لیگال اپلای گروه تخصصی مهاجرت و پذیرش تحصیلی

تحصیل رایگان در مجارستان

مشاهده اطلاعات کامل مجارستان

تحصیل رایگان در مجارستان
تحصیل رایگان در مجارستانReviewed by Legal Apply on Jan 30Rating: 5.0تحصیل رایگان در مجارستان - تحصیل رایگان در رشته های پزشکی در اروپا - لیگال اپلایتحصیل رایگان در مجارستان : روند تحصیل در دوره کالجهای مجارستان یکسال تحصیلی بوده و در دو ترم انجام میشود که ترم اول در ماه سپتامبر و ترم دوم در ماه جولای هر سال برگزار میگردد. ... مدارک تحصیلی مجارستان در ۲۵ کشور اروپایی و آمریکا و کانادا و ایران ارزشیابی شده و مورد تایید میباشد .....تحصیل رایگان در مجارستان

کشور مجارستان یکی از کشورهای اروپایی می باشد که در دهه های اخیر تلاش روز افزونی را برای معرفی دانشگاه های خود به سراسر دنیا انجام داده است. در این راستا با افزایش کیفیت آموزشی و استفاده از استانداردهای معتبر جهانی، به ویژه در رشته های پزشکی، رشد چشمگیری را داشته است.
هر ساله تعداد زیادی دانشجو برای ورود به مراکز موزش عالی در این کشور، رقابت سنگینی را تجربه می کنند. به طوری که ۴۱ کشور در دنیا، تعداد ۳۰۰۰ دانشجو را برای ادامه ی تحصیل به این کشور می فرستند.
دانشجویانی که عازم مجارستان می شوند. به طور حتم با دغدغه هایی در این زمینه مواجه می شوند که یکی از مهم ترین آن ها می تواند بحث هزینه های تحصیلی باشد و دانشجو را به سمت این فکر بکشاند که آیا اصلا امکان تحصیل رایگان در مجارستان وجود دارد؟ در صورت الزام به داشتن شهریه برای دانشگاه ها چگونه می توان شرایط تحصیل رایگان در مجارستان را برای خود فراهم نمود؟ و سوالاتی از این قبیل در زمینه ی مالی تحصیلی ممکن است ذهن او را درگیر کند.

شهریه دانشگاه ها در مجارستان

به طور کلی سیاست تحصیل رایگان در اکثر کشورهای دنیا چند سالی است که از بین رفته است و دانشجو برای پذیرش در دانشگاه های یک کشور باید توان مالی برای پرداخت شهریه و هزینه های تحصیلی خود را داشته باشد. کشور مجارستان نیز از جمله کشورهایی است که برای هرکدام از دانشگاهها و موسسات آموزش عالی اعم از دانشگاه ها و کالج های این کشور، مبلغی را به عنوان شهریه در نظر گرفته است که دانشجو در صورت پذیرش در هرکدام از آنها، باید قبل از ورود به دانشگاه خود، این مبلغ را به حساب دانشگاه واریز نماید.
شهریه ی دانشگاه های مجارستان در اول هر سال تحصیلی برای هر رشته و دانشگاه تعیین شده و در تمام طول آن سال تغییر نخواهد کرد.
دانشجویانی که در پی تحصیل رایگان در مجارستان هستند، می توانند از شرایط تحصیلی که برای دانشجویان بین المللی این کشور، پیش بینی شده است، استفاده کرده و به گونه ای از این راه، شرایط تحصیل رایگان در مجارستان را درک و تجربه نمایند.

راهکار تحصیل رایگان در مجارستان

از مهم ترین این راه ها که باعث ایجاد درآمد برای دانشجو در کنار تحصیل در دانشگاه می شود، اجازه ی کار دانشجویی به مدت ۱۰ ساعت در هفته برای دانشجویان لیسانس، ۲۰ ساعت در هفته برای دانشجویان فوق لیسانس و در نهایت مدت ۳۰ ساعت در هفته برای دانشجویان دکتری می باشد.
راه کار بسیار مفید دیگر، برای رسیدن به شرایط تحصیل رایگان در مجارستان، به معنای واقعی کلمه، تلاش برای مشمول “دریافت بورسیه های تحصیلی” قرار گرفتن است.
این بورسیه ها بیشتر در دو مقطع ارشد و دکتری به دانشجو داده می شوند که اگر دانشجو از دریافت آنها برخوردارشود، از پرداخت شهریه دانشگاه و هزینه ای جانبی تحصیل معاف خواهد شد. به طوری که برخی از کالج ها و دانشگاه ها انواعی از بورسیه را برای دانشجو در نظر گرفته اند که طی استفاده از آن، دانشجو علاوه بر اینکه بدون پرداخت هیچ وجهی وارد دانشگاه می شود، هزینه های مربوط به خوابگاه و منزل مسکونی و بیمه ی درمانی در طول تحصیل و … را نیز پرداخت نمی کند. ضمن اینکه تا پایان تحصیلات در هر ماه حقوقی را به صورت مستمر تا پایان تحصیل دریافت خواهد کرد.

نظرات شما در مورد این مقاله

2 پاسخ به “تحصیل رایگان در مجارستان”

  1. Avatar فیروزه گفت:

    سلام وقتتون بخیر
    میشه در مقطع پزشکی از تحصیل رایگان بهره برد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لیگال اپلای در شبکه های اجتماعی دنبال کنید: