لیگال اپلای - موسسه اعزام دانشجو به خارج از کشور|88288200-021لیگال اپلای - موسسه اعزام دانشجو به خارج از کشور|88288200-021لیگال اپلای - موسسه اعزام دانشجو به خارج از کشور|88288200-021

دانشگاه بیلکنت

دانشگاه بیلکنت

دانشگاه بیلکنت ، در سال 1984به عنوان اولین دانشگاه خصوصی ترکیه در شهر آنکارا پایتخت این کشور تأسیس شد‌.آنکارا یکی از کلان شهرهای ترکیه است و جمعیتی 5 میلیونی دارد.

در حال حاضر، 13000دانشجو در 29 رشته کارشناسی و 58 رشته تحصیلات تکمیلی مشغول به تحصیل می‌باشند. 62% از دانشجویان دانشگاه بیلکنت از انواع بورسیه‌های مختلف بهره‌مند می‌شوند. همچنین این دانشگاه به 43% از دانشجویان تحصیلات تکمیلی خود بورسیه تحصیلی کامل اعطا می‌کند.

 

 

شرایط اخذ پذیرش در دانشگاه بیلکنت

1. برای همه متقاضیان پذیرش در دانشگاه بیلکنت شرکت در آزمونALES یا همان (Academic Exam Personnel and Postgraduate Education Entrance) ، اجباری است. این آزمون شامل سؤالات مربوط به ریاضیات ، هوش (GMAT) و همچنین زبان ترکی استانبولی است. داوطلبان جهت ورود به این دانشگاه باید در آزمون آلس حداقل نمره 55 را کسب نمایند. دانشجویان رشته های ریاضیات ، مدیریت و مهندسی نیز بایستی در بخش ریاضیات و هوش نمره بالایی کسب کنند.
آزمون آلس سالی دو بار و در ماه های نوامبر و مارس برگزار می گردد.

2. یکی از شرایط اصلی جهت پذیرش دانشجویان در دانشگاه Bilkent ، تسلط کامل متقاضیان به مکالمه و نگارش زبان انگلیسی است. سطح این مهارت ها از طریق آزمون زبان سنحیده می شود. هر دانشکده حداقل نمره قبولی در آزمون زبان را به طور مستقل و بر حسب رشته ها تعیین و تبیین می کند.
3. سوابق تحصیلی دانشجویان نیز توسط دانشکده مربوطه بررسی می شوند و تأثیر بالایی در پذیرش یا عدم پذیرش متقاضیان دارند.

 

دانشگاه-بیلکنت

شرایط بورسیه دانشگاه بیلکنت

در ابتدا دانشگاه بیلکنت شرایط دانشجویی را که درخواست بورسیه‌ تحصیلی داده است را با دقت موردبررسی قرار می‌دهد که این شرایط شامل بررسی معدل دیپلم تقاضاکننده، معدل آزمون ورودی دانشگاه و معدل امتحان بین‌المللی می‌باشد. علاوه بر این موفقیت آکادمیک دانشجوی مراجعه‌کننده را نیز مورد ارزیابی قرار می‌دهد و پس از این مرحله، در مرحله‌ دوم دانشگاه بیلکنت یک ملاقات حضوری با دانشجوی مراجعه‌کننده ترتیب می‌دهد.

دانشجویان متقاضی بورسیه‌ تحصیلی در دانشگاه بیلکنت در شرایطی از بورسیه‌ کامل و در برخی از شرایط تنها از بخشی از بورسیه‌ تحصیلی بهره‌مند می‌شوند که میزان این کمک‌هزینه‌ تحصیلی متناسب با نمرات دوره‌ دبیرستان دانشجو، نمرات امتحانی ملی یا بین‌المللی دانشجو و معیارهای آکادمیکی دانشگاه می‌باشد بورسیه های تحصیلی دانشگاه بیلکنت در5 سطح متفاوت : 100 درصد، 80 درصد، 60 درصد، 40 درصد و 20 درصد به دانشجویان ارائه می‌گردد. یکی دیگر از ویژگی‌های بورسیه‌ تحصیلی دانشگاه بیلکنت این است که دانشجویان می‌توانند به مدت‌زمان 2 سال از بورس تحصیلی خود در این دانشگاه برای گذراندن دوره‌ مقدماتی زبان انگلیسی و به مدت‌زمان 5 سال برای مقطع کارشناسی استفاده کنند.

 

هزینه تحصیل در دانشگاه بیلکنت

هزینه تحصیل سالیانه دانشجویان بین المللی دانشگاه بیلکنت ترکیه در شروع سال تحصیلی آنان یعنی سپتامبر به مبلغ 13.950 دلار همراه با 85 مالیات می باشد. این شهریه در دو قسط در ترم های پائیز و بهار دریافت می گردد. شهریه دانشگاه تنها به دلار از دانشجویان اخذ می شود.

 

 

 

 

پیام بگذارید

به کمک نیاز دارید؟ با ما صحبت کنید