لیگال اپلای پایگاه اطلاع رسانی موسسات مهاجرتی مجاز و رسمی

تحصیل رایگان در اسلواکی

تحصیل رایگان در اسلواکی

همه ی دانشجویانی که مصمم به ادامه ی تحصیل در کشوری غیر از کشور خود می شوند اهدافی مانند: برخورداری از کیفیت تحصیل بالاتر، تحصیل در دانشگاهی با تراز علمی بالا، امکان اشتغال به کار بعد از تحصیل را پیش رو داشته و می خواهند با انتخاب کشوری که بهترین شرایط را برای دست یابی آنها به این اهداف فراهم کند و در عین حال نزدیک ترین مطابقت را با شرایط شخصی آنها نیز داشته باشد، در این راستا قدم برداشته و به این رویاها جامه ی عمل بپوشانند.
امکان برخورداری از تحصیل رایگان در کشور مد نظر نیز، می تواند یکی از مهم ترین اهداف جای گرفته در این فهرست باشد. چرا که طبق آمار اولین و مهم ترین مانع برای ورود و ادامه ی تحصیل در کشور های خارجی بحث مربوط به هزینه های بالا در کشورهاست.

تحصیل در کشور اسلواکی

در حال حاضر تحصیل در کشور اسلواکی به عنوان کشوری اروپایی برای دانشجویان زیادی جاذبه ایجاد کرده است.
دوره های تحصیلی قبل از دانشگاه در این کشور تماما تحت لوای دولت قرار گرفته و افراد از مزایای تحصیل در اسلواکی در تمام این مدت بهره مند می شوند. اما بعد از ورود به دانشگاه ها، هزینه هایی در نظر گرفته شده که، شخص دانشجو باید خود مبادرت به پرداخت آنها نماید.

دانشگاه های دولتی کشور اسلواکی

با این همه دانشگاه هایی در این کشور قرار دارند که تحت عنوان دانشگاه های دولتی شناخته می شوند و چنان چه افراد موفق به ورود به این دانشگاهها شوند، می توانند تحصیلی نسبتا رایگان داشته باشند. در مورد دانشجویان اتحادیه ی اروپا نیز، هزینه ای در برنداشته و آنها هم مشمول قانون تحصیل رایگان در اسلواکی می شوند. اما در صورتی که دانشجو از کشورهایی به غیر از اتحادیه اروپا باشد باید مبالغی را در هر سال پرداخت نماید و چنان چه در پی دست یابی به تحصیل رایگان در اسلواکی باشد ، باید از راه های دیگری به این مهم دست یابد.

راه های دست یابی به تحصیل رایگان در اسلواکی:

برای رسیدن به شرایط تحصیل رایگان در اسلواکی راه هایی مانند دریافت بورسیه از دانشگاه ها، پرداختن به کار دانشجویی، دریافت خوابگاه های دولتی و … وجود دارد.

• در این کشور همانند دیگر کشورهای اروپایی امکان پرداختن به کار دانشجویی به میزان ۱۰ تا ۳۰ ساعت در هفته، به تناسب مقطع تحصیلی در نظر گرفته شده است، که دانشجو می تواند از راه درآمد این کار، قدمی در راه رسیدن به تحصیل رایگان در اسلواکی بر دارد.
• راه دیگر معاف شدن از پرداخت هزینه ی مسکن در طول تحصیل است که دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی در این کشور برای حذف این هزینه، خوابگاه هایی را در اختیار دانشجویان قرار می دهند.
• مهم ترین راه هموار کردن مسیر رسیدن به تحصیل رایگان در اسلواکی، تلاش برای دریافت بورسیه ها می باشد.نیاز به رزومه ای علمی پژوهشی قوی دارد.

معمولا این بورسیه ها به دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکتری تعلق می گیرد. در این میان نیز افرادی که دارای رزومه ی تحصیلی بالایی باشند، طبیعتا شانس بیشتری برای بهره مندی از بورسیه ها را خواهند داشت. دریافت بورسیه از هر کدام از دانشگاه های این کشور، امکان برخورداری از تحصیل رایگان در اسلواکی را برای دانشجو فراهم می کند.

آخرین ویرایش: ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021

نظرات شما در مورد این مقاله

مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021