لیگال اپلای پایگاه اطلاع رسانی موسسات مهاجرتی مجاز و رسمی

تحصیل رایگان در اسلوونی

تحصیل رایگان در اسلوونی
تحصیل رایگان در اسلوونیReviewed by Tel: 021-882 882 00 on Feb 10Rating: 5.0تحصیل رایگان در اسلوونی - تحصیل رایگان در اروپا - مشاوره تحصیل در اروپاتحصیل رایگان در اسلوونی : تحصیل در اسلوونی. شرایط تحصیل و اخذ پذیرش از دانشگاههای اسلوونی کار بسیار سخت نیست و برعکس شرایط خوب زندگی و هزینه های مناسب اکثر دانشگاههای اسلوونی زاویه دید مناسبی نسبت به دانشجویان ایرانی دارند و در کنار ان اکثر دانشجویان ایرانی که به سفارت اسلوونی مراجعه می کنند از شانس بالایی برای اخذ.تحصیل رایگان در اسلوونی

اسلوونی یکی از کشور هایی اروپایی و جزء اتحادیه اروپا و شینگن می باشد. این کشور در جنوب اروپای مرکزی واقع شده است. زبان رسمی و اول این کشور زبان اسلوونیایی می باشد و زبان دوم آن زبان آلمانی است. کشور اسلوونی از جمله کشور هایی است که شرایط اخذ ویزای تحصیلی در آن در مقایسه با بسیاری از کشور های اروپایی راحت تر می باشد. سطح آموزش و تحصیل در دانشگاه های اسلوونی در مقایسه با شهریه ی ارزان و مقرون به صرفه ای که از دانشجویان دریافت می گردد، بسیار بالا می باشد و این خود از دلایل مهم برای مهاجرت دانشجویان بسیاری از سراسر دنیا برای تحصیل در دانشگاه های این کشور میباشد.

تحصیل رایگان در اسلوونی برای دانشجویان بین المللی

بر اساس سیستم و نظام آموزشی کشور اسلوونی دانشجویان بین المللی که عضو کشور های شینگن می باشند و در دانشگاه های کشور اسلوونی به تحصیل مشغول می باشند، می توانند از مزایای تحصیل رایگان در اسلوونی بهره مند گرددند و تنها هزینه ای که پرداخت می کنند هزینه اولیه ثبت نام خواهد بود. دانشجویان بین المللی که عضو کشور های شینگن نمی باشند بایستی خود تمام هزینه های تحصیل در کشور اسلوونی را پرداخت نمایند و تحصیل رایگان در اسلوونی برای آن ها وجود ندارد. در کشور اسلوونی کلیه دانشجویان بین المللی بایستی در طول دوره اقامت خود در این کشور در برابر بیماری ها و تصادف بیمه گردند .

تحصیل رایگان در مقاطع دانشگاهی اسلوونی

بر اساس سیستم آموزشی کشور اسلوونی مقاطع تحصیلات عالی به صورت سه دوره کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری ارائه می گردد. دوره کارشناسی در کشور اسلوونی بین 3 تا 4 سال به طول می انجامد. زبان تحصیل در اکثر دانشگاههای اسلوونی در مقطع کارشناسی  به زبان اسلوونیایی می باشد و تنها رشته مدیریت در مقطع کارشناسی به زبان انگلیسی ارائه می گردد. تحصیل رایگان در این مقطع تحصیلی برای دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا وجود ندارد و باید در حدود 2000 یورو در سال شهریه پرداخت نمایند.

متقاضیان تحصیل در مقطع فوق لیسانس در کشور اسلوونی بایستی برای پذیرش در دانشگاه های این کشور مدرک آیلتس زبان را داشته باشند. امکان تحصیل رایگان در اسلوونی در مقطع فوق لیسانس برای دانشجویان خارجی وجود ندارد و باید از 2000 تا 3000 یورو در سال شهریه پرداخت نمایند.  با وجود رایگان نبودن مقطع کارشناسی ارشد برای دانشجویان خارجی اما به آن ها مجوزی 20ساعت کار در طول هفته داده خواهد شد تا بتوانند بخشی از هزینه های تحصیل و زندگی خود را با در آمد حاصله پوشش دهند.

در مقطع دکتری کشور اسلوونی اکثر رشته ها به زبان انگلیسی ارائه می گردد و همچنین به دلیل معتبر بودن مدارک دکتری کشور اسلوونی و مورد تایید بودن مدارک دکتری این کشور توسط وزارت علوم ایران، دانشجویان ایرانی بسیاری برای تحصیل در مقطع دکتری به این کشور مهاجرت می نمایند. طول دوره دکتری در کشور اسلوونی 2 تا 4 سال می باشد. دانشجویان در این مقطع تحصیلی بایستی در حدود 5 هزار یورو سالانه به دانشگاهها پرداخت نمایند و امکان تحصیل رایگان در اسلوونی را ندارند. البته میزان این مبلغ بسته به رشته تحصیلی و نوع دانشگاه متفاوت می باشد.

بورسیه تحصیلی در اسلوونی

با وجود نبودن تحصیل رایگان در اسلوونی برای دانشجویان خارجی اما در برخی از موارد دانشجویان می توانند از بورسیه تحصیلی در این کشور استفاده نمایند. به دلیل ارزان بودن شهریه دانشگاه های اسلوونی امکان بورس شدن همگانی دانشجویان وجود ندارد. در کشور اسلوونی پس از درخواست متقاضی بورسیه تحصیلی، سوابق تحصیلی وی مورد بررسی قرار می گیرد و در صورت تایید، می توانند از بورسیه تحصیلی استفاده نماید و بخشی از هزینه های تحصیل و زندگی خود را تامین نمایند.

مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی کشورهای انگلیسی زبان 470 690 22 - 021

نظرات شما در مورد این مقاله

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی کشورهای انگلیسی زبان 470 690 22 - 021