لیگال اپلای پایگاه اطلاع رسانی موسسات مهاجرتی مجاز و رسمی

تحصیل در پرتغال

کشور پرتغال در جنوب غربی اروپا قرار دارد که از یک طرف هم مرز آبی با کشور اسپانیا و از طرفی دیگر  با اقیانوس اطلس است. شهر لیسبون پایتخت کشور پرتغال می باشد. مذهب مردم پرتغال کاتولیک و دین اقلیت آن مسیحی است.کشور پرتغال عضو کشور های اتحادیه اروپا و شینگن می باشد. افراد بسیاری از سراسر دنیا به دلیل وجود قوانین راحت برای اخذ اقامت و خرید ملک و هزینه های مناسب زندگی، پرتغال را به عنوان مقصد خود جهت مهاجرت انتخاب می کنند. دانشگاههای کشور پرتغال دارای رنک بالایی در بین دانشگاههای سراسر دنیا می باشند. از این حیث دانشجویان بین المللی بسیاری متقاضی ادامه تحصیل در پرتغال هستند.

 

تحصیل در دانشگاههای پرتغال در مقاطع مختلف و زبان تدریس آن ها

بر اساس نظام آموزشی کشور پرتغال دوره های دانشگاهی در این کشور شامل سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری است. تحصیل در پرتغال در مقطع لیسانس حدودا ۴ سال است. از شرایط تحصیل در پرتغال در مقطع لیسانس، داشتن مدرک پیش دانشگاهی است و چنانچه فرد متقاضی مدرک پیش دانشگاهی را نداشته باشد باید در کشور پرتغال ابتدا این دوره را گذرانده و سپس وارد دانشگاه شود. زبان تحصیل در مقطع لیسانس در دانشگاههای پرتغال انگلیسی و پرتغالی می باشد. تحصیل در پرتغال در مقطع کارشناسی ارشد یک دوره ۲ ساله می باشد و دانشجو بایستی در این مقطع بین ۹۰ تا ۱۲۰ واحد درسی را بگذراند. تحصیل در پرتغال در مقاطع ارشد به زبان انگلیسی و پرتغالی است. البته در اکثر دانشگاههای پرتغال آموزش بیشتر به همان زبان انگلیسی صورت می پذیرد. به دلیل انگلیسی بودن زبان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در پرتغال، دانشجویان بایستی  مدرک آیلتس زبان ۵ تا ۶ را داشته باشند و به دانشگاه مورد نظر ارائه دهند. همچنین دانشجویانی که مدرک آیلتس ندارند، می توانند در دوره های آموزش زبان انگلیسی با شهریه پرداختی میانگین ۱۵۰۰ یورو شرکت نمایند و مدرک زبان خود را اخذ کنند.

دوره دکتری در کشور پرتغال ۳ تا ۵ سال به طول می انجامد و دانشجو برای اخذ مدرک دکتری خود در پایان دوره تحصیلی بایستی  پایان نامه ای را به دانشگاه ارائه نماید. زبان تحصیل در مقطع دکتری در پرتغال، انگلیسی است. شهریه پرداختی دانشجویان برای این مقطع تحصیلی در حدود ۲۰۰۰ تا ۴۰۰۰ یورو در سال می باشد که البته این مقدار شهریه برای کسانی است که سوابق تحصیلی خاصی ندارند و شامل شرایط گرفتن بورسیه های تحصیلی نمی شوند.

 

مزایای تحصیل در کشور پرتغال

تحصیل در پرتغال مزایایی برای دانشجویانی که این کشور را به عنوان مقصد نهایی خود انتخاب می کنند پیش رو دارد. از جمله این مزایا می توان به تحصیلات ارزان و فرا گیری آموزش در بالاترین سطح کیفیت در دانشگاههای پرتغال و مورد تایید بودن مدارک دانشگاهی آن در اکثر کشورهای دنیا اشاره نمود. همچنین دانشجویان مقطع کارشناسی و دکتری می توانند از بورسیه های تحصیلی دانشگاههای پرتغال استفاده نمایند. دانشجویان بین المللی که تمایل به استفاده از بورسیه تحصیلی در مقطع دکتری پرتغال را دارند  باید علاوه بر مدرک آیلتس زبان، مدارکی از قبیل: سوابق تحصیلی، دارا بودن مقالات و پژوهش های معتبر و داشتن معدل بالای ۱۷ که از شروط بورس شدن آن ها می باشد، برخوردار باشند. همچنین به دانشجویان مقاطع تحصیلی در کشور پرتغال مجوز کار داده می شود به طور مثال دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد اجازه ۲۰ ساعت کار و دانشجویان مقطع دکتری اجازه ۳۰ ساعت کار در طول هفته را دارند. از دیگر مزایای تحصیلی دانشجویان خارجی در کشور پرتغال، می توان به هزینه های پایین زندگی، عضو بودن پرتغال در اتحادیه اروپا، وجود آب و هوای مناسب و جاذبه های دیدنی این کشور، اشاره نمود.

 

مدارک مورد نیاز پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد در پرتغال:

 

مدارک مورد نیاز پذیرش در مقطع دکتری پرتغال:

داشتن ریز نمرات کارشناسی ارشد و دانشنامه– ارائه ی  مدرک آیلتس زبان– رزومه تحقیقاتی و تحصیلی – انگیزه نامه– دارا بودن سه توصیه نامه از اساتید- خلاصه پایان نامه ارشد و کلیه مقالات نوشته شده

آخرین ویرایش: ۱۳۹۹/۰۲/۲۹
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021

نظرات شما در مورد این مقاله

مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021