لیگال اپلای پایگاه اطلاع رسانی موسسات مهاجرتی مجاز و رسمی

فرانسه

France

ویژگی های برجسته

 • تحصیل رایگان
 • امکان کسب ویزای دانشجویی بدون نیاز به مدرک زبان
 • هزینه زندگی مناسب
 • وجود کار دانشجویی فراوان
 • امکان کسب اقامت با توجه به فرصتهای شغلی فراوان بعد از تحصیل
مدارک مورد نیاز
اصل پاسپورت حداقل 2سال اعتبار
عکس 4*3 یک قطعه
اصل مدرک و ریز نمرات 2 مقطع آخر تحصیلی
CV مقطع ارشد و دکتری
انگیزه نامه مقطع ارشد و دکتری
معرفی نامه از اساتید مقطع دکتری

در خواست مشاوره
تحصیل در فرانسه با دیپلم و لیسانس : تحصیل در فرانسه با دیپلم و لیسانس، تمامی دانشگاه ها  در کشور فرانسه از دانشجویانی که از خارج از کشور فرانسه جهت تحصیل در این کشور آمده اند مدرک زبان می خواهد. بنابراین قبل از مهاجرت به کشور فرانسه می بایست این مدرک کسب شود.

 

تحصیل در فرانسه با دیپلم و لیسانس

جهت پذیرش در دانشگاه های فرانسه باید در اواخر ماه ژانویه و یا اوایل فوریه اقدام کنید چرا که ثبت نام و تحویل پرونده در این زمان صورت می گیرد.

شرایط اخذ مدارک در کشور فرانسه با مدرک دیپلم و لیسانس

 

• ترجمه ای از مدارک تحصیلی شامل: مدرک لیسانس، دیپلم به همراه ریز نمرات و شناسنامه ی دانشجو

• سفارش اساتید در دانشگاه اولیه یکی از امتیازات مثبت برای دانشجو می باشد.

 

اگر فرد دارای مدرک دیپلم باشد و قصد داشته باشد در کشور فرانسه ادامه تحصیل دهد امکان پذیر خواهد بود که فرد میتواند از طریق کالج های موجود اقدام کند. قبل از ثبت نام در کالج فرد می بایست جهت اخذ ویزای تحصیلی با سفارت فرانسه هماهنگ کند.

 

تحصیل-در-فرانسه-با-دیپلم-و-لیسانس

تحصیل در فرانسه با دیپلم  و لیسانس

اگر مطالبی که تاکنون در خصوص ادامه تحصیل در کشور فرانسه یاد گرفته اید، کافی نبوده است؛ در این مقاله نیز قصد داریم به موضوع تحصیل در فرانسه با دیپلم  و لیسانس بپردازیم. همانطور که قبلا هم به آن اشاره شد کشور فرانسه یکی از معتبرترین سیستم ‌های آموزشی را در جهان داراست بنابراین اگر شما فردی هستید که به دنبال تحصیل در دوره لیسانس، فوق لیسانس و یا مقاطع دیگر در فرانسه هستید، موسسات آموزش عالی این کشور قطعا می توانند پاسخگوی تمامی نیازهای شما در هر دوره تحصیلی باشند.البته، شانس زندگی در فرانسه نیز یکی دیگر از بزرگ‌ ترین و بهترین دلایل حضور در کالج های این کشور است. این کشور به طور غیرقابل تصوری زیبا است و تجربه زندگی در آن ارزش تلاش های فراوان را خواهد داشت.

موسسات آموزش عالی در سراسر فرانسه پیدا می شوند، بنابراین چه شما به یادگیری در پاریس علاقه دارید و یا ترجیح می‌دهید به مرزهای شمالی یا جنوبی نزدیک‌تر باشید، تمامی شرایط یک تحصیل عالی و با کیفیت برای شما فراهم خواهد بود. شما با هر مدرکی که تاکنون گرفته اید نظیر دپیلم و یا  لیسانس، می توانید در فرانسه به تحصیلات خود ادامه دهید. هر یک از دانشگاه‌ های فرانسه زمینه متفاوتی از یادگیری تخصصی را ارائه می‌دهند، به همین جهت باید در خصوص حوزه مطالعاتی که بیشتر به آن علاقه مند هستید مطمئن باشید.

نکته حائز اهمیت دیگر مربوط به زبان تدریس دوره است که می تواند فرانسوی و یا انگلیسی باشد و این مساله مهم دیگری است که باید در مورد آن قبل از انتخاب دوره و با توجه به مهارت ها و بودجه خود تصمیم گیری کنید. مدرک لیسانس در فرانسه ۳ سال طول خواهد کشید و مدت زمان مورد نیاز برای دریافت مدرک فوق لیسانس نیز یک تا دو سال است. چگونگی اخد پذیرش در دانشگاه های فرانسه با مدارک دیپلم و لیسانس از مسائل مورد توجه بسیاری از دانشجویان ایرانی است که در این مقاله بیشتر به آن خواهیم پرداخت.

 

اگر قصد تحصیل در فرانسه در مقطع لیسانس را دارید علاوه بر داشتن مدرک زبان فرانسوی که اخذ آن حدود ۷ تا ۱۱ ماه به طول می انجامد می بایست مدرک دیپلم را با حداقل معدل ۱۵ دارا باشید.

در زمان تحصیل فرد می تواند به ازای هر ساعت کاری ۷ تا ۱۰ یورو کسب کند. لازم به ذکر است که اخذ ویزا در این مقطع کمی مشکل است.

همچنین برای ورود به مقطع لیسانس در این کشور شما می بایست صلاحدید اساتید خود در دانشگاه اولیه را دارا باشید که در صورتی که اساتید شما را رد صلاحیت کنند شما باید ترم آخر لیسانس را مجددا سپری کنید.

 

تحصیل در فرانسه با دیپلم و لیسانس

 

تحصیل در فرانسه با دیپلم

حداقل مدرک تحصیلی مورد نیاز برای درخواست ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی در یکی از دانشگاه های کشور فرانسه، مدرک دیپلم با حداقل معدل ۱۵ است. مهم نیست در کنکور سراسری در ایران حتما رتبه قابل توجهی کسب کرده باشید اما برای تحصیل در مقطع لیسانس در اکثر دانشگاه های معتبر فرانسه علاوه بر دیپلم، به مدرک زبان فرانسوی هم نیاز خواهید داشتید.

 

 

 • پذیرش از دانشگاه در مقطع لیسانس

جهت اخذ پذیرش برای سال های اول و یا دوم مقطع لیسانس در یکی از دانشگاه های کشور فرانسه، حتما می بایست از طریق سفارت فرانسه اقدام کنید. همچنین لازم است بدانید پرونده هایی که به طور مستقیم به دانشگاه ها ارسال می شوند در بیشتر مواقع بررسی نخواهند شد. برای درخواست پذیرش اولیه به منظور ثبت نام در دانشگاه در ابتدا پرونده خود را به بخش همکاری و فعالیت های فرهنگی سفارت فرانسه ارسال نمایید، لازم به ذکر است شما تنها می توانید یک بار پرونده خود را برای سفارت ارسال نمایید. در این پرونده می بایست فتوکپی مدارک دیپلم و پیش دانشگاهی شما به همراه  ترجمه رسمی آن به زبان فرانسه ضمیمه گردد.  یکی از مدارک مورد نیاز هنگام ثبت نام نهایی در دانشگاه نیز شامل اصل دیپلم پایان تحصیلات دبیرستان می باشد. البته دستورالعمل ها و مدارک مورد نیاز برای تکمیل پرونده ممکن است هر ساله تغییر نماید پس بهتر است همواره آخرین اطلاعات مورد نیاز را به دقت مطالعه نمایید.

