لیگال اپلای پایگاه اطلاع رسانی موسسات مهاجرتی مجاز و رسمی

تحصیل رایگان در روسیه

مشاهده اطلاعات کامل روسیه

تحصیل رایگان در اسلوونی
تحصیل رایگان در روسیهReviewed by Tel: 021-882 882 00 on Jan 16Rating: 5.0تحصیل رایگان در روسیه - شرايط تحصيل در روسيه - تحصيل رايگان در روسيه - تحصيل در روسيهتحصیل رایگان در روسیه : اگر چه روسیه آموزش رایگان برای همه شهروندان خود را به عنوان قانون اساسی خود، پذیرش به موسسات آموزش عالی بعد از دبیرستان تضمین بسیار رقابتی است. از آنجا که بخش دولتی روسیه مسئول تنظیم نظام آموزشی تاکید قوی بر درآمد مدارک تحصیلی در زمینه های فن آوری و ....تحصیل رایگان در روسیه

کشور روسیه بزرگترین کشور جهان است که در شمال اورپا و آسیا قرار دارد. کشور روسیه از جمله کشور هایی است که آموزش با کیفیت و ارزان قیمت را در دستور کار دارد. دانشگاههای این کشور از معتبرترین دانشگاه های جهان به شمار می آیند و مدارک اکثر دانشگاههای آن مورد تایید وزارت علوم ایران می باشد. به همین دلیل سالانه افراد بسیاری متقاضی تحصیل در کشور روسیه می باشند. دانشجویان ایرانی می توانند بدون دغدغه ی این مورد که مدرک کارشناسی خود را از کدام دانشگاهها ی ایران کسب نموده اند برای پذیرش در دانشگا های روسیه اقدام نمایند. دولت روسیه در دانشگاههای این کشور کمک هزینه تحصیلی برای تحصیل تقریبا رایگان به دانشجویان بین المللی متقاضی که در حال تحصیل در دانشگاههای این کشور می باشند اعطا می نماید. به طوری که در سال 2016 ، 15000 کمک هزینه تحصیلی از طرف دولت به دانشجویان متقاضی اعطا گردیده است.

تحصیل رایگان در روسیه در مقاطع لیسانس و فوق لیسانس

مقطع تحصیلی لیسانس در کشور روسیه یک دوره 4 ساله است. در این مقطع ،امکان تحصیل رایگان در روسیه وجود ندارد.
به دانشجویان این مقطع تحصیلی مجوز 10ساعت کار در طول هفته داده می شود که دانشجویان در ازای آن برای هرساعت 8 تا 10 دلار دریافت می کنند که با درآمد حاصله می توانند هزینه های زندگی در روسیه را پوشش دهند.
دوره فوق لیسانس دانشگا های روسیه به مدت 1/5تا 2 سال به طول می انجامد باتوجه به زبان تحصیل در این مقطع تحصیلی که به دو زبان انگلیسی و روسی می باشد هزینه تحصیل دانشجو متفاوت می گردد. به طوری که هزینه تحصیل دانشجویان مقطع فوق لیسانس دانشگا های روسیه به زبان روسی برای هر سال تحصیلی در حدود 2000 تا 5000 دلار می باشد. چنانچه دانشجویان بخواهند تحصیل در مقطع فوق لیسانس دانشگاههای روسیه را به زبان انگلیسی بگذرانند، هزینه تحصیل آن ها 800 تا 1000 دلار گرانتر از تحصیل به زبان روسی می گردد. دانشجویان در این مقطع تحصیلی بهتر است از کمک هزینه ها یا بورسیه هایی که دولت روسیه به دانشجویان متقاضی اعطا می گردد استفاه نمایند . البته دانشحویان باید شرایط لازم را برای دریافت این کمک هزینه ها داشته باشند. به دانشجویان مقطع فوق لیسانس مجوز 20ساعت کار در طول هفته برای جبران بخشی از هزینه های تحصیل وزندگی داده می شود.

