لیگال اپلای پایگاه اطلاع رسانی موسسات مهاجرتی مجاز و رسمی

دانشگاه اقتصاد پراگ چک (University of Economics, Prague)

تحصیل در پراگ

دانشگاه اقتصاد پراگ چک یا مدرسه اقتصاد پراگ که در سال ۱۹۵۳ تاسیس شده برتری دانشگاه در حوزه رشته های اقتصاد و مدیریت در جمهوری چک است و در زمره برترین دانشگاه های تخصصی این حوزه در اروپای مرکزی و طبق رتبه بندی های مختلف از برترین ها در مقیاس جهانی می باشد. همچنین یکی از بزرگ ترین دانشگاه های دولتی اقتصاد در پراگ با بیش از ۲۰۰۰۰ دانشجو می باشد. این دانشگاه در زمینه اقتصاد براساس رتبه QS در جایگاه ۲۰۱-۲۵۰ قرار گرفته است. این دانشگاه یکی از مشهورترین و معتبرترین دانشگاه های اقتصاد در اروپاست که سالیانه بیش از ده ها هزار دانشجو از سراسر اروپا و آمریکا و کانادا دارد. بسیاری از سیاست مداران و فعالان سرشناس بخش اقتصادی جمهوری چک از فارغ التحصیلان این دانشگاه محسوب می شوند. با توجه به ارزان بودن تحصیل در این دانشگاه تعداد زیادی از دانشجویان این مدرسه اقتصاد خارجی می باشند که تقریبا ۱۵٪ دانشجویان این دانشگاه را شامل می شود.

 

تحصیل در دانشگاه دولتی اقتصاد

تحصیل در دانشگاه های جمهوری چک به زبان انگلیسی و چکی می باشد. در این دانشگاه رشته ها به زبان انگلیسی در مقطع کارشناسی ۳ رشته ، مقطع ارشد ۶ رشته و دکتری ۹ رشته ارائه می شوند.

 

 

هزینه دانشگاه اقتصاد پراگ

هزینه تحصیل برای رشته های ارائه شده به زبان انگلیسیاز ۲۵۰۰ تا ۹۰۰۰ دلار و تحصیل به زبان چکی رایگان است.

 

کار ضمن تحصیل در دانشگاه های جمهوری چک

دانشجویان در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی جمهوری چک می توانند برای تامین بخشی از هزینه های تحصیل و زندگی خود در این کشور به صورت پاره وقت تا ۲۰ ساعت در هفته مشغول به کار شوند .البته دانشجویان بین المللی از کشورهای خارج از اتحادیه اروپا بایدمجوز کار و اقامت در این کشوررا دریافت کنند.

 

میانگین هزینه های زندگی

هزینه مسکن ۲۰۰ یورو،هزینه خورد و خوراک۲۰۰ یورو وهزینه های جانبی ۱۰۰ یورودر ماه می باشند.

آخرین ویرایش: ۱۳۹۹/۰۲/۰۶
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021

نظرات شما در مورد این مقاله

مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021