لیگال اپلای گروه تخصصی مهاجرت و پذیرش تحصیلی

تحصیل در کانادا با دیپلم و لیسانس

مشاهده اطلاعات کامل کانادا

تحصیل در کانادا با دیپلم و لیسانس
تحصیل در کانادا با دیپلم و لیسانسReviewed by Legal Apply on Mar 7Rating: 5.0تحصیل در کانادا با دیپلم و لیسانس - تحصیل در کانادا - شرایط تحصیل در کانادا - دانشگاههای کانادا.تحصیل در کانادا با دیپلم و لیسانس

تحصیل در کانادا با دیپلم و لیسانس : تحصیل در کانادا با دیپلم و لیسانس، هر سال افراد زیادی حدود ۱۲۰ هزار نفر به دلیل شرایط عالی تحصیل در کشور کانادا از اکثر کشور ها برای ادامه تحصیل در کانادا مجوز تحصیلی کانادا را دریافت می کنند .

 

 

دانشگاه های کشووجود دانشمندان با استعداد و محققان پرتلاش در کانادا محیطی بی همتا برای کار و تحصیل ایجاد کرده است. ادامه تحصیل در کانادا در امور کامپیوتری و فناوری اطلاعات ، ارتباطات از راه دور ، حمل ونقل شهری ، هوافضا ، میکروالکترونیک ، دستگاه های پزشکی ، نرم افزارهای پیشرفته ، انرژی های برق آبی وهسته ایی ، لیزر ، بیوتکنولوژی ، صنایع غذایی ، ادامه تحصیل در کانادا فرصتی بی نظیر است و بدست آوردن آن در گرو اخذ پذیرش از دانشگاه در رشته مورد علاقه و دریافت ویزا دانشجویی است.

 

کشور کانادا از جمله دانشگاههایی است که به دلیل اعتبار جهانی و رفاه اجتماعی بیشترین متقاضی مهاجرت را داردو تحصیل در کانادا با دیپلم و لیسانس از مزایای بسیاری برخوردار است. کشور کانادا در شمال قاره آمریکا قرار دارد و بعد از روسیه بزرگترین کشور جهان است و در مقایسه با دیگر کشورها جمعیت کمی دارد و از جمله مهاجرپذیرترین کشورها است.

 

به دلیل سطح علمی وآموزشی عالی دراین دانشگاه ها، هر ساله دانشجویان زیادی از سراسر جهان متقاضی اخذ ویزای تحصیلی کانادا می باشند.

 

تحصیل در مدارس کشور کانادا

 

تحصیل در مقاطع دبستان و دبیرستان کشور کانادا در بهترین مدارس خصوصی و دولتی کانادا میسر است و کشور کانادا برای از بین بردن دغدغه خانواده ها در رشد و تربیت دانش آموزان در محیطی بیگانه، شرایط ویژه ای را نظیر محیا کردن خوابگاه های دانشجویی با امکانات پیشرفته، تهیه غذای اسلامی و حلال، فراهم کردن بستر نظارت مستمر اولیای دانش آموز بر روند تحصیلی و زندگی در کانادا و بسیاری دیگر از امکانات را جهت تسهیل و بهبود بخشیدن زندگی در حین ادامه تحصیل در کانادا بوجود آورده است. هزینه های تحصیل و زندگی در کانادا در دوره دبیرستان و دانشگاه در حدود ۲۵ تا ۳۰ هزا دلار کانادا است که این هزینه شامل هزینه مدرسه، خوابگاه، غذا، بیمه و …. می باشد.

 

تحصیل در کانادا با دیپلم و لیسانس

 

افرادی هم بدون دریافت مجوز تحصیلی در این کشور مشغول به تحصیل می شوند که لازم به ذکر است این دسته از افراد فقط شش ماه می توانند در این کشور تحصیل کنند و از ان پس برای تحصیل باید مجوز تحصیلی را کسب کنید.خیلی ها تصور می کنند که مجوز تحصیلی همان ویزای تحصیلی است در صورتی که مجوز تحصیلی اجازه  ادامه تحصیل در کانادا با نام استادی پرمیت (Study Permit) می باشد که با ویزای تحصیلی متفاوت می باشد.

 

تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم و لیسانس

 

کالج ها در کانادا دو نوع مدرک ارائه می دهند یا مدرکcertificates و یا مدرک دیپلم. تفاوت این مدرک ها در این است که مدرک دیپلم یک سال به طول می انجامد که اگر دیپلم برای کارشناسی صادر شود در حد دیپلم ایران است.جهت اخذ مدرک دیپلم در کانادا و ادامه تحصیل در کانادا با دیپلم و لیسانس دانش اموزان باید ۱۲سال تحصیلی را به اجبار بگذرانند تا موفق به اخذ دیپلم شوند. معدل دوره ی دبیرستان فرد جهت اخذ پذیرش دانشجو لازم است.

 

شرایط تحصیلی در مقطع لیسانس و فوق لیسانس و دکتری در کانادا

 

پس از اخذ مدرک تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی در ایران شما می توانید بطور مستقیم وارد دانشگاه های کانادا شوید و تحصیل خود را در دانشگاه های کانادا شروع نمایید البته لازم است بدانید بعد از ورود به ۱۸ سالگی و برای تحصیل در کشور کانادا و کشور های انگلیسی زبان در تمامی مقاطع لیسانس، فوق لیسانس، دکتری  شما نیاز به مدرک زبان آیلتس ( ILETS)، تافل (TOFEL) یا معادل آن ها نیاز خواهید داشت و این باور نسبت به تحصیل در کشورهای انگلیسی زبان بدون مدرک زبان کاملا اشتباه است.

 

افرادی که قصد ادامه تحصیل در کانادا به همراه بورسیه را دارند به این نکته توجه داشته باشند که اخذ پذیرش از دانشگاه های خارجی مستلزم آگاهی از نکات ریز و حساسیست که چنانچه رعایت نگردد پذیرش ناموفق خواهد بود و همچنین بعد از دریافت پذیرش از دانشگاه باید برای دریافت ویزا از آن کشور اقدام کرد که قطعاً مرحله دریافت ویزا از پذیرش دانشگاه دشوارتر و حساس تر می باشد و باید با دقت و آگاهی کامل نسبت به قوانین روز کشور مذکور اقدام نمایید.

 

تحصیل در مقطع دکترای کشور کانادا

 

در تمامی کشورها دوره دکترا دوره ای ۴-۵ ساله است اما بدلیل نظام آموزشی قوی حاکم در کانادا طول دوره دکترا ۲٫۵-۳ سال است. کسانی که چه در کانادا و یا هر کشور دیگری در مقطع فوق لیسانس فارغ التحصیل شده باشند می توانند برای پذیرش در این دوره اقدام کنند. مدرک زبان مورد نیاز برای دوره دکترا IELTS 6.5 است.بردن همراه (همسر) و فرزندان زیر ۱۸ سال در این دوره میسر است و فرزندان می توانند به راحتی از سیستم آموزشی پیشرفته کانادا استفاده کرده و به تحصیل بپردازند.

 

شرایط تحصیل در کانادا

در نظر داشته باشید تحصیل در کانادا در مقطع لیسانس و فوق لیسانس با نمره آیلتس آکادمیک (Overall Score Band) 6.5 امکانپذیر می باشد اما خبر خوب این است که ادامه تحصیل در کانادا در  مقطع لیسانس و فوق لیسانس با نمره آیلتس آکادمیک (Overall Score Band) 6 که با عنوان پذیرش مشروط یا (Conditional) نیز شناخته می شود امکان پذیر است که در قسمت پایین شرایط و نجوه پذیرش مشروط خدمتتان شرح داده خواهد شد و اما تحصیل در مقطع دکترا در  دانشگاه های کانادا نیازمند آیلتس آکادمیک (Overall Score Band) 7 می باشد جهت اطلاعات بیشتر با کارشناسان شعبه فرمانیه لیگال اپلای تماس بگیرید.

 

پذیرش مشروط (Conditional)

 

پذیرش مشروط بدین معنی می باشد در صورتی متقاضی بنا به هر دلیلی موفق به اخذ نمره حداقل ۶٫۵ در مقطع لیسانس و فوق نشود و نمره ۶ داشته باشد می توان برایش پذیرش مشروط تحصیلی در دانشگاه های کانادا گرفت ولی بشرط آنکه پس از اخذ پذیرش تحصیلی لیسانس و فوق لیسانس در کانادا و ورود به کانادا دوره زبان پیش نیاز را در دانشگاه بگذراند و برای مقطع دکترا تیز با نمره ۶٫۵ می توان پذیرش تحصیلی دانشگاه را گرفت که متقاضی برای تحصیل در کانادا با دیپلم و لیسانس پس از ورود به کانادا باید دوره پیش نیاز زبان را در دانشگاه بگذراند.جهت اطلاعات بیشتر با کارشناسان شعبه فرمانیه لیگال اپلای تماس بگیرید.

 

برای ادامه تحصیل در کانادا با دیپلم و لیسانس در دانشگاه های کانادا می بایست معدل مدرک دیپلم حداقل۱۴ باشد. البته اگر فرد قصد تحصیل در دانشگاه های ممتاز کشور کانادا در بعضی از رشته های خاص را داشته باشد باید معدل دیپلم وی بالای۱۵ باشد.

دانشگاه های کشور کانادا از جمله دانشگاههایی است که به دلیل اعتبار جهانی و رفاه اجتماعی بیشترین متقاضی مهاجرت را دارد. کشور کانادا در شمال قاره آمریکا قرار دارد و بعد از روسیه بزرگترین کشور جهان است و در مقایسه با دیگر کشورها جمعیت کمی دارد و از جمله مهاجرپذیرترین کشورهااست. به دلیل سطح علمی وآموزشی عالی دراین دانشگاه ها، هر ساله دانشجویان زیادی از سراسر جهان متقاضی اخذ ویزای تحصیلی کانادا می باشند.

