لیگال اپلای گروه تخصصی مهاجرت و پذیرش تحصیلی

تحصیل مدیریت در خارج از کشور

تحصیل مدیریت در خارج از کشور
تحصیل مدیریت در خارج از کشورReviewed by Tel: 021-882 882 00 on Feb 5Rating: 5.0تحصیل مدیریت در خارج از کشور - بورسیه مدیریت بازرگانی - بورسیه رشته مدیریتتحصیل مدیریت در خارج از کشور : بر خلاف آنچه در ایران شاهد آن هستیم، رشته مدیریت و گرایش های مربوطه از متفاضیان زیادی در خارج از کشور بالخصوص در امریکای شمالی و اروپا برخوردار است که همین موضوع باعث شدید شدن رقابت برای اخذ پذیرش و بورسیه های تحصیلی می شود. به گونه ای که سالانه برای دانشگاه های برتر دنیا گاهی...تحصیل مدیریت در خارج از کشور

تحصیل مدیریت در خارج از کشور : بسیاری از افرادی که در رشته ی مدیریت مشغول به تحصیل می باشند، معمولا علاقه مند به گذراندن و تحصیل در خارج از کشور می باشند. هنگامی که شما تصمیم به تحصیل مدیریت در خارج از کشور را می گیرید می توانید از این طریق در کشور مورد نظر موفق به اخذ پذیرش تحصیلی و یا اخذ اقامت دائم و تابعیت در آن کشور شوید.

تحصیل مدیریت در خارج از کشور

در صورتی که شما دارای سابقه ی تحصیلی قوی و یا سابقه ی کار باشید به راحتی می توانید در سایر کشور ها و برای تحصیل مدیریت در خارج از کشور اقدام به اخذ بورسیه های تحصیلی نمایید و از این طریق قسمت زیادی از هزینه های مربوط به تحصیل مدیریت در خارج از کشور در دانشگاه ها را پرداخت نمایید.

مدرک مدیریت در خارج از کشور

در صورتی که شما قصد تحصیل مدیریت در خارج از کشور را داشته باشید با عناوینی نظیر کارشناسی هنر و یا کارشناسی علوم می توانید موفق به اخذ مدرک خود شوید. تحصیل مدیریت در خارج از کشور معمولا در طی ۳ تا ۴ سال می باشد که پس از آن شما موفق به اخذ مدرک مدیریت شده و می توانید با توجه به شرایط
آن کشور مشغول به کار شوید.

در بعضی از کشور ها و دانشگاه ها برای تحصیل مدیریت در خارج از کشور به شما یک سال تحصیلی نیز فرجه خواهند داد تا شما را برای چگونگی اشتغال در این رشته آماده سازند.

شاخه های تحصیل در رشته ی مدیریت بسیار زیاد است که در متن زیر به چگونگی تعدادی از آن ها پرداخته می شود:

مدیریت استراتژیک

مدیریت استراتژیک بیشتر شامل رفتار شما با سایر افراد و شرکت ها می باشد. به این صورت که شما با موادی مانند تجزیه و تحلیل عامل های اصلی، سیاست های اجرایی که توسط گروه های مدیران به اجرا در می اید و غیره سر و کار خواهید داشت. همچنین با مباحثی نظیر: عناوین خارجی مواجهی شرکت ها، چگونگی و مقدار تقاضا های مشتریان و.. می باشد.

مدیریت منابع انسانی

این شاخه از مدیریت بیشتر در رابطه با چگونگی رفتار انسان ها بوده و بر خلاف مدیریت استراتژیک که با شرکت ها و نرم افزار ها سر و کار داشت این نوع مدیریت بیشتر با انسان سر و کار دارد.

به این منظور که افراد مسئول در این مدیریت بیشتر به دنبال نشان دادن راهی به انسان ها برای موفقیت و مدیریت برنامه های آن ها می باشد و آن ها را در مشاغل زایی و چگونگی استخدام و پیشرفت در شغل یاری می کند.

مدیریت برند ها

فرد در این مورد بیشتر به دنبال جاسازی یک برند در بین مردم می باشد و همکاران را برای چگونگی تجزیه و تحلیل داده های بازاری، طرح ریزی برای توسعه ی یک برند و چگونگی شناختن آن برند، توسط مردم یاری می دهد. افراد در این شاخه به دنبال تجزیه و تحلیل افراد مصرف کننده می باشند تا یک برند را مطابق میل مشتری توسعه دهند.

مدیریت احتمالات

افرادی که در این شاخه مسئولند بیشتر با یک گروهک یا موسسه قرار داد بسته و آن ها را در پیشرفت در یک قرار داد و حدس راه های کسب موفقیت و کاهش خطرات احتمالی یاری می دهد.

علاوه بر سایر مطالب گفته شده مدیریت دارای یک گرایش بسیار مهم می باشد که ام بی ای نامیده می شود که به معنی ارشد مدیریت کسب و کار می باشد. این گرایش را در متن زیر به صورت مختصر در چند کشور مورد بررسی قرار می دهیم.