تحصیل رایگان در روسیه در مقطع دکتری

در مقطع دکتری امکان تحصیل رایگان در روسیه با بورسیه تحصیلی میسر می باشد البته باید دانشجویان شرایط لازم برای بورس شدن را داشته باشند در غیر این صورت دانشجویان می بایست برای دوره 2 تا 4 ساله این مقطع تحصیلی 2000 الی 5000 دلار در سال شهریه تحصیل بپرازند. البته دانشجویان این مقطع نیز می توانند از حق کار استفاه نمایند. به دانشجویان این مقطع مجوز 30ساعت کار در طول هفته داده می شود تا بتوانند بخشی از هزینه های تحصیل خورا جبران نمایند.

بورسیه تحصیلی در روسیه

بورسیه تحصیلی در کشور روسیه بیشتر به دانشجویان مقطع دکتری در دانشگاههای این کشور تعلق می گیرد. به طور کلی دانشجویان این مقطع می توانند به دو صورت تحصیل کنند 1- دانشجو به صورت بورسیه به تحصیل بپرازد 2- خوددانشجو کلیه هزینه های تحصیلش را پرداخت نماید.

در صورت بورس شدن دانشجو امکان تحصیل رایگان در روسیه برای او میسر می گردد. باتوجه به اینکه دانشجویان مقطع دکتری 2000 دلار در ماه حقوق در یافت می کنند همواره رقابت تنگاتنگی میان دانشجویان ایرانی برای کسب بورسیه تحصیلی و مزایای آن در کشور روسیه وجود داشته است. در صورت بورس شدن دانشجو در کشور روسیه کلیه هزینه های زندگی و تحصیل او رایگان می گردد.
از شرایط مور نیاز دانشجویان برای بورسیه تحصیلی می توان به داشتن مدرک آیلتس زبان – داشتن توصیه نامه از اساتید– داشتن مقالات معتبر و تالیفات و… اشاره نمود.

مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی کشورهای انگلیسی زبان 470 690 22 - 021

نظرات شما در مورد این مقاله

۴۰ پاسخ به “تحصیل رایگان در روسیه”

 1. Avatar مریم گفت:

  با سلام،بنده ۳۰ ساله دارای لیسانس مدیریت،پیش دانشگاهی تجربی با معدل ۱۶ و دیپلم با معدل کل ۱۷/۷۰ میباشم.به دو زبان روسی و ایتالیایی بسیار علاقه دارم و قصد دارم در مقطع لیسانس یکی از زبانهای ذکر شده با بورسیه تحصیل کنم.در مورد بورسیه های ایتالیا نیز بسیار شنیده ام که کفاف هزینه های زندگی را نیز میدهد.به نظر شما کشور روسیه بهتر است یا ایتالیا؟(به لحاظ تحصیل با بورسیه و زندگی و اقامت پس از تحصیل)ممنون از پاسخگویی شما.

  • Avatar Parima Korourinia گفت:

   سلام.شرایط خوبی دارید برای اپلای کردن.فکر میکنم ایتالیا بهتر باشد.تماس بگیرید۸۸۲۸۸۲۰۰

 2. Avatar غزل گفت:

  سلام من با معدل دیپلم ۱۹.۷۰ و معدل پیش دانشگاهی ۱۷.۳۸ شرایط بورس شدن رو در روسیه دارم؟؟؟ و البته ۱۷ سال دارم و میخام بدونم میشه همینطوری ازسال اول پزشکی بورس بشم؟؟؟

  • Avatar Parima Korourinia گفت:

   سلام.بله امکان پذیر است زیرا معدل شما مناسب است.لطفا برای مشاوره تلفنی رایگان با شماره ۸۸۲۸۸۲۰۰ تماس بگیرید.

 3. Avatar گلناز گفت:

  سلام
  من دانشجوی ترم ۵ مترجمی انگلیسی هستم و ۲۳ سال دارم. دیپلم دبیرستان و پیش دانشگاهی دارم ولی متاسفانه معدل هر دوش زیر ۱۵ هستش. میخواستم بدونم من شانسی برای بورسیه شدن دارم یا نه؟؟

 4. Avatar Me گفت:

  سلام من معدل دیپلم ۱۸ و نیمه ولی پیش دانشگاهی پایینه و الانم ترم سوم دانشگاه رشته انگلیسی ام میخواستم بدونم میتونم رشته پزشکی در روسیه رو پذیرش بشم یا ن؟

