لیگال اپلای پایگاه اطلاع رسانی موسسات مهاجرتی مجاز و رسمی

تحصیل رایگان در اتریش

تحصیل رایگان در اتریش

اتریش کشوری است که همه ساله بسیاری از دانشجویان در مقاطع مختلف را جذب خود کرده است و از دلایل اصلی تقاضای دانشجویان برای تحصیل در این کشور پذیرش دانشجو از سوی دانشگاه های دولتی به طور رایگان است و دانشجویان را در هر سنی می پذیرند، همچنین در این کشور سطح کیفیت علمی و زندگی بالا است و دارای نظام تحصیلی عالی و پیشرفته ای هستند.
دانشجویان از خدمات بیمه ای دانشجویی استفاده می کنند و برای آن ها خوابگاه های مناسبی را فراهم می کنند.
برای دانشجویان این امکان را ایجاد می کنند که بدون ویزا به شهرهای دیگر در اتریش سفر کنند و حتی اجازه ی تغییر ویزای تحصیلی به ویزای کار را به دانشجویان می دهند.
تحصیل رایگان در این کشور به طور معمول دارای شرایطی نیز است و هر دانشجویی برای تحصیل رایگان در این کشور باید دارای ویزای تحصیلی و مدرک پذیرش در اتریش باشد.

تحصیل-رایگان-در-اتریش

آیا تحصیل رایگان در مقطع کارشناسی در اتریش امکان پذیر است؟

لزوما تحصیل رایگان در اتریش در مقطع کارشناسی نیازمند مدارکی از سوی دانشجویان است و به مدت ۴ سال نیز طول می کشد. دانشجویان برای تحصیل در این کشور باید علاوه بر داشتن مدرک دیپلم، دارای مدرک اشتغال به تحصیل از سوی دانشگاه های دولتی یا آزاد باشند.
از شرایط لازمه ی دیگر این است که دانشجویان باید حداقل ۷۰ واحد درسی که زیر نظر کشور اتریش است را در کشور خود گذرانده باشند.
دارا بودن مدرک زبان آلمانی از شرایط دیگر برای پذیرش در دانشگاه های اتریش است.
اخیرا فقط از دانشگاه های اتریش، دانشگاه مونتان در شهر لئوبن اقدام به پذیرش دانشجویان مهندسی و مکانیک کرده است و دانشگاه وین در بخش مهندسی به دلیل جعل مدرک، دانشجویان دانشگاه آزاد را نمی پذیرد.

تحصیل رایگان در اتریش در مقطع کارشناسی ارشد

دانشجویان کارشناسی پس از اخذ مدرک خود می توانند برای تحصیل رایگان در مقطع کارشناسی ارشد در اتریش اقدام کنند و مدارک لازم برای پذیرش را تهیه کنند.
متقاضیان باید در نظر داشته باشند که احتمال ارائه درس های پیش نیاز وجود دارد و به دلیل اینکه زبان رسمی در این کشور آلمانی است لازم است که دانشجویان ارشد نیز به طور رایگان زبان آلمانی را پیش از ورود به دانشگاه را نیز یاد بگیرند.
البته دانشجویان بین المللی نیز می توانند بعد از پذیرش از سوی دانشگاه های اتریش ویزای تحصیلی خود را دریافت کنند و سپس در دانشگاه ثبت نام کنند و به مدت یک تا دو سال به یادگیری زبان آلمانی بپردازند.
تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در این کشور در مقابل کشورهای دیگر رایگان محسوب می شود و دانشجویان لازم است هر ترم ۲۰۰ تا ۴۰۰ یورو پرداخت کنند و همچنین برای همسر و فرزند این دانشجویان ویزا صادر می شود.

آیا هزینه تحصیل دانشجویان دکترا در اتریش رایگان است؟

تحصیل در مقطع دکتری نیز دارای شرایطی است و متقاضیان باید تایید استاد راهنما دانشگاه مقصد را به همراه داشته باشند و در این مقطع دانستن زبان انگلیسی کافی است و نیازی به یادگیری زبان آلمانی نیست. تحصیل در مقطع دکتری در کشورهایی از جمله اتریش و آلمان علاوه بر اینکه کاملا رایگان است دانشجویان دکتری از سوی دانشگاه خود حقوق دریافت می کنند و سابقه کاری نیز بدست می آورند.

آخرین ویرایش: ۱۳۹۹/۰۴/۲۲
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021

نظرات شما در مورد این مقاله

 1. مهسا گفت:

  سلام.من ۱۷ سالمه.رشتم ریاضیه. اگه رتبه ی خوبی تو کنکور داسته باشم (دورقمی یا سه رقمی) میتونم بورسیه این کشورو برای لیسانس بگیرم؟معدل بالای ۱۸ دارم.زبان انگلیسی کامل یاد دارم.المانیم در حد A2 بلدم

  • Parima Korourinia گفت:

   سلام.قبولی در کنکور سراسری برای اتریش مهم است.بحث رتبه مطرح نیست.معدل و مدرک زبان شما بسیار مناسب است.تماس بگیرید۸۸۲۸۸۲۰۰

 2. Zahra گفت:

  سلام وقت بخیر
  چجوری میتونم در واتس آپ باهاتون مکاتبه داشته باشم ؟

مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021