لیگال اپلای پایگاه اطلاع رسانی موسسات مهاجرتی مجاز و رسمی

خوابگاه دانشجویی در مجارستان

خوابگاه دانشجویی در مجارستان

برای متقاضیان خارجی و بین المللی یکی از ارزان ترین روش های سکونت است. علاوه بر خوابگاه ها دانشجویان می توانند در آپارتمان های دانشجویی اقامت کنند. دانشجویان در زمان اخذ ویزای تحصیلی مجارستان باید محل اقامت خود را در این کشو مشخص کنند.

 

انواع خوابگاه های دانشجویی مجارستان

به طور کلی محل اقامت دانشحویان سه نوغ دارد:

 

خوابگاه های پردیس

برخی از دانشگاه ها اقامتگاه مخصوص دانشجویان خود را دارند که معمولاً در داخل محوطه دانشگاه هستند که دارای امنیت بسیار بالا و خوبی هستند، در این اتاق ها امکاناتی مثل خشکشویی، اینترنت و اتاق تلویزیون وجود دارد. عموما دو تا سه دانشجو در یک اتاق اقامت دارند. هزینه این خوابگاه ها حدود ۲۰۰ یورو در ماه می باشد. در خوابگاه های دانشجویی مجارستان قوانین و مقرراتی وجود دارد که رعایت آن الزامی می باشد. در صورتی که دانشجو قوانین خوابگاه را رعایت نکند باید جریمه در نظر گرفته شده را پرداخت کند، اگر همچنان قوانین خوابگاه های دانشجویی مجارستان رعایت نشود دانشجو باید خوابگاه را ترک کند.

 

خوابگاه های خصوصی

این خوابگاه ها برای همه دانشجویان وجود دارند. تعداد زیادی خوابگاه در مجارستان نزدیک دانشگاه ها یافت می شود. در این خوابگاه ها یک اتاق یا یک تخت را می توانید اجاره کنید همینطور از مزایای این اتاق ها این است که نیازهای اساسی شما را مانند پنکه، کمد، چراغ تامین می کنند. اگر هزینه بیشتری کنید می توانید اتاقی با تهویه هوا، بخاری، میز و تختخواب برای خود اجاره کنید. با توجه به امکانات اتاق ها، اجاره اتاق در این خوابگاه ها از ۲۰۰ یورو تا ۳۰۰ یورو در ماه متغییر است.

 

خوابگاه-دانشجویی-در-مجارستان

آپارتمان های دانشجویی

آپارتمان های دانشجویی اقامتگاه های مستقلی هستند ولی در این آپارتمان ها امکاناتی نیست و باید همه وسایل زندگی را خودشان فراهم کنند. داشتن یک هم خانه به هزینه های شما بسیار کمک خواهد کرد. اجاره یک آپارتمان در بوداپست، با توجه به محل و امکانات و اندازه آپارتمان ۳۰۰ تا ۶۰۰ یورو در ماه می باشد.

 

یافتن محل اقامت موردنظر در مجارستان

معمولا می توانید از دانشگاه خود برای پیدا کردن مسکن دانشجویی در مجارستان، کمک بگیرید.برای اجاره آپارتمان می توانید در آگهی روزنامه ها و یا وبسایت های کاربردی به جستجو بپردازید.

اگر قصد اجاره آپارتمان دانشجویی در ایم کشور را دارید، ممکن است زمان امضای قرارداد به میزان دو ماه اجاره، پول پیش نقد از شما بخواهند که به عنوان تضمین عمل می کند و هنگام تخلیه آپارتمان این پول به شما برگردانده می شود، به شرط آنکه آپارتمان هنوز سالم باشد و به آن خسارتی وارد نکرده باشید.

 

هزینه زندگی در مجارستان

علاوه بر هزینه اجاره خوابگاه یا آپارتمان دانشجویی سایر هزینه های زندگی را نیز در نظر داشته باشید. به طور کلی برای زندگی دانشجویی در این کشور ماهانه مبلغی بین ۷۰۰ تا ۸۰۰ یورو مورد نیاز است. با انجام کار دانشجویی در کشور مجارستان دانشجویان می توانند از تخفیفات در نظر گرفته شده در رستوران ها، کافی شاپ ها، مراکز تفریحی و دیدنی برخوردار شوند.

 

کار دانشجویی در کشور مجارستان

طبق قوانین مجارستان، دانشجویان می توانند در طول تحصیل در شغل پاره وقت برای تامین هزینه های زندگی خود داشته باشند، بهترین موقعیت کاری برای دانشجویان کار در کافه، رستوران، مراکز خرید، مراکز گردشگری و کالج های آموزشی است. دانشجویان بین المللی می توانند در طول هر هفته به مدت ۲۰ ساعت مشغول به کار شوند. برای شروع به کار در این کشور دانشجویان باید مجوز کار را از اداره مهاجرت مجارستان دریافت کنند و سپس از طریق روزنامه و اینترنت به دنبال کار مورد نظر خود بگردند.

 

 

 

آخرین ویرایش: ۱۳۹۹/۰۳/۲۷
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021

نظرات شما در مورد این مقاله

مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021