لیگال اپلای گروه تخصصی مهاجرت و پذیرش تحصیلی

فرانسه

France

ویژگی های برجسته

 • تحصیل رایگان
 • امکان کسب ویزای دانشجویی بدون نیاز به مدرک زبان
 • هزینه زندگی مناسب
 • وجود کار دانشجویی فراوان
 • امکان کسب اقامت با توجه به فرصتهای شغلی فراوان بعد از تحصیل
مدارک مورد نیاز
اصل پاسپورت حداقل 2سال اعتبار
عکس 4*3 یک قطعه
اصل مدرک و ریز نمرات 2 مقطع آخر تحصیلی
CV مقطع ارشد و دکتری
انگیزه نامه مقطع ارشد و دکتری
معرفی نامه از اساتید مقطع دکتری

در خواست مشاوره
تحصیل در فرانسه با دیپلم و لیسانسReviewed by Tel: 021-882 882 00 on Mar 6Rating: 5.0تحصیل در فرانسه با دیپلم و لیسانس - تحصیل در فرانسه - هزینه تحصیل در فرانسه - بورسیه فرانسه.تحصیل در فرانسه با دیپلم و لیسانس

تحصیل در فرانسه با دیپلم و لیسانس : تحصیل در فرانسه با دیپلم و لیسانس، تمامی دانشگاه ها  در کشور فرانسه از دانشجویانی که از خارج از کشور فرانسه جهت تحصیل در این کشور آمده اند مدرک زبان می خواهد. بنابراین قبل از مهاجرت به کشور فرانسه می بایست این مدرک کسب شود.

 

تحصیل در فرانسه با دیپلم و لیسانس

 

جهت پذیرش در دانشگاه های فرانسه باید در اواخر ماه ژانویه و یا اوایل فوریه اقدام کنید چرا که ثبت نام و تحویل پرونده در این زمان صورت می گیرد.

شرایط اخذ مدارک در کشور فرانسه با مدرک دیپلم و لیسانس

• ترجمه ای از مدارک تحصیلی شامل: مدرک لیسانس، دیپلم به همراه ریز نمرات و شناسنامه ی دانشجو

• سفارش اساتید در دانشگاه اولیه یکی از امتیازات مثبت برای دانشجو می باشد.

 

اگر فرد دارای مدرک دیپلم باشد و قصد داشته باشد در کشور فرانسه ادامه تحصیل دهد امکان پذیر خواهد بود که فرد میتواند از طریق کالج های موجود اقدام کند. قبل از ثبت نام در کالج فرد می بایست جهت اخذ ویزای تحصیلی با سفارت فرانسه هماهنگ کند.

تحصیل در فرانسه با دیپلم و لیسانس

 

اگر قصد تحصیل در فرانسه در مقطع لیسانس را دارید علاوه بر داشتن مدرک زبان فرانسوی که اخذ آن حدود ۷ تا ۱۱ ماه به طول می انجامد می بایست مدرک دیپلم را با حداقل معدل ۱۵ دارا باشید.

 

تحصیل در فرانسه با دیپلم و لیسانس

در زمان تحصیل فرد می تواند به ازای هر ساعت کاری ۷ تا ۱۰ یورو کسب کند. لازم به ذکر است که اخذ ویزا در این مقطع کمی مشکل است.

 

 

همچنین برای ورود به مقطع لیسانس در این کشور شما می بایست صلاحدید اساتید خود در دانشگاه اولیه را دارا باشید که در صورتی که اساتید شما را رد صلاحیت کنند شما باید ترم آخر لیسانس را مجددا سپری کنید.

 

هزینه ی زندگی و تحصیل

 

از آنجا که شما اجازه دارید در طول هفته حدود ۱۰ ساعت را کار کنید می توانید تا مقدار بسیار زیادی هزینه ی زندگی خود در آنجا را تامین کنید. هزینه ی زندگی در کشور فرانسه ۵۰۰ یورو در ماه است.

 

درک این مفاهیم  برای آینده شغلی شما بسیار مهم است. لازم به ذکر است تحصیل در کشور فرانسه نیازمند مهارت در زبان فرانسه است و با وجود امکان کار در کنار تحصیل ، پیدا کردن شغل در این شرایط دشوار خواهد بود. هزینه های زندگی در فرانسه نیز به نحوه زندگی شما بستگی خواهد داشت اما عامل مهم در افزایش و کاهش این هزینه ها محلی است که می خواهید در آنجا ساکن شوید، مثلا پاریس به عنوان گران ترین شهر فرانسه به حساب می آید.

 

زندگی دانشجویی در فرانسه

 

دانشگاه‌ های کشور فرانسه با برگزاری جلسات آموزشی متنوع ، سمینارهای علمی و فعالیت ‌های ورزشی و هنری گوناگون منجر به تنوع سبک زندگی دانشجویی محصلان این کشور می شوند. بنابراین قطعاً می‌توانید از زندگی خود در فرانسه به عنوان یک دانشجو و محصل لذت ببرید چرا که در زندگی دانشجویانی که در فرانسه تحصیل می‌کنند، روز ملال آوری وجود نخواهد داشت و همزمان با گذراندن دوره های تحصیلات تکمیلی می توان شگفتی‌ های این کشور را نیز تجربه کرد.

بلیط های موزه ها ، سینماها، کنسرت ها و نمایش های خاص با هزینه ای معقول و حتی در برخی مواقع نیز به صورت رایگان در دسترس دانشجویان این کشور قرار می گیرند. علاوه براین دانشگاه‌ های فرانسه از امکانات ورزشی مدرن بسیاری نیز برخوردار هستند که در دسترس دانشجویان قرار می گیرد که  البته در اغلب موارد، این دسترسی مستلزم آن است که شما هزینه اندکی برای پیوستن به آن‌ها بپردازید. شما می‌توانید طیف گسترده‌ای از رویدادها و مسابقات ورزشی از جمله دو میدانی، کریکت، راگبی، بیسبال و بسکتبال را در دانشکده‌ های فرانسه پیدا کنید. بسیاری از دانشکده‌ها و دانشگاه‌ها در فرانسه به دانشجویان این فرصت را می‌دهند که با کمک اینترنت بی‌سیم و پرسرعت، بدون هیچ هزینه‌ای، به اطلاعات تمامی جهان دسترسی داشته باشند. همچنین می‌توانید دسترسی به اینترنت را در بسیاری از مکان‌های عمومی از جمله مکان ‌های خرید و کافه رستوران ها پیدا کنید.

 

شرایط زندگی، تحصیل و کار در فرانسه

 

هنگامی که زمان حضور در کلاس فرا می‌رسد، دانشجویان از طیف گسترده‌ای از برنامه ‌ها بهره ‌مند خواهند شد که نسبت به نیازهایشان بسیار انعطاف‌پذیر هستند و به این ترتیب شما می‌توانید زمان‌ها و تاریخ‌ های کلاس هایی که در آن ها شرکت خواهید داشت را خود انتخاب کنید تا همزمان بتوانید خارج از دانشگاه به کار  نیز مشغول شوید؛ این ویژگی همچنین برای کسانی که می‌خواهند در طیف گسترده‌ای از رویدادهای اجتماعی در سراسر دانشگاه مشارکت داشته باشند، مهم است.

از سوی دیگر آزمون ‌های بسیاری برای دانشجویان محصل در دانشگاه های فرانسه برگزار می شود،که البته این آزمون ‌ها به این معنا نیستند که شما را بترسانند و یا باعث شکستتان شوند بلکه آن‌ها برای اطمینان از این است که همه اطلاعاتی را که به شما آموزش داده می‌شود را یاد گرفته اید. درک این مفاهیم  برای آینده شغلی شما بسیار مهم است. لازم به ذکر است.

 

تحصیل در فرانسه با دیپلم  و لیسانس

اگر مطالبی که تاکنون در خصوص ادامه تحصیل در کشور فرانسه یاد گرفته اید، کافی نبوده است؛ در این مقاله نیز قصد داریم به موضوع تحصیل در فرانسه با دیپلم  و لیسانس بپردازیم. همانطور که قبلا هم به آن اشاره شد کشور فرانسه یکی از معتبرترین سیستم ‌های آموزشی را در جهان داراست بنابراین اگر شما فردی هستید که به دنبال تحصیل در دوره لیسانس، فوق لیسانس و یا مقاطع دیگر در فرانسه هستید، موسسات آموزش عالی این کشور قطعا می توانند پاسخگوی تمامی نیازهای شما در هر دوره تحصیلی باشند.البته، شانس زندگی در فرانسه نیز یکی دیگر از بزرگ‌ ترین و بهترین دلایل حضور در کالج های این کشور است. این کشور به طور غیرقابل تصوری زیبا است و تجربه زندگی در آن ارزش تلاش های فراوان را خواهد داشت.

موسسات آموزش عالی در سراسر فرانسه پیدا می شوند، بنابراین چه شما به یادگیری در پاریس علاقه دارید و یا ترجیح می‌دهید به مرزهای شمالی یا جنوبی نزدیک‌تر باشید، تمامی شرایط یک تحصیل عالی و با کیفیت برای شما فراهم خواهد بود. شما با هر مدرکی که تاکنون گرفته اید نظیر دپیلم و یا  لیسانس، می توانید در فرانسه به تحصیلات خود ادامه دهید. هر یک از دانشگاه‌ های فرانسه زمینه متفاوتی از یادگیری تخصصی را ارائه می‌دهند، به همین جهت باید در خصوص حوزه مطالعاتی که بیشتر به آن علاقه مند هستید مطمئن باشید.

نکته حائز اهمیت دیگر مربوط به زبان تدریس دوره است که می تواند فرانسوی و یا انگلیسی باشد و این مساله مهم دیگری است که باید در مورد آن قبل از انتخاب دوره و با توجه به مهارت ها و بودجه خود تصمیم گیری کنید. مدرک لیسانس در فرانسه ۳ سال طول خواهد کشید و مدت زمان مورد نیاز برای دریافت مدرک فوق لیسانس نیز یک تا دو سال است. چگونگی اخد پذیرش در دانشگاه های فرانسه با مدارک دیپلم و لیسانس از مسائل مورد توجه بسیاری از دانشجویان ایرانی است که در این مقاله بیشتر به آن خواهیم پرداخت.

تحصیل در فرانسه با دیپلم

حداقل مدرک تحصیلی مورد نیاز برای درخواست ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی در یکی از دانشگاه های کشور فرانسه، مدرک دیپلم با حداقل معدل ۱۵ است. مهم نیست در کنکور سراسری در ایران حتما رتبه قابل توجهی کسب کرده باشید اما برای تحصیل در مقطع لیسانس در اکثر دانشگاه های معتبر فرانسه علاوه بر دیپلم، به مدرک زبان فرانسوی هم نیاز خواهید داشتید.

 • پذیرش از دانشگاه در مقطع لیسانس

جهت اخذ پذیرش برای سال های اول و یا دوم مقطع لیسانس در یکی از دانشگاه های کشور فرانسه، حتما می بایست از طریق سفارت فرانسه اقدام کنید. همچنین لازم است بدانید پرونده هایی که به طور مستقیم به دانشگاه ها ارسال می شوند در بیشتر مواقع بررسی نخواهند شد. برای درخواست پذیرش اولیه به منظور ثبت نام در دانشگاه در ابتدا پرونده خود را به بخش همکاری و فعالیت های فرهنگی سفارت فرانسه ارسال نمایید، لازم به ذکر است شما تنها می توانید یک بار پرونده خود را برای سفارت ارسال نمایید. در این پرونده می بایست فتوکپی مدارک دیپلم و پیش دانشگاهی شما به همراه  ترجمه رسمی آن به زبان فرانسه ضمیمه گردد.  یکی از مدارک مورد نیاز هنگام ثبت نام نهایی در دانشگاه نیز شامل اصل دیپلم پایان تحصیلات دبیرستان می باشد. البته دستورالعمل ها و مدارک مورد نیاز برای تکمیل پرونده ممکن است هر ساله تغییر نماید پس بهتر است همواره آخرین اطلاعات مورد نیاز را به دقت مطالعه نمایید.

 • قبولی در آزمون زبان فرانسه

شما باید در آزمون زبان فرانسه با عنوان  T.C.F که یک نوع آزمون اولیه برای آشنایی با زبان فرانسه است شرکت کرده و بتوانید نمره قبولی کسب نمایید. کل مدت این آزمون سه ساعت است و شامل درک مطالب شفاهی و کتبی و تسلط به ساختار زبان فرانسوی است. نتایج این آزمون تنها توسط مرکز برگزارکننده آن  اطلاع داده می شود و در صورت قبولی گواهی نامه کسب شده  به مدت دوسال اعتبار خواهد داشت. یک راه برای معافیت از این آزمون، فارغ التحصیلی از مدارس دوزبانه معتبر فرانسوی است که اسامی آنها در  فهرست مشترک وزارت آموزش و پرورش و وزارت خارجه فرانسه وجود دارد.

در نهایت نتایج این آزمون همراه با پرونده شما از طریق سفارت فرانسه برای سه دانشگاه انتخابی شما ارسال خواهد شد و جواب آنها به ترتیب به دست شما خواهد رسید. هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه های دولتی فرانسه به مراتب مقرون به صرفه تر از دانشگاه های خصوصی این کشور است  و در حدود ۱۹۰ یورو در سال خواهد بود؛ البته این مبلغ می تواند با توجه به رشته های تحصیلی نیز متفاوت باشد.

تحصیل در فرانسه با لیسانس

برای پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد نیازی به اقدام توسط سفارت فرانسه نخواهد بود و به منظور ادامه تحصیل در این مقطع در یکی از دانشگاه های معتبر فرانسه می توانید شخصا اقدام نموده و به طور مستقیم با دانشگاه مورد نظر خود در فرانسه تماس حاصل نمایید. برای درخواست پذیرش در بیشتر دانشگاه های فرانسه باید از ماه مارس اقدام کنید اما با این وجود تعدادی از موسسات آموزش عالی این کشور از ماه آوریل یا ماه مه نیز درخواست های پذیرش دانشجویان بین المللی را بررسی خواهند کرد.

 • نحوه اقدام برای پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد

شما می توانید درخواست پذیرش خود را به صورت یک فرم تقاضای پذیرش به دانشگاه مورد نظر خود ارسال کرده و یا فرم پذیرش موجود در سایت مربوط به دانشگاه را تکمیل نمایید. دانشگاه ممکن است این فرم را در قالب یک فرم الکتریکی و یا پی دی اف در اختیار شما قرار دهد. اما علاوه بر این شما باید مدارک دیگری را با توجه به رشته تحصیلی و دانشکده مورد نظر خود برای آنها ارسال نمایید. عمده مدارک مورد نیاز برای درخواست پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد شامل موارد زیر است.

مدارک مورد نیاز برای پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد

 • فتوکپی و ترجمه رسمی برخی مدارک تحصیلی نظیر دیپلم و لیسانس به همراه ریز نمرات لیسانس و شناسنامه ؛ این ها اصلی ترین مدارکی هستند که توسط دانشگاه مورد نظر شما در خواست خواهند شد.

 • یک CV برای شرح حال و سوابق کار حرفه ای و تحصیلات شما

 • نامه ای به منظور شرح انگیزه شما برای ادامه تحصیل در خارج از کشور

 • شرح کاملی از تمامی دوره های آموزشی که در ایران گذرانده اید.

 • سطح مورد انتظار برای تسلط به زبان فرانسه به تناسب رشته تحصیلی و دانشکده مربوطه متفاوت خواهد بود. مدرک زبان مورد نیاز برای پذیرش در دانشگاه های معروف و معتبر فرانسه عموما یکی از مدارک (T.E.F)، (T.C.F)، (D.A.L.F)و یا (D.E.L.F) است که برای کسب این مدارک نیاز به تسلط کافی بر این زبان خواهید داشت.

 • ارائه توصیه نامه از استادان و یا کارفرمایان شما می تواند یک امتیاز مثبت محسوب شود که البته ترجیحا باید دست نویس و به زبان فرانسه باشد.

 • اگر تاکنون پایان نامه ای نوشته اید ارائه خلاصه ای از این پایان نامه نیز می تواند برای آسان شدن پذیرش شما موثر باشد.

 • چنانچه تا کنون آثاری از شما منتشر شده است خوب است نمونه ای از آنها را برای دانشگاه مورد نظر ارسال نمایید.

نکات پایانی در خصوص اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد مربوط به پاسخ این درخواست از طرف دانشگاه مورد نظر می باشد که معمولا در ماه ژوئن و یا ژوئیه داده می شود و اگر این پاسخ  را دیرتر از تاریخ مذکور دریافت نمایید احتمالا نمی توانید برای ثبت نام در دانشگاه اقدام نمایید. در صورت پذیرش نیز میانگین شهریه ها برای مقطع فوق لیسانس در دانشگاه های فرانسه در حدود ۲۶۰ یورو در سال می باشد که البته با توجه به رشته می تواند تغییر نماید.

 

مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 01 36 29 26 -021
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی کشورهای انگلیسی زبان 470 690 22 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021

نظرات شما در مورد این مقاله

167 پاسخ به “تحصیل در فرانسه با دیپلم و لیسانس”

 1. Avatar محمد گفت:

  سلام من ۲۷ سالمه و لیسانس آی تی دارم زبان فرانسه و انگلیسی هم بلدم ولی متاسفانه معدل لیسانسم پایینه ۱۳.۲۱ … می خواستم ببینم شانس پذیرش گرفتن دارم یا نه؟؟؟

  • Avatar مرضیه گفت:

   سلام. من ۲۸ سالمه و لیسانس روانشناسی از دانشگاه پیام نور دارم. میخواستم ببینم من میتونم تحصیل رایگان در مقطع ارشد داشته باشم؟ در کشور آلمان

 2. Avatar سیما گفت:

  سلام من ۳۰ سالمه،لیسانس الکترونیک و ارشد مدیریت صنعتی از دانشگاه آزاد دارم،در حال یادگیری زبان فرانسه هم هستم،آیا میتونم برای ارشد حسابداری در فرانسه اقدام کنم و بتونم همزمان کار هم بکنم؟

  • کارشناس اعزام دانشجو کارشناس اعزام دانشجو گفت:

   سلام میتونین در مقطع ارشد برای رشته مرتبط با لیسانستون اقدام کنید. ضمن اینکه شرایط کار همزمان هم براتون فراهم خواهد بود.

 3. Avatar fateme گفت:

  سلام خسته نباشید
  من ۲۴ سالمه و کارشناسی مجسمه سازی از دانشگاه هنر تهران دارم
  و برای ادامه ی این رشته میتونم برای فرانسه اقدام کنم و بورسیه بگیرم؟
  لطفا راهنماییم کنین متشکرم

  • کارشناس اعزام دانشجو کارشناس اعزام دانشجو گفت:

   سلام سلامت باشید، بله مشکلی برای اقدام نخواهید داشت لطفا برای کسب اطلاعات با شماره ۰۲۱۸۸۲۸۸۲۰۰ تماس بگیرید.

 4. Avatar fara گفت:

  سلام خسته نباشید
  من ۲۴سالمه و کارشناسی مجسمه سازی دانشگاه هنر تهران دارم
  من برای ادامه ی این رشته یعنی ارشد میتونم بورسیه بگیرم؟ و شرایطش برای من چیه؟ یا حتی برای کارشناسی این رشته؟

  • کارشناس اعزام دانشجو کارشناس اعزام دانشجو گفت:

   سلام سلامت باشید، بله مشکلی برای اقدام نخواهید داشت لطفا برای کسب اطلاعات با شماره ۰۲۱۸۸۲۸۸۲۰۰ تماس بگیرید.

 5. Avatar mamad گفت:

  سلام _خسته نباشید
  من ۱۹ سالمه و حدودا یک ساله که فارق التحصیل رشته تجربی شدم _معدل دیپلمم ۱۴ و خورده ایه ، مشمول خدمت سربازی هم هستم و مهر امسال وارد ترم ۳ نرم افزار در دانشگاه آزاد میشم _با این شرایط خواستم بدونم ممکنه در رشته پزشکی در فرانسه اقدام به تحصیل کنم _فقط اگه ممکنه شرایطش رو به صورت کامل بنویسید
  ممنونم

  • کارشناس اعزام دانشجو کارشناس اعزام دانشجو گفت:

   سلام روزتون بخیر، بله امکان ادامه تحصیل براتون وجود داره برای توضیح کامل شرایط لطفا با شماره ۰۲۱۸۸۲۸۸۲۰۰ تماس بگیرید.

 6. Avatar شادي گفت:

  با سلام و احترام
  من ٢۴ سالمه
  لیسانس شیمی دارویی از دانشگاه ازاد علوم دارویی دارم
  حال در حال خواندن زبان انگلیسی هستم
  میخواستم بپرسم امکان ادامه تحصیل در چه کشوری را دارم؟

  • کارشناس اعزام دانشجو کارشناس اعزام دانشجو گفت:

   سلام دوست عزیز اگر معدلتون خوب باشه قریبا در همه کشورها میتونین ادامه تحصیل بدید حتی فرانسه.

