لیگال اپلای - موسسه اعزام دانشجو به خارج از کشور|88288200-021لیگال اپلای - موسسه اعزام دانشجو به خارج از کشور|88288200-021لیگال اپلای - موسسه اعزام دانشجو به خارج از کشور|88288200-021

داروسازی در خارج از کشور

داروسازی در خارج از کشور
 • شرایط پذیرش در رشته ی داروسازی در خارج از کشور چیست؟
 • آیا مدرک زبان برای ادامه ی تحصیل در رشته ی داروسازی در خارج از کشور نیاز است؟
 • بهترین دانشگاههای دنیا برای تحصیل داروسازی چیست؟

داروسازی در خارج از کشور : بسیاری از افرادی که در حوزه ی پزشکی قصد مهاجرت به خارج از کشور را دارند، معمولا مهاجرت از طریق تحصیل در دوره ی کارشناسی ارشد دارو سازی در خارج از کشور را انتخاب می کنند.

داروسازی در خارج از کشور

چرا که به وسیله اخذ ویزای تحصیلی برای ادامه ی تحصیل در این رشته در کشور مد نظرشان، می توانند برای گرفتن اقامت دائم و تابعت همان کشور اقدام کنند.
در صورتی که دانشجوی مشغول به تحصیل به داروسازی در خارج از کشور، مشمول دریافت بورسیه های تحصیلی شود، می تونند از تحصیل رایگان در این رشته بهرمند گردد.

در را بطه با داروسازی در خارج از کشور، زبان تحصیل در رشته ی داروسازی در خارج معمولا انگلیسی می باشد. اما ارائه دادن مدرک زبان برای پذیرش شدن در آن، در کشور و دانشگاه های مختلف، متفاوت بوده و امکان دارد که حتی نیازی به ارائه ی مدرک زبان نباشد.

دروس رشته ی داروسازی در خارج از کشور

تبحر داشتن در دروسی مانند زیست شناسی، شیمی، داروشناسی، فیزیولوژی، از جمله دانش های ضروری و پایه برای ادامه ی تحصیل در این رشته می باشد. مدارک اعطایی در این رشته مستلزم انجام تحقیق و پژوهش های دانشگاهی، کسب مهارت حرفه ای و تجربی برای شناخت داروها، و آموزش های اضافه بر دروس اصلی، می باشد.

با تحصیل در این رشته دانشجو به مهارت هایی مانند شناخت داروها و اثرات هر کدام از آن ها بر بدن، عملیات نسخه خوانی پزشکان، و کسب تخصص در شناخت بیماری ها را به دست خواهد آورد.

شرایط پذیرش گرفتن در داروسازی در خارج از کشور

تقویت مهارت های زبانی و تبحر پیدا کردن در آن، افزون بر کسب نمرات عالی در دروسی مانند شیمی، فیزیک، زیست شناسی و ریاضی از شرایط مهم علمی برای رشته ی داروسازی در خارج از کشور می باشد.

از لحاظ هزینه ای شهریه ی دانشگاه ی مختلف، متفاوت است و نیز درآمد این رشته بسته به این که در چه کشور و دانشگاهی تحصیلات آکادمیک را بگذرانیم نیز، متغیر خواهد بود.

تخصص هایی مانند داروشناسی، میکروب شناسی و ایمن شناسی، چاقی و مدیریت ورن، عمل بالینی، تکنولوژِ داروسازی، توسعه دارویی از گرایش های مختلف رشته ی داروسازی می باشند که دانشجو می تواند هر کدام از آن ها را به صورت تخصصی دنبال کند.

محل های کاری برای متخصصین داروسازی

افرادی که فارغ التحصیل رشته ی داروسازی در خارج از کشور و یا داخل می باشند، می توانند در محل هایی مانند: سازمان های دارویی ملی، در بخش های عمل جراحی، بخش های دامپزشکی و مراقبت از حیوانات، موسسات آموزشی، نیروهای ارتش،: آزمایشگاه ها، بیمارستان ها و شرکت های داروسازی مشغول به کار شوند.

بهترین دانشگاه ها برای تحصیل در داروسازی در خارج از کشور

برخی از دانشگاه ها در تدریس رشته ی داروسازی در خارج از کشور، در میان سایر دانشگاه های دنیا سرآمد تر بوده و نیروهای برتر علمی در این زمینه را تربیت کرده و آموزش می دهند. دانشگاه هاروارد، استنفوردف و ام آی تی آمریکا و دانشگاه های کمبریج و آکسفورد انگلیس از برترین های ارائه ی این رشته در تمام دنیا می باشند.

41 نظرات

 • Z

  04/05/1399 - 13:25

  سلام من ۱۸سالمه و دوازدهم رو تموم کردم. معدلم بالای ۱۹.۵ هست. برای رشته داروسازی چه کشورهایی بورسیه میکنن؟ آزمون ورودی دارن؟ اگر تو ایران چن ترم دارو بخونم واسه ادامه تحصیل تو یه کشور دیگه باید از اول شروع کنم؟

  • کارشناس اعزام دانشجو 104

   04/05/1399 - 15:02

   سلام/کشور ایتالیا بورسیه میده و آزمون ورودی دارد

پیام بگذارید

به کمک نیاز دارید؟ با ما صحبت کنید