لیگال اپلای پایگاه اطلاع رسانی موسسات مهاجرتی مجاز و رسمی

تحصیل مهندسی در خارج از کشور

تحصیل مهندسی در خارج از کشور

تعداد زیادی دانشجو همه ساله کشور خود را به قصد تحصیل مهندسی در خارج از کشور ترک می کنند. و همین استقبال از جانب آن ها باعث شده است که برخی کشورها در جهت جذب دانشجویان بین المللی از تمام کشورها بر آمده آن را به عنوان ابزاری برای توسعه ی اقتصادی و علمی کشورشان قلمداد کنند. تحصیل در برخی رشته های مهندسی، در کشورهای مختلف دنیا از شهرت بسیاری برخوردار می باشد. لذا دانشجوی بین المللی که برای تحصیل مهندسی در خارج از کشور خود قدم بر می دارد. در صورت آگاهی از رشته های مهندسی معروف در کشورهای سراسر دنیا، می توانند به تصمیم جامع تر و بهتری برای ادامه ی تحصیل خود، برسند.

ادامه تحصیل مهندسی در خارج از کشور در رشته شیمی

تحصیل در رشته ی مهندسی شیمی به عنوان یکی از گرایش های این حوزه ی دانشی، برای ادامه تحصیلات دانشگاهی مهندسی در خارج از کشور، به دانشجویان محترم پیشنهاد می شود.
یکی از مهم ترین شرایطی که دانشجو باید برای تحصیل در این رشته داشته باشد، داشتن مهارت در دروس ریاضی و شیمی می باشد. هرچند که تبحر در سایر علوم مرتبط با این رشته نیز تاثیر بسزایی در پذیرش شدن در این رشته در دانشگاه های مختلف دنیا دارد.
اگر دانشجویی مدرک دیپلم و یا حتی پایین تر از آن را از موسسه ای معتبر اخذ کرده باشد، می تواند مستقیما وارد تحصیل سال دوم این رشته بشود. اخذ مدرک کارشناسی مهندسی شیمی در حدود ۴-۳ سال طول کشیده و دوره ی فوق لیسانس آن ۵- ۴ سال به طول می انجامد.

تحصیل مهندسی عمران در خارج از کشور

مهندسی عمران از دیگر رشته های پیشنهادی برای تحصیل مهندسی در خارج از کشور می باشد. با توجه به تنزل بازار کار این رشته در ایران، دانشجویان می توانند تحصیل این رشته را در کشور کانادا پیش بگیرند. چرا که با انتخاب این کشور می تواند از بورسیه ای که از جانب سازمان امور عام المنفعه ی استان آلبرتای کانادا به دانشجویان فوق لیسانس داده می شود، شرایط خوبی را برای تحصیل رایگان و آینده ی شغلی خود به وجود بیاورد.

تحصیل مهندسی برق در خارج از کشور

تحصیل در رشته ی مهندسی برق یکی دیگر از رشته های پرطرفداری است که دانشجویان برای ادامه ی تحصیل مهندسی در خارج از کشور انتخاب می کنند. تحصیل در این رشته مستلزم کار مستمر در آزمایشگاه ها، کار بر روی پروژه ها و تحقیقات مختلف و … می باشد. فرد متخصص در این رشته می تواند در بخش های مختلفی مانند تولید نیرو و تامین آن، حمل، نگهداری و توسعه زیر ساخت ها، رتباطات و رسانه ها، تولیدات، تحقیق و فناوری علوم، نرم افزار کامپیوتر و طراحی نرم افزارها، و … مشغول به کار شود.

ادامه ی تحصیلات مهندسی در خارج از کشور در حوزه ی مهندسی برق در دانشگاه های :

مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021

نظرات شما در مورد این مقاله

مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021