لیگال اپلای پایگاه اطلاع رسانی موسسات مهاجرتی مجاز و رسمی

تحصیل رایگان در روسیه

مشاهده اطلاعات کامل روسیه

تحصیل رایگان در اسلوونی

کشور روسیه بزرگترین کشور جهان است که در شمال اورپا و آسیا قرار دارد. کشور روسیه از جمله کشور هایی است که آموزش با کیفیت و ارزان قیمت را در دستور کار دارد. دانشگاههای این کشور از معتبرترین دانشگاه های جهان به شمار می آیند و مدارک اکثر دانشگاههای آن مورد تایید وزارت علوم ایران می باشد. به همین دلیل سالانه افراد بسیاری متقاضی تحصیل در کشور روسیه می باشند. دانشجویان ایرانی می توانند بدون دغدغه ی این مورد که مدرک کارشناسی خود را از کدام دانشگاهها ی ایران کسب نموده اند برای پذیرش در دانشگاهای روسیه اقدام نمایند. دولت روسیه در دانشگاههای این کشور کمک هزینه تحصیلی برای تحصیل به دانشجویان بین المللی متقاضی اعطا می نماید. به طوری که در سال ۲۰۱۶ ، ۱۵۰۰۰ کمک هزینه تحصیلی از طرف دولت به دانشجویان متقاضی اعطا گردیده است.برای اخذ این ویزلی تحصیلی میبایست رزومه مورد قبولی داشته باشید.

تحصیل رایگان در روسیه در مقاطع لیسانس و فوق لیسانس

مقطع تحصیلی لیسانس در کشور روسیه یک دوره ۴ ساله است. در این مقطع ،امکان تحصیل رایگان در روسیه وجود ندارد.مگر اینکه امتیاز بورسیه را از دانشگاه ها خریداری کنند.

به دانشجویان این مقطع تحصیلی مجوز ۱۰ساعت کار در طول هفته داده می شود که دانشجویان در ازای آن برای هرساعت ۸ تا ۱۰ دلار دریافت می کنند که با درآمد حاصله می توانند هزینه های زندگی در روسیه را پوشش دهند.

 

تحصیل-رایگان-در-روسیه

دوره فوق لیسانس دانشگاهای روسیه به مدت ۱/۵ تا ۲ سال به طول می انجامد باتوجه به زبان تحصیل در این مقطع تحصیلی که به دو زبان انگلیسی و روسی می باشد هزینه تحصیل دانشجو متفاوت می گردد. به طوری که هزینه تحصیل دانشجویان مقطع فوق لیسانس دانشگاهای روسیه به زبان روسی برای هر سال تحصیلی در حدود ۲۰۰۰ تا ۵۰۰۰ دلار می باشد. چنانچه دانشجویان بخواهند تحصیل در مقطع فوق لیسانس دانشگاههای روسیه را به زبان انگلیسی بگذرانند، هزینه تحصیل آن ها ۸۰۰ تا ۱۰۰۰ دلار گرانتر از تحصیل به زبان روسی می گردد. دانشجویان در این مقطع تحصیلی بهتر است از کمک هزینه ها یا بورسیه هایی که دولت روسیه به دانشجویان متقاضی اعطا می گردد استفاه نمایند . البته دانشحویان باید شرایط لازم را برای دریافت این کمک هزینه ها داشته باشند. به دانشجویان مقطع فوق لیسانس مجوز ۲۰ساعت کار در طول هفته برای جبران بخشی از هزینه های تحصیل و زندگی داده می شود.

تحصیل رایگان در روسیه در مقطع دکتری

در مقطع دکتری امکان تحصیل رایگان در روسیه با بورسیه تحصیلی میسر می باشد البته باید دانشجویان شرایط لازم برای بورس شدن را داشته باشند در غیر این صورت دانشجویان می بایست برای دوره ۲ تا ۴ ساله این مقطع تحصیلی ۲۰۰۰ الی ۵۰۰۰ دلار در سال شهریه تحصیل بپرازند. البته دانشجویان این مقطع نیز می توانند از حق کار استفاه نمایند. به دانشجویان این مقطع مجوز ۳۰ساعت کار در طول هفته داده می شود تا بتوانند بخشی از هزینه های تحصیل خود را جبران نمایند.

بورسیه تحصیلی در روسیه

بورسیه تحصیلی در کشور روسیه بیشتر به دانشجویان مقطع دکتری در دانشگاههای این کشور تعلق می گیرد. به طور کلی دانشجویان این مقطع می توانند به دو صورت تحصیل کنند ۱- دانشجو به صورت بورسیه به تحصیل بپرازد ۲- خود دانشجو کلیه هزینه های تحصیلش را پرداخت نماید.

در صورت بورس شدن دانشجو امکان تحصیل رایگان در روسیه برای او میسر می گردد. باتوجه به اینکه دانشجویان مقطع دکتری ۲۰۰۰ دلار در ماه حقوق دریافت می کنند همواره رقابت تنگاتنگی میان دانشجویان ایرانی برای کسب بورسیه تحصیلی و مزایای آن در کشور روسیه وجود داشته است. در صورت بورس شدن دانشجو در کشور روسیه کلیه هزینه های زندگی و تحصیل او رایگان می گردد.
از شرایط مورد نیاز دانشجویان برای بورسیه تحصیلی می توان به داشتن مدرک آیلتس زبان – داشتن توصیه نامه از اساتید– داشتن مقالات معتبر و تالیفات و… اشاره نمود.

در صورت نداشتن مدرک زبان اگر رزومه علمی پژوهشی خوبی دارید این امکان را خواهید داشت که دوره ی زبان را در دانشگاه بورس شده بگذرانید.

آخرین ویرایش: ۱۳۹۹/۰۲/۲۷
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021

نظرات شما در مورد این مقاله

 1. Melika گفت:

  سلام وقت بخیر. من پایه دوازدهم هستم رشته تجربی و معدلم از کلاس اول تا الان ۲۰ بوده. آیلتس زبان انگلیسی با نمره ۹ دارم و مدرک B2 زبان روسی. چندین بار هم در آزمون های مدرسه مانند پیشرفت تحصیلی رتبه آوردم( اول مدرسه و هفتم در شهر و ۴۵۶ در ایران) امکان دریافت بورسیه در دانشگاه های کشور روسیه رو دارم؟

 2. Fatemah گفت:

  سلام ببخشید من ترم اخرارشد فیزیولوژی ورزش بامعدل۱۴هستم ایامیتونم برسیه شم تودانشگاه های روسیه

 3. محمدی گفت:

  سلام
  من دیپلم رو با معدل ۱۶٫۹۷تموم کردم میتونم برای گرفتن بورسیه رشته پزشکی اقدام کنم

 4. کیمیا گفت:

  سلام من پایه دوازدهمم رشته ریاضی اگه بخوام برای فوق لیسانس بورس بشم چقدر رشته ای که الان توی دانشگاه میخونم تاثیر داره تو رشته ای که میتونم بورس بشم و اگه فقط زبان روسی و بلد باشم نیاز هست تافل یا ایلتس هم داشته باشم و تا چه معدلی توی دانشگاه داشته باشم میتونم بورس بشم

  • کارشناس اعزام دانشجو 101 گفت:

   سلام دوست عزیز،
   بلهر نیازمند مدرک زبان انگلیسی هستید و رشته نیز تاثیر گذار است.

مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021