لیگال اپلای گروه تخصصی مهاجرت و پذیرش تحصیلی

تحصیل رایگان در روسیه

مشاهده اطلاعات کامل روسیه

تحصیل رایگان در اسلوونی
تحصیل رایگان در روسیهReviewed by Tel: 021-882 882 00 on Jan 16Rating: 5.0تحصیل رایگان در روسیه - شرايط تحصيل در روسيه - تحصيل رايگان در روسيه - تحصيل در روسيهتحصیل رایگان در روسیه : اگر چه روسیه آموزش رایگان برای همه شهروندان خود را به عنوان قانون اساسی خود، پذیرش به موسسات آموزش عالی بعد از دبیرستان تضمین بسیار رقابتی است. از آنجا که بخش دولتی روسیه مسئول تنظیم نظام آموزشی تاکید قوی بر درآمد مدارک تحصیلی در زمینه های فن آوری و ....تحصیل رایگان در روسیه

کشور روسیه بزرگترین کشور جهان است که در شمال اورپا و آسیا قرار دارد. کشور روسیه از جمله کشور هایی است که آموزش با کیفیت و ارزان قیمت را در دستور کار دارد. دانشگاههای این کشور از معتبرترین دانشگاه های جهان به شمار می آیند و مدارک اکثر دانشگاههای آن مورد تایید وزارت علوم ایران می باشد. به همین دلیل سالانه افراد بسیاری متقاضی تحصیل در کشور روسیه می باشند. دانشجویان ایرانی می توانند بدون دغدغه ی این مورد که مدرک کارشناسی خود را از کدام دانشگاهها ی ایران کسب نموده اند برای پذیرش در دانشگا های روسیه اقدام نمایند. دولت روسیه در دانشگاههای این کشور کمک هزینه تحصیلی برای تحصیل تقریبا رایگان به دانشجویان بین المللی متقاضی که در حال تحصیل در دانشگاههای این کشور می باشند اعطا می نماید. به طوری که در سال ۲۰۱۶ ، ۱۵۰۰۰ کمک هزینه تحصیلی از طرف دولت به دانشجویان متقاضی اعطا گردیده است.

تحصیل رایگان در روسیه در مقاطع لیسانس و فوق لیسانس

مقطع تحصیلی لیسانس در کشور روسیه یک دوره ۴ ساله است. در این مقطع ،امکان تحصیل رایگان در روسیه وجود ندارد.
به دانشجویان این مقطع تحصیلی مجوز ۱۰ساعت کار در طول هفته داده می شود که دانشجویان در ازای آن برای هرساعت ۸ تا ۱۰ دلار دریافت می کنند که با درآمد حاصله می توانند هزینه های زندگی در روسیه را پوشش دهند.
دوره فوق لیسانس دانشگا های روسیه به مت ۵/۱تا ۲ سال به طول می انجامد باتوجه به زبان تحصیل در این مقطع تحصیلی که به دو زبان انگلیسی و روسی می باشد هزینه تحصیل دانشجو متفاوت می گردد. به طوری که هزینه تحصیل انشجویان مقطع فوق لیسانس دانشگا های روسیه به زبان روسی برای هر سال تحصیلی در حدود ۲۰۰۰ تا ۵۰۰۰ دلار می باشد. چنانچه دانشجویان بخواهند تحصیل در مقطع فوق لیسانس دانشگاههای روسیه را به زبان انگلیسی بگذرانند، هزینه تحصیل آن ها ۸۰۰ تا ۱۰۰۰ دلار گرانتر از تحصیل به زبان روسی می گردد. دانشجویان در این مقطع تحصیلی بهتر است از کمک هزینه ها یا بورسیه هایی که دولت روسیه به دانشجویان متقاضی اعطا می گردد استفاه نمایند . البته دانشحویان باید شرایط لازم را برای دریافت این کمک هزینه ها داشته باشند. به دانشجویان مقطع فوق لیسانس مجوز ۲۰ساعت کار در طول هفته برای جبران بخشی از هزینه های تحصیل وزندگی داده می شود.