 

هزینه تحصیل در دانشگاه های کانادا در مقطع لیسانس، فوق لیسانس و دکتری با توجه به رشته، شهر، ایالت، نوع دانشگاه و… متفاوت است و  تمامی هزینه های متقاضی به دلار کانادا است . لازم به ذکر است که به دانشجویانی که معدل درسی بالایی دارند کمک هزینه تحصیل در کانادا با دیپلم و لیسانس تعلق می گیرد که در ادامه به آن خواهیم پرداخت. جهت اطلاعات بیشتر با کارشناسان شعبه فرمانیه لیگال اپلای تماس بگیرید.

نظرات شما در مورد این مقاله

60 پاسخ به “تحصیل در کانادا با دیپلم و لیسانس”

 1. Avatar سیده جهاد گفت:

  سلام من هم امسال دیپلم رشته تجربی خواهم گرفت وقصد دارم که پزشکی در کانادا قبول شوم میخواستم بدانم که چه شرایطی لازم است وعلاوه بر ان دیپلم زبان انگلیسی هم دارم وایرانی هم نیستم اهل مراکش هستم با تشکر

 2. Avatar arman گفت:

  با سلام و عرض ادب و احترام.بنده ۱۸ ساله و دارای مدرک دیپلم انسانی با معدل ۱۸٫۸۴ و نمره ایلتس ۸٫۵ هستم. من چند سوال داشتم.ایا من میتوانم بدون اینکه در ایران کنکور دهم و بدون اینکه در ایران دانشگاه بروم با این دیپلم مستقیما وارد دانشگاه های کانادا و در کارشناسی ادامه تحصیل دهم؟ و از نظر مالی مشکلی ندارم. و در نظام جدید برای رشته های نظری پیش دانشگاهی برای ما وجود ندارد پس در وبسایت منظور از پیش دانشگاهی چیست؟لطفا پاسخ دهید.ممنون

 3. Avatar حسن حزباوی گفت:

  سلام بنده مدرک پیش دانشگاهی تجربی دارم
  معدلم ۱۶ شده
  آیا میشه قبل از مهرماه ک معافیت تحصیلی من تموم میشه و باید رفت سربازی
  بورسبه کانادا بشم و در اونجا ادامه تحصیل بدم لطفا پاسخگو باشید

 4. Avatar هانی گفت:

  سلام یعنی اگر معدل دیپلم زیر ۱۴باسه امکان درس خوندن در دانشگاه های کانادا نیست؟

 5. Avatar عسل گفت:

  ُسلام.
  معدل من ۱۹/۸۸٫ سال آخر هستم و تابستون وارد ۱۸ سال می شم.
  می خواستم بپرسم با این معدل تو کدوم یک از دانشگاه های کانادا می تونم تحصیل کنم؟
  و اینکه بحث هزینه هم برای من مهمه. هیچ راهی نیست برای لیسانس بورسیه گرفت؟

 6. Avatar Kaywan گفت:

  سلام خسته نباشید
  من دوازدهم تجربی هستم معدل ترم اول ۱۸٫۸۰٫ میخواستم بپرسم ایا بعد از اینکه دیپلمم رو گرفتم میتونم برای تحصیل اقدام کنم؟! بورسیه ای وجود داره!؟
  شرایط زبان و معدل برای رفتن چجوریه لطفا توضیح بدید!

 7. Avatar سپیده گفت:

  سلام وقت بخیر من دیپلم هنرستان دارم و فوق دیپلم کامپیوتر آیا میتونم برای لیسانس پرستاری اقدام کنم؟

 8. Avatar Helia گفت:

  سلام وقت بخیر
  من ۱۹ سالمه و دیپلم تجربی با معدل ۱۸ دارم اما مقطع پیش دانشگاهی تغییر رشته دادم و امسال در کنکور ریاضی فیزیک شرکت میکنم ؛آیا با مدرک آیلتس ۸ و قبولی در یکی از دانشگاه های دولتی ایران ، امکان بورس شدن در رشته مهندسی پزشکی در دانشگاه های کانادا هست؟

 9. Avatar آرزو گفت:

  سلام. من ۲۲ سال دارم و مدرک فوق دیپلم گرافیک رو دارم . آیا میتونم برای ادامه تحصیل در کشور کانادا اقدام کنم؟ در یک رشته ی تحصیلی دیگه . زبان هم نمره ی آزمون ندارم اما به زودی مدرک دیپلم زبان از آموزشگاه سفیر رو میگیرم.

 10. Avatar ، گفت:

  سلام ۱۸ سال دارم و دارای مدرک فوق دیپلم از دانشگاه غیر انتفایی هستم،آیا امکان دریافت بورسیه با این مدرک برای دانشگاه های کانادا یا سایر کشور ها امکان پذیر است؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لیگال اپلای در شبکه های اجتماعی دنبال کنید: