لیگال اپلای پایگاه اطلاع رسانی موسسات مهاجرتی مجاز و رسمی

دانشگاه های مورد تایید ایران در کانادا

دانشگاه های مورد تایید ایران در کانادا

دانشگاه های مورد تاید ایران در کانادا.همانطور که میدانید کشور کانادا که به کشور سفید ( کشوری که کمترین جرم و جنایت در منطقه را دارد ) مشهور است و از این حیث مکانی بسیار امن برای تحصیل و زندگی است. در این کشور رتبه ی آموزش و پرورش یک است و استاندارد های بالا در آن رعایت می شود . هرینه ها در کشور کانادا به نسبت کشورهای مجاور یعنی نیوزیلند و آمریکا بسیار پایین تر است به طوری که هزینه ها در دانشگاه های دولتی کشور امریکا حدودا یک سوم بیشتر از هزینه ها در کشور کانادا است. لیست دانشگاههای مورد تایید ایران در کانادا از نظر وزارت علوم و وزارت بهداشت را در می توانید در انتهای این مطلب مشاهده کنید.

کانادا

کانادا کشوری در قاره ی امریکا و در شمال این قاره قرار گرفته است و جمعیتی نزدیک به ۳۶ میلیون نفر دارد. مساحت این کشور بالغ بر ۹ میلیون کیلومتر مربع است که از این نظر بعد از کشور روسیه دومین کشور پهناور جهان نام دارد. کانادا از ۱۰ ایالت و ۳ قلمرو تشکیل شد است. کانادا از ۳ طرف با دریا محصور شده است و تنها از جنوب با کشور آمریکا مرز مشترک دارد. پایتخت کانادا اتاوا است و بزرگترین شهر کانادا تورنتو می باشد.

به دلیل آب وهوای این کشور همه ی جمعیت این کشور در جنوب کانادا و در ۲۰۰ کیلومتری با مرز آمریکا سکونت دارند. شهر های پرجمعیت کانادا به ترتیب تورنتو، موترال و ونکور هستند. زبان رسمی درکانادا اول انگلیسی و دوم فرانسوی است و واحد پول این کشور دلار کانادا می باشد. مهاجرت تحصیلی به کانادا و تحصیل از مدارس تا دانشگاه در کانادا امکان پذیر است و با توجه به سطح بالای آموزش و رفاه متقاضیان بسیاری از سرتاسر دنیا به این کشور سفر می کنند.

شرایط تحصیل در کانادا

برای تحصیل در کانادا باید شرایط خاصی را فراهم آورید. عوامل مهم زیادی را می توان نام برد که در دریافت پذیرش تحصیلی و ویزای تحصیلی کانادا تاثیر گذار است، مهم ترین فاکتورها برای اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی کانادا سن، نمره مدرک زبان و تمکن مالی مناسب می باشد. سن شما یکی از عوامل مهم در دریافت ویزای تحصیلی است، هر چه از تاریخ کسب آخرین مدرک تحصیلی شما مدت زمان کمتری گذشته باشد، یا اصطلاحاً گپ تحصیلی کمتری داشته باشید، شانس بالاتری برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا دارید. نمره مدرک زبان هم در اخذ پذیرش و هم در اخذ ویزای تحصیلی اهمیت دارد.

معمولاً دانشگاه ها سطح مشخصی را برای نمره زبان مشخص می کنند. به عنوان مثال در مقطع کارشناسی اغلب دانشگاه ها نمره آیلتس ۶ را درخواست می کنند که برای پذیرش باید این نمره را کسب کنید. البته اگر نتوانید به این سطح برسید و ۰٫۵ یا ۱ نمره کمتر داشته باشید نیز می توانید پذیرش بگیرید اما باید در دوره زبان انگلیسی در کانادا نیز پذیرش بگیرید و پس از رسیدن به سطح مطلوب وارد دانشگاه شوید.

تمکن مالی نیز عامل مهم دیگر است که شما باید نشان دهید که می توانید هزینه یک سال زندگی و تحصیل در کانادا را تامین کنید. هزینه تحصیل بسته به دانشگاهی که پذیرش گرفته اید متفاوت است اما عموماً بین ۱۵ تا ۳۰ هزار دلار در سال می باشد، هزینه های زندگی در کانادا نیز به طور میانگین ۱۰ تا ۱۲ هزار دلار کانادا است. در ادامه در خصوص شرایط تحصیل در کانادا در مقاطع مختلف و هزینه های تحصیل و زندگی بیشتر توضیح داده شده است. همچنین به معرفی دانشگاههای مورد تایید ایران در کانادا می پردازیم:

نگاهی کلی به سیستم آموزشی کانادا

کشور کانادا نیز مانند همه ی کشور های دیگر دارای مدرسه های خصوصی و دولتی است که هرکدام سیستم مربوط به خود را دارند.

مدارس دولتی:

بسیاری از مدارس دولتی در کانادا دانش آموزان خارجی را می پذیرند و سیستم مخصوص به خود را دارند که به چند مورد از آن اشاره خواهیم کرد.

– مدیریت مدرسه بر عهده ی هیات مدیره منتخب مدرسه است
– مدارس دولتی مختلط بوده و به صورت روزانه است
– در برخی مدارس دولتی گرایشات خاص مذهبی و یا سکولار وجود دارد
– برنامه ها و نرخ شهریه از منطقه ای به منطقه ی دیگر متفاوت است.

