لیگال اپلای گروه تخصصی مهاجرت و پذیرش تحصیلی

تحصیل در کانادا با دیپلم و لیسانس

مشاهده اطلاعات کامل کانادا

تحصیل در کانادا با دیپلم و لیسانس
تحصیل در کانادا با دیپلم و لیسانسReviewed by Tel: 021-882 882 00 on Mar 7Rating: 5.0تحصیل در کانادا با دیپلم و لیسانس - تحصیل در کانادا - شرایط تحصیل در کانادا - دانشگاههای کانادا.تحصیل در کانادا با دیپلم و لیسانس

تحصیل در کانادا با دیپلم و لیسانستحصیل در کانادا با دیپلم و لیسانس، هر سال افراد زیادی حدود ۱۲۰ هزار نفر به دلیل شرایط عالی تحصیل در کشور کانادا از اکثر کشور ها برای ادامه تحصیل در کانادا مجوز تحصیلی کانادا را دریافت می کنند .

 

تحصیل در کانادا

دانشگاه های کشووجود دانشمندان با استعداد و محققان پرتلاش در کانادا محیطی بی همتا برای کار و تحصیل ایجاد کرده است. ادامه تحصیل در کانادا در امور کامپیوتری و فناوری اطلاعات ، ارتباطات از راه دور ، حمل ونقل شهری ، هوافضا ، میکروالکترونیک ، دستگاه های پزشکی ، نرم افزارهای پیشرفته ، انرژی های برق آبی وهسته ایی ، لیزر ، بیوتکنولوژی ، صنایع غذایی ، ادامه تحصیل در کانادا فرصتی بی نظیر است و بدست آوردن آن در گرو اخذ پذیرش از دانشگاه در رشته مورد علاقه و دریافت ویزا دانشجویی است.

 

تحصیل در کانادا با دیپلم و لیسانس  : کشور کانادا از جمله دانشگاههایی است که به دلیل اعتبار جهانی و رفاه اجتماعی بیشترین متقاضی مهاجرت را داردو تحصیل در کانادا با دیپلم و لیسانس از مزایای بسیاری برخوردار است. کشور کانادا در شمال قاره آمریکا قرار دارد و بعد از روسیه بزرگترین کشور جهان است و در مقایسه با دیگر کشورها جمعیت کمی دارد و از جمله مهاجرپذیرترین کشورها است.

 

به دلیل سطح علمی وآموزشی عالی دراین دانشگاه ها، هر ساله دانشجویان زیادی از سراسر جهان متقاضی اخذ ویزای تحصیلی کانادا می باشند.

 

تحصیل در مدارس کشور کانادا

 

تحصیل در مقاطع دبستان و دبیرستان کشور کانادا در بهترین مدارس خصوصی و دولتی کانادا میسر است و کشور کانادا برای از بین بردن دغدغه خانواده ها در رشد و تربیت دانش آموزان در محیطی بیگانه، شرایط ویژه ای را نظیر محیا کردن خوابگاه های دانشجویی با امکانات پیشرفته، تهیه غذای اسلامی و حلال، فراهم کردن بستر نظارت مستمر اولیای دانش آموز بر روند تحصیلی و زندگی در کانادا و بسیاری دیگر از امکانات را جهت تسهیل و بهبود بخشیدن زندگی در حین ادامه تحصیل در کانادا بوجود آورده است. هزینه های تحصیل و زندگی در کانادا در دوره دبیرستان و دانشگاه در حدود ۲۵ تا ۳۰ هزا دلار کانادا است که این هزینه شامل هزینه مدرسه، خوابگاه، غذا، بیمه و …. می باشد.

 

تحصیل در کانادا

 

افرادی هم بدون دریافت مجوز تحصیلی در این کشور مشغول به تحصیل می شوند که لازم به ذکر است این دسته از افراد فقط شش ماه می توانند در این کشور تحصیل کنند و از ان پس برای تحصیل باید مجوز تحصیلی را کسب کنید.خیلی ها تصور می کنند که مجوز تحصیلی همان ویزای تحصیلی است در صورتی که مجوز تحصیلی اجازه  ادامه تحصیل در کانادا با نام استادی پرمیت (Study Permit) می باشد که با ویزای تحصیلی متفاوت می باشد.

 

تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم و لیسانس

 

کالج ها در کانادا دو نوع مدرک ارائه می دهند یا مدرکcertificates و یا مدرک دیپلم. تفاوت این مدرک ها در این است که مدرک دیپلم یک سال به طول می انجامد که اگر دیپلم برای کارشناسی صادر شود در حد دیپلم ایران است.جهت اخذ مدرک دیپلم در کانادا و ادامه تحصیل در کانادا با دیپلم و لیسانس دانش اموزان باید ۱۲سال تحصیلی را به اجبار بگذرانند تا موفق به اخذ دیپلم شوند. معدل دوره ی دبیرستان فرد جهت اخذ پذیرش دانشجو لازم است.

 

شرایط تحصیلی در مقطع لیسانس و فوق لیسانس و دکتری در کانادا

 

پس از اخذ مدرک تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی در ایران شما می توانید بطور مستقیم وارد دانشگاه های کانادا شوید و تحصیل خود را در دانشگاه های کانادا شروع نمایید البته لازم است بدانید بعد از ورود به ۱۸ سالگی و برای تحصیل در کشور کانادا و کشور های انگلیسی زبان در تمامی مقاطع لیسانس، فوق لیسانس، دکتری  شما نیاز به مدرک زبان آیلتس ( ILETS)، تافل (TOFEL) یا معادل آن ها نیاز خواهید داشت و این باور نسبت به تحصیل در کشورهای انگلیسی زبان بدون مدرک زبان کاملا اشتباه است.

 

افرادی که قصد ادامه تحصیل در کانادا به همراه بورسیه را دارند به این نکته توجه داشته باشند که اخذ پذیرش از دانشگاه های خارجی مستلزم آگاهی از نکات ریز و حساسیست که چنانچه رعایت نگردد پذیرش ناموفق خواهد بود و همچنین بعد از دریافت پذیرش از دانشگاه باید برای دریافت ویزا از آن کشور اقدام کرد که قطعاً مرحله دریافت ویزا از پذیرش دانشگاه دشوارتر و حساس تر می باشد و باید با دقت و آگاهی کامل نسبت به قوانین روز کشور مذکور اقدام نمایید.

 

تحصیل در مقطع دکترای کشور کانادا

 

در تمامی کشورها دوره دکترا دوره ای ۴-۵ ساله است اما بدلیل نظام آموزشی قوی حاکم در کانادا طول دوره دکترا ۲٫۵-۳ سال است. کسانی که چه در کانادا و یا هر کشور دیگری در مقطع فوق لیسانس فارغ التحصیل شده باشند می توانند برای پذیرش در این دوره اقدام کنند. مدرک زبان مورد نیاز برای دوره دکترا IELTS 6.5 است.بردن همراه (همسر) و فرزندان زیر ۱۸ سال در این دوره میسر است و فرزندان می توانند به راحتی از سیستم آموزشی پیشرفته کانادا استفاده کرده و به تحصیل بپردازند.

 

شرایط تحصیل در کانادا

در نظر داشته باشید تحصیل در کانادا در مقطع لیسانس و فوق لیسانس با نمره آیلتس آکادمیک (Overall Score Band) 6.5 امکانپذیر می باشد اما خبر خوب این است که ادامه تحصیل در کانادا در  مقطع لیسانس و فوق لیسانس با نمره آیلتس آکادمیک (Overall Score Band) 6 که با عنوان پذیرش مشروط یا (Conditional) نیز شناخته می شود امکان پذیر است که در قسمت پایین شرایط و نجوه پذیرش مشروط خدمتتان شرح داده خواهد شد و اما تحصیل در مقطع دکترا در  دانشگاه های کانادا نیازمند آیلتس آکادمیک (Overall Score Band) 7 می باشد جهت اطلاعات بیشتر با کارشناسان شعبه فرمانیه لیگال اپلای تماس بگیرید.

 

پذیرش مشروط (Conditional)

 

پذیرش مشروط بدین معنی می باشد در صورتی متقاضی بنا به هر دلیلی موفق به اخذ نمره حداقل ۶٫۵ در مقطع لیسانس و فوق نشود و نمره ۶ داشته باشد می توان برایش پذیرش مشروط تحصیلی در دانشگاه های کانادا گرفت ولی بشرط آنکه پس از اخذ پذیرش تحصیلی لیسانس و فوق لیسانس در کانادا و ورود به کانادا دوره زبان پیش نیاز را در دانشگاه بگذراند و برای مقطع دکترا تیز با نمره ۶٫۵ می توان پذیرش تحصیلی دانشگاه را گرفت که متقاضی برای تحصیل در کانادا با دیپلم و لیسانس پس از ورود به کانادا باید دوره پیش نیاز زبان را در دانشگاه بگذراند.جهت اطلاعات بیشتر با کارشناسان شعبه فرمانیه لیگال اپلای تماس بگیرید.

 

برای ادامه تحصیل در کانادا با دیپلم و لیسانس در دانشگاه های کانادا می بایست معدل مدرک دیپلم حداقل۱۴ باشد. البته اگر فرد قصد تحصیل در دانشگاه های ممتاز کشور کانادا در بعضی از رشته های خاص را داشته باشد باید معدل دیپلم وی بالای۱۵ باشد.

دانشگاه های کشور کانادا از جمله دانشگاههایی است که به دلیل اعتبار جهانی و رفاه اجتماعی بیشترین متقاضی مهاجرت را دارد. کشور کانادا در شمال قاره آمریکا قرار دارد و بعد از روسیه بزرگترین کشور جهان است و در مقایسه با دیگر کشورها جمعیت کمی دارد و از جمله مهاجرپذیرترین کشورهااست. به دلیل سطح علمی وآموزشی عالی دراین دانشگاه ها، هر ساله دانشجویان زیادی از سراسر جهان متقاضی اخذ ویزای تحصیلی کانادا می باشند.

 

هزینه تحصیل در دانشگاه های کانادا در مقطع لیسانس، فوق لیسانس و دکتری با توجه به رشته، شهر، ایالت، نوع دانشگاه و… متفاوت است و  تمامی هزینه های متقاضی به دلار کانادا است . لازم به ذکر است که به دانشجویانی که معدل درسی بالایی دارند کمک هزینه تحصیل در کانادا با دیپلم و لیسانس تعلق می گیرد که در ادامه به آن خواهیم پرداخت. جهت اطلاعات بیشتر با کارشناسان شعبه فرمانیه لیگال اپلای تماس بگیرید.

 

اخذ ویزای تحصیلی کانادا

کشور کانادا با داشتن دانشگاه‌های برتر و سیستم‌ آموزشی استاندارد با امکان تحصیل در دو زبان انگلیسی و فرانسه، این روزها جز ۵ اولویت اول متقاضیان تحصیل در خارج از کشور قرار گرفته و باعث روانه شدن بیش از ۱۳۰ هزار دانشجو هر سال به سمت کانادا شده است. در این راه اخذ ویزای تحصیلی کانادا مراحل و شرایط مخصوص به خود دارد که چنانچه به دقت رعایت گردد، می‌توان از امکانات کم‌نظیر آموزشی این کشور بهره‌مند شد که در ادامه مفصل به این موضوع پرداخته شده است‌.

ویزای تحصیلی کانادا

ویزای تحصیلی (Student Visa) از انواع ویزاهای موقت بوده که سبب اقامت کوتاه‌مدت متقاضی و در صورت درخواست همراهان او طی زمان مشخص در کانادا می‌شود. جهت دریافت این نوع ویزا باید مدارک لازم آماده و تحویل افسر گمرک گردد تا وی با بررسی آن‌ها دستور صدور ویزا را صادر نماید.

 

ویزا تحصیلی کانادا خود بر اساس سن و نوع مدرسه یا دانشگاه متقاضی به دو نوع ویزای دانشجویی و ویزای دانش‌آموزی تقسیم‌بندی می‌گردد. البته در عمل دریافت ویزای برای هر کدام تفاوت چندانی نداشته و از شرایط یکسانی برخوردار هستند.

شرایط دریافت ویزای تحصیلی کانادا

پس از تحولات و سیاست‌های اخیر دولت کانادا علیه برخی کشورها نظیر ایران، شرایط اخذ انواع ویزای کانادا سخت شده و افراد متقاضی باید نهایت دقت و سعی خود را به کار ببرند تا افسر گمرک را متقاعد سازند که استحقاق دریافت ویزا را دارند.

 

مهم‌ترین و اصلی‌ترین شرط دریافت ویزای تحصیلی کانادا، دریافت نامه پذیرش از دانشگاه‌ها، مؤسسات آموزشی و یا مدارس مورد تائید اداره گمرک این کشور است. بنابراین در اولین قدم فرد متقاضی باید از دانشگاه یا مدرسه‌ای در کانادا اپلای بگیرد. جهت این کار می‌توان به کمک یک مشاور خبره، ابتدا ارزیابی تحصیلی از فرد گرفته و بر اساس فرم درخواست تحصیل در مدارس یا مؤسسات آموزش عالی کانادا را تکمیل و ارسال کرد.

 

علاوه بر این، جهت دریافت ویزای تحصیلی کانادا متقاضی باید با مدارک و اسناد خود، اثبات کند که از شرایط زیر برخوردار است:

– استطاعت مالی جهت تأمین هزینه‌های زندگی و تحصیل در کانادا به مدت حداقل یک سال

– عدم سوءپیشینه

– ارائه دلایل قانع‌کننده جهت اثبات خروج از کانادا پس از اتمام دوران تحصیل

– داشتن برنامه تحصیلی مشخص (Study Plan)

– داشتن پاسپورت با حداقل ۶ ماه اعتبار

بنابراین می‌توان گفت ارائه مدارک معتبر و مستند مهم‌ترین عامل در قبول درخواست صدور ویزای تحصیلی کانادا محسوب می‌شود که در ادامه این اسناد آورده شده‌اند.

مدارک لازم برای ویزای تحصیلی کانادا

مدارک مورد نیاز برای صدور ویزای تحصیلی کانادا با توجه به این که ویزا دانشجویی یا دانش‌آموزی باشد، اندکی تفاوت دارند و مسلماً ویزای دانشجویی مدارک بیشتری نیاز دارد. اما نکته اصلی در این است که تمام اسناد فارسی باید به زبان انگلیسی یا فرانسه ترجمه شوند.

۱. فرم‌های مربوط به درخواست ویزا تحصیلی، فرم اطلاعات خانوادگی و فرم Schedule1

۲. دو قطعه عکس رنگی ۳.۵ × ۴.۵ با زمینه سفید

۳. نامه استادی پرمیت

۴. نامه ادمیشن (پذیرش تحصیلی) از دانشگاه یا مدارس کانادا

۵. نامه Refrance سفارت

۶. سوابق بیمه‌نامه کاری

۷. اسناد و مدارک مالی ۴ ماه اخیر مبنی بر تمکن مالی

۸. برنامه تحصیلی

۹. اسکن صفحات اول پاسپورت و صفحات درج ویزا

۱۰. اسکن اصل شناسنامه و ترجمه آن

۱۱. اسکن شناسنامه همراهان و ترجمه آن‌ها

۱۲. فیش واریز هزینه‌های ویزای تحصیلی

۱۳. مدارک دارائی‌های شخصی متقاضی

۱۴. در صورت بورسیه بودن از طرف دولت، ارائه ضمانت‌نامه از وزارتخانه مربوطه و نیز نامه وزارت امور خارجه

۱۵. مدارک انجام تست پزشکی (در صورت صلاحدید افسر گمرک)

۱۶. ارائه نامه CAQ در صورت ادامه تحصیل در دانشگاه‌های استان Quebec کانادا

استادی پرمیت چیست؟

چنانچه متقاضی ورود به کانادا بخواهد در مؤسسات و آموزشگاهی که دوره‌های آن‌ها بیش از ۶ ماه طول می‌کشد شرکت نماید، باید پس از ورود به کانادا نامه استادی پرمیت را دریافت کند. این نامه مجوزی است که به فرد اجازه اقامت و تحصیل در کانادا را صادر می‌نماید. استادی پرمیت نوعی ویزای تحصیلی کانادا است که همه متقاضیان تحصیل در این کشور در هر دوره به جز پیش‌دبستانی باید آن را داشته باشد.

 

درصورتی که فرد دارنده استادی پرمیت در هنگام تحصیل خود مرتکب خطایی شود که خلاف  مندرجات نامه او باشد، استادی پرمیت وی باطل شده و تا ۶ ماه اجازه اخذ هیچ نوع ویزای تحصیلی کانادا را نخواهد داشت.

هزینه اخذ ویزای تحصیلی کانادا

برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا دو سری هزینه‌ها وجود دارد. سری اول مربوط به اداره مهاجرت کانادا بوده و غیر قابل بازگشت هستند. یعنی چنانچه با درخواست ویزا موافقت نگردد، به متقاضی عودت نشده و در صورت درخواست مجدد دوباره باید پرداخت شود که شامل موارد زیر هستند:

– ۱۵۰ دلار برای متقاضی ویزای تحصیلی

– ۱۵۵ دلار به ازای هر نفر همراه

– ۱۱۰ دلار برای متقاضیان تحصیل در استان کبک جهت دریافت CAQ

– ۸۵ دلار برای هر فرد بالای ۱۴ سال جهت انگشت‌نگاری

سری دوم هزینه‌ها مربوط به سفر برای انگشت‌نگاری و نیز استفاده از آژانس‌های مهاجرتی است که بسته به شرایط متفاوت خواهد بود.

مراحل اخذ ویزای تحصیلی کانادا

به طور کلی روند دریافت ویزای تحصیلی کانادا در چند مرحله زیر خلاصه می‌شود:

۱. در مرحله اول متقاضی باید پس از درخواست پذیرش در یکی از مؤسسات آموزشی کانادا و دانشگاه‌های این کشور، نامه ادمیشن (LOA) خود را دریافت کند. همچنین چنانچه فردی قصد تحصیل در یکی از دانشگاه‌های کبک را داشته باشد باید نامه CAQ را نیز قبل از دریافت استادی پرمیت، اخذ نماید.

۲. در مرحله بعدی باید درخواست خود را در وب‌سایت CIC ثبت نمایند. بدین منظور ابتدا پس از پاسخگویی به سؤالات در مورد شرایط متقاضی وضعیت وی بررسی شده و چنانچه واجد شرایط باشد، برای او کد چک لیست شخصی با اعتبار ۶۰ روزه صادر می‌شود تا بر اساس آن مدارک لازم را تهیه نمایند.

۳. پس از فراهم نمودن مدارک طبق چک لیست ارائه شده، با ایجاد یک MYCIC در سایت و وارد کردن کد شخصی، تمامی موارد را اسکن کرده و هزینه‌های لازم را پرداخت می‌نمایند و در انتظار صدور ویزای تحصیلی می‌مانند. البته گاهی نیاز به مراجعه حضوری در سفارت نیز وجود خواهد داشت.

مراحل پس از صدور ویزای تحصیلی کانادا

چنانچه درخواست ویزای تحصیلی متقاضی تحصیل در کانادا پذیرفته شود، برای وی معرفی‌نامه (POE) یا مجوز سفر الکترونیکی (eTA) و یا ویزای اقامت موقت صادر گشته و به پاسپورت آن‌ها الحاق می‌یابد. سپس مدارک را به آژانس خدمات مرزی کانادا (CBSA) تحویل داده تا استادی پرمیت برای دانشجو صادر گردد‌.

زمان صدور ویزای تحصیلی کانادا

اصولاً زمان صدور هر نوع ویزای کانادا با چگونگی تکمیل فرم‌‌ها و داشتن مدارک کامل، رابطه مستقیمی دارد. بنابراین چنانچه متقاضی دارای نامه پذیرش از دانشگاه یا مدرسه‌ای و یا نامه استادی پرمیت در کانادا باشد، پروسه صدور ویزای تحصیلی برای ایرانیان حدود ۱۱ هفته طول خواهد کشید. البته این زمان فقط مربوط به سفارت کانادا است و باید زمان لازم جهت انجام مراحل انگشت‌نگاری و ثبت اطلاعات بیومتریک را نیز به آن اضافه کرد که در صورت کامل بودن تمامی مدارک، مجموعاً حداقل ۳ ماه زمان برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا لازم است.

بنابراین توصیه می‌شود که متقاضیان برای ادامه تحصیل در کانادا، حداقل ۳ ماه قبل از شروع سال تحصیلی در این کشور، اقدام به درخواست ویزا نمایند.

مدت اعتبار ویزای تحصیلی کانادا

پس از پذیرش درخواست صدور ویزا تحصیلی، در ابتدا یک ویزای موقت به متقاضی داده می‌شود که با ورود به کشور کانادا و مراجعه به اداره امور مهاجرت این کشور به ویزای تحصیلی تبدیل می‌گردد. اعتبار ویزای تحصیلی کانادا به دوره تحصیل فرد بستگی دارد که در صورت مهیا بودن شرایط امکان تمدید نیز وجود خواهد داشت.

همچنین طی مراحلی و شرایط خاص می‌توان ویزای تحصیلی را به ویزای کار کانادا نیز مبدل نمود.

مزایای ویزای تحصیلی کانادا

 ۱. تحصیل در یکی از معتبرترین دانشگاه‌های دنیا

۲. امکان استخدام به صورت پاره‌وقت و اشتغال به مدت ۲۰ ساعت در هفته

۳. امکان صدور ویزای کار پس از یک سال تحصیل در کانادا

۴. امکان درخواست برای اقامت دائم کانادا در استان محل تحصیل

۵. امکان تحصیل یا اشتغال همسر

۶. امکان تحصیل رایگان فرزندان در مدارس کانادا

۷. به دست آوردن فرصت‌های شغلی فراوان متناسب با تخصص خود در کانادا و دیگر کشورها

شرایط کار کردن با ویزای تحصیلی کانادا

بر اساس قوانین کشور کانادا، فرد دارنده ویزای تحصیلی می‌تواند طی شرایطی به دو صورت در این کشور کار کند.

مهم‌ترین شرط اشتغال در کانادا، داشتن شماره بیمه اجتماعی (Social Insurance Number)  بوده که به کد SIN نیز معروف است. شماره‌ای ۹ رقمی که اخذ آن رایگان بوده و به منزله کد ملی فرد است‌. همچنین باید توجه کرد که پس از شروع به کار با ویزای تحصیلی به سرعت و ظرف مدت ۳ روز باید کد SIN را دریافت نمود.

۱. کار کردن دانشجو در محیط دانشگاه

۲. کار کردن دانشجو در خارج از دانشگاه

کار در محیط دانشگاه (On Campus)

مطابق قانون کانادا، تمامی افراد دارنده ویزای تحصیلی کانادا می‌توانند در ساعات بیکاری خود در محیط داخلی دانشگاه کار کنند که به این نوع اشتغال کار دانشجویی (On Campus) گفته می‌شود. این شیوه کار کردن نیازی به دریافت مجوز کار نداشته و دانشجویان می‌توانند از این طرق هزینه‌های تحصیل و زندگی خود را تأمین کنند.

کار در محیط خارج از دانشگاه (Of Campus)

بر اساس قوانین تصویب شده از سال ۲۰۱۴، دانشجویان می‌توانند چنانچه بر روی برچسب ویزای تحصیلی آن‌ها یکی از دو عبارت زیر درج شده باشد، بدون احتیاج به مجوز کار حداکثر ۲۰ ساعت در هفته خارج از محیط دانشگاه کار کنند.

 ۱. May accept employment on or off campus if meeting eligibility criteria as per R186 (f), (v) or (w). Must cease working if no longer meeting these criteria

 ۲. May work 20 hrs. Per week off-campus or full-time during regular breaks if meeting criteria outlined in section186 (v) of IRPR

لازم به ذکر است اگر بروی ویزای تحصیلی دانشجو عبارت زیر باشد، به هیچ عنوان نمی‌تواند در حین تحصیل در کانادا کار کند.

This permit does not permit the holder to engage in off 《campus employment in Canada

چگونگی دریافت ویزای همراه

در صورتی که والدین قصد همراهی دانش‌آموز خود را برای تحصیل در کانادا داشته باشند و یا خانواده و همسر یا فرزندان دانشجو بخواهند همراه او به کانادا بروند، می‌توان به یکی از دو روش زیر جهت ویزای همراه اقدام نمود.

۱. ویزای توریستی کانادا

در این روش، به همراه درخواست برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا، درخواست ویزای توریستی ۶ ماهه که به ویزای TVR یا ( Temporary Resident Visa ) نیز مشهور است، برای والدین یا همسر و فرزندان متقاضی ارسال می‌گردد.

یکی از مزیت‌های این نوع ویزا این است که اگر یکی از والدین دارای ویزای تحصیلی یا کار کانادا باشند، فرزندان می‌توانند بدون داشتن نامه قبولی در مدارس کانادا، ویزای تحصیلی درخواست دهند.

۲. ویزای اجازه کار کانادا

ویزای اجازه کار (Open Work Permit) برای همسران دارنده ویزای تحصیلی کانادا صادر می‌شود. این نوع ویزا را می‌توان هم‌زمان با درخواست ویزای تحصیلی یا پس از پذیرش و ساکن شدن در کانادا برای همسر درخواست داد. با کمک ویزای اجازه کار، همسران دانشجویان کانادا می‌توانند بدون نیاز به مجوز کار، در این کشور تحصیل کرده و یا به کار مشغول شوند.

امکان اقامت دائم با ویزای تحصیلی کانادا

یکی از بهترین مزیت‌های اخذ ویزای تحصیلی کانادا این است که دانشجو می‌تواند پس از فارغ‌التحصیلی در استان محل تحصیل خود اقدام به درخواست برای اقامت دائم نمایند که معمولاً بیشتر فارغ‌التحصیلان بین‌المللی کانادا از سیستم اکسپرس اینتری جهت این کار استفاده می‌نمایند.‌این سیستم مدیریتی پویا، درخواست‌های افراد را درباره برنامه‌های اقتصادی مهاجرت کانادا دریافت کرده و آن‌ها را مدیریت می‌کند. چنانچه افراد متقاضی شرایط یکی از سه برنامه زیر را برآورده نماید، می‌تواند پروفایل در سیستم اکسپرس اینتری ایجاد نمایند. این سه دسته برنامه عبارتند از:

