لیگال اپلای پایگاه اطلاع رسانی موسسات مهاجرتی مجاز و رسمی

تحصیل در مدارس مجارستان

تحصیل در مجارستان

زبان تحصیل در مدارس مجارستان

مدارس آمریکایی و انگلیسی مجارستان یک گزینه بسیار عالی برای تحصیل به زبان انگلیسی در کشور مجارستان می باشند. تحصیل در مدارس مجارستان به زبان مجارستانی و در میان موضوعات آموزش داده شده یک یا دو زبان خارجی مانند انگلیسی ، آلمانی و یا فرانسوی نیز می باشد. علاوه بر گرفتن مدارک متوسطه به زبان انگلیسی فرد برای ورود به دانشگاه از آمادگی بیشتری برخوردار می شود.

 

 

دبیرستان های کشور مجارستان

تحصیل در مقطع دبیرستان این کشور دارای سطح ۲ و سطح ۳می باشد که بر طبق نظام آموزشی ایران معادل دوره اول دبیرستان ، دوره دوم دبیرستان و پیش دانشگاهی است. نظام آموزشی مجارستان منطبق با نظام آموزشی اروپا بوده و سنین ۱۶ تا ۱۸سال را شامل می شود. دانش آموزان در کشور مجارستان بر اساس مطالعات قبلی خود در هنگام درخواست برای یک موسسه عالی رتبه بندی می شوند. این رتبه بندی طبق میانگین نمره از مطالعات قبلی و گاهی اوقات تجربه کار در صورت درخواست برای برنامه های خاص انجام می شود. تعداد مدارس دو زبانه در دوره متوسطه بیشتر از دوره ابتدایی است. در این نوع مدارس تقریبا نیمی از دروس به زبان انگلیسی و اکثر دروس همچنان به زبان مجارستانی تدریس می شوند و دانش آموزان می بایست امتحانات نهایی خود را به زبان مجارستانی بدهند. مدارس و دبیرستان های مجارستان بیشتر مناسب افرادی می باشد که به سن ۱۸ سال نرسیده و در کشور مجارستان اقامت داشته باشند.

 

تحصیل-در-مدارس-مجارستان

فنی و حرفه ای

سطح این دوره برای دانش آموزان سنین ۹ تا ۱۲ است ولی دانش آموزان سنین ۱۴ تا ۱۸ سال نیز به صورت اختیاری می توانند این دوره را بگذرانند. علاوه بر دبیرستان ‌ها، مدارس متوسطه فنی حرفه ‌ای با دوره های۴ ساله و هنرستان های فنی حرفه ‌ای با دوره های۲ تا ۴ ساله که تنوع گوناگونی داشته ، پذیرای دانش‌ آموزان ۱۴ تا ۲۰ ساله می باشد.
برخی از این هنرستان ‌ها و مدارس فنی حرفه ‌ای ، صرفا ویژه دانش ‌آموزانی است که توانایی تکمیل مقاطع پایین ‌تر را نداشته و یا با مشکلات خاصی در برخی دروس پایه مواجه بوده ‌اند. مدارک مدارس بین المللی شهر بوداپست مورد تایید وزارت آموزش و پرورش ایران می باشد.

 

 

مدرسه سفارت ایران در بوداپست

سفارت ایران در بوداپست یک دبستان کوچک با سه اتاق آموزشی دارد که دارای امکانات آموزش برای کودکان تا مقطع پنجم دبستان می باشد. با پذیرش در این دبستان اداره مهارجرت مجارستان به دانش آموزان ویزای تحصیلی نمی دهد. هزینه تحصیل در مدرسه سفارت ایران در مجارستان طبق تعرفه آموزش و پرورش ایران سالیانه حدود ۱۰۰۰ الی ۲۰۰۰ دلار می باشد. زوج هایی که مشغول به کار و یا شاغل به تحصیل در مجارستان می باشند می توانند فرزندان خود را در مدرسه سفارت ایران برای دوره های ابتدایی ثبت نام کنند. نحوه تدریس به دانش آموزان و امتحانات آخر سال در این مدرسه زیر نظر وزارت آموزش و پرورش ایران و همچنین مدرک اخذ شده نیز مورد تایید وزارت آموزش و پرورش ایران و آموزش و پرورش کشور مجارستان می باشد. بعد از تمام شدن دوره دبستان، دانش آموزان موظف به تایید مدارک خود در آموزش و پرورش کشور مجارستان می باشند تا بتوانند در مقاطع تحصیلی بالاتر در مجارستان نیز تحصیل نمایند.

دانش آموزان مقاطع بالاتر می توانند از مدارس اینترنتی وابسته به آموزش و پرورش ایران استفاده کرده و یا در مقاطع بالاتر باید به مدارس بین المللی انگلیسی زبان مانند مدارس زیر مراجعه نمایند :

 

 

مدرسه بین المللی آمریکایی بوداپست(American International School)

مدرسه ای به صورت شبانه روزی و بین المللی که در کلیه مقاطع ، خدمات تحصیلی ارائه می دهد و در حومه شهر بوداپست واقع شده است. دانش آموزان باید در امتحان زبان انگلیسی و مصاحبه شرکت کنند تا مقطع تحصیلی آنها مشخص شود. این مدرسه دارای فضای آموزشی بسیار بزرگ با امکانات پانسیون شبانه روزی می باشد. هزینه تحصیل در مدرسه بین المللی آمریکایی سالیانه ۱۹۸۰۰ دلار است و در حال حاضر این مدرسه نامه تضمین برای صدور ویزای تحصیلی صادر نمی کند.

 

 

مدرسه بین المللی انگلیسی بوداپست(British School)

این مدرسه در شهر بوداپست واقع شده است و دارای امکانات خوب آموزشی به زبان انگلیسی با پانسیون کامل برای دانش آموزان خارجی می باشد. دانش آموزان برای مشخص شدن سطح علمی خود باید در امتحان تعیین سطح علمی و زبان انگلیسی شرکت کنند. هزینه تحصیل در مدرسه بین المللی انگلیسی سالیانه ۱۶۰۰۰ دلار می باشد. دانش آموزان حداقل باید ۲ سال در این مدرسه ثبت نام کنند و دانش آموزان ایرانی را صرفا برای ثبت نام در سال آخر دبیرستان نمی پذیرد.

 

تحصیل-در-مجارستان

 

مدرسه بی ام ای مجارستان (BME international School)

مدرسه بی ام ای که وابسته به دانشگاه فنی و مهندسی بوداپست و در نزدیکی همین دانشگاه واقع شده ، از سال گذشته شروع به پذیرش دانش آموزان خارجی به زبان انگلیسی نموده است. هزینه تحصیل در مدرسه بی ام ای مجارستان ۵۰۰۰ دلار است. این مدرسه امکانات پانسیون کامل و خوابگاه ندارد و دانش آموزان باید خانه اجاره کنند.

 

 

مزایای تحصیل پیش از دانشگاه در مجارستان

– یادگیری کلیه دروس با مهارت های عملی همراه است.
– به طور کلی آموزش در این کشور شامل افزایش فرصت های زبان آموزی ، ارتباط آموزش و پرورش با بازار کار و افزایش کیفیت مدارس به طور مستمر
می باشد.

 

 

موسسات آموزش زبان مجاری در مجارستان

با توجه به اینکه مردم کشور مجارستان به زبان مجاری صحبت می کنند و افراد مسن تر جامعه نیز به زبان های روسی و آلمانی آشنایی دارند به تمام دانشجویانی که قصد تحصیل و زندگی در این کشور را دارند توصیه می شود زبان مجاری را نیز در اوقات فراغت در کالج ها و موسسات آموزشی فرا گیرند.
هزینه دوره زبان مجاری در اینموسسات حدود۱۰۰ الی ۲۰۰ یورو می باشد.

آخرین ویرایش: ۱۳۹۹/۰۴/۱۱
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021

نظرات شما در مورد این مقاله

مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021