مدارس خصوصی:

– علاوه بر مدارس مختلط مدارسی به صورت پسرانه و دخترانه وجود دارد
– مدارس خصوصی شبانه ، روزانه و یا هر دو را دارند .

در کشور کانادا نهاد هایی تحت عنوان کالج کار وجود دارد که در آن گواهی هایی مبنی بر آماده سازی دانشجویان برای بازار کار به آنان ارائه می شود ، همینطور دانشکده هایی فنی که در آن دوره های عملی به مدت یک الی سه سال برگزار شده و مورد استقبال مردم کانادا و سیستم آموزش و پرورش قرار گرفته است .

بررسی هزینه های دانشگاه در کانادا

شهریه و هزینه های دانشگاه های کانادا بسته به چندین عامل می تواند متفاوت باشد.

در وهله اول می توان اشاره به این موضوع داشت که دانشجویان علاقه مند به شرکت در چه برنامه تحصیلی می باشند.
در وهله دوم بسته به اینکه آیا دانشجویان جز دانشجویان بین المللی محسوب می شوند و یا جز دانشجویان کانادایی ، هزینه تحصیل و زندگی در کانادا تعییین می‌گردد.
در وهله سوم می توان گفت با توجه به اینکه دانشجو در کدام یک از مقاطع تحصیلی مشغول به تحصیل می باشد هزینه تحصیل و زندگی وی تعیین می‌گردد.

بر اساس آخرین آمار گزارش شده، شهریه دانشگاه‌های کانادا درسال ۲۰۲۰–۲۰۱۹ به طور متوسط ۵٫۳ درصد برای دانشجویان کانادایی در مقطع کارشناسی کاهش یافت و برای دانشجویان بین المللی ۷٫۶ درصد نسبت به سال پیش افزایش پیدا کرده است. بنابراین دانشجویان کانادایی به طور متوسط ۵٫۶۰۰ دلار در سال و دانشجویان بین المللی به طور متوسط ۱۷٫۰۰۰ دلار در سال هزینه تحصیل می پردازند. البته این میزان از هزینه در رشته های علوم انسانی به مراتب ارزان تر و در رشته های مهندسی و پزشکی بیشتر می‌باشد.

برای اینکه ذهنیت بهتری در باب هزینه های تحصیل در دبیرستان‌های کانادا و در مقطع کارشناسی به شما عزیزان ارائه دهیم و با توجه به بررسی گزینه های متعدد در سراسر کانادا، می توان گفت به طور تقریبی برای دانش آموزان بین المللی در مدارس شبانه روزی در سال بین ۳۰ الی ۴۰ هزار دلار کانادا و برای دانشجویان بین المللی بین ۱۵ الی ۲۰ هزار دلار در سال هزینه تحصیل خواهند داشت.
اما تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد برای دانشجویان بین المللی امری جذاب و انتخابی هوشمندانه می باشد، چرا که هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد بسته به برنامه تحصیلی و بسته مکان تحصیل متفاوت می‌باشد که به طور تقریب می توان گفت در سال بین ۱۸ الی ۲۳ هزار دلار هزینه های تحصیل محاسبه شده است.

هزینه زندگی دانشجویی در کانادا

هزینه ی تحصیل در کانادا معمولا با توجه به شیوه ی زندگی هر فرد تفاوت هایی دارد. علاوه بر این محلی که فرد زندگی می کند و نوع مسکن وی که ممکن است آپارتمان یا خوابگاه های دانشجویی باشد بر هزینه زندگی تاثیر گذار است. برای تعیین نوع مسکن ما به شما استفاده از خوابگاه های دانشجویی را پیشنهاد می کنیم چرا که در بیشتر مواقع به دانشگاه نزدیک بوده و هزینه های بسیار کم تری را دارد. اما به طور کلی متوسط هزینه ی زندگی یک دانشجو در هر ماه برای هر نفر در حدود ۶۰۰ تا ۸۰۰ دلار است.

حق کار در کانادا

باتوجه به اینکه کشور کانادا دومین کشور پهناور دنیا پس از روسیه می باشد کار به فراوانی در آن یافت می شود برخلاف کشورهای دیگر که ممکن است کار در آن یافت نمی شود . از این طریق به راحتی می توانید تا حدودی هزینه های زندگی و تحصیل خود را تحت پوشش قرار دهید. دانشجویان در کانادا در هر مقطعی می توانند ۲۰ ساعت بصورت نیمه وقت در هفته و بصورت تمام وقت در تعطیلات تا هفته ای ۴۰ ساعت مشغول به کار شوند. با کار دانشجویی در کانادا متقاضی می تواند به راحتی بر اساس نوع کار به راحتی هزینه های شهریه و زندگی خود را بدهد. بطور میانگین بسته به نوع کار دانشجویی متقاضی تحصیل در کانادا درآمدی بین ۱۵۰۰۰-۲۲۰۰۰ دلار کانادا را بطور سالیانه خواهد داشت که دیگر متقاضیان تحصیل در کانادا دغدغه هزینه ها را نخواهند داشت.

دانشگاه های کانادا

دانشگاههای مورد تایید ایران در کانادا – وزارت بهداشت در سال ۲۰۲۰ – ۲۰۲۱

 

دانشگاههای مورد تایید ایران در کانادا – وزارت علوم در سال ۲۰۲۰ – ۲۰۲۱

گروه الف (ممتاز)

گروه ب (خوب)

گروه ج (متوسط)

آخرین ویرایش: ۱۳۹۹/۰۷/۲۲
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021

نظرات شما در مورد این مقاله

مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021