لیگال اپلای پایگاه اطلاع رسانی موسسات مهاجرتی مجاز و رسمی

فرانسه

France

ویژگی های برجسته

 • تحصیل رایگان
 • امکان کسب ویزای دانشجویی بدون نیاز به مدرک زبان
 • هزینه زندگی مناسب
 • وجود کار دانشجویی فراوان
 • امکان کسب اقامت با توجه به فرصتهای شغلی فراوان بعد از تحصیل
مدارک مورد نیاز
اصل پاسپورت حداقل 2سال اعتبار
عکس 4*3 یک قطعه
اصل مدرک و ریز نمرات 2 مقطع آخر تحصیلی
CV مقطع ارشد و دکتری
انگیزه نامه مقطع ارشد و دکتری
معرفی نامه از اساتید مقطع دکتری

در خواست مشاوره
تحصیل در فرانسه با دیپلم و لیسانس : تحصیل در فرانسه با دیپلم و لیسانس، تمامی دانشگاه ها  در کشور فرانسه از دانشجویانی که از خارج از کشور فرانسه جهت تحصیل در این کشور آمده اند مدرک زبان می خواهد. بنابراین قبل از مهاجرت به کشور فرانسه می بایست این مدرک کسب شود.

 

تحصیل در فرانسه با دیپلم و لیسانس

جهت پذیرش در دانشگاه های فرانسه باید در اواخر ماه ژانویه و یا اوایل فوریه اقدام کنید چرا که ثبت نام و تحویل پرونده در این زمان صورت می گیرد.

شرایط اخذ مدارک در کشور فرانسه با مدرک دیپلم و لیسانس

 

• ترجمه ای از مدارک تحصیلی شامل: مدرک لیسانس، دیپلم به همراه ریز نمرات و شناسنامه ی دانشجو

• سفارش اساتید در دانشگاه اولیه یکی از امتیازات مثبت برای دانشجو می باشد.

 

اگر فرد دارای مدرک دیپلم باشد و قصد داشته باشد در کشور فرانسه ادامه تحصیل دهد امکان پذیر خواهد بود که فرد میتواند از طریق کالج های موجود اقدام کند. قبل از ثبت نام در کالج فرد می بایست جهت اخذ ویزای تحصیلی با سفارت فرانسه هماهنگ کند.

 

تحصیل-در-فرانسه-با-دیپلم-و-لیسانس

تحصیل در فرانسه با دیپلم  و لیسانس

اگر مطالبی که تاکنون در خصوص ادامه تحصیل در کشور فرانسه یاد گرفته اید، کافی نبوده است؛ در این مقاله نیز قصد داریم به موضوع تحصیل در فرانسه با دیپلم  و لیسانس بپردازیم. همانطور که قبلا هم به آن اشاره شد کشور فرانسه یکی از معتبرترین سیستم ‌های آموزشی را در جهان داراست بنابراین اگر شما فردی هستید که به دنبال تحصیل در دوره لیسانس، فوق لیسانس و یا مقاطع دیگر در فرانسه هستید، موسسات آموزش عالی این کشور قطعا می توانند پاسخگوی تمامی نیازهای شما در هر دوره تحصیلی باشند.البته، شانس زندگی در فرانسه نیز یکی دیگر از بزرگ‌ ترین و بهترین دلایل حضور در کالج های این کشور است. این کشور به طور غیرقابل تصوری زیبا است و تجربه زندگی در آن ارزش تلاش های فراوان را خواهد داشت.

موسسات آموزش عالی در سراسر فرانسه پیدا می شوند، بنابراین چه شما به یادگیری در پاریس علاقه دارید و یا ترجیح می‌دهید به مرزهای شمالی یا جنوبی نزدیک‌تر باشید، تمامی شرایط یک تحصیل عالی و با کیفیت برای شما فراهم خواهد بود. شما با هر مدرکی که تاکنون گرفته اید نظیر دپیلم و یا  لیسانس، می توانید در فرانسه به تحصیلات خود ادامه دهید. هر یک از دانشگاه‌ های فرانسه زمینه متفاوتی از یادگیری تخصصی را ارائه می‌دهند، به همین جهت باید در خصوص حوزه مطالعاتی که بیشتر به آن علاقه مند هستید مطمئن باشید.

نکته حائز اهمیت دیگر مربوط به زبان تدریس دوره است که می تواند فرