لیگال اپلای پایگاه اطلاع رسانی موسسات مهاجرتی مجاز و رسمی

تحصیل در کانادا با دیپلم و لیسانس

تحصیل در کانادا

تحصیل در کانادا با دیپلم و لیسانس : تحصیل در کانادا با دیپلم و لیسانس، هر سال افراد زیادی حدود ۱۲۰ هزار نفر به دلیل شرایط عالی تحصیل در کشور کانادا از اکثر کشور ها برای ادامه تحصیل در کانادا مجوز تحصیلی کانادا را دریافت می کنند.

 

دانشگاه های کشووجود دانشمندان با استعداد و محققان پرتلاش در کانادا محیطی بی همتا برای کار و تحصیل ایجاد کرده است. ادامه تحصیل در کانادا در امور کامپیوتری و فناوری اطلاعات ، ارتباطات از راه دور ، حمل ونقل شهری ، هوافضا ، میکروالکترونیک ، دستگاه های پزشکی ، نرم افزارهای پیشرفته ، انرژی های برق آبی وهسته ایی ، لیزر ، بیوتکنولوژی ، صنایع غذایی ، ادامه تحصیل در کانادا فرصتی بی نظیر است و بدست آوردن آن در گرو اخذ پذیرش از دانشگاه در رشته مورد علاقه و دریافت ویزا دانشجویی است.

 

تحصیل در کانادا با دیپلم و لیسانس  : کشور کانادا از جمله دانشگاههایی است که به دلیل اعتبار جهانی و رفاه اجتماعی بیشترین متقاضی مهاجرت را داردو تحصیل در کانادا با دیپلم و لیسانس از مزایای بسیاری برخوردار است. کشور کانادا در شمال قاره آمریکا قرار دارد و بعد از روسیه بزرگترین کشور جهان است و در مقایسه با دیگر کشورها جمعیت کمی دارد و از جمله مهاجرپذیرترین کشورها است.

 

به دلیل سطح علمی وآموزشی عالی دراین دانشگاه ها، هر ساله دانشجویان زیادی از سراسر جهان متقاضی اخذ ویزای تحصیلی کانادا می باشند.

 

تحصیل در کانادا

 

تحصیل در مدارس کشور کانادا

تحصیل در مقاطع دبستان و دبیرستان کشور کانادا در بهترین مدارس خصوصی و دولتی کانادا میسر است و کشور کانادا برای از بین بردن دغدغه خانواده ها در رشد و تربیت دانش آموزان در محیطی بیگانه، شرایط ویژه ای را نظیر محیا کردن خوابگاه های دانشجویی با امکانات پیشرفته، تهیه غذای اسلامی و حلال، فراهم کردن بستر نظارت مستمر اولیای دانش آموز بر روند تحصیلی و زندگی در کانادا و بسیاری دیگر از امکانات را جهت تسهیل و بهبود بخشیدن زندگی در حین ادامه تحصیل در کانادا بوجود آورده است.

 

هزینه های تحصیل و زندگی در کانادا در دوره دبیرستان و دانشگاه در حدود ۲۵ تا ۳۰ هزا دلار کانادا است که این هزینه شامل هزینه مدرسه، خوابگاه، غذا، بیمه و …. می باشد.

 

تحصیل در کانادا

افرادی هم بدون دریافت مجوز تحصیلی در این کشور مشغول به تحصیل می شوند که لازم به ذکر است این دسته از افراد فقط شش ماه می توانند در این کشور تحصیل کنند و از ان پس برای تحصیل باید مجوز تحصیلی را کسب کنید.

 

خیلی ها تصور می کنند که مجوز تحصیلی همان ویزای تحصیلی است در صورتی که مجوز تحصیلی اجازه  ادامه تحصیل در کانادا با نام استادی پرمیت (Study Permit) می باشد که با ویزای تحصیلی متفاوت می باشد.

 

کالج ها در کانادا دو نوع مدرک ارائه می دهند یا مدرکcertificates و یا مدرک دیپلم. تفاوت این مدرک ها در این است که مدرک دیپلم یک سال به طول می انجامد که اگر دیپلم برای کارشناسی صادر شود در حد دیپلم ایران است.جهت اخذ مدرک دیپلم در کانادا و ادامه تحصیل در کانادا با دیپلم و لیسانس دانش اموزان باید ۱۲سال تحصیلی را به اجبار بگذرانند تا موفق به اخذ دیپلم شوند. معدل دوره ی دبیرستان فرد جهت اخذ پذیرش دانشجو لازم است.

 

تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم و لیسانس

 

شرایط تحصیلی در مقطع لیسانس و فوق لیسانس و دکتری در کانادا

پس از اخذ مدرک تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی در ایران شما می توانید بطور مستقیم وارد دانشگاه های کانادا شوید و تحصیل خود را در دانشگاه های کانادا شروع نمایید البته لازم است بدانید بعد از ورود به ۱۸ سالگی و برای تحصیل در کشور کانادا و کشور های انگلیسی زبان در تمامی مقاطع لیسانس، فوق لیسانس، دکتری  شما نیاز به مدرک زبان آیلتس ( ILETS)، تافل (TOFEL) یا معادل آن ها نیاز خواهید داشت و این باور نسبت به تحصیل در کشورهای انگلیسی زبان بدون مدرک زبان کاملا اشتباه است.

 

افرادی که قصد ادامه تحصیل در کانادا به همراه بورسیه را دارند به این نکته توجه داشته باشند که اخذ پذیرش از دانشگاه های خارجی مستلزم آگاهی از نکات ریز و حساسیست که چنانچه رعایت نگردد پذیرش ناموفق خواهد بود و همچنین بعد از دریافت پذیرش از دانشگاه باید برای دریافت ویزا از آن کشور اقدام کرد که قطعاً مرحله دریافت ویزا از پذیرش دانشگاه دشوارتر و حساس تر می باشد و باید با دقت و آگاهی کامل نسبت به قوانین روز کشور مذکور اقدام نمایید.

 

معرفی دانشگاه های کانادا

کشور کانادا دانشگاه های خوب زیادی دارد، اما در میان همه آنها ۱۳ دانشگاه به عنوان بهترین ها به شمار می آیند. به این ۱۳ دانشگاه در اصطلاح گروه ۱۳(G-13) گفته می شود و حدود ۶۶ درصد کرسی های تحقیقاتی کانادا مختص به همین گروه است.

 

برخی از بهترین دانشگاه های کانادایی عبارتند از دانشگاه تورنتو،دانشگاه مک گیل، دانشگاه آلبرتا، دانشگاه مک مستر، دانشگاه مونتل، دانشگاه واترلو، دانشگاه وسترن و … . دقت داشته باشید که دانشگاه مورد نظر شما باید حتما در لیست مؤسسات آموزشی منتخب (DLI) وجود داشته باشد. لیست مذکور به دانشگاه‌ ها و مؤسسات آموزشی اشاره دارد که دانشجویان خارجی را می‌پذیرند. درخواست شما برای دانشگاه هایی که در این فهرست نیستند پذیرفته نخواهد شد.

 

تحصیل در مقطع دکترای کشور کانادا

در تمامی کشورها دوره دکترا دوره ای ۴-۵ ساله است اما بدلیل نظام آموزشی قوی حاکم در کانادا طول دوره دکترا ۲٫۵-۳ سال است. کسانی که چه در کانادا و یا هر کشور دیگری در مقطع فوق لیسانس فارغ التحصیل شده باشند می توانند برای پذیرش در این دوره اقدام کنند. مدرک زبان مورد نیاز برای دوره دکترا IELTS 6.5 است.بردن همراه (همسر) و فرزندان زیر ۱۸ سال در این دوره میسر است و فرزندان می توانند به راحتی از سیستم آموزشی پیشرفته کانادا استفاده کرده و به تحصیل بپردازند.

 

شرایط تحصیل در کانادا

در نظر داشته باشید تحصیل در کانادا در مقطع لیسانس و فوق لیسانس با نمره آیلتس آکادمیک (Overall Score Band) 6.5 امکانپذیر می باشد اما خبر خوب این است که ادامه تحصیل در کانادا در  مقطع لیسانس و فوق لیسانس با نمره آیلتس آکادمیک (Overall Score Band) 6 که با عنوان پذیرش مشروط یا (Conditional) نیز شناخته می شود امکان پذیر است که در قسمت پایین شرایط و نجوه پذیرش مشروط خدمتتان شرح داده خواهد شد و اما تحصیل در مقطع دکترا در  دانشگاه های کانادا نیازمند آیلتس آکادمیک (Overall Score Band) 7 می باشد جهت اطلاعات بیشتر با کارشناسان شعبه فرمانیه لیگال اپلای تماس بگیرید.

 

پذیرش مشروط (Conditional)

پذیرش مشروط بدین معنی می باشد در صورتی متقاضی بنا به هر دلیلی موفق به اخذ نمره حداقل ۶٫۵ در مقطع لیسانس و فوق نشود و نمره ۶ داشته باشد می توان برایش پذیرش مشروط تحصیلی در دانشگاه های کانادا گرفت ولی بشرط آنکه پس از اخذ پذیرش تحصیلی لیسانس و فوق لیسانس در کانادا و ورود به کانادا دوره زبان پیش نیاز را در دانشگاه بگذراند و برای مقطع دکترا تیز با نمره ۶٫۵ می توان پذیرش تحصیلی دانشگاه را گرفت که متقاضی برای تحصیل در کانادا با دیپلم و لیسانس پس از ورود به کانادا باید دوره پیش نیاز زبان را در دانشگاه بگذراند.

 

برای ادامه تحصیل در کانادا با دیپلم و لیسانس در دانشگاه های کانادا می بایست معدل مدرک دیپلم حداقل۱۴ باشد. البته اگر فرد قصد تحصیل در دانشگاه های ممتاز کشور کانادا در بعضی از رشته های خاص را داشته باشد باید معدل دیپلم وی بالای۱۵ باشد.

 

دانشگاه های کشور کانادا از جمله دانشگاههایی است که به دلیل اعتبار جهانی و رفاه اجتماعی بیشترین متقاضی مهاجرت را دارد. کشور کانادا در شمال قاره آمریکا قرار دارد و بعد از روسیه بزرگترین کشور جهان است و در مقایسه با دیگر کشورها جمعیت کمی دارد و از جمله مهاجرپذیرترین کشورهااست. به دلیل سطح علمی وآموزشی عالی دراین دانشگاه ها، هر ساله دانشجویان زیادی از سراسر جهان متقاضی اخذ ویزای تحصیلی کانادا می باشند.

هزینه تحصیل در دانشگاه های کانادا در مقطع لیسانس، فوق لیسانس و دکتری با توجه به رشته، شهر، ایالت، نوع دانشگاه و… متفاوت است و  تمامی هزینه های متقاضی به دلار کانادا است . لازم به ذکر است که به دانشجویانی که معدل درسی بالایی دارند کمک هزینه تحصیل در کانادا با دیپلم و لیسانس تعلق می گیرد که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

 

اخذ ویزای تحصیلی کانادا

کشور کانادا با داشتن دانشگاه‌های برتر و سیستم‌ آموزشی استاندارد با امکان تحصیل در دو زبان انگلیسی و فرانسه، این روزها جز ۵ اولویت اول متقاضیان تحصیل در خارج از کشور قرار گرفته و باعث روانه شدن بیش از ۱۳۰ هزار دانشجو هر سال به سمت کانادا شده است. در این راه اخذ ویزای تحصیلی کانادا مراحل و شرایط مخصوص به خود دارد که چنانچه به دقت رعایت گردد، می‌توان از امکانات کم‌نظیر آموزشی این کشور بهره‌مند شد که در ادامه مفصل به این موضوع پرداخته شده است‌.

 

ویزای تحصیلی (Student Visa) از انواع ویزاهای موقت بوده که سبب اقامت کوتاه‌مدت متقاضی و در صورت درخواست همراهان او طی زمان مشخص در کانادا می‌شود. جهت دریافت این نوع ویزا باید مدارک لازم آماده و تحویل افسر گمرک گردد تا وی با بررسی آن‌ها دستور صدور ویزا را صادر نماید.

 

ویزا تحصیلی کانادا خود بر اساس سن و نوع مدرسه یا دانشگاه متقاضی به دو نوع ویزای دانشجویی و ویزای دانش‌آموزی تقسیم‌بندی می‌گردد. البته در عمل دریافت ویزای برای هر کدام تفاوت چندانی نداشته و از شرایط یکسانی برخوردار هستند.

 

شرایط دریافت ویزای تحصیلی کانادا

پس از تحولات و سیاست‌های اخیر دولت کانادا علیه برخی کشورها نظیر ایران، شرایط اخذ انواع ویزای کانادا سخت شده و افراد متقاضی باید نهایت دقت و سعی خود را به کار ببرند تا افسر گمرک را متقاعد سازند که استحقاق دریافت ویزا را دارند.

 

مهم‌ترین و اصلی‌ترین شرط دریافت ویزای تحصیلی کانادا، دریافت نامه پذیرش از دانشگاه‌ها، مؤسسات آموزشی و یا مدارس مورد تائید اداره گمرک این کشور است. بنابراین در اولین قدم فرد متقاضی باید از دانشگاه یا مدرسه‌ای در کانادا اپلای بگیرد. جهت این کار می‌توان به کمک یک مشاور خبره، ابتدا ارزیابی تحصیلی از فرد گرفته و بر اساس فرم درخواست تحصیل در مدارس یا مؤسسات آموزش عالی کانادا را تکمیل و ارسال کرد.

 

علاوه بر این، جهت دریافت ویزای تحصیلی کانادا متقاضی باید با مدارک و اسناد خود، اثبات کند که از شرایط زیر برخوردار است:

– استطاعت مالی جهت تأمین هزینه‌های زندگی و تحصیل در کانادا به مدت حداقل یک سال

– عدم سوءپیشینه

– ارائه دلایل قانع‌کننده جهت اثبات خروج از کانادا پس از اتمام دوران تحصیل

– داشتن برنامه تحصیلی مشخص (Study Plan)

– داشتن پاسپورت با حداقل ۶ ماه اعتبار

 

بنابراین می‌توان گفت ارائه مدارک معتبر و مستند مهم‌ترین عامل در قبول درخواست صدور ویزای تحصیلی کانادا محسوب می‌شود که در ادامه این اسناد آورده شده‌اند.

 

مدارک لازم برای ویزای تحصیلی کانادا

مدارک مورد نیاز برای صدور ویزای تحصیلی کانادا با توجه به این که ویزا دانشجویی یا دانش‌آموزی باشد، اندکی تفاوت دارند و مسلماً ویزای دانشجویی مدارک بیشتری نیاز دارد. اما نکته اصلی در این است که تمام اسناد فارسی باید به زبان انگلیسی یا فرانسه ترجمه شوند.

 

۱. فرم‌های مربوط به درخواست ویزا تحصیلی، فرم اطلاعات خانوادگی و فرم Schedule1

۲. دو قطعه عکس رنگی ۳.۵ × ۴.۵ با زمینه سفید

۳. نامه استادی پرمیت

۴. نامه ادمیشن (پذیرش تحصیلی) از دانشگاه یا مدارس کانادا

۵. نامه Refrance سفارت

۶. سوابق بیمه‌نامه کاری

۷. اسناد و مدارک مالی ۴ ماه اخیر مبنی بر تمکن مالی

۸. برنامه تحصیلی

۹. اسکن صفحات اول پاسپورت و صفحات درج ویزا

۱۰. اسکن اصل شناسنامه و ترجمه آن

۱۱. اسکن شناسنامه همراهان و ترجمه آن‌ها

۱۲. فیش واریز هزینه‌های ویزای تحصیلی

۱۳. مدارک دارائی‌های شخصی متقاضی

۱۴. در صورت بورسیه بودن از طرف دولت، ارائه ضمانت‌نامه از وزارتخانه مربوطه و نیز نامه وزارت امور خارجه

۱۵. مدارک انجام تست پزشکی (در صورت صلاحدید افسر گمرک)

۱۶. ارائه نامه CAQ در صورت ادامه تحصیل در دانشگاه‌های استان Quebec کانادا

 

استادی پرمیت چیست؟

چنانچه متقاضی ورود به کانادا بخواهد در مؤسسات و آموزشگاهی که دوره‌های آن‌ها بیش از ۶ ماه طول می‌کشد شرکت نماید، باید پس از ورود به کانادا نامه استادی پرمیت را دریافت کند. این نامه مجوزی است که به فرد اجازه اقامت و تحصیل در کانادا را صادر می‌نماید. استادی پرمیت نوعی ویزای تحصیلی کانادا است که همه متقاضیان تحصیل در این کشور در هر دوره به جز پیش‌دبستانی باید آن را داشته باشد.

 

درصورتی که فرد دارنده استادی پرمیت در هنگام تحصیل خود مرتکب خطایی شود که خلاف  مندرجات نامه او باشد، استادی پرمیت وی باطل شده و تا ۶ ماه اجازه اخذ هیچ نوع ویزای تحصیلی کانادا را نخواهد داشت.

 

مراحل اخذ ویزای تحصیلی کانادا

به طور کلی روند دریافت ویزای تحصیلی کانادا در چند مرحله زیر خلاصه می‌شود:

۱. در مرحله اول متقاضی باید پس از درخواست پذیرش در یکی از مؤسسات آموزشی کانادا و دانشگاه‌های این کشور، نامه ادمیشن (LOA) خود را دریافت کند. همچنین چنانچه فردی قصد تحصیل در یکی از دانشگاه‌های کبک را داشته باشد باید نامه CAQ را نیز قبل از دریافت استادی پرمیت، اخذ نماید.

 

۲. در مرحله بعدی باید درخواست خود را در وب‌سایت CIC ثبت نمایند. بدین منظور ابتدا پس از پاسخگویی به سؤالات در مورد شرایط متقاضی وضعیت وی بررسی شده و چنانچه واجد شرایط باشد، برای او کد چک لیست شخصی با اعتبار ۶۰ روزه صادر می‌شود تا بر اساس آن مدارک لازم را تهیه نمایند.

 

۳. پس از فراهم نمودن مدارک طبق چک لیست ارائه شده، با ایجاد یک MYCIC در سایت و وارد کردن کد شخصی، تمامی موارد را اسکن کرده و هزینه‌های لازم را پرداخت می‌نمایند و در انتظار صدور ویزای تحصیلی می‌مانند. البته گاهی نیاز به مراجعه حضوری در سفارت نیز وجود خواهد داشت.

 

مراحل پس از صدور ویزای تحصیلی کانادا

چنانچه درخواست ویزای تحصیلی متقاضی تحصیل در کانادا پذیرفته شود، برای وی معرفی‌نامه (POE) یا مجوز سفر الکترونیکی (eTA) و یا ویزای اقامت موقت صادر گشته و به پاسپورت آن‌ها الحاق می‌یابد. سپس مدارک را به آژانس خدمات مرزی کانادا (CBSA) تحویل داده تا استادی پرمیت برای دانشجو صادر گردد‌.

 

زمان صدور ویزای تحصیلی کانادا

اصولاً زمان صدور هر نوع ویزای کانادا با چگونگی تکمیل فرم‌‌ها و داشتن مدارک کامل، رابطه مستقیمی دارد. بنابراین چنانچه متقاضی دارای نامه پذیرش از دانشگاه یا مدرسه‌ای و یا نامه استادی پرمیت در کانادا باشد، پروسه صدور ویزای تحصیلی برای ایرانیان حدود ۱۱ هفته طول خواهد کشید. البته این زمان فقط مربوط به سفارت کانادا است و باید زمان لازم جهت انجام مراحل انگشت‌نگاری و ثبت اطلاعات بیومتریک را نیز به آن اضافه کرد که در صورت کامل بودن تمامی مدارک، مجموعاً حداقل ۳ ماه زمان برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا لازم است.

بنابراین توصیه می‌شود که متقاضیان برای ادامه تحصیل در کانادا، حداقل ۳ ماه قبل از شروع سال تحصیلی در این کشور، اقدام به درخواست ویزا نمایند.

مدت اعتبار ویزای تحصیلی کانادا

پس از پذیرش درخواست صدور ویزا تحصیلی، در ابتدا یک ویزای موقت به متقاضی داده می‌شود که با ورود به کشور کانادا و مراجعه به اداره امور مهاجرت این کشور به ویزای تحصیلی تبدیل می‌گردد. اعتبار ویزای تحصیلی کانادا به دوره تحصیل فرد بستگی دارد که در صورت مهیا بودن شرایط امکان تمدید نیز وجود خواهد داشت.

همچنین طی مراحلی و شرایط خاص می‌توان ویزای تحصیلی را به ویزای کار کانادا نیز مبدل نمود.

