لیگال اپلای پایگاه اطلاع رسانی موسسات مهاجرتی مجاز و رسمی

دانشگاه آزاد بروکسل

مشاهده اطلاعات کامل بلژیک

دانشگاه آزاد بروکسل

دانشگاه آزاد بروکسل : دانشگاه آزاد بروکسل در سال ۱۸۳۴ تاسیس شد و دارای ۱۳ دانشکده و موسسه تخصصی در همه ی رشته ها می باشد . این دانشگاه دارای ۴۰ رشته ی کارشناسی و ۲۳۵ دوره ی تحصیلات تکمیلی است.

 

 

دانشگاه آزاد بروکسل

همچنین این دانشگاه در همکاری با دیگر دانشگاه ها دارای ۲۰ کالج در مقطع دکتری می باشد و با ارئه ی ۱۶۰۰ مدرک دکتری همچنان در حال پیشرفت در این مقطع تحصیلی می باشد. پنج جایزه ی علمی نوبل ، یک مدال فیلدز ، سه جایزه ولف و دو جایزه ماری کوری حاکی از برتری دانشگاه آزاد بروکسل در پیشرفت علم و توسعه ی دانش است.

دانشگاه ULB از مشهورترین دانشگاه های کشور بلژیک است که دارای رتبه ۳۵۰ جهانی است و دارای دپارتمانهای مختلف و متنوعی می باشد.
اخرین روز از سال مدارک برای ثبت نام در این دانشگاه ، تاریخ اول جول هر سال می باشد.

برای اپلای در مقطع دکترا این دانشگاه ددلاینی ندارد.در این دانشگاه امکان تحصیل به دو زبان انگلیسی و هلندی می باشد و ارائه ایلس ۶ یا B2 هلندی برای اپلای اجباری است.
شهریه تحصیل سالیانه در این دانشگاه برای مقاطع مختلف حدودا سالی ۱۵۰۰ یورو می باشد.

یک سوم از دانشجویان این دانشگاه را محققان و دانش پژوهان در خارج از کشور تشکیل میدهند و یکی از اهداف این دانشگاه روابط در سطح بین الملل است ، و مانند شهرستان بروکسل که به عنوان یکی ازجهان شمول ترین شهرهای جهان است این دانشگاه نیز از این قاعده مستثنی نیست و با تجارب متعدد در زمینه های آموزشی و علمی و تولیدات آموزش الکترونیک و سمعی بسری به تدریج به یکی از دانشگاه های برتر در دوره های آنلاین مبدل شده است .

در حال حاضر با دارا بودن دوره های مختلف در زمینه های علوم انسانی ، علوم اجتماعی و همچنین علوم زیستی و بهداشت یکی از بزرگترین دانشگاه های ارائه دهنده ی دوره های آنلاین محسوب میشود.

خط مشی این دانشگاه حمایت از آموزش همگانی در قالب ابزارهای فنی و نوآورانه و همچنین تحقیق در شیوه های نوین آموزش می باشد.

همچنین این دانشگاه در ارزیابی دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم و تحقیقات و فناوری جمهوری اسلامی ایران در گروه الف (ممتاز) قرار گرفته است.
در زیر به برخی دپارتمان های این دانشگاه اشاره میگردد:

دانشکده ها

دانشکده علوم فلسفه و علوم انسانی
دانشکده ترجمه و ارتباطات نامه
دانشکده حقوق
دانشکده علوم و آموزش روانشناسی
دانشکده معماری
دانشکده علوم
دانشکده پزشکی
دانشکده داروسازی
دانشکده مهندسی بروکسل
سلامت عمومی

 

 

آخرین ویرایش: ۱۳۹۹/۰۲/۲۱
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021

نظرات شما در مورد این مقاله

مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021