مدیریت MBA در کانادا

تحصیل مدیریت در خارج از کشور، کشور کانادا پس از آمریکا اولین کشوری می باشد که در این زمینه فعالیتی بسیار گسترده داشته و در این زمینه پذیرای دانشجویان زیادی می باشد. کشور کانادا به عنوان چهارمین کشور در بازار کار ام بی ای می باشد و فارغ التحصیلان زیادی در این کشور در زمینه ی ام بی ای مشغول کار می باشند.

تحصیل این رشته در کشور کانادا از هزینه های بسیار پایین تری نسبت به سایر کشور ها برخوردار است.

شرایط تحصیل ام بی ای در کانادا شامل:

 ارائه ی مدرک لیسانس از یک دانشگاه معتبر
 ۲ سال تجربه ی کاری
 مدرک جی ام ای تی با نمره ی ۵۰۰ و یا جی ار ای
 ارائه ی مدرک زبان ایلتس یا تافل

مدیریت MBA در آمریکا

تحصیل مدیریت در خارج از کشور، کشور امریکا یکی از مناسب ترین گزینه ها برای تحصیل در رشته ی مدیریت ام بی ای (MBA) می باشد. تحصیل MBA در کشور آمریکا دارای آینده ی شغلی پر درامد می باشد. البته در صورتی که در دانشگاه های متوسط این کشور تحصیل نمایید، شانس شما برای یک کار عالی پایین می باشد. دانشگاه اچ یو ال تی در میان دانشگاه های این کشور در این رشته بسیار عالی می باشد و حقوق فارغ التحصیلان این دانشگاه حدود ۱۲۰ هزار دلار در سال است.

شرایط پذیرش نیز شامل ۳ سال سابقه ی کار، مدرک زبان، و مدرک جی ام ای تی با نمره ی ۶۵۰ می باشد.

مدیریتMBA در آلمان

دوره ی MBA در کشور آلمان نیز دارای بازار کار عالی می باشد اما تحصیل در دانشگاه های این کشور دارای شرایطی می باشد. برای تحصیل در این کشور شما باید مدارک زیر را دارا باشید:

مدرک لیسانس، ۲ سال سابقه کار، تسلط به زبان انگلیسی، مصاحبه ی موفقیت آمیز.
دوره ی MBA در آلمان ۲ سال بوده و شهریه تحصیل بستگی به مدرک کارشناسی فرد دارد که فارغ التحصیل کدام رشته می باشد.

این شهریه به صورت اقساط نیز قابل پرداخت است. لازم به ذکر است که کشور آلمان دارای دانشگاه های معتبر برای تحصیل در این دوره می باشد.

از دیگر کشور ها در این زمینه می توان اتریش، اروپا و… را نام برد.

مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 01 36 29 26 -021
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی کشورهای انگلیسی زبان 470 690 22 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021

نظرات شما در مورد این مقاله

102 پاسخ به “تحصیل مدیریت در خارج از کشور”

 1. Avatar بهزاد گفت:

  سلام من ۲۷ سال دارم و لیسانس مهندسی عمران با معدل ۱۴ از دانشگاه ازاد . میخواستم در سویس رشته ی mba ادامه تحصیل بدم . یا bussiness development بخونم . ترجیحا زوریخ .

  • Avatar Parima Korourinia گفت:

   سلام.امکان پذیر است فقط در نظر داشته باشید که سوییس کشوری است با هزینه های بالا و مدرک زبان آیلتس ۶٫۵ می خواهد.تماس بگیرید۸۸۲۸۸۲۰۰

 2. Avatar ملیحه گفت:

  با سلام.من کارشناسی علوم اقتصاد خوندمبا معدل ۱۴٫۶۸ و کارشناسی ارشد مدیریت کارافرینی با معدل ۱۸٫۶۵ هردو از دانشگاه ملی و ۱ سال سلبقه تدریس و چندین طرح تجاری کار کردم مهارت ها و گواهی نامه ازو نرم افزار های کاربردی مدیرتی اقتصادی و کامپیور دارم و چند سرتیفیکیت از استارتاپ هام و نمایندگی بیمه هم دارم و چند مقاله هم نوشتم. با این فرض که نمره زبان و جی ار ای خوبی بگیرم ایا شانسی دارم برای فاند گرفتن .دردانشگاه های سطح ۱ برای مدیریت

  • Avatar Parima Korourinia گفت:

   سلام.رزومه خوبی دارید لطفا جهت بررسی بیشتر به تلگرام شماره ۰۹۰۲۹۴۴۰۲۳۳ ارسال نمایید.ضمنا مشخص نمایید که چه کشوری مد نظرتان است.

 3. Avatar نیکو گفت:

  سلام فوق لیسانس مدیریت بازرگانی سن ۳۱ الیس ۶ ودو تا شینگن .تو پاس میخوام پذیرش دکترا از اسپانیا ؟؟؟.ایا تا مهر ۹۸ میتونم دانشجو بشم؟؟؟؟شرایط بورسیه چگونه است؟؟؟

  • Avatar Parima Korourinia گفت:

   سلام.لطفا رزومه خود را به تلگرام شماره ۰۹۰۲۹۴۴۰۲۳۳ ارسال نمایید.یا با شماره ۸۸۲۸۸۲۰۰ تماس بگیرید.