 • قبولی در آزمون زبان فرانسه

شما باید در آزمون زبان فرانسه با عنوان  T.C.F که یک نوع آزمون اولیه برای آشنایی با زبان فرانسه است شرکت کرده و بتوانید نمره قبولی کسب نمایید. کل مدت این آزمون سه ساعت است و شامل درک مطالب شفاهی و کتبی و تسلط به ساختار زبان فرانسوی است. نتایج این آزمون تنها توسط مرکز برگزارکننده آن  اطلاع داده می شود و در صورت قبولی گواهی نامه کسب شده  به مدت دوسال اعتبار خواهد داشت. یک راه برای معافیت از این آزمون، فارغ التحصیلی از مدارس دوزبانه معتبر فرانسوی است که اسامی آنها در  فهرست مشترک وزارت آموزش و پرورش و وزارت خارجه فرانسه وجود دارد.

در نهایت نتایج این آزمون همراه با پرونده شما از طریق سفارت فرانسه برای سه دانشگاه انتخابی شما ارسال خواهد شد و جواب آنها به ترتیب به دست شما خواهد رسید. هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه های دولتی فرانسه به مراتب مقرون به صرفه تر از دانشگاه های خصوصی این کشور است  و در حدود ۱۹۰ یورو در سال خواهد بود؛ البته این مبلغ می تواند با توجه به رشته های تحصیلی نیز متفاوت باشد.

 

تحصیل در فرانسه با لیسانس

برای پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد نیازی به اقدام توسط سفارت فرانسه نخواهد بود و به منظور ادامه تحصیل در این مقطع در یکی از دانشگاه های معتبر فرانسه می توانید شخصا اقدام نموده و به طور مستقیم با دانشگاه مورد نظر خود در فرانسه تماس حاصل نمایید. برای درخواست پذیرش در بیشتر دانشگاه های فرانسه باید از ماه مارس اقدام کنید اما با این وجود تعدادی از موسسات آموزش عالی این کشور از ماه آوریل یا ماه مه نیز درخواست های پذیرش دانشجویان بین المللی را بررسی خواهند کرد.

 

 • نحوه اقدام برای پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد

شما می توانید درخواست پذیرش خود را به صورت یک فرم تقاضای پذیرش به دانشگاه مورد نظر خود ارسال کرده و یا فرم پذیرش موجود در سایت مربوط به دانشگاه را تکمیل نمایید. دانشگاه ممکن است این فرم را در قالب یک فرم الکتریکی و یا پی دی اف در اختیار شما قرار دهد. اما علاوه بر این شما باید مدارک دیگری را با توجه به رشته تحصیلی و دانشکده مورد نظر خود برای آنها ارسال نمایید. عمده مدارک مورد نیاز برای درخواست پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد شامل موارد زیر است.

مدارک مورد نیاز برای پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد

 • فتوکپی و ترجمه رسمی برخی مدارک تحصیلی نظیر دیپلم و لیسانس به همراه ریز نمرات لیسانس و شناسنامه ؛ این ها اصلی ترین مدارکی هستند که توسط دانشگاه مورد نظر شما در خواست خواهند شد.
 • یک CV برای شرح حال و سوابق کار حرفه ای و تحصیلات شما
 • نامه ای به منظور شرح انگیزه شما برای ادامه تحصیل در خارج از کشور
 • شرح کاملی از تمامی دوره های آموزشی که در ایران گذرانده اید.
 • سطح مورد انتظار برای تسلط به زبان فرانسه به تناسب رشته تحصیلی و دانشکده مربوطه متفاوت خواهد بود. مدرک زبان مورد نیاز برای پذیرش در دانشگاه های معروف و معتبر فرانسه عموما یکی از مدارک (T.E.F)، (T.C.F)، (D.A.L.F)و یا (D.E.L.F) است که برای کسب این مدارک نیاز به تسلط کافی بر این زبان خواهید داشت.
 • ارائه توصیه نامه از استادان و یا کارفرمایان شما می تواند یک امتیاز مثبت محسوب شود که البته ترجیحا باید دست نویس و به زبان فرانسه باشد.
 • اگر تاکنون پایان نامه ای نوشته اید ارائه خلاصه ای از این پایان نامه نیز می تواند برای آسان شدن پذیرش شما موثر باشد.
 • چنانچه تا کنون آثاری از شما منتشر شده است خوب است نمونه ای از آنها را برای دانشگاه مورد نظر ارسال نمایید.

