لیگال اپلای گروه تخصصی مهاجرت و پذیرش تحصیلی

تحصیل رایگان در فرانسه

مشاهده اطلاعات کامل فرانسه

تحصیل رایگان در فرانسهReviewed by Legal Apply on Dec 28Rating: 5.0تحصیل رایگان در فرانسه - شرایط تحصیل رایگان در فرانسه و پذیرش موسسات رایگان در این کشورتحصیل رایگان در فرانسه اکثريت دانشگاههای فرانسه رايگان بوده و شخص متقاضی بايستی دوره کالج زبان فرانسه را بمدت يکسال بگذراند و پس از سپری شدن دوره يکساله زبان، دانشجو می بايستی در يک امتحان مهارت زبان فرانسه شرکت کرده و مهارت خود را برای ادامه تحصيل به زبان فرانسه به ثبوت برساند و يک امتحان ورودی در ارتباط با رشته.تحصیل رایگان در فرانسه

کیفیت مطلوب دانشگاهها در فرانسه باعث جذب علاقه مندان زیادی برای تحصیل در فرانسه و مهاجرت به این کشور شده است. زبان رسمی کشور فرانسه، زبان فرانسوی است زبانی که بیش از ۲۰۰ کشور با آن صحبت می کنند و در دانشگاههای بسیاری به این زبان تدریس می شود. این نکته می شود یکی دیگر از دلایل و مزایایی که کشور فرانسه برای تحصیل دارد. نکته ی مهمتر و پررنگتر این مساله یعنی تحصیل در فرانسه، امکان تحصیل رایگان در فرانسه است. کشور فرانسه با وجود هم رده بودن با بسیاری از کشور های اروپایی کشوری ارزان و با هزینه های خیلی کم برای تحصیل است.

موسسات آموزشی رایگان در فرانسه

سیستم تقسیم بودجه در این کشور هر ساله بیش از ۲۳ درصد از بودجه ملی را به مراکز آموزشی، دانشگاهها و به طور کلی سیستم آموزشی کشور اختصاص می دهد. به همین دلیل در کشور فرانسه بیش از ۳۰۰۰ مرکز آموزشی وجود دارد که به صورت رایگان خدمات تحصیلی ارائه می دهند و بیش از ۱۷۰۰۰۰ دانشجوی غیر فرانسوی در کشور فرانسه مشغول به تحصیل به صورت رایگان می باشند. شاید به همین جهت است که کشور فرانسه بعد از آمریکا و انگلیس و سوئد و نروژ بزرگترین میزبان دانشجوهای بین المللی در سرتاسر جهان باشد.

می توان گفت که به طور میانگین دولت فرانسه برای هر دانشجو ۱۰۰۰۰ تا ۱۵۰۰۰ یوور سوبسید اختصاص می دهد که این مبالغ می تواند بسیاری از هزینه های فرد دانشجو مثل خوابگاه دانشجویی، بیمه و کمک هزینه ی اقامت را که توسط سازمان CAF پرداخت می شود، پوشش دهد. اگر برای تحصیل رایگان فرانسه اقدام می کنید این نکته را به شما نوید بدهیم که حتی بعد از گرفتن ویزای کوتاه مدت می توانید به تمامی کشور های اروپا به جز کشور انگلیس سفر کرده بدون اینکه بخواهید دوباره برای ویزا اقدام کنید و هزینه ی گزافی پرداخت نمایید.

کار دانشجویی راهی برای تحصیل رایگان در فرانسه

از دیگر شرایطی که می توانید تحصیل در فرانسه را برای خود رایگان کنید این است که هفته ای بیست ساعت کار دانشجویی در خلال تحصیل داشته باشید ( برای مقطع کارشناسی ارشد ) و در ازای آن مبلغی مکفی به صورت هفتگی حقوق دریافت کنید. این حق کار دانشجویی در خیلی از کشور ها وجود دارد و اتفاقا می تواند خیلی از هزینه ها را ساپورت کند برای کشور هایی که شاید تحصیل رایگان در آن وجود نداشته باشد و یا حتی شهریه ی دانشگاهها بسیار بالا باشد حال در نظر بگیرید که در کشور فرانسه که شهریه ها بسیار کمتر از جاهای دیگر است و حتی برخی موسسات آن به طور کاملا رایگان ارائه ی خدمات می دهند این مبلغ در ازای کار دانشجویی چقدر می تواند کمک کننده بوده و حتی برای پس انداز فرد دانشجو سیو شود. با توجه به تحقیقاتی که صورت گرفته هزینه ی یک ساعت کار دانشجویی معادل ۷ الی ۱۰ یورو می باشد.

به طور کلی هزینه ی زندگی در فرانسه با شرایط دانشجویی ۵۰۰ یورو در ماه است که قسمت اعظم آن هم برای هزینه های مسکن است پس این مبالغ برای کار دانشجویی ( ۱۰ ساعت برای کارشناسی و ۲۰ ساعت برای مقاطع بالاتر در هفته ) می تواند به طرز قابل توجهی مکفی باشد.

 

نظرات شما در مورد این مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لیگال اپلای در شبکه های اجتماعی دنبال کنید: