لیگال اپلای پایگاه اطلاع رسانی موسسات مهاجرتی مجاز و رسمی

تحصیل رایگان در پرتغال

تحصیل رایگان در پرتغال

امروزه اکثر افراد علاقه مند به تحصیل در خارج از کشور به دنبال کشوری هستند که شرایط تحصیل رایگان را دارا باشد. البته با توجه به قوانین جدید نظام آموزشی در سراسر جهان، کمتر کشوری امکان تحصیل رایگان برای اتباع خارجی را فراهم می کند و معمولا جهت تحصیل دانشجویان خارجی در کشور خود مبلغی را به عنوان شهریه دریافت می کند. کشور پرتغال جزء معدود کشور هایی است که شرایط تحصیل رایگان در پرتغال را به طور تقریبی برای متقاضیان فراهم می کند. بنابراین کشور پرتغال از این طریق توانسته است دانشجویان زیادی را به خود جذب کند علاوه بر این زبان تحصیل در کشور پرتغال، انگلیسی و پرتغالی می باشد، بنابراین افراد برای سهولت معمولا به دنبال کشوری هستند که امکان تحصیل به زبان انگلیسی را داشته باشد پس چه کشوری بهتر از کشور پرتغال؟

 

در ادامه چگونگی تحصیل رایگان در پرتغال، برای متقاضیان علاقه مند شرح داده خواهد شد.
معمولا افراد متقاضی تحصیل در کشور های خارجی، برای تحصیل جهت مقاطع دانشگاهی مختلف، کشور پرتغال را در لیست سایر کشور ها انتخاب می کنند. در صورتی که فرد متقاضی تحصیل، بخواهد در مدارس کشور پرتغال، تحصیل رایگان داشته باشد، می تواند با ثبت نام در مدارس دولتی پرتغال که کاملا رایگان است تحصیل رایگان در پرتغال داشته باشد.

 

تحصیل رایگان در پرتغال در مقطع لیسانس

تحصیل رایگان در پرتغال برای شهروندان این کشور امکان پذیر است اما اتباع خارجی می توانند از طریق اخذ بورسیه ی تحصیلی کشور پرتغال، تحصیلی به نسبت رایگان داشته باشند. جهت دریافت این بورسیه به منظور تحصیل در پرتغال، فرد می بایست دارای مدرک ایلتس با نمره ی ۶ باشد. تحصیل در مقطع لیسانس در کشور پرتغال ۳ تا ۴ سال به طول می انجامد. مجوز کاری ۱۰ ساعته در طول هفته نیز می تواند راهی برای تحصیل رایگان در پرتغال در این مقطع تحصیلی باشد.

 

تحصیل رایگان در پرتغال در مقطع فوق لیسانس

تحصیل در مقطع فوق لیسانس در کشور پرتغال برای افراد متقاضی بین المللی، امکان پذیر است در صورتی که آن ها خواهان تحصیل رایگان از طریق اخذ بورسیه ی تحصیلی باشند، باید دارای مدرک لیسانس از دانشگاه های معتبر بوده و مدرک ایلتس را با نمره ی ۶ و نیم کسب کرده باشند. زبان تحصیل در مقطع فوق لیسانس در کشور پرتغال به زبان انگلیسی نیز می باشد.

 

تحصیل رایگان در مقطع دکتری در کشور پرتغال

مدت تحصیل در مقطع دکتری در کشور پرتغال ۳ تا ۵ سال به طول می انجامد. جهت تحصیل رایگان در مقطع دکتری فرد متقاضی می تواند از طریق اخذ بورسیه ی تحصیلی کشور پرتغال این امکان را برای خود فراهم کند. البته سیستم آموزشی کشور پرتغال به این صورت است که اگر فردی دارای نمرات عالی در مقطع تحصیلی قبل و نمره ی ایلتس بالا ( ۶ به بالا ) باشد بدون نیاز به مدرک دیگری، این بورسیه به او تعلق می گیرد. با داشتن بورسیه ی تحصیلی در مقطع دکتری حقوقی به صورت ماهیانه برای فرد دانشجو واریز می شود که نه تنها هزینه های تحصیل بلکه هزینه های زندگی وی را نیز پوشش می دهد.

 

کمک هزینه های تحصیلی در دانشگاه های پرتغال

افرادی که بورسیه های تحصیلی دانشگاه های پرتغال را کسب می کنند، دانشگاه های پرتغال به این دسته از دانشجویان مبلغی را به عنوان کمک هزینه ی تحصیلی به صورت وام های دانشجویی پرداخت می کند که می تواتد در ساپورت کردن بسیاری هزینه های تحصیلی کمک کننده باشد.

آخرین ویرایش: ۱۳۹۹/۰۲/۲۹
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021

نظرات شما در مورد این مقاله

  1. mohammad گفت:

    سلام، من به زبان پرتغالی مسلط هستم، در مقطع فوق لیسانس امکان تحصیل رایگان هست در پرتغال؟ با تشکر

مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021