لیگال اپلای پایگاه اطلاع رسانی موسسات مهاجرتی مجاز و رسمی

تحصیل رایگان در هلند

مشاهده اطلاعات کامل هلند

تحصیل رایگان در هلند

مهاجرت به هلند

امروزه مهاجرت به کشورهای خارجی به خصوص کشورهای اروپایی به دلیل برخورداری از کیفیت علمی و آموزشی بالا، هزینه ی تحصیلی کم و مواردی از این قبیل مورد توجه و اقبال بسیاری از دانشجویان قرار گرفته است. در راستای تحصیل رایگان در کشورها شاید بتوان گفت که امروزه نبود هزینه تحصیلی برای همه ی دانشجویان اعم از بومی و بین المللی به یک نوستالژی در تمام دانشگاه های دنیا تبدیل شده است و دانشجو باید  هزینه ای را بابت تحصیل در مقاطع دانشگاهی کشورها پرداخت کند. در این میان کشور هلند هم به عنوان کشوری مهاجر پذیر تحصیلی از قاعده نداشتن دوره ی تحصیل رایگان، مستثنی نیست و پرداخت هزینه هایی را در طول تحصیل برای دانشجو در نظر گرفته است. لذا دانستن این مهم، برای دانشجویانی که در پی تحصیل رایگان در هلند هستند، ضروری می نماید.

با تمام این تفاسیر علاوه بر در نظر گرفتن هزینه های تحصیلی در هلند ، تدابیری را در این رابطه اندیشیده است که تحصیل در این کشور را علی رغم در بر داشتن هزینه، مقرون به صرفه نیز می کند.
شاید بتوان مفهوم تحصیل رایگان در هلند را با استفاده از امکاناتی مانند انواع بورسیه ها و کمک هزینه های تحصیلی و امکان کار دانشجویی در ایام تحصیل و… مترادف دانست. به این معنا که دانشجو می تواند از طریق استفاده از هر کدام از این راهکارها بخش قابل توجهی از هزینه های خود را کم کرده و یا یه طور کلی از بین ببرد و از این طریق به مفهوم امکان تحصیل رایگان در هلند، نزدیک تر شود.دانشجو همزمان با تحصیل تا ۳۰ ساعت حق کار دارد که میزان قابل توجهی از هزینه های زندگی را پوشش میدهد.

کمک هزینه های دولت هلند برای مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری

دولت هلند در مقاطع کارشناسی ارشد شهریه ای را برای دانشجویان پیش بینی کرده است. ولی در نقطه ی مقابل این هزینه، امکان انجام کار دانشجویی به مدت ۲۰ ساعت در هفته را برای دانشجو در نظر گرفته و او را از این طریق در راه پرداخت هزینه ها یاری رسانده و به طرف دستیابی به شرایط تحصیل رایگان در هلند سوق داده است.
از طرفی دانشجویانی که در حال تحصیل در مقطع دکتری این دانشگاه هستند با امکانات بیشتری برای تقلیل یا حذف هزینه های تحصیلی روبه رو هستند که از جمله می توان پرداخت شهریه ی بسیار اندک، دریافت حقوق ماهانه، امکان کار دانشجویی به مدت ۳۰ ساعت در هفته را مورد اشاره قرار داد.در مقطع دکتری شانس بالای برای اخذ بورسیه وجود دارد.

 

شرایط برخورداری دانشجویان بین المللی از کمک هزینه های تحصیلی در هلند

دولت هلند یکی از دولت هایی است که در راستای تحقق بخشی به سیاست تحصیل رایگان در هلند، علاوه بر کمک هزینه هایی که به طور اخص برای دانشجویان اتحادیه ی اروپا در نظر گرفته، امکانات بسیار خوب دیگری را برای دانشجویان بین المللی نیز تدارک دیده است که دانشجویان غیر از اتحادیه ی اروپا می توانند در صورت احراز شرایطی، امکان برخورداری از این بورسیه هایی را که توسط وزارت علوم و آموزش و پرورش و چندی از دانشگاه های این کشور تامین می شوند را داشته باشند. از جمله:

با توجه به این مطالب باید بگوییم تنها راه دستیابی و یا نزدیک شدن به مفهوم تحصیل رایگان در هلند، استفاده از بورسیه ها، وام های تحصیلی و کمک هزینه ها برای تامین بخشی از هزینه های دوران تحصیل می باشد.

تحصیل رایگان در هلندReviewed by Tel: 021-882 882 00 on Jan 15Rating: 5.0تحصیل رایگان در هلند - تحصيل در هلند - هزينه تحصيل در هلند - ادامه تحصيل در هلندتحصیل رایگان در هلند : تحصيل در هلند رايگان نيست و دانشجويان براي ادامه تحصيل در دانشگاه هاي هلند ملزم به پرداخت شهريه مي باشند، به طور کلي تحصيل در هلند براي دانشجويان خارجي هزينه اي حدود 8 تا 20 هزار يورو در بردارد. که البته بسته به نوع دانشکاه و رشته تحصيلي و دوره تحصيلي فرد متفاوت مي باشد..تحصیل رایگان در هلند
آخرین ویرایش: ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021

نظرات شما در مورد این مقاله

  1. احمد گفت:

    من میخواهم در مقطع کارشناسی ارشد در رشته برق در دانشگاه های هلند ادامه تحصیل بدم ومعدل ۱۹/۱۸ کارشناسی دارم ودر ۱۰ زمینه کار تخصصی وفنی بلدم وچندین طرح برای اختراع دارم ولی ثبت نکردم ولی از لحاظ مالی ضعیف هستم ومیخوام از دولت هلند برای ادامه تحصیل رایگان استفاده کنم لطفا راهنماییم کنید

مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021