 7. Avatar علی گفت:

  سلام وقت بخیر من ۱۷ سالمه و سال دیگه دیپلم رشته تجربی میگیرم خواستم بدونم برای اینکه در دانشگاه پزشکی فرانسه ادامه تحصیل بدم چه شرایطی وجود داره و دقیقا باید چیکار کنم ممنون

  • کارشناس اعزام دانشجو کارشناس اعزام دانشجو گفت:

   سلام روزتون بخیر،
   باید حتما معدل دو سال آخر تحصیلیتون بالا باشهو مدرک زبان فرانسه در سطح B2 ارائه بدید.

 8. Avatar نارسيس گفت:

  سلام من خانم ٢۶ ساله هستم و ارشد مهندسی صنایع دارم میخواستم بپرسم امکان اینکه برای لیسانس هنر خوندن تو فرانسه اقدام کنم هست یا خیر؟

  • کارشناس اعزام دانشجو کارشناس اعزام دانشجو گفت:

   سلام دوست عزیز بله امکان ادامه تحصیل در رشته هنر براتون وجود داره. لطفا برای مشاوره دقیق تماس بگیرید. ۰۲۱۸۸۲۸۸۲۰۰

 9. Avatar بهار گفت:

  سلام من دانشجوی زبان فرانسه اصفهان بودم انصراف دادم مدرک کاردانی گرفتم ۲۱ ساله هستم می خواستم بدونم امکان ادامه تحصیل همین رشته یا بازیگری را در فرانسه دارم با توجه به مدرکم ومعدل دیپلم بالای ۱۸ چقدر شانس دارم ضمن اینکه برای تحصیل به زبان فرانسه مدرکم تاثیری دارد؟

  • کارشناس اعزام دانشجو کارشناس اعزام دانشجو گفت:

   سلام دوست عزیز، به دلیل شرایط سنی امکان اخذ پذیرش رو دارید اما اگر از مقطع لیسانس میخواین اقدام کنید همه خدمات اخذ پذیرش رو سفارت به عهده میگیره و نیازی به مذاکره با موسسات ندارید.

   • Avatar فریماه گفت:

    سلام من هفده سال دارم و رشته فتوگرافیک در فنی و حرفه ای می خونم. نویسنده هستم و همچنین نقاشی رو به صورت جدی انجام میدم و عکاسیم می کنم و گرافیک هم پیگیر هستم. می خواستم بدونم امکان بورس برای لیسانس در این کشور برای من هست؟
    این هم ایمیلم اگر اطلاعاتی بود، خواهشا بهم بگید:
    farimahys510@gmail.com

    • کارشناس اعزام دانشجو کارشناس اعزام دانشجو گفت:

     سلام دوست عزیز، رزومتون مناسب هست فقط نکته ای که باید بهش توجه کنین این هست که باید آزمون ورودی رو با موفقیت بگذرونین.
     البته امکان اخذ بورسیه هم براتون وجود داره.

 10. Avatar محبوبه گفت:

  سلام . خسته نباشید . میخواستم بپرسم تحصیل برای مقطع ارشد رشته طراحی لباس مثل کارشناسی کم و تغریبا رایگانه ؟؟؟ برای ارشد نیاز به زبان فرانسوی دارم یا آیلتس؟؟؟؟

  • کارشناس اعزام دانشجو کارشناس اعزام دانشجو گفت:

   سلام و ارادت، دوست عزیز میتونین برای تحصیل رایگان اقدام کنید اما باید آزمون ورودی رو با موفقیت پشت سربزارید و نکته دیگه اینکه میتونین با زبان انگلیسی هم تحصیل کنید.

 11. Avatar سبا گفت:

  سلام من ۲۱ ساله هستم و دانشجوی رشته زمین شناسی از دانشگاه خوارزمی هستم زبان انگلیسی رو مسلط هستم و در حال یادگیری فرانسوی هستم آیا شانس پذیرش برای دوره ارشد رو در فرانسه دارم؟ اگر بخوام برای یک رشته دیگه از دوره لیسانس شروع کنم میتونم اینکارو بکنم؟

 12. Avatar Sareh گفت:

  سلام…روزتون بخیر…من ۲۱ سالمه و دیپلم انسانی دارم…معدلم هم بالای ۱۷ هستش…
  زبان فرانسه رو هم میتونم بخونم…
  آیا شانسی برای پذیرش در رشته علوم تربیتی یا روانشناسی هستش؟

  • کارشناس اعزام دانشجو کارشناس اعزام دانشجو گفت:

   سلام وقتتون بخیر، با داشتن مدرک زبان میتونین برای کشور فرانسه اقدام کنین.

 13. Avatar فاطمه گفت:

  سلام من ۱۷ سالمه در رشته فنی حرفه ای طراحی و دوخت معدا سال اولم ۱۸ شده آیا امکان بورسیه و یا تحصیل در فرانسه رو دارم و البته زبان انگلیسی بلدم ولی فرنسه خیر .
  اگر بخوام فرانسوی یاد بگیرم چقدر باید زمان صرف کنم؟?????

  • کارشناس اعزام دانشجو کارشناس اعزام دانشجو گفت:

   سلام بله امکان ادامه تحصیل براتون وجود داره.
   حدودا یکسال برای زبان فرانسه لازمه که وقت بزارید.

 14. Avatar atii گفت:

  سلام وقت بخیر من ۲۶ سالم هست و ارشد کامپیوتر دارم و میخواستم ارشد مجدد در رشته تقریبا غیر مرتبط (هنر کامپیوتری یا تصویر سازی دیجیتالی اقدام کنم )علاوه بر اون ۴ سال سابقه نقاشی و برگزاری نمایشگاه گروهی و نرم افزار های مرتبط گرافیکی رشته تصویرسازی رو به صورت بین المللی دارم و زبان انگلیسی رو هم در حال گذروندن هستم میخواستم بدونم با این شرایط امکان پذیرش دارم یا خیر

  • کارشناس اعزام دانشجو کارشناس اعزام دانشجو گفت:

   سلام دوست عزیز
   بله شانس اخذ پذیرش رو دارید. در صورت تمایل برای اخذ اطلاعات بیشتر و راهنمایی های لازم با شماره ۰۲۱۸۸۲۸۸۲۰۰ تماس بگیرید.

 15. Avatar لیا گفت:

  سلام من رشته م تجربیه۲۱سالمه معدل کتبی دیپلمم۱۴/۷۲ اما معدل کلمو زده۱۷/۱۳ و پیشو با ۱۸/۱۳ فارغ تحصیل شدم ولی به خاطر اشتباه تو انتخاب رشته الان دانشجوی روانشناسی پیام نور شدم زبان انگلیسیم خوبه ۱۲ ترم کلاس زبان رفتم ولی برای تافل وایلتس اقدام نکردم و یجورایی نیمه راه انگلیسی رو ول کردم اما مهارت یادگیری زبان فرانسه رو دارم حتی خودم بدون رفتن به کلاس هم میتونم هر زبانی رو یادبگیرمواز این بابت هیچ مشکلی ندارم وخیلی سریع مدرک زبان فرانسه مو میگیرم الانم کمی فرانسه بلدم.به نظرتون باتوجه به معدل کتبی دیپلمم میتونم از دانشگاه های فرانسه برای پزشکی عمومی پذیرش بگیرم واینکه اگه کسی اونجا درحدمکالمه متوسط به بالا وپیشرفته به زبان های ایتالیایی هلندی المانی اسپانیایی مسلط باشه میتونه توجایی شبیه به دارالترجمه و این جور جاها کارکنه البته درکنار ش دانشجوی پزشکی هم باشی.ااصلا کاری گیرت میاد یا همه ی اون زبانا بیخودین.واینکه من از دانشگاهم انصراف بدم یالیسانسمو بگیرم و بعد برای ویزا اقدام کنم؟

  • کارشناس اعزام دانشجو کارشناس اعزام دانشجو گفت:

   سلام دوست عزیز،
   امکان ادامه تحصیل براتون وجود داره، اما برای دریافت اطلاعات دقیق باتوجه به شرایطتون باید حتما تماس بگیرید تا تلفنی شرایط رو براتون توضیح بدیم.
   در صورت تمایل از طریق شماره ۰۲۱۸۸۲۸۸۲۰۰ در خدمتتون هستم.

