لیگال اپلای پایگاه اطلاع رسانی موسسات مهاجرتی مجاز و رسمی

خدمات پس از ورود به کشور آلمان

خدمات پس از ورود به کشور آلمان

تحصیل، کار و زندگی در خارج از کشور می تواند یکی از هیجان انگیز ترین تجربه های زندگی تان باشد، اما باید بدانید که این تجربه خوب در عین حال پستی ها و بلندی های خود را نیز دارد. بعد از گذراندن مراحل اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی، مسئله ی ورود دانشجو به کشور مقصد به میان می آید. دانشجویی که تا به حال از خانواده خود جدا نشده، حالا باید برای ادامه تحصیل به کشوری ورود پیدا کند که از صفر تا صد برای او نا آشناست. در ادامه به توضیح این موضوع می پردازیم که پس از ورود به آلمان چه باید کرد. و ما در پکیج خدمات پس از ورود به آلمان چه مواردی را برای شما مهیا می کنیم.

در این مطلب ما به برخی از نکات اساسی و ابتدایی قابل انجام قبل از شروع زندگی حرفه ای تان در آلمان، به ترتیب اولویت، اشاره می کنیم. یکی از اصلی ترین اهداف ما در روند اخذ پذیرش، این است که در مسیر ورود دانشجو به کشور مقصد نیز کنار او باشیم. در واقع اصلی ترین تمایز ما نسبت به دیگر همکاران، ارائه خدمات پس از ورود به کشور مقصد است. نکته ای که شاید برای خیلی از دانشجوها و خانواده های آنها از اهمیت زیادی برخوردار باشد.

خدمات پس از ورود به کشور آلمان: وضعیت مسکن

اولین و مهمترین موضوع محل اسکان هر فرد در کشور مقصد است. همانطور که در مطالب قبلی اشاره کردیم، به روش‌های مختلفی برای اجاره خوابگاه دانشجویی و یا خانه در کشور آلمان اقدام می‌شود. در آلمان خوابگاه‌ دانشجویی از جمله ارزان ترین روش های اسکان هستند. در دانشگاه ها استند هایی برای کمک به دانشجویان در این زمینه قرار دارد. هزینه ی اجاره خانه قاعدتا از خوابگاه بیشتر است. اما درصورتی که علاقه دارید، امکان اجاره آن نیز برای شما وجود دارد. دانشجویان می توانند از املاک آن شهر، خانه ای را اجاره کنند که قیمت آن بالاتر می باشد.

خدمات پس از ورود به کشور آلمان: ثبت آدرس

بعد از اجاره محلی برای اسکان باید خود را برای مرحله بعد آماده کنید. در آلمان قوانین اسکان افراد متفاوت است. اگر قصد زندگی در کشور آلمان را دارید باید آدرس محل زندگی خود را ثبت کنید. این عمل باید در دو هفته اول ورود شما به آلمان و به صورت حضوری انجام شود. در صورت انجام ندادن این کار امکان دیپورت شما نیز از کشور آلمان وجود دارد. بعد از انجام این کار گواهی ثبت محل سکونت به شما داده می شود. این برگه رسما نشان می دهد که شما ساکن کدام قسمت از آلمان هستید. این برگه شاید مهمترین مدرک شما در کشور آلمان باشد. تقریبا برای شروع هر کاری نیاز به ارائه این برگه دارید.

خدمات پس از ورود به کشور آلمان:افتتاح حساب بانکی

وقتی در آلمان زندگی می کنید برای انجام تمامی کارهایتان یک حساب بانکی شخصی لازم دارید. برای پرداخت اجاره خانه، خرید های روزمره، دریافت حقوق و… نیاز به کارت بانکی دارید.آلمان به عنوان کشوری با بیشترین تعداد بانک در اروپا شناخته می شود. این امر بسیار خوب است اما از جهاتی برای شما کار را سخت می کند. به عنوان یک دانشجو هر سنت از پول شما بسیار با ارزش است. باید بتوانید بانک مورد نظر خود را انتخاب کنید. شما باید پول بلاک شده تان در بدو ورود و به محض افتتاح حساب بانکی از بلاک دربیاورید.

خدمات پس از ورود به کشور آلمان

برای افتتاح حساب در آلمان بایدبا دقت مراحل مشخصی را طی کنید. ابتدا انتخاب کنید که با توجه به نیازهای شما کدام یک از بانک های آلمان مناسب شماست. پس از انتخاب بانک موردنظر به وب سایت آن بانک مراجعه کنید. در هر بانکی فرمی برای افتتاح حساب وجود دارد. فرم درخواست افتتاح حساب را پیدا کرده، پرینت بگیرید و پر کنید. علاوه بر آن، فرم PostIdent را نیز پرینت و امضا کنید. بعلاوه این مدارک باید پاسپورت دارای تاریخ انقضا معتبر خود را نیز اسکن کنید. همچنین یک کپی از آدرس ثبت شده‌ی خود در آلمان را تهیه کنید (قبلا توضیح داده ایم که چطور و کجا باید آدرس محل سکونت خود را ثبت کنید). بعد از انجام دادن این مراحل به نزدیک‌ترین شعبه پست مراجعه کنید. مدارک خود را به آدرس بانک مورد نظر پست کنید. چند روز بعد نامه‌ای دریافت خواهید کرد. طبق این نامه درخواست افتتاح حساب شما تائید می شود.

برترین بانک های آلمان

در حال حاضر حدود ۱۸۰۰ بانک در آلمان در حال فعالیت هستند. موسسه” کورپوریت فایننس” در گزارش جدیدی که ارائه کرد خود به معرفی برترین بانک‌های آلمانی پرداخت. شاید اطلاع داشته باشید که نظام بانکی در آلمان شامل بانک‌های خصوصی، عمومی و اتحادیه‌ای است. از حدود ۱۸۰۰  بانک در آلمان حدود ۲۰۰ بانک خصوصی هستند.

برترین بانک های معرفی شده در آلمان به این ترتیب هستن:

دویچه بانک، بزرگ‌ترین بانک آلمانی است که در سال ۱۸۷۰ میلادی تاسیس شد. این بانک بسیار معروف بوده و در بسیاری از مناطق جهان از جمله اروپا، آمریکا و آسیا- اقیانوسیه فعال است. شعبه مرکزی این بانک در شهر فرانکفورت است و بیش از صد هزار نفر در سراسر جهان در این بانک مشغول به کار هستند.

این بانک نیز یکی از قدیمی‌ترین بانک‌های آلمانی است که در ۵۰ کشور از سراسر جهان فعال است.

این بانک بیشتر در حوزه تامین مالی پروژه‌های مختلف در آلمان و اروپا فعالیت دارد.

این بانک آلمانی که در سال ۲۰۰۱ میلادی تاسیس شده است در آلمان، انگلیس، آمریکا، هنگ کنگ و سنگاپور فعال است.

یونس کردیت یکی از بزرگ‌ترین بانک های آلمانی که در سال ۱۹۵۵ میلادی تاسیس شد و در بسیاری از مناطق جهان از جمله آلمان، انگلیس، ایتالیا، لوکزامبورگ، کانادا، آمریکا و آسیا- اقیانوسیه فعال است.

یکی از بزرگ‌ترین بانک های آلمانی که در سال ۱۹۵۳ میلادی تاسیس شد و در بسیاری از مناطق جهان از جمله آلمان، انگلیس، ایتالیا، فرانسه و اسپانیا فعال است. مقر اصلی این بانک در شهر فرانکفورت قرار دارد و ۶۰۰۰ نفر استخدام آن هستند.

خدمات پس از ورود به کشور آلمان: بیمه سلامت

حتما می دانید که سیستم مراقبت بهداشتی در کشور آلمان یکی از بهترین‌ها در جهان است. تحتِ این بیمه، شما فناوری مدرن، انتظارِ کوتاه برای درمان و طرح بیمه سلامت عمومی در آلمان را تجربه می‌کنید. داشتن بیمه سلامت برای دانشجویان آلمانی از جمله الزامات قانونی است. این امر بعد از ورود شما در آلمان الزامی است. لازم به ذکر است که برای اجازه اقامت، تحصیل و کار مهم ترین فاکتور داشتن بیمه سلامت است.

در آلمان دو نوع بیمه سلامت وجود دارد، بیمه دولتی و خصوصی. در بیمه دولتی تعداد محدودی از خدمات سلامتی ارائه می شود. اما در بیمه خصوصی که مبلغی بالاتر نیز دارد، بسیاری از نیازهای سلامت را پوشش می دهد. اگر تصمیم به انتخاب بیمه خصوصی گرفته اید، تحقیق کنید که بیمه مورد نظر چه مواردی را پوشش می‌دهد. درنظر بگیرید این بیمه چه مواردی را پوشش نمی دهد. کمی بررسی کنید و تخمینی از نیازهای مراقبتی خود داشته باشید. درغیر این صورت ممکن است برای کاری هزینه کنید که نیازی به آن ندارید و در این صورت بودجه ی در دسترس خود ار مجبورید برای کاری بی مورد تلف کنید. توجه داشته باشید که مدت زمانی طول می کشد تا شما به سیستم کشور مقصد و قوانین آن مسلط شوید بنابراین در ابتدی ورودتا به کشور سعی کنید هر سوال یبرای شما پیش می آید بپرسید تا دچار دردسر نشوید.

اقدامات-اولیه-پس-از-ورود-به-آلمان

خدمات پس از ورود به کشور آلمان: ثبت نام در دانشگاه

بعد از انجام امور بالا، وقت آن است که به دانشگاه سر بزنید. برای شروع تحصیلات در آلمان، شما ابتدا باید آن دوره و رشته ای را ثبت نام کنید که در آن اپلای گرفته اید. به اتمام تاریخ ثبت نام دانشگاه مورد نظر خود قبل از ثبت نام دقت کنید. حتما درنظر داشته باشید که این کار را به موقع انجام دهید. نظم در آلمان حرف اول را می زند. پس در مورد ددلاین ها حتما حواس خود را جمع کنید.

 ثبت نام در دوره زبان

ممکن است در این دوره زبان آلمانی به کمک زبان انگلیسی به شما آموزش داده شود. اما شما برای زندگی روزمره تان نیاز به سطح متوسط زبان آلمانی دارید. در آلمان مهم نیست انگلیسی تان چقدر خوب باشد، مهم این است که بتوانید با زبان آلمانی ارتباط برقرار کنید. برای خرید از سوپرمارکت ها زبان انگلیسی می تواند کمک حالتان باشد. اما برای کار های مهم تر مثل کار های بانکی و غیره شما نیازمندید که زبان آلمانی را تا حدی بلد باشید.

 اجازه اقامت در آلمان

داشتن ویزای شینگن برای انجام کارهای اداریِ گرفتن اجازه اقامت، لازم است. با توجه به کشور اقامت قبلی ممکن است اجازه نامه ای را از کشور خود برای دریافت این مجوز بگیرد.

 تهیه سیم کارت

امروزه تلفن همراه نقشی فراتر از مفهوم های قدیمی دارد. در دنیای امروز به عنوان یادداشت، حافظه و وسیله ای برای رفع نیازهای اصلی افراد استفاده می‌شود. در دنیای امروز اصلی ترین نیاز هر فرد داشتن یک اینترنت پرسرعت است. به عنوان یک دانشجوی آلمانی شما حداقل ۲ یا ۳ سال را در کشور مقصد اقامت دارید. پس به جای به همراه داشتن شماره شخصی خود و استفاده از رومینگ که هزینه های بسیار بالایی دارد، خرید یک سیم کارت آلمانی می تواند بسیار کمک کننده باشد. سیم کارت های متعددی به همراه پکیج های مختلف، برای تهیه وجود دارد.

همانند ایران، در آلمان نیز دو نوع از سیم کارت اعتباری و دائمی وجود دارد. باتوجه به نیاز خود باید بررسی کنید کدام برای شما بهتر است. اما اگر می خواهید موقتأ یک تلفن ساده و ارزان قیمت داشته باشید، سیمکارت‌های اعتباری گزینه مناسبی هستند. اما اگر تمایل به سیم کارت های دائمی دارید باید از شرکت های معتبر آن ها را خریداری کنید. برای تهیه این سیم کارت‌ها، می توانید خرید اینترنتی داشته باشید و یا شخصا به نمایندگی های شرکت های مختلف مراجعه کنید. شرکت های مختلفی از جمله شرکت دویچه تلی کام، این خدمات را به صورت آنلاین ارائه می‌کند.

سایر نیاز ها

بعد از انجام امور اصلی حضور در آلمان باید کمی استراحت کنید چون هنوز راه درازی در پیش دارید. گاهی اوقات منزلی که اجاره کردید امکانات اولیه سکونت را ندارد. بنابراین، در صورتی که صاحب خانه تان موارد اساسی را برایتان فراهم نکرده، خودتان باید برای فراهم سازی برق، گاز، آب و اینترنت دست به کار شوید.

بیشتر سیستم های گرمایشی در آلمان با کمک گاز گرم می شوند. در برخی از موارد خیلی نادر این سیستم ها برقی هستند. مبلغ استفاده از برق و گاز با توجه به سیستم اندازه گیری و مصرف محاسبه می شود. این امر طی بازرسی های متعدد توسط تیم متخصص انجام می شود. این کار برای این است که از درستی آن اطمینان حاصل شود.

ارائه خدمات پس از ورود

همانطور که قبلا اشاره کردیم، یکی از امور قراردادیِ گروه تخصصی مهاجرت و پذیرش تحصیلی لیگال اپلای، ارائه خدمات پس از ورود است. اگر شما قصد تحصیل در خارج از کشور را دارید نگران ورود خود به کشور مقصد نباشید. نمایندگان ما در کشورهای مختلف به استقبال شما در فرودگاه آمده و برای انجام امور اولیه به شما کمک می کنند. با ارائه این خدمات پس از ورود نیازی نیست شما نگران امور اولیه خود باشید. از تهیه خوابگاه و افتتاح حساب بانکی گرفته تا ثبت نام در دانشگاه و غیره. همکاران ما با توجه به تجربه‌ی زندگی در کشورهای مختلف راهنمایی های لازم را به شما می‌دهند. کافیست از تجربه این عزیزان استفاده کنید تا جایگاه خود را در کشور مقصد پیدا کنید. پس از آشنایی با قسمت های مختلف شهر وقت آن است که خود به کشف نقاط مختلف آن بپردازید.

امیدواریم که با توضیحات داده شده اطلاعات شما را در این زمینه بالا برده باشیم. درصورتی که نیاز به اطلاعات و مشاوره بیشتر دارید با ما در تماس باشید. همکاران ما در گروه تخصصی مهاجرت و پذیرش تحصیلی لیگال اپلای برای ارائه هر گونه اطلاعات در خدمت شما هستند.

آخرین ویرایش: ۱۳۹۹/۰۶/۲۶
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021

نظرات شما در مورد این مقاله

مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021