تحصیل رایگان در روسیه در مقطع دکتری

در مقطع دکتری امکان تحصیل رایگان در روسیه با بورسیه تحصیلی میسر می باشد البته باید دانشجویان شرایط لازم برای بورس شدن را داشته باشند در غیر این صورت دانشجویان می بایست برای دوره ۲ تا ۴ ساله این مقطع تحصیلی ۲۰۰۰ الی ۵۰۰۰ دلار در سال شهریه تحصیل بپرازند. البته دانشجویان این مقطع نیز می توانند از حق کار استفاه نمایند. به دانشجویان این مقطع مجوز ۳۰ساعت کار در طول هفته داده می شود تا بتوانند بخشی از هزینه های تحصیل خورا جبران نمایند.

بورسیه تحصیلی در روسیه

بورسیه تحصیلی در کشور روسیه بیشتر به دانشجویان مقطع دکتری در دانشگاههای این کشور تعلق می گیرد. به طور کلی دانشجویان این مقطع می توانند به دو صورت تحصیل کنند ۱- دانشجو به صورت بورسیه به تحصیل بپرازد ۲- خوددانشجو کلیه هزینه های تحصیلش را پرداخت نماید.

در صورت بورس شدن دانشجو امکان تحصیل رایگان در روسیه برای او میسر می گردد. باتوجه به اینکه دانشجویان مقطع دکتری ۲۰۰۰ دلار در ماه حقوق در یافت می کنند همواره رقابت تنگاتنگی میان دانشجویان ایرانی برای کسب بورسیه تحصیلی و مزایای آن در کشور روسیه وجود داشته است. در صورت بورس شدن دانشجو در کشور روسیه کلیه هزینه های زندگی و تحصیل او رایگان می گردد.
از شرایط مور نیاز دانشجویان برای بورسیه تحصیلی می توان به داشتن مدرک آیلتس زبان – داشتن توصیه نامه از اساتید– داشتن مقالات معتبر و تالیفات و… اشاره نمود.

مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 01 36 29 26 -021
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی کشورهای انگلیسی زبان 470 690 22 - 021

نظرات شما در مورد این مقاله

4 پاسخ به “تحصیل رایگان در روسیه”

 1. Avatar مریم گفت:

  با سلام،بنده ۳۰ ساله دارای لیسانس مدیریت،پیش دانشگاهی تجربی با معدل ۱۶ و دیپلم با معدل کل ۱۷/۷۰ میباشم.به دو زبان روسی و ایتالیایی بسیار علاقه دارم و قصد دارم در مقطع لیسانس یکی از زبانهای ذکر شده با بورسیه تحصیل کنم.در مورد بورسیه های ایتالیا نیز بسیار شنیده ام که کفاف هزینه های زندگی را نیز میدهد.به نظر شما کشور روسیه بهتر است یا ایتالیا؟(به لحاظ تحصیل با بورسیه و زندگی و اقامت پس از تحصیل)ممنون از پاسخگویی شما.

  • Avatar Parima Korourinia گفت:

   سلام.شرایط خوبی دارید برای اپلای کردن.فکر میکنم ایتالیا بهتر باشد.تماس بگیرید۸۸۲۸۸۲۰۰

 2. Avatar غزل گفت:

  سلام من با معدل دیپلم ۱۹.۷۰ و معدل پیش دانشگاهی ۱۷.۳۸ شرایط بورس شدن رو در روسیه دارم؟؟؟ و البته ۱۷ سال دارم و میخام بدونم میشه همینطوری ازسال اول پزشکی بورس بشم؟؟؟

  • Avatar Parima Korourinia گفت:

   سلام.بله امکان پذیر است زیرا معدل شما مناسب است.لطفا برای مشاوره تلفنی رایگان با شماره ۸۸۲۸۸۲۰۰ تماس بگیرید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 01 36 29 26 -021
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی کشورهای انگلیسی زبان 470 690 22 - 021