۱. برنامه تجربه کانادا (CEC)

۲. برنامه نیروی متخصص فدرال (FSWC)

۳. برنامه نیروی فنی ‌و حرفه‌ای فدرال (FSTC)

پس از ساخت پروفایل، بر اساس بانک اطلاعاتی داوطلب که مواردی نظیر آموزش، سابقه کار، مهارت‌های زبانی و عوامل از این دست را شامل می‌شود، به هر متقاضی امتیازی به نام CRS اختصاص یافته و طبق این امتیاز همه متقاضیان رتبه‌بندی می‌شوند. برای افرادی که در رتبه‌های بالای این سیستم قرار گرفته‌اند، دعوت‌نامه پذیرش (ITA) از سازمان IRCC جهت تعیین وضعیت اقامت دائم دریافت می‌کنند.

در میان سه برنامه یاد شده، برنامه CEC به دلیل این که مبتنی بر امتیاز نبوده و هر فارغ‌التحصیل از دانشگاه‌ کانادا با برآوردن ساخت شرایط آن، می‌تواند پس از یک سال کار در کانادا به یک نیروی ماهر واجد شرایط CEC تبدیل شود، از محبوبیت بیشتری در بین متقاضیان برخوردار است.

 

 

مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 01 36 29 26 -021
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی کشورهای انگلیسی زبان 470 690 22 - 021

نظرات شما در مورد این مقاله

77 پاسخ به “تحصیل در کانادا با دیپلم و لیسانس”

 1. Avatar سیده جهاد گفت:

  سلام من هم امسال دیپلم رشته تجربی خواهم گرفت وقصد دارم که پزشکی در کانادا قبول شوم میخواستم بدانم که چه شرایطی لازم است وعلاوه بر ان دیپلم زبان انگلیسی هم دارم وایرانی هم نیستم اهل مراکش هستم با تشکر

 2. Avatar arman گفت:

  با سلام و عرض ادب و احترام.بنده ۱۸ ساله و دارای مدرک دیپلم انسانی با معدل ۱۸٫۸۴ و نمره ایلتس ۸٫۵ هستم. من چند سوال داشتم.ایا من میتوانم بدون اینکه در ایران کنکور دهم و بدون اینکه در ایران دانشگاه بروم با این دیپلم مستقیما وارد دانشگاه های کانادا و در کارشناسی ادامه تحصیل دهم؟ و از نظر مالی مشکلی ندارم. و در نظام جدید برای رشته های نظری پیش دانشگاهی برای ما وجود ندارد پس در وبسایت منظور از پیش دانشگاهی چیست؟لطفا پاسخ دهید.ممنون

 3. Avatar حسن حزباوی گفت:

  سلام بنده مدرک پیش دانشگاهی تجربی دارم
  معدلم ۱۶ شده
  آیا میشه قبل از مهرماه ک معافیت تحصیلی من تموم میشه و باید رفت سربازی
  بورسبه کانادا بشم و در اونجا ادامه تحصیل بدم لطفا پاسخگو باشید

 4. Avatar هانی گفت:

  سلام یعنی اگر معدل دیپلم زیر ۱۴باسه امکان درس خوندن در دانشگاه های کانادا نیست؟

 5. Avatar عسل گفت:

  ُسلام.
  معدل من ۱۹/۸۸٫ سال آخر هستم و تابستون وارد ۱۸ سال می شم.
  می خواستم بپرسم با این معدل تو کدوم یک از دانشگاه های کانادا می تونم تحصیل کنم؟
  و اینکه بحث هزینه هم برای من مهمه. هیچ راهی نیست برای لیسانس بورسیه گرفت؟

 6. Avatar Kaywan گفت:

  سلام خسته نباشید
  من دوازدهم تجربی هستم معدل ترم اول ۱۸٫۸۰٫ میخواستم بپرسم ایا بعد از اینکه دیپلمم رو گرفتم میتونم برای تحصیل اقدام کنم؟! بورسیه ای وجود داره!؟
  شرایط زبان و معدل برای رفتن چجوریه لطفا توضیح بدید!