 

مزایای ویزای تحصیلی کانادا

۱. تحصیل در یکی از معتبرترین دانشگاه‌های دنیا

۲. امکان استخدام به صورت پاره‌وقت و اشتغال به مدت ۲۰ ساعت در هفته

۳. امکان صدور ویزای کار پس از یک سال تحصیل در کانادا

۴. امکان درخواست برای اقامت دائم کانادا در استان محل تحصیل

۵. امکان تحصیل یا اشتغال همسر

۶. امکان تحصیل رایگان فرزندان در مدارس کانادا

۷. به دست آوردن فرصت‌های شغلی فراوان متناسب با تخصص خود در کانادا و دیگر کشورها

شرایط کار کردن با ویزای تحصیلی کانادا

بر اساس قوانین کشور کانادا، فرد دارنده ویزای تحصیلی می‌تواند طی شرایطی به دو صورت در این کشور کار کند.

مهم‌ترین شرط اشتغال در کانادا، داشتن شماره بیمه اجتماعی (Social Insurance Number)  بوده که به کد SIN نیز معروف است. شماره‌ای ۹ رقمی که اخذ آن رایگان بوده و به منزله کد ملی فرد است‌. همچنین باید توجه کرد که پس از شروع به کار با ویزای تحصیلی به سرعت و ظرف مدت ۳ روز باید کد SIN را دریافت نمود.

 

۱. کار کردن دانشجو در محیط دانشگاه

۲. کار کردن دانشجو در خارج از دانشگاه

 

کار در محیط دانشگاه (On Campus)

مطابق قانون کانادا، تمامی افراد دارنده ویزای تحصیلی کانادا می‌توانند در ساعات بیکاری خود در محیط داخلی دانشگاه کار کنند که به این نوع اشتغال کار دانشجویی (On Campus) گفته می‌شود. این شیوه کار کردن نیازی به دریافت مجوز کار نداشته و دانشجویان می‌توانند از این طرق هزینه‌های تحصیل و زندگی خود را تأمین کنند.

 

کار در محیط خارج از دانشگاه (Of Campus)

بر اساس قوانین تصویب شده از سال ۲۰۱۴، دانشجویان می‌توانند چنانچه بر روی برچسب ویزای تحصیلی آن‌ها یکی از دو عبارت زیر درج شده باشد، بدون احتیاج به مجوز کار حداکثر ۲۰ ساعت در هفته خارج از محیط دانشگاه کار کنند.

 

لازم به ذکر است اگر بروی ویزای تحصیلی دانشجو عبارت زیر باشد، به هیچ عنوان نمی‌تواند در حین تحصیل در کانادا کار کند.

 

چگونگی دریافت ویزای همراه

در صورتی که والدین قصد همراهی دانش‌آموز خود را برای تحصیل در کانادا داشته باشند و یا خانواده و همسر یا فرزندان دانشجو بخواهند همراه او به کانادا بروند، می‌توان به یکی از دو روش زیر جهت ویزای همراه اقدام نمود.

 

۱. ویزای توریستی کانادا

در این روش، به همراه درخواست برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا، درخواست ویزای توریستی ۶ ماهه که به ویزای TRVیا ( Temporary Resident Visa ) نیز مشهور است، برای والدین یا همسر و فرزندان متقاضی ارسال می‌گردد.

یکی از مزیت‌های این نوع ویزا این است که اگر یکی از والدین دارای ویزای تحصیلی یا کار کانادا باشند، فرزندان می‌توانند بدون داشتن نامه قبولی در مدارس کانادا، ویزای تحصیلی درخواست دهند.

 

۲. ویزای اجازه کار کانادا

ویزای اجازه کار (Open Work Permit) برای همسران دارنده ویزای تحصیلی کانادا صادر می‌شود. این نوع ویزا را می‌توان هم‌زمان با درخواست ویزای تحصیلی یا پس از پذیرش و ساکن شدن در کانادا برای همسر درخواست داد. با کمک ویزای اجازه کار، همسران دانشجویان کانادا می‌توانند بدون نیاز به مجوز کار، در این کشور تحصیل کرده و یا به کار مشغول شوند.

 

امکان اقامت دائم با ویزای تحصیلی کانادا

یکی از بهترین مزیت‌های اخذ ویزای تحصیلی کانادا این است که دانشجو می‌تواند پس از فارغ‌التحصیلی در استان محل تحصیل خود اقدام به درخواست برای اقامت دائم نمایند که معمولاً بیشتر فارغ‌التحصیلان بین‌المللی کانادا از سیستم اکسپرس اینتری جهت این کار استفاده می‌نمایند.‌این سیستم مدیریتی پویا، درخواست‌های افراد را درباره برنامه‌های اقتصادی مهاجرت کانادا دریافت کرده و آن‌ها را مدیریت می‌کند. چنانچه افراد متقاضی شرایط یکی از سه برنامه زیر را برآورده نماید، می‌تواند پروفایل در سیستم اکسپرس اینتری ایجاد نمایند. این سه دسته برنامه عبارتند از:

 

۱. برنامه تجربه کانادا (CEC)

۲. برنامه نیروی متخصص فدرال (FSWC)

۳. برنامه نیروی فنی ‌و حرفه‌ای فدرال (FSTC)

 

پس از ساخت پروفایل، بر اساس بانک اطلاعاتی داوطلب که مواردی نظیر آموزش، سابقه کار، مهارت‌های زبانی و عوامل از این دست را شامل می‌شود، به هر متقاضی امتیازی به نام CRS اختصاص یافته و طبق این امتیاز همه متقاضیان رتبه‌بندی می‌شوند. برای افرادی که در رتبه‌های بالای این سیستم قرار گرفته‌اند، دعوت‌نامه پذیرش (ITA) از سازمان IRCC جهت تعیین وضعیت اقامت دائم دریافت می‌کنند.

 

در میان سه برنامه یاد شده، برنامه CEC به دلیل این که مبتنی بر امتیاز نبوده و هر فارغ‌التحصیل از دانشگاه‌ کانادا با برآوردن ساخت شرایط آن، می‌تواند پس از یک سال کار در کانادا به یک نیروی ماهر واجد شرایط CEC تبدیل شود، از محبوبیت بیشتری در بین متقاضیان برخوردار است.

 

کانادایی ها اهمیت فراوانی به موضوع یادگیری می دهند، از این رو یک سیستم آموزشی درجه یک را با استانداردهای بسیار بالا  توسعه داده اند. اخذ مدرک تحصیلی در کانادا، فرصت های کاری بسیاری را نه تنها در این کشور بلکه در سراسر جهان برای شما فراهم می آورد، زیرا مدارک تحصیلی ارائه شده توسط دانشگاه های کانادایی در سراسر جهان معتبر هستند.

تحصیل در کانادا با دیپلم و لیسانسReviewed by Tel: 021-882 882 00 on Mar 7Rating: 5.0تحصیل در کانادا با دیپلم و لیسانس | شرایط سنی و تحصیلی در کشور کانادا | قوانین جدید 2020 کانادا.تحصیل در کانادا با دیپلم و لیسانس
آخرین ویرایش: ۱۳۹۹/۰۲/۱۵
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021

نظرات شما در مورد این مقاله

 1. حانیه گفت:

  سلام.من ۱۶ ساله هستم و رشتم ریاضی فیزیک هستش.قصدم اینه که بلافاصله بعد از کنکور برای رشته های BBA ویا international bussines از دانشگاه کانادا بورس تحصیلی بگیرم.(چون در ایران به هیچ عنوان نمیشه در این رشته ها موفق شد.)با توجه به اینکه نمراتم خوبه و در فرزانگان درس می خونم.
  الان برای تغییر رشته مرددم و تمایل دارم رشتم رو به علوم انسانی تغییر بدم .می خواستم بدونم که اصلا دیپلم انسانی معتبر هستش یا نه.چون چند وقت پیش شنیدم که مدرک انسانی اصلا معتبر نیست و باید قبل از اون حتما دوره های کالج بگذرونی.
  و اینکه آیا اصلا امکانش هست که دانشگاه های آمریکا با دیپلم ایران بورسیه کنند؟؟؟

  • کارشناس اعزام دانشجو گفت:

   سلام بر شما، برای تغییر رشته به انسانی مشکلی ندارید این مدرک اعتبار لازم برای مهاجرت رو داره دوست عزیز.

 2. اشکان گفت:

  باسلام.من ۱۹ ساله هستم و دوره ۱۲ ساله دیپلم ایران را در مدارس سطح بالا گذرانده ام.

  ۱) برای تحصیل در کانادا آیا دیپلم من قابل قبول است یا باید دوره فوندیشن را بگذرانم و چه مدت طول میکشد ؟
  ۲)برای اختصاص گرفتن کمک های مالی از طرف دانشگاه باید چه کار کنم ؟
  ۳)برای رفتن به کانادا باید چه ویزایی تهیه کنم ؟
  ممنون

  • کارشناس اعزام دانشجو گفت:

   سلام،
   در جواب سوال اولتون باید بگم که در مورد کشور کانادا شما مستقیم وارد دانشگاه میشین. جواب سوال سومتون اینه که نوع ویزاتون دانشگاهی هست.
   اما در مورد تحصیل باید توجه داشته باشین که برای اداامه تحصیل در مقطع لیسانس معدل های دیپلم و پیش دانشگاهی تون و مدرک زبانی که ارائه میدین از اهمیت ویژه ای برخورداره مخصوصا زمانی که روی کمک مالی دانشگاه میخواین حساب کنین.

 3. Amir گفت:

  سلام من اگه ایران کنکور بدم و پزشکی قبول بشم میتونم برای دانشگاه برم کانادا بخونم یا باید دوره متوسطه رو سه سال دوباره اونجا بخونم؟

  • کارشناس اعزام دانشجو گفت:

   سلام، بله امکان ادامه تحصیل براتون وجود داره اما ابتدا باید رشته علوم پایه رو مطالعه کنید و بعد وارد پزشکی بشید.

 4. نمازی گفت:

  سلام خسته نباشید
  معدل دیپلم و پیش دانشگاهی که مورد نیاز برای پذیرش در دانشگاه های خارج کشور هست ایا منظور معدل کتبی نهایی است یا معدل کل ؟
  چون معدل کتبی نهایی دوره پیش دانشگاهی در کل معدل ۴تا درس دینی و زیست و فیزیک وزبان هست
  میشه کامل واسم توضیح بدهید لظفا؟

 5. مملے گفت:

  با سلام و خسته نباشید خدمت شما دوست عزیز🌹
  من ۱۶ سالم هست و امسال وارد رشته ریاضی شدم

  قصد دارم در این سه سال مدرک ایلتس بگیرم، بنظرتون میتونم توی سه سال انگلیسی رو از پایه شروع کنم و مدرک ایلتس با معدل خوب بگیرم؟

  ایا من میتونم بعد دریافت دیپلم، بورس رایگان تحصیل در کانادا دریافت کنم؟

  من پول زیادی برای تحصیل ندارم، اگه بتونم بورس رایگان بگیرم خیلی خوبه، قصد دارم با کار کردن در انجا هزینه زندگی ام را تامین کنم، ایا این امکان پذیره؟

  لطفا مراحل دریافت بورس تحصیلی و مهاجرت به کانادا را بطور مختصر و مفید توضیح بدید🙏

  واقعا به راهنماییتون نیاز دارم این موضوع خیلی برام پیچیده شد و گیچم کرد

  • کارشناس اعزام دانشجو گفت:

   سلام و ارادت
   برای گرفتن مدرک زبانتون با مشکلی مواجه نخواهید بود، اما در مورد بورسیه باید خدمتتون عرض کنم که مقطع لیسانس بورسیه نداره. میتونین برای کشورهایی که تحصیل رایگان دارند اقدام کنید. در صورت تمایل میتونین با شماره ۰۲۱۲۲۶۹۰۴۷۰ تماس بگیرید تا اطلاعات بیشتری دریافت کنید.

 6. نورا گفت:

  باسلام..
  بنده۲۶ساله هستم دارای مدرک لیسانس از دانشگاع پیام نور.. میخواستم بدونم اگه برای اخذ ویزای تحصیلی درمقطع ارشد برای کانادا و ویزای کاری برای همسرم اقدام کنم،با شرط۱۵۰۰۰دلار شهریه سالیانه،
  آیا با کار کردن هردو میشود هزینه های زندگی و تحصیلی را تامین کرد؟؟
  اگر خیر شما کدام کشور را پیشنهاد میدهید

  • کارشناس اعزام دانشجو گفت:

   سلام و ارادت
   دوست عزیز، ویزای کاری درحوزه فعالیت موسسه نیست. اما درمورد ویزای تحصیلی میشه برای خودتون اقدام کرد.
   ضمن اینکه غالبا با کار کردن در این کشور میشه هزینه زندگی رو تامین کرد.

 7. شبنم گفت:

  سلام. من دانشجو رشته حقوق هستم در مقطع لیسانس از دانشگاه ازاد.معدلم ۱۵ هست و بالا نیس میخواستم ببینم با این شرایط ک من مقاله ارائه بدم و نمره ایلتس زبانم بالای ۶ بشه میتونم تو دانشگاه های خوب کانادا بورس بشم برا مقطع فوق لیسانس یا ن ؟؟
  ممنون میشم پاسخ بدید…🌷

  • کارشناس اعزام دانشجو گفت:

   سلام دوست عزیز متاسفانه معدلتون برای اخذ بورسیه در دانشگاه های خوب کانادا پایین هست.

 8. هانیه گفت:

  باسلام
  من ۱۸ساله هستم و دیپلم تربیت بدنی دارم و برای پیش دانشگاهی انسانی هم اقدام کردم. میخواستم بدونم برای اخذ ویزای تحصیلی چکار باید بکنم و هزینه اش چقدر میشه

  • کارشناس اعزام دانشجو گفت:

   سلام، دوست عزیز موسسه می تونه در این زمینه کمکتون کنه، هزینه ها بسته به کشور مقصد متفاوت است.

 9. dornaz گفت:

  سلام خسته نباشید من دانشجوی سال سوم رشته مهندسی مکانیک هستم ومعدل دیپلم هم ۱۵ هست و با توجه به این شرایط و مدرک آیلتس میتونم در دانشگاه خوب پذیرش بگیرم؟
  من میخوام یعد از مقطع لیسانس و امتحان کارشناسی ارشد اقدام کنم.

  • کارشناس اعزام دانشجو گفت:

   سلام و ارادت
   بله برای ادامه تحصیل شانس دارید اما پیشنهاد میکنم معدلتون رو به بالای ۱۶ برسونید.

 10. منا گفت:

  سلام معدل کل من ۱۷ و خورده ای هست و معدل کتبی سوم ۱۵/۵۰ چ جوری میتونم خارج از کشور پرستاری بخونم کدوم کشور ها بورسیه میکنن میشه شرایطشو کامل بگین؟ برای ایلتس هم اقدام کردم

  • کارشناس اعزام دانشجو گفت:

   سلام دوست عزیز،
   کشور آلمان با توجه به تحصیل رایگان گزینه خوبی میتونه براتون باشه.
   میتونیم با داشتن اطلاعات بیشتری از شما راهنمایی دقیقتری داشته باشیم در صورت تمایل با شماره ۰۲۱۸۸۲۸۸۲۰۰ تماس بگیرید.

 11. بابک گفت:

  باسلام…
  آیا با مدرک کارشناسی علوم آزمایشگاهی میشه در کانادا برای مقطع فوق لیسانس اپلای کرد ؟

  • کارشناس اعزام دانشجو گفت:

   سلام لطفا با شماره ۰۲۱۲۲۶۹۰۴۷۰ تماس بگیرید تا همکاران اطلاعات لازم رو در اختیارتون قرار بدن.

 12. الیکا گفت:

  به نام خدا
  سلام
  من معدل دیپلمم ۱۹/۵ هست و رشتم تجربیه و سطح زبانم هم خداروشکر بالاست و الان هم برای ایلتس دارم میخونم
  میخواستم بدونم شانسم برای گرفتن ویزای تحصیلی چه قدره
  ممنون

  • کارشناس اعزام دانشجو گفت:

   سلام دوست عزیز،
   شرایطتون خوبه لطفا با شماره ۰۲۱۲۲۶۹۰۴۷۰ تماس بگیرید.

 13. Yskh گفت:

  سلام من خواهرم مونترال هست و منم می‌خوام تا چند وقت دیگه کارامو انجام بدم و مهاجرت کنم که تقریبا سال دیگه این موقع مهاجرت کنم میخواستم بدونم اینکه من از کلاس یازدهم بخوام شروع کنم چجوری دیپلم و می تونم بگیرم ؟؟ عقب نمی افتم؟ چون مونترال فرانسوی زبان هست . Welcoming class های اونجا تقریبا چقدر طول می‌کشه ؟

  • کارشناس اعزام دانشجو گفت:

   سلام دوست عزیز، نیاز به توضیحات تکمیلی دارید لطفا با شماره ۰۲۱۲۲۶۹۰۴۷۰ تماس بگیرید.

 14. آرمین گفت:

  سلام ، و عرض خسته نباشید ، بنده ۲۶ سال سن دارم و چون همسرم مقیم کانادا هستن داریم بعد از چند ماه عازم کانادا میشیم، برای اقامت در اونجا مشکل خاصی ندارم ولی فقط برای ادامه تحصیل میخواستم بدونم که مدرک بنده فوق دیپلمه ، الانم دارم برای زبان میخونم منتهی نه برای آیلتس ، صرفا برای یادگیری خودم، میخواستم بدونم اونجا چجوری میتونم ادامه تحصیل بدم ،آیا نیاز به آیلتس پیدا خواهم کرد؟و در مورد فوق دیپلم ، از چه مقطعی شروع به تحصیل خواهم کرد کانادا؟
  سپاس گزارم

  • کارشناس اعزام دانشجو گفت:

   سلام دوست عزیز، براتون آرزوی موفقیت داریم، توضیحات تکمیلی برای سوالاتون نیاز هست لطفا با شماره ۰۲۱۲۲۶۹۰۴۷۰ تماس بگیرید.

 15. erfan گفت:

  سلام .
  خسته نباشید .من ۱۷ سال دارم و این تابستون دیپلمم رو میگیرم . سطح زبانم هم بالاست .میخواستم بدونم که ایا امکان داره یک فرد با شرایط من معدل دیپلم بالا_نمره ایلتس بالا _نمره قابل قبول GRE
  موفق به گرفتن کمک هزینه تحصیلی از دانشگاهای کانادا بشه یا نه؟(برای مقطع لیسانس)

  • کارشناس اعزام دانشجو گفت:

   سلام دوست عزیز
   لطفا با شعبه فرمانیه تماس بگیرید تا کارشناسان راهنمایتون کنن با تشکر ۲۲۶۹۰۴۷۰

 16. گلرخ گفت:

  سلام خسته نباشید من دیپلم گرافیک بدون گذراندن پیش دانشگاهی و کاردانی گرافیک از دانشگاه علمی کاربردی دارم میخواستم بدونم میتوانم در رشته معماری در کانادا تحصیل کنم؟ و اینکه آزمونی هم برای ورود به این رشته وجود دارد؟

 17. سینا گفت:

  سلام.من سینام.به آمریکا و کانادا خیلی علاقه دارم.چون در این دو کشور به دین زبان جنسیت سن نسبت کاری ندارند و میتوانیم خودمان را به آنجا متعلق بدانیم.
  آیا بلافاصله بعد از پیشدانشگاهی و بدون کنکور میتوان وارد دانشگاه های کانادا شد؟
  آیا بعد از تحصیل میتوان در آنجا ماند؟

 18. سلام روز بخیر خسته نباشید میخواستم بدونم با دیپلم فنی حرفه ای و کارو دانش میشه وارد دانشگاه های کانادا شد ؟ چون ۱۱ ساله هست من رشته ام گرافیک کامپیوتری و طراحی سایت هست

 19. زهرا گفت:

  سلام من ۱۶سال دارم رشته تجربی هستم معدلم ۱۷٫۴۷هست میخواستم در یکی از دانشگاهای پزشکی کاناداتحصیل کنم آیا امکانش هست

 20. saba گفت:

  سلام،وقت بخیر
  من سبام،سه سال ایران کنکور دادم از رشته دلخواهم قبول نشدم و به زبان علاقه مندم ومدرک آیلتس ۷و تافل۸۵ دارم وبرای تحصیل کانادا و آمریکا رو دوست دارم،چه طوری میتونم بورس تحصیلی بگیرم فرقی نمیکنه یا از کانادا یا از امریکا؟
  یکیم اینکه حتما باید کالج بریم؟
  مرسی از شما

مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021