 16. Avatar سارا گفت:

  سلام،خسته نباشید
  من۲۲سالمه ودیپلم تجربی بامعدل۱۸/۴۲دارم ولی معدل پیش دانشگاهیم کمه وحدود۱۲ونیمه میخوام برم کلاس زبان فرانسه ومدرکشوبگیرم وبرای دانشگاه های دولتی فرانسه اقدام کنم،ولی نمیدونم بااین معدل پیش دانشگاهیم امکانش هست یانه،،یعنی میخوام بدونم بااین شرایط معدلم اگه امکان پذیرشم هست بعدبرم دنبال یادگیری ومدرک زبان فرانسم،درضمن علاقه زیادی دارم ومیتونم به صورت فشرده بخونم وزودمدرکشوبگیرم،ممنون میشم دراین زمینه راهنماییم کنین…

  • کارشناس اعزام دانشجو کارشناس اعزام دانشجو گفت:

   سلام و ارادت
   دوست عزیز شاید بهتر باشه یه مدرک پیش دیگه بگیرید تا ضریب خطاتون برای اخذ پذیرش کمتر باشه.

 17. Avatar الما گفت:

  سلام و خسته نباشید؛ من دی ماه ۲۰ سالم میشه و دیپلم تجربی با معدل کل ۱۷ و پیش دانشگاهی با معدل ۱۶ دارم. میخواستم ببینم شما میتونید برای من ویزای کالج زبان فرانسه بگیرید و اینکه بعد از تموم شدن کالج زبان تحصیل رایگان در دانشگاه خواهم داشت؟ پیشاپیش ممنون از پاسخگویی

 18. Avatar شیرین گفت:

  سلام خسته نباشید؛من ۲۰ سالمه و میخواستم ببینم شما میتونید از کالج زبان در فرانسه برای من پذیرش بگیرید؟معدل پیش ۱۶.۰۹ و دیپلم ۱۷.۳۵.و اینکه مشکل هزینه کالج رو ندارم اما بعدش میخواستم ببینم برای دانشگاه تحصیل رایگان میشه؟و اینکه برای رشته پزشکی یا دندون آزمون ورودی باید بدیم؟و اگر اینطور هست شانس قبولی هست یا نه؟چون اگر اینطور باشه و بورس دانشگاه بشم میخواستم برای ترم بهمن شما برای اخذ ویزای کالج برام اقدام کنید.ممنون🌹

  • کارشناس اعزام دانشجو کارشناس اعزام دانشجو گفت:

   سلام و ارادت
   دوست عزیز میتونین برای کالج زبان اقدام کنید. شانس قبولی برای پزشکی هم براتون وجود داره. لطفا در صورت تمایل با شماره ۰۲۱۸۸۲۸۸۲۰۰ تماس بگیرید تا همکاران مشاور اطلاعات کاملی در اختیارتون قرار بدن.

 19. Avatar رها گفت:

  سلام. من ۲۸ سالمه. لیسانس مدیریت دارم.. سال ۹۲ فارغ التحصیل شدم. میخوام برای نقاشی مقطع لیسانس اقدام کنم.در حال حاضر ترم ۳ زبان فرانسه ام و دارم ادامه میدم. خواستم بدونم چقدر امکانش هست که از دانشگاه فرانسه پذیرش بگیرم؟

  • کارشناس اعزام دانشجو کارشناس اعزام دانشجو گفت:

   سلام دوست عزیز، میتونین برای ارشد مدیریت اقدام داشته باشید شرایط سنی شما اقدام برای لیسانس رو براتون محدود میکنه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط بیشتر

فوق لیسانس و دکتری در فرانسه
فوق لیسانس و دکتری در فرانسه
تحصیلات تکمیلی در فرانسه
تحصیل رایگان در فرانسه
تحصیل در فرانسه با دیپلم و لیسانس
رشته های پزشکی رایگان در فرانسه
رشته های پزشکی رایگان در فرانسه
دانشگاه لیل فرانسه
دانشگاه لیل فرانسه
دانشگاه پیر و ماری کوری پاریس
دانشگاه پیر و ماری کوری پاریس
دانشگاه اکول نرمال سوپریور فرانسه
دانشگاه اکول نرمال سوپریور فرانسه
شهریه دانشگاه در فرانسه
دانشگاه های فرانسه
دانشگاه های فرانسه
هزینه زندگی در فرانسه
هزینه زندگی در فرانسه
شرایط تحصیل در فرانسه
شرایط تحصیل در فرانسه
تحصیل رایگان در فرانسه
تحصیل در فرانسه
تحصیل در فرانسه
ویزای تحصیلی فرانسه
ویزای تحصیلی فرانسه
آشنایی با کشور فرانسه
کشور فرانسه
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 01 36 29 26 -021
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی کشورهای انگلیسی زبان 470 690 22 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021