 5. Avatar Sahel گفت:

  سلام
  برای دریافت بورسیه پزشکی روسیه ،چقدر امکان قبولی هست؟ کسی بوده بدون واسطه (فقط مدارکشو بفرسته)بتونه بورس قبول شه یا ن؟؟

 6. Avatar علی بیات گفت:

  سلام من میخواستم بدونم ک من یک فرد پونزده ساله با معدل سال نهم ۱۹.۸۶ میتونم برای دبیرستان های روسیه بورسیه بشم تسلط کامل دارم به زبان انگلیسی

 7. Avatar مهشید گفت:

  سلام میخواستم بدونم حدود هزینه های پزشکی روسیه سالی چقدر هست و اینکه اگر نمرات خوبی داشته باشیم بورسیه می کنن؟ من معدل پیش دانشگاهیم ۱۸.۴۰ هست و معدل کلم ۱۹.۳۳ امکان بورسیه هست ؟ چه روسیه چه ایتالیا

  • کارشناس 102 کارشناس 102 گفت:

   بورسیه در کشور ایتالیا امکان پذیره اگه شرایطشو داشته باشید

 8. Avatar M گفت:

  سلام…بنده ۲۱ ساله هستم-معدل دیپلم:۱۹/۸۱ومعدل پیش دانشگاهی:۱۹/۰۹-در مدرسه استعدادهای درخشان تحصیل کردم..ورشته ی تحصیلی من علوم تجربی بوده…سوالم این هست که امکان بورسیه شدن به شکل کامل(یعنی هزینه های خوابگاه،هزینه ی زندگی،کتاب ها و شهریه) برای من برای کشور چین یا روسیه( ترجیحا روسیه) وجود داره؟…سطح زبان انگلیسی ام خوبه ولی اقدام نکردم برای برای آزمون IELTS…واین شرایط داشتن حجاب برای یک خانم مسلمان در این دو کشور به چه نحوی هست…ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  • کارشناس 102 کارشناس 102 گفت:

   شما باید در روسیه دوره پادفکت شرکت کنید و به زبان روسیه و فاندی برای مقطع شما وجود نداره پیشنهاد ما به شما کشور المانه

 9. Avatar yaldduk گفت:

  سلام خسته نباشید ببخشید بعد دیپلم میشه بورسیه روسیه گرفت دبیرستان رو با نمرات بالا تموم کنی مدرک تافل داشته باشی ؟رشتت هم انسانی باشه تو دبیرستان؟

 10. Avatar Mohammad.sh گفت:

  سلام . من معدل کل دیپلمم بالای ۱۸ و نیم هستش .
  زبان انگلیسی هم intermediate 3 هستم و در حد خوبی انگلیسی بلدم .. ( تافل و یا ایلس ندارم )
  میخواستم بدونم میشه در روسیه برای پزشکی بخونم ؟
  (( بورسیه مهم نیست . ))فقط میخوام اونجا درس بخونم .
  و اینکه اونجا کنکور و یا ازمون ورودی داره دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی ؟؟؟ یا با همین معدل بالای ۱۸ دیپلم کل که دارم میشه وارد شد ؟

  ممنون میشم کامل توضیح دهید سوال هامو .
  با تشکر از سایت و کارشناس گرامی ❤

  • کارشناس 102 کارشناس 102 گفت:

   بله می تونیم برای پادفک پزشکی روسیه براتون اقدام کنیم لطفا تماس بگیرید

 11. Avatar علی گفت:

  درود. ۲۶ سالمه و مدرک لیسانس تاسیسات حرارتی برودتی دارم با معدل ۱۵،آیا میتونم در کشور دیگه ای ادامه تحصیل بدم؟

 12. Avatar Zoya گفت:

  سلام ببخشید من میخوام اقدام کنم برای روسیه دانشگاه نووسیبریسک روسیه شرایط بورس رو میخوام بدونم باید قبل از دوره ی پادفک برای بورس کامل اقدام کنم یا بعد از این که امتحان پادفکو رو دادم لطفا کامل راهنمایی کنین تو دانشگاه نووسیبریسک روسیه حتما نووسیبریسک امکان بورس شدن در رشته ی پزشکی هست یا نه قطعی جواب بدید لطفا و معدلم یا همون نمرم در آزمون پادفکو باید چن به بالا باشه تا بتونم شرایط بورس رو داشته باشم منتظرم

  • کارشناس 102 کارشناس 102 گفت:

   لطفا تماس بگیرید دوست عزیز تا هم از مشاوره رایگان موسسه بهره ببرید و هم مارزومه کامل تری از شما داشته باشیم تا دقیق تر راهنمایی بشید .

 13. Avatar Zoya گفت:

  سلام من میخوام اقدام کنم به روسیه اونم دانشگاه نووسیبریسک میخوام بدونم الان بورس میکنن تو دانشگاه کلا ها اونم دانشگاه نووسیبریسک و شرایط بورس شدن چیه نمردم تو امتحان پادفکو باید چند باشه تا بترسم و قبول کنن

  • کارشناس 102 کارشناس 102 گفت:

   لطفا تماس بگیرید تا هم از مشاوره رایگان موسسه بهره ببرید و هم مارزومه کامل تری از شما داشته باشیم تا دقیق تر راهنمایی بشید .

 14. Avatar حبیب الله محمدی گفت:

  سلام دوست عزیز
  من کارشناسی ام تو رشته کامپیوتر گرایش نرم افزار تموم کردم ولی هنوز مدرکم نگرفتم و معدل کل مدرکم ۱۵.۱۷ (پانزده وهفده)هستش آیا امکانش هست تو یکی از کشور های آسیای برای ارشد اقدام کنم؟

  • کارشناس 102 کارشناس 102 گفت:

   بله امکانش هست لطفا تماس بگیرید دوست عزیز تا هم از مشاوره رایگان موسسه بهره ببرید و هم مارزومه کامل تری از شما داشته باشیم تا دقیق تر راهنمایی بشید .

 15. Avatar Hana گفت:

  سلام، من امسال کنکور دارم،معدلم بالای ۱۹/۷۰هست،امکانش هست بورسیه دریافت کنم برای دندانپزشکی؟

  • Avatar Saya Daniali گفت:

   سلام بستگی به میزان ظرفیت دانشگاه ها داره میتونید برای اطلاعات دقیق تماس بگیرید

 16. Avatar مراد گفت:

  سلام من ۳۸ سالمه دانشجوی ارشد معماری هستم معدل لیسانسم ۱۹،۰۵ بوده میتونم بورسیه بگیرم

 17. Avatar امیر گفت:

  سلام من ۱۸سالمه معدل بالای هجده دارم میخواستم بدون با هشتاد میلیون میتونم روسیه برای دندانپزشکی درس بخونم

 18. Avatar yasser گفت:

  با سلام‌ من دارای معدل دیپلم۱۸/۵۶در رشته تجربی هستم اما به دلایل اقتصادی و مشکلات خانوادگی نتونستم تو کنکور تجربی درس بخونم دو سال خدمت سربازیم رو هم گذروندم میشه بدونم شرایط من واسه بورس تحصیلی در روسیه خوبه ایا اصلا امکانش هست بتونم از کمک هزینه های دولتی جهت تحصیل رایگان تو روسیه استفاده کنم؟؟

  • Avatar Saya Daniali گفت:

   سلام باید سرمایه اولیه برای خرید امتیاز بورس این کشور داشته باشد برای اطلاع از جزییات تماس بگیرید

 19. Avatar سارا گفت:

  سلام ببخشید معدل کل دیپلم من ۱۷ هستش و رشته م تجربیه آیا میتونم بورسیه برای رشته پزشکی بگیرم؟واگر جوابتون آره هستش میشه بگید چجوری و به کجا باید اقدام کنم؟

  • Avatar Saya Daniali گفت:

   سلام بله با خرید امتیاز میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

 20. Avatar Mohammad گفت:

  سلام.من سه ماه دیگه یعنی خرداد ماه ۱۳۹۹ از دانشگاه فارغ التحصیل میشم،میخواستم بدونم احتمال قبول شدنم برای بورسیه رایگان دانشگاه های روسیه برا مقطع کارشناسی ارشد وجود داره؟ معدل دیپلم ۱۶، معدل پیش دانشگاهی۱۷،معدل دانشگاه بالای ۱۷. به زبان انگلیسی هم چون رشتمه مسلط هستم در ضمن ۲۲ سال سن دارم.لطف جواب بدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی کشورهای انگلیسی زبان 470 690 22 - 021