 4. Avatar ملیحه گفت:

  من متولد ۱۳۷۱ هستم و کد کارافرینی برای تدریس از فنی حرفه ای و گواهی نامه کار افرینی مقدماتی و پیشرفته رو دارم. و ۱ سال سابقه تدریس هم در دانشگاه ممنونم از پاسخگویی تون

 5. Avatar غزل گفت:

  سلام
  من لیسانس مهندسی منابع طبیعی از دانشگاه سراسری با معدل ۱۳/۴۰ دارم و فوق لیسانس مدیریت بازرگانی بین الملل از دانشگاه خوارزمی با معدل ۱۷/۲۰ با سن ۳۳ سال و ۸ سال سابقه کار مالی و حسابداری می خواستم بدونم کجا می تونم برای دکتر اپلای کنم
  ممنون

 6. Avatar عاطفه گفت:

  سلام، متولد ۶۰ هستم، لیسانس مدیریت دولتی از دانشگاه پیام نور شیراز با معدل ۱۶/۵۶ و فوق لیسانس مدیریت mba از دانشگاه بین الملل پیام نور قشم با معدل ۱۷/۰۲ هستم، و ده سال در یکی از واحدهای دانشگاه پیام نور، مدیر مالی بودم، ممنون میشم ارایه طریق بفرمایید برای رشته Dba کجاها میتونم اقدام کنم؟ سپاسمندم

 7. Avatar ناهيد گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  من ٣١ساله
  لیسانس مدیریت هتلداری از دانشگاه علمی کاربردی تهران با معدل ١٧/۴٣وفوق لیسانس مدیریت بازرگانی گرایش بازاریابی با معدل ١٧/٧٩ از دانشگاه فیروز کوه هستم میخواستم ببینم برای تحصیل دکترا مدیریت خارج از ایران میتونم اقدام کنم یا نه ؟

  • Avatar Parima Korourinia گفت:

   سلام.لطفا رزومه خود را به شماره ۰۹۰۲۹۴۴۰۲۳۳ ارسال نمایید. یا با شماره ۸۸۲۸۸۲۰۰ تماس بگیرید.

 8. Avatar نرگس گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  من متولد ۱۳۷۲هستم لیسانس مدیریت بازرگانی با معدل ۱۷/۴۸از پیام نور دارم و الان دارم ارشد استراتژیک در دانشگاه امام رضا میخونم برای اینک بخام واسه دکترا از ایران برم شما چه کشوری پیشنهاد میکنید و چه شرایطی داره ؟!؟

 9. Avatar سپیده گفت:

  عرض ادب واحترام خدمت دوست عزیز.
  من۲۲ سال دارم .معدل لیسانسم۱۷٫۴هست و درحال حاضر دانشجوی ارشد مدیریت شهری با معدل۱۹هستم ومدرک پداگوژی وicdl بین المللی دارم میخاستم ببینم برای تحصیل در مقطع دکترا با توجه به شرایط بنده در خارج از کشور به صورت رایگان مقدور هست؟واینکه چه کشوری را برای اپلای برای رشته من پیشنهاد میکنید؟
  ممنون میشم راهنماییم کنید

  • Avatar Parima Korourinia گفت:

   سلام.شرایط بسیار مناسبی برای اپلای دارید لطفا رزومه خود را به شماره ۰۹۰۲۹۴۴۰۲۳۳ ارسال نمایید و یا با شماره ۸۸۲۸۸۲۰۰ تماس بگیرید.

 10. Avatar سید مجتبی گفت:

  سلام لیسانس اموزش زبان انگلیسی دانشگاه ازاد دارم مدت هشت سال تمام با سابقه بیمه در یک شرکت حمل و نقل بین المللی مشغول به کار هستم و مدرک معتبر دوره های بین المللی حمل و نقل IRU و FIATA رو گذروندم و همچنین دارای گواهی دوره حمل و نقل دریایی از سازمان بنادر و کشیرانی هستم جهت ادامه تحصیل در رشته مدیریت بازرگانی در خارج از کشور میخام اقدام کنم از کجا باید شروع کنم؟ممنون میشم راهنمایی کنید.

 11. Avatar امیرعلی گفت:

  سلام
  من لیسانس حقوق دارم با معدل ۱۶٫۵ از دانشگاه شهید بهشتی تهران، میخوام برای ارشد، رشته مدیریت (مالی یا بازرگانی) بخونم..
  نمره آیلتسم ۷ هستش.
  ممنون میشم راهنماییم کنید که ایا موفق میشم و این که چه کشورهایی رو بهم پیشنهاد میکنید؟
  ممنونم

  • Avatar Parima Korourinia گفت:

   سلام.شرایط خوبی دارید و خیلی از کشورهای اروپایی شانس پذیرش دارید.تماس بگیرید۸۸۲۸۸۲۰۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 01 36 29 26 -021
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی کشورهای انگلیسی زبان 470 690 22 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021