 7. Avatar سپیده گفت:

  سلام وقت بخیر من دیپلم هنرستان دارم و فوق دیپلم کامپیوتر آیا میتونم برای لیسانس پرستاری اقدام کنم؟

 8. Avatar Helia گفت:

  سلام وقت بخیر
  من ۱۹ سالمه و دیپلم تجربی با معدل ۱۸ دارم اما مقطع پیش دانشگاهی تغییر رشته دادم و امسال در کنکور ریاضی فیزیک شرکت میکنم ؛آیا با مدرک آیلتس ۸ و قبولی در یکی از دانشگاه های دولتی ایران ، امکان بورس شدن در رشته مهندسی پزشکی در دانشگاه های کانادا هست؟

 9. Avatar آرزو گفت:

  سلام. من ۲۲ سال دارم و مدرک فوق دیپلم گرافیک رو دارم . آیا میتونم برای ادامه تحصیل در کشور کانادا اقدام کنم؟ در یک رشته ی تحصیلی دیگه . زبان هم نمره ی آزمون ندارم اما به زودی مدرک دیپلم زبان از آموزشگاه سفیر رو میگیرم.

 10. Avatar ، گفت:

  سلام ۱۸ سال دارم و دارای مدرک فوق دیپلم از دانشگاه غیر انتفایی هستم،آیا امکان دریافت بورسیه با این مدرک برای دانشگاه های کانادا یا سایر کشور ها امکان پذیر است؟

 11. Avatar Z.a گفت:

  سلام
  من در مقطع پیش دانشگاهی رشته ریاضی درس میخونم و ۲ماه دیگه کنکور دارم
  میخواستم بدونم بعد کنکور و دریافت کارنامه سال آخر
  میتونم برای تحصیل در کانادا اقدام کنم؟

 12. Avatar Majide گفت:

  سلام.من رشته ی انسانی هستم با معدل ۱۹ اما زبان دوست دارم می خوام ادامه بدم برای استادی زبان.می خواستم بدونم می تونم با این هدف برای دانشگاه های کانادا تحصیل کنم؟چطوری؟

 13. Avatar Majide گفت:

  سلام.من می خوام برای دانشگاه برای استاد دانشگاه زبان در کانادا تحصیل کنم .می خواستم بدونم با این هدف می تونم تحصیل کنم؟ باتشکر

 14. Avatar تونی گفت:

  سلام من الان ۱۷ سالمه و سال دوم دبیرستان هستم و معدلم بالای ۱۹ است اگه سال دیگه که سال آخرم هست معدلمو ۲۰ کنم با مدرک دیپلم میتونم بورسیه بشم در کشور های دیگه ؟

 15. Avatar لارا گفت:

  سلام وقت بخیر، من امسال ۲۰ ساله میشم و مدرک دیپلم تجربی با معدل ۱۹ دارم مدرک آیلتس ندارم ولی زبانم بد نیست برا کنکور زبان میخونم ومیتونم آزمون آیلتس رو ۷ بگیرم احتمالا رشته دبیری زبان دانشگاه فرهنگیان قبول میشم ولی میخوام سال آینده انصراف بدم و برای رشته ژنتیک کشاورزی ترجیحا کانادا بورسیه شم، آیا امکانش هست؟

 16. Avatar فرشته گفت:

  با سلام
  دختر من امسال دیپلم هنرستان در رشته گرافیک با معدل ۱۸/۹۲ گرفت. چطوری میشه برای ویزای تحصیلی در کانادا اقدام کرد؟

 17. Avatar Angella گفت:

  باسلام من دانش آموزسال دوم رشته تجربی هستم وسال دیگه کنکورتجربی میدم. میخواستم بپرسم میشه بعداز قبولی درکنکور برای رشته داروسازی سال دیگه اقدامات لازم برای بورسیه گرفتن کشور کاناداانجام بدم یعنی امکانش هست یا نیاز به گذراندن چندسال تحصیل در دانشگاه ایران گذراند وبعد باید رفت

 18. Avatar Trnj گفت:

  سلام، من ۱۸ سالمه و رشته انسانی هستم..
  آیلتس ۷/۵ و یک مقاله isi دارم.
  آیا امکانش هست که بتونم برا لیسانس بورسیه بگیرم؟

  • Avatar Parima Korourinia گفت:

   سلام.بله امکان پذیر است و شرایط خوبی دارید.لطفا با شماره ۸۸۲۸۸۲۰۰ تماس بگیرید و از مشاوره رایگان ما بهره ببرید.

 19. Avatar Trnj گفت:

  سلام، همینطور که قبلا گفتم (من ۱۸ سالمه و رشته انسانی هستم..
  آیلتس ۷/۵ و یک مقاله isi دارم.
  آیا امکانش هست که بتونم برا لیسانس بورسیه بگیرم؟)
  سوال کلی اینه که میتونم فول فاند بگیرم؟
  *این برای من خیلی مهمه*

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 01 36 29 26 -021
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی کشورهای انگلیسی زبان 470 690 22 - 021