لیگال اپلای پایگاه اطلاع رسانی موسسات مهاجرتی مجاز و رسمی

قبرس

Cyprus

ویژگی های برجسته

  • هزینه زندگی مناسب
  • عدم نیازمندی به ویزا و دردسرهای آن
  • شانس بالا در اخذ ویزای شنگن با توجه به اقامت در قبرس
  • وجود دانشگاههای معتبر
  • نزدیکی فرهنگی به فرهنگ ایرانی و دارای آب و هوای مناسب
مدارک مورد نیاز
اصل پاسپورت حداقل 2 سال اعتبار
عکس 4*3 یک قطعه
اصل مدرک و ریز نمرات 2 مقطع آخر تحصیلی
CV مقطع ارشد و دکتری
انگیزه نامه مقطع ارشد و دکتری
معرفی نامه از اساتید مقطع دکتری

در خواست مشاوره
تحصیل در قبرسReviewed by Tel: 021-882 882 00 on Jan 17Rating: 5.0تحصیل در قبرس - شرايط تحصيل در قبرس - تحصيل رايگان در قبرس - اعزام دانشجو به قبرستحصیل در قبرس : وطلبان تحصیل در قبرس جنوبی و شمالی می باشد. تحصیل در دوره های دبستان تا دبیرستان در مدارس روزانه و شبانه روزی شامل سنین 6 تا 18 سال می باشد. این دوره تحصیلی معادل پیش دبستان تا پیش دانشگاهی در ....تحصیل در قبرس

کشور قبرس یکی از کشور هایی است که افراد زیادی تحصیل در آن را انتخاب می کنند. قبرس کشوری است که دارای امکانات تحصیلی عالی برای افرادی است که خواهان تحصیل در قبرس هستند. این کشور با ارائه ی تحصیل رایگان نیز دانشجویان زیادی را به خود جذب می کند. اما آیا تحصیل در قبرس از شرایط خوبی برخوردار است؟ آیا این کشور جهت ادامه تحصیل مناسب است؟ تحصیل در قبرس به چه صورتی است؟ این سوالات را معمولا افرادی که خواهان تحصیل در قبرس هستند از خود می پرسند و برای جواب آن دنبال پاسخی مناسب هستند. در ادامه به این قبیل سوالات پاسخ داده خواهد شد.

چگونگی تحصیل در قبرس

در کشور قبرس کودکان از شش سالگی وارد مدرسه می شوند. این مقطع که به عنوان مقاطع مدرسه ای و ابتدایی معرفی می شود به دو مرحله ی کلی تقسیم می شود. مرحله ی اول شامل 6 سال ابتدایی و دبیرستان می باشد. لازم به ذکر است که در بعضی از مناطق دوره های پیش دانشگاهی 11 سال به طول می انجامد.

تحصیلات دانشگاهی کشور قبرس

تحصیل در قبرس در دوره ی دانشگاهی دارای شرایط خاص خود می باشد. دانشگاه های قبرس به 2 دسته ی دولتی و خصوصی تقسیم می شوند. جهت ورود به دانشگاه های قبرس می بایست یک امتحان ورودی همانند کنکور در ایران داده شود. در صورت اخذ نمره ی قبولی فرد می تواند وارد دانشگاه های قبرس شود اما تحصیل در قبرس در صورتی که در دانشگاه های خصوصی باشد دارای شرایط آسان تری می باشد. تحصیل در کشور قبرس به گونه ای است که فرد در دوره ها فوق لیسانس و دکترا می بایست پایان نامه پژوهشی در پایان ارائه دهد.

مقاطع تحصیلی در قبرس

دوره های تحصیلی در کشور قبرس اندکی متفاوت با سایر کشور ها می باشد. اولین دوره ی تحصیلی در کشور قبرس منجر به اخذ مدرک certificate می شود. فرد پس از اتمام دوره ی تحصیلی دبیرستانی وارد این مقطع می شود هدف از این دوره امادگی فرد جهت کار و حضور در جامعه می باشد. دوره ی بعد دوره ی diploma ( دیپلم )می باشد که فرد در این دوره می بایست دو سال تحصیلی را بگذراند و در صورت موفقیت وارد دوره ی بعد شود. دوره ی بعدی higher diploma ( فوق دیپلم ) نام دارد طول مدت این دوره 3 سال می باشد. دوره ی بعد با نام bachelor ( لیسانس ) در کشور قبرس دوره ای می باشد که به مدت 4 سال به طول می انجامد. پس از آن فرد 2 سال دیگر را می گذراند تا مدرک مستر ( فوق لیسانس ) را کسب کند. پس از اتمام دوره ی مستر فرد می بایست 3 تا 4 سال را جهت دریافت پی اچ دی یا دوره ی دکتری بگذراند. تمامی این مقاطع پس از دوره های دبیرستان می باشد.

هزینه های تحصیل در کشور قبرس

شهریه ی تحصیل در دوره های مهندسی در کشور قبرس مبلغی در حدود 8000 دلار می باشد. این مبلغ در سایر رشته های تحصیلی 6700 دلار است. در صورتی که معدل فرد بالا باشد و فرد دارای سابقه ی تحصیلی خوبی باشد 25 تا 50 درصد شهریه به عنوان بورسیه ی تحصیلی در کشور قبرس تخفیف داده می شود

مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی کشورهای انگلیسی زبان 470 690 22 - 021

نظرات شما در مورد این مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط بیشتر

فوق لیسانس و دکتری در قبرس
فوق لیسانس و دکتری در قبرس
تحصیل در قبرس با دیپلم و لیسانس
تحصیل در قبرس با دیپلم و لیسانس
شهرهای معروف قبرس
شهرهای معروف قبرس
دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس
دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس
تحصیل رایگان در قبرس
تحصیل رایگان در قبرس
شهریه دانشگاه های قبرس
شهریه دانشگاه های قبرس
هزینه زندگی در قبرس
هزینه زندگی در قبرس
شرایط تحصیل در قبرس
شرایط تحصیل در قبرس
ویزای تحصیلی قبرس
ویزای تحصیلی قبرس
تحصیل در قبرس
دانشگاههای قبرس
دانشگاههای قبرس
معرفی کشور قبرس
کشور قبرس
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی کشورهای انگلیسی زبان 470 690 22 - 021