لیگال اپلای پایگاه اطلاع رسانی موسسات مهاجرتی مجاز و رسمی

مجارستان

Hungary

ویژگی های برجسته

  • امکان کسب ویزای قطعی
  • کسب پذیرش بدون نیاز به مدرک زبان
  • دانشگاههای فوق العاده معتبر
  • امکان تبدیل ویزای دانشجویی به ویزاهای مختلف
  • امکان اشتغال به کار دانشجویی
مدارک مورد نیاز
اصل پاسپورت حداقل 2 سال اعتبار
عکس 4*3 یک قطعه
اصل مدرک و ریز نمرات 2 مقطع آخر تحصیلی
CV مقطع ارشد و دکتری
انگیزه نامه مقطع ارشد و دکتری
معرفی نامه از اساتید مقطع دکتری

در خواست مشاوره
تحصیل در مجارستان : تحصیل در کشور هایی خارجی طرفداران زیادی دارد. کشور مجارستان یکی از کشور هایی می باشد که افراد زیادی در طول سال تحصیل در مجارستان را انتخاب می کنند. تحصیل در مجارستان به گونه ای می باشد که فرد متقاضی، در هر رشته ای که قصد تحصیل داشته باشد، می بایست ابتدا فرمی مبنی بر گذراندن دوره هایی به نام پری پارتیکورس را پر کند.تحصیلات در کشور مجارستان در کلیه رشته های پزشکی و فنی مهندسی برای دانشجویان خارجی ارائه میگردد.دانشجویان خارجی متقاصی تحصیل در مجارستان پس از گذراندن دوره های پری پارتیکورس و آموزش زبان انگلیسی وارد دانشگاههای مجارستان میشوند.روند تحصیل در دوره کالجهای مجارستان یکسال تحصیلی بوده و در دو ترم انجام میشود که ترم اول در ماه سپتامبر و ترم دوم در ماه جولای هر سال برگزار میگردد.

 

چگونگی ورود به دانشگاه مجارستان

کلیه دانشجویانی که خواستار ادامه تحصیل در کشور مجارستان میباشند ابتدا باید وارد دوره یکساله کالج شده و در دروس مربوطه اعم از رشته پزشکی دروس زیست ، شیمی ، فیزیولوِِژی ، و آناتومی ودر صورت ادامه تحصیل در رشته های فنی و مهندسی دروس ریاضی ، مکانیک ، رسم ودرس فنی و در هردو رشته زبان را به صورت مشترک بگذرانند.دانشگاه فنی مجارستان تنها دانشگاه شش زبان اروپا میباشد که رشته های فنی و مهندسی را به شش زبان انگلیسی ، فرانسه ، اسپانیایی ، ایتالیایی ،آلمانی، مجاری وروسی ارائه مینماید و دانشجویان میتوتنند زبان مورد نظر خود را انتخاب کنند.
دانشگاه فنی بوداپست مجارستان دارای رتبه خوبی بین دانشگاههای برتر جهان میباشد و اساتید برجسته ای در آن مشغول به تدریس میباشند که نه جایزه نوبل را به خود اختصاص داده اند.دانشگاههای پزشکی مجارستان نیز با دارا بودن اساتید برجسته و باتجربه زمینه رشد و تعالی دانشجویان خارجی را در کشور مجارستان فراهم نموده و باتوجه به امکانانت مناسب آموزشی دانشگاههای مجارستان ، دانشجویان توانمند و کارآزموده ای را پرورش میدهند.دوره های پری پارتیکورس شامل دوره هایی می باشد که فرد متقاضی در آن دروس رشته ی خود به همراه دوره های زبان انگلیسی را می گذراند.

 

تحصیل در مجارستان

در صورتی که رشته ی فرد یکی از رشته های شاخه ی فنی باشد باید دروسی شامل: ریاضی، رسم، فیزیک و مکانیک و زبان انگلیسی را سپری کند. این در صورتی می باشد که چنانچه رشته ی فرد گرایش به پزشکی داشته باشد می بایست دروس مربوط به پزشکی به همراه زبان انگلیسی را سپری نماید.دوره های پری پارتیکورس برای تحصیل در مجارستان همانند دوره های کالج در موسسات کالج بر گزار می شود. این دوره ها برای تحصیل در مجارستان شامل دوره هایی با مدت زمان ۲ سال می باشد. در صورتی که فرد این دوره را با موفقیت سپری کند می تواند جهت تحصیل در مجارستان اقدام کند.

 

تحصیل-در-مجارستان

زبان تدریس و تحصیل در دانشگاههای مجارستان

زبان تدریس و تحصیل در مجارستان انگلیسی و آلمانی (در بعضی از دانشگاهها) و فرانسوی(در بعضی از دانشگاهها) ومجاری می باشد و برای آموزش زبان انگلیسی ۹ ماه دوره آموزش زبان معروف به دوره پرپاریتوری کورس وجود دارد .دانشجویانی که مدرک زبان انگلیسی ندارند و همچنین زبان انگلیسی ضعیفی دارند توصیه می گردد حتما دوره زبان انگلیسی را بگذرانند و دانشجویانی در حد متوسط (Intermediate) به بالا هستند می توانند به کورس پیش دانشگاهی ورود کنند.

 

مزایای تحصیل در مجارستان

شهریه پایین تحصیلی
رنک خوب دانشگاه های مجارستان در دنیا
هزینه زندگی پایین
امکان کار همزمان با تحصیل در مجارستان
امکان اخذ ویزای تحصیلی مجارستان نسبتا ساده تر از کشورهای اروپای غربی
امکان ادامه تحصیل به زبان انگلیسی بدون نیاز به مدرک زبان انگلیسی
امکان سفر به کل حوزه شنگن با داشتن ویزای مجارستان

ازمون های ورودی نسبتا اسان

چگونگی دوره های تحصیل در مجارستان

کشور مجارستان رتبه دوم دنیا در زمینه تولید دارو و گیاهان را داراست این کشور دارای بیمارستان های بسیار مجهز و پیشرفته می باشد. دانشجویان در زمان تحصیلات خود در مجارستان از بیمه درمانی بهره مند میشوند که با این بیمه هزینه های درمانی آنها به صورت رایگان و یا نیم بها می شود. کشور مجارستان دارای بهترین سیستم حمل و نقل عمومی است ، که افراد در ۲۴ ساعت شبانه روز میتوانند از آنها استفاده کنند.در رابطه با تحصیل در مجارستان همان طور که ذکر شد فرد می بایست ابتدا دوره های فوق را بگذراند. این دوره ها با شهریه ای حدود ۶۰۰۰ یورو در هر سال می باشد. در متن زیر چگونگی تحصیل در مجارستان در دوره های مختلف ذکر شده است.

 

تحصیل در مجارستان در مقطع لیسانس

تحصیل در مقطع لیسانس در کشور مجارستان مستلزم گذراندن دوره های کالج در این کشور و همچنین دارا بودن مدرک دیپلم می باشد. این دوره در کشور مجارستان به زبان انگلیسی ارائه شده و فرد می بایست مدرک انگلیسی را دارا باشد. در صورتی که رشته ی تحصیلی فرد پزشکی باشد وی می بایست در آزمون ورودی نیز شرکت نماید. مدت تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور مجارستان همانند ایران می باشد.

 

تحصیل در مجارستان در مقطع کارشناسی ارشد

در صورتی که شما قصد تحصیل در این مقطع در کشور مجارستان را دارید، می بایست مدرک لیسانس خود را از دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم ایران در مجارستان کسب نموده باشید تا بتوانید وارد این مقطع شوید. به جز این شما می بایست نمره ی معیار رشته ی خود را کسب نمایید تا موفق به اخذ پذیرش از دانشگاه های مجارستان شوید.

تحصیل در مجارستان در مقطع دکتری

 

برای گذراندن مقطع دکتری در کشور مجارستان شما نیازمند هستید که شرایط و اقدامات لازم را انجام دهید تا موفق به اخذ پذیرش تحصیلی در این کشور شوید. برای این که بتوانید در این مقطع تحصیل نمایید می بایست دارای مدرک تحصیلی از دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم ایران در مجارستان بوده و اقدامات لازم جهت اخذ استاد راهنما یا سوپروایز برای انجام امور مربوط به پایان نامه خود را انجام دهید.در این مقطع شما باید رزومه ی تحصیلی خود در دوره های کارشناسی و ارشد را به زبان انگلیسی به همراه دو توصیه نامه از اساتید ارائه دهید. این مدارک باید به همراه یک طرح تحقیقاتی باشد.

 

اقامت در مجارستان

در حالی که در مجارستان تحصیل می کنید، در مورد پیدا کردن مسکن برای اجاره یا حتی یک اتاق در یک خانه مشترک چند گزینه وجود دارد. در حالی که برخی از دانشجویان در مجارستان ترجیح می دهند در خوابگاه ها زندگی کنند، که معمولا ارزانترین جایگزین هستند، یا می توانند خودشان سویت خود را پیدا کنند که در قسمت های مرکزی شهر واقع شده باشد.

مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021

نظرات شما در مورد این مقاله

مطالب مرتبط بیشتر

حمل و نقل عمومی در مجارستان
حمل و نقل عمومی در بوداپست
خوابگاه دانشجویی در مجارستان
شهر بوداپست مجارستان
تحصیل در مجارستان
شهر دبرسن مجارستان
تحصیل در مجارستان
دوره ی زبان آلمانی در مجارستان
دوره زبان آلمانی در مجارستان
تحصیل در مدارس مجارستان
تحصیل در مجارستان
مهم ترین شرایط تحصیلی در مجارستان
هزینه ی تحصیل در مجارستان
هزینه ی تحصیل در مجارستان
شرایط اعزام دانشجو به مجارستان
شرایط اعزام دانشجو به مجارستان
مراحل اخذ ویزای تحصیلی مجارستان
مراحل اخذ ویزای تحصیلی مجارستان
ادامه تحصیل در مجارستان
مهم ترین شرایط تحصیلی در مجارستان
اعزام دانشجو به مجارستان
اقامت در مجارستان
اقامت در مجارستان
چرا تحصیل در مجارستان؟
تحصیل در مجارستان با دیپلم و لیسانس
تحصیل در مجارستان با دیپلم و لیسانس
شهرهای معروف مجارستان
شهرهای معروف مجارستان
کالج دونا بوداپست مجارستان
کالج دونا بوداپست مجارستان
کالج بین المللی اویسینا در بوداپست
دوره پری مدیکال کالج پزشکی پچ
دوره پری مدیکال کالج پزشکی پچ
کالج مک دنیل
دانشگاه وستمینستر
دانشگاه فناوری و اقتصادی بوداپست
دانشگاه فناوری و اقتصادی بوداپست
دانشگاه سملوایز بوداپست
دانشگاه سملوایز بوداپست
دانشگاه آلبرت سنت جورجی
دانشگاه آلبرت سنت جورجی
هزینه زندگی در مجارستان
هزینه زندگی در مجارستان
شرایط تحصیل در مجارستان
شرایط تحصیل در مجارستان
تحصیل در مجارستان
ویزای تحصیلی مجارستان
بهترین دانشگاههای مجارستان
بهترین دانشگاههای مجارستان
شهریه دانشگاههای مجارستان
شهریه دانشگاههای مجارستان
تحصیل رایگان در مجارستان
تحصیل رایگان در مجارستان
معرفی کشور مجارستان
مهم ترین شرایط تحصیلی در مجارستان
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021