نکات پایانی در خصوص اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد مربوط به پاسخ این درخواست از طرف دانشگاه مورد نظر می باشد که معمولا در ماه ژوئن و یا ژوئیه داده می شود و اگر این پاسخ  را دیرتر از تاریخ مذکور دریافت نمایید احتمالا نمی توانید برای ثبت نام در دانشگاه اقدام نمایید. در صورت پذیرش نیز میانگین شهریه ها برای مقطع فوق لیسانس در دانشگاه های فرانسه در حدود ۲۶۰ یورو در سال می باشد که البته با توجه به رشته می تواند تغییر نماید.

 

مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021

نظرات شما در مورد این مقاله

 1. soroush گفت:

  با سلام بنده سوروش قربانی هستم
  استاد من یا معدل ۱۸٫۷ دیپلم در رشته ی تجربی گرفتم و در کنکور در رشته ی دلخواه قبول نشدم و مدرک b2 زبان فرانسوی هم دارم میتونم در رشته ی مهندسی کامپیوتر در پاریس مشغول به تحصیل بشوم؟

 2. یگانه گفت:

  سلام من کلاس ۸ تم هستم و ۱۴ سالم و می خواهم رشته ریاضی بخوانم در پاریس به کمک شما نیاز دارم ایا می توانم رایگان در فرانه ادامه تحصیل کنم و زبانم خیلی خوبه و کامپیوتر و هر کار دستی و هنری و معماری نیز بلدم لطفا سریع تر جواب بدید

 3. Puya گفت:

  سلام خسته نباشید
  تصمیم دارم برای مهاجرت از راه تحصیل در رشته کامپیوتر تو فرانسه اقدام کنم.
  در حال حاضر دانش آموز کلاس یازدهم رشته ریاضی فیزیکم.
  میخواستم اولا بدونم میتونم تو فرانسه ادامه تحصیل بدم بعد از دیپلم؟
  و اگه آره با چه شرایطی و چه فاکتورهایی نیازه؟؟

  • Parima Korourinia گفت:

   سلام.بله می توانیدبعد از اخذ مدرک دیپلم ۱۲ ساله با هزینه پایین در فرانسه ادامه تحصیل دهید به زبان فرانسوی.تماس بگیرید۸۸۲۸۸۲۰۰

 4. غزال گفت:

  با سلام من طباطبایی هستم ۱۸ از تهران و مدرک دیپلم حسابداری دارم و معدل کلم ۱۶/۷۵ شده و میخوام خارج تحصیل کنم و ۱۲ سال رو به طور کلی گذروندم من فقط از نظر مالی کمی مشکل دارم یعنی خونوادم از پس تامین بر نمیایند اما من خیلی دلم میخواد خارج درس بخونم من ایا میتونم ؟ یا نمیشه ؟

 5. زهرا گفت:

  سلام .دیپلم تجربی دارم با معدل ۱۷به بالا میشه پزشکی اونجا خوند؟اگر میشه هزینه های اونجا تقریبا چقدر درمیاد؟

  • Parima Korourinia گفت:

   سلام. بله دارای شرایط هستید. برای کشورهای تحصیل رایگان مانند آلمان هم میشود اقدام کرد.

 6. ساسااااارررر گفت:

  سلام من دانش اموز پایه دوازدهم رشته تجربی هستم میخواستم بدونم که برای خواندن فیزیوتراپی در مقطع لیسانس باید کنکور دانشگاه های فرانسه را بدهم یعنی جزو رشته های پزشکیه یا جزو رشته های پزشکی نیست و میتوانم اقدام کنم برای پذیرش؟

  • Parima Korourinia گفت:

   سلام. رشته پیرا پزشکی می باشد که به زبان فرانسوی ارائه می گردد همراه با آزمون ورودی.

