لیگال اپلای پایگاه اطلاع رسانی موسسات مهاجرتی مجاز و رسمی

تحصیل رایگان در استرالیا

مشاهده اطلاعات کامل استرالیا

تحصیل رایگان در استرالیا

آن چه واضح است این است با توجه به اینکه به طور کلی تحصیل و نظام تحصیلی در کشور استرالیا رایگان نیست، افرادی که متقاضی تحصیل رایگان در استرالیا هستند باید راه آن را از طرق دیگری مثل بورسیه ی تحصیلی و ساعات کاری در هفته فراهم کنند.
درست است که بورسیه تحصیلی برای هر سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا وجود دارد اما معمولا امکان آن برای مقطع دکتری آسانتر است که البته بدست آوردن آن هم دشواری خاص خود را دارد که در ادامه درباره ی آن به تفصیل صحبت خواهیم کرد؛ و اما دانشجویان مقطع لیسانس و فوق لیسانس با داشتن حق حداقل ۲۰ ساعت کار در هفته به صورت پاره وقت، می توانند تا حد زیادی هزینه های خود را تامین کنند.

 

شرایط تحصیل رایگان در استرالیا

افرادی که تمایل دارند تحصیل رایگان در استرالیا داشته باشند باید برای گرفتن بورسیه اقدام کنند که شرایط ویژه ای دارد از جمله ی آن ها:

شخص متقاضی نباید بیش از ۵ سال فاصله بین فارغ التحصیلی و تاریخ اقدام او برای اخذ بورسیه تحصیلی داشته باشد.
داشتن مدرک زبان در سطح آیلتس و با نمره ی حداقلی ۷ به بالا است.
داشتن انگیزه نامه و توصیه نامه ای که از طرف اساتید راهنما و دیگر اساتید دانشگاه در مورد عملکرد و نقاط قوت دانشجو برای گرفتن بورسیه الزامی و موثر است.

 

انواع بورسیه های تحصیلی

انواع مختلفی از بورسیه های تحصیلی وجود دارد که برخی از آن ها همه ی هزینه های تحصیل فرد متقاضی را پرداخت می کند و برخی فقط بخشی از آن ها مثل هزینه های خوابگاه را پوشش می دهد.

برای دانشجویان ایرانی با توجه به سطح دانشگاه ها و دیگر محدودیت ها فقط برخی بورسیه های تحصیلی قابل اخذ است از نمونه های آن بورسیه تحصیلی ای پی آر اس (IPRS) می باشد که این بورسیه تحصیلی هزینه های تحصیل فرد متقاضی یعنی همان شهریه دانشگاه و بیمه فرد را ساپورت می کند و دیگر هزینه های زندگی در استرالیا که در ایالت های مختلف کشور استرالیا، بسته به نوع زندگی افراد، متفاوت است، به عهده ی خود فرد است و خود متقاضی باید آن ها را پرداخت کند.

 

همان طور که در بالا گفته شد، گرفتن بورسیه تحصیلی برای دانشجویان لیسانس و فوق لیسانس معمولا با شانس کمتری روبه رو است که البته باید پیگیری های بیشتری انجام شود و در صورت اقدام باید تحقیقات ریزتر و بیشتری کنید، اما دانشجویان دکتری که شانس بیشتری دارند باید رزومه ای با ارزش علمی بسیار بالا که می تواند شامل ترجمه و مقالات چاپ شده در مجلات معتبر بین المللی و تالیفات و یا حتی سابقه ی کار و فعالیت علمی و تحقیقاتی در مورد رشته ی تحصیلی خود باشد، داشته باشند.

بدیهی است هر چه رزومه ی فرد متقاضی قوی تر و پربارتر بوده شانس بیشتری برای گرفتن بورسیه تحصیلی دارد.

تحصیل رایگان در استرالیاReviewed by Tel: 021-882 882 00 on Dec 20Rating: 5.0تحصیل رایگان در استرالیا - اخذ پذیرش و تحصیل رایگان در استرالیا - مهاجرت تحصیلی به استرالیا.تحصیل رایگان در استرالیا
آخرین ویرایش: ۱۳۹۹/۰۲/۱۷
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021

نظرات شما در مورد این مقاله

  1. نازنین خواجه نوری گفت:

    من فارغ التحصیل ارشد مشاوره با معدل ۱۸٫۲۰ و مسلط به زبان انگلیسی و دارای دو مقاله کنفرانس بین المللی متقاضی تحصیل در دوره دکترا و اخذ بورسه دانشگاههای استرالیا میباشم.

مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021