

نظرات شما در مورد این مقاله

مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021