 7. فاطمه گفت:

  سلام من رشتم انسانی هست و الان دانشجوی علوم تربیتی هستم میخواستم ببینم اگه دیپلم بزرگسالان تجربی بگیرم میتونم پزشکی برم آلمان یا فرانسه؟

 8. mim گفت:

  سلام خسته نباشید من دانشجوی رشته فرش دانشگاه باهنر در مقطع کارشناسیم و میخوام بعد از گرفتن مدرک فوق دیپلم به فرانسه, اتریش, استرالیا یا نروژ مهاجرت کنم
  و میخواستم نظر شمارو در رابطه با این موضوع بپرسم چون اطلاعاتم کامل نیست.

  • Parima Korourinia گفت:

   سلام.بسیار عالی اما این را در نظر بگیرید که در خارج از ایران مدرک کاردانی هیچ ارزشی ندارد و باید از ابتدا برای لیسانس اپلای کنید.تماس بگیرید۸۸۲۸۸۲۰۰

 9. M گفت:

  سلام خسته نباشید. برای تحصیل در فرانسه ایا مدارک IELTS و SAT یه پون حساب میشن؟ برای ثبت نام باید مستقیم از سایت دانشگاه اقذام کنیم؟ میتونیم بعد کنکور بلافاصله اقدام کنیم و حدودا چقد طول میکشه تا کارمون به راه بیفته و از کی میتونیم شروع به تحصیل در اونجا بکنیم؟

 10. Bahar گفت:

  سلام من رشته انسانی هستم. شنیدم رشته های انسانی توی دانشگاه های فرانسه زیاده.چقدر طول میده تا در آموزشگاها مدرک زبان فرانسه رو گرفت؟ و اینکه مهاجرت از دیپلم بهتره یا لیسانس؟

 11. محراب سلیمی گفت:

  سلام
  حقیقتش من ۱۹ سالمه و دیپلم و پیش انسانی رو دارم معدل دیپلمم ۱۳ و پیش دانشگاهی ام ۱۵ هستش تصمیم گرفتم در یکی از کشور های اروپایی تحصیل کنم و پزشکی بخونم حالا به هر نحوی در مورد المان خیلی تحقیق کردم و دیدم نمیشه الان دارم درمورد فرانسه تحقیق میکنم بنظرتون میتونم ؟

 12. هادی گفت:

  سلام
  من مدرک کارشناسی حسابداری دارم،میخواستم بدونم با معدل ۱۴،۵۶ تو دانشگاه دولتی اپلای میکنن؟و برای خوابگاه متاهلین،برای هردو نفر چند یورو هزینشه؟

  • Parima Korourinia گفت:

   سلام.بله امکان پذیر است.کشورهای مختلف هزینه ها متفاوت است لطفا کشور مد نظرتان را اعلام کنید.تماس بگیرید۸۸۲۸۸۲۰۰

 13. امیر گفت:

  سلام من امسال نهایی دارم و توی سه پایه تحصیلی ۱۰و۱۱ معدلم ۲۰ بوده و به احتمال زیاد معدل نهاییم بالای ۱۷ میشه خواستم بدونم من با مدرک دیپلم بدون اینکه دانشگاه برم میتونم اپلای کنم؟!مدرک زبان فرانسوی ندارم ولی فرانسویم خیلی خوبه بنظرتون میتونم بدون وارد شدن به دانشگاه ایران به فراسه برم و اینکه اگه میشه چه مراحلی را باید پشت سر بزارم ممنون لطفا جواب بدید چون خیلی دنبال این موضوع هستم

  • Parima Korourinia گفت:

   سلام.بله امکان پذیر است.قبل از ورود به دانشگاه می توانید در کالج زبان در فرانسه زبان بخوانید.تماس بگیرید۸۸۲۸۸۲۰۰

 14. ana گفت:

  سلام من ۱۹ سالمه با یکی از دوستام با شرایطه خودم دیپلم تجربی داریم از اولش هم به هنر علاقه داشتیم ولی بخاطر یه سری دلایل مجبور شدیم بریم تجربی می خوایم تو رشته هنر برای کاردانی در فرانسه تحصیل کنیم اگه راهنماییمون کنید می خوایم برای تحصیل بریم جوری که هزینه هاش زیاد نباشه و جوری باشه که بتونیم اونجا کار کنیم زبانه فرانسوی بلد نیستیم ولی انگلیسی تا حدودی بلدیم.

  • Parima Korourinia گفت:

   سلام.در تمامی کشورها مقطع لیسانس به زبان رسمی همان کشور ارائه می شود.ضمن اینکه مدرک کاردانی در کشورهای خارجی رسمیت ندارد.تماس بگیرید۸۸۲۸۸۲۰۰

 15. ana گفت:

  چجوری تماس بگیریم

 16. ana گفت:

  اگه بخوایم برای تحصیل مدرک لیسانس بریم فرانسه هزینه های تحصیلیش سالانه چقد میشه و چجوری میتونیم اقدام کنیم میشه اولین زمان ثبت نامه سال ۹۸ بهمون بگید.فقط هزینه هاش زیاد نباشه

 17. امیر گفت:

  سلام من سال دوازده هم هستم
  رشته فنی حرفه ای میخوام تغیر رشته بدم ب انسانی مدیریت بخونم آیا امکان داره یا نع

 18. امیر گفت:

  سلام وقتتون بخیر.من سال دهم رشته کامپیوتر هستم .مدرک زبان ترکی دارم و انگلیسی رو هم دارم تکمیل میکنم.دوست دارم تو دانشگاه های فرانسه یا ترکیه درس بخونم.امکان پذیر هست؟شما بین فرانسه و ترکیه کدوم رو پیشنهاد میکنید؟چون اگه پذیرش فرانسه ممکن باشه میخوام مدرک زبان فرانسه رو هم بگیرم

 19. آرام گفت:

  سلام…امکان این وجود داره ک تو هر کشوری ک پذیرش بورسیه میگیریم همونجا دوره ی زبان بگذرونیم؟؟ در چ کشورهایی بورسیه رشته های پیراپزشکی راحت تره؟؟

 20. Sama گفت:

  سلام من کلاس دهم هستم و رشته سینما می خونم و می خوام برای دانشگاه بدون اینکه کنکور بدم اونجا ادمه تحصیل کنم میشه در این زمینه تو ضیح بدین که می تونم چه جور اقدامی بکنم

  • Parima Korourinia گفت:

   سلام.می توانیم بعد از دیپلم ۱۲ ساله برای کشور اتریش رشته تئاتر فیلم سینما اپلای کنیم.تماس بگیرید ۸۸۲۸۸۲۰۰

مطالب مرتبط بیشتر

دانشگاه ایکس-مارسی
تحصیل در فرانسه
شهر لیون فرانسه
لیون فرانسه
دانشگاه سوربن – پاریس
تحصیل در فرانسه
شهر پاریس ( شهر نورها )
تحصیل در فرانسه
فوق لیسانس و دکتری در فرانسه
فوق لیسانس و دکتری در فرانسه
تحصیلات تکمیلی در فرانسه
تحصیل رایگان در فرانسه
تحصیل در فرانسه با دیپلم و لیسانس
رشته های پزشکی رایگان در فرانسه
رشته های پزشکی رایگان در فرانسه
دانشگاه لیل فرانسه
دانشگاه لیل فرانسه
دانشگاه پیر و ماری کوری پاریس
دانشگاه پیر و ماری کوری پاریس
دانشگاه اکول نرمال سوپریور فرانسه
دانشگاه اکول نرمال سوپریور فرانسه
شهریه دانشگاه در فرانسه
دانشگاه های فرانسه
دانشگاه های فرانسه
هزینه زندگی در فرانسه
هزینه زندگی در فرانسه
شرایط تحصیل در فرانسه
شرایط تحصیل در فرانسه
تحصیل رایگان در فرانسه
تحصیل در فرانسه
تحصیل در فرانسه
ویزای تحصیلی فرانسه
ویزای تحصیلی فرانسه
آشنایی با کشور فرانسه
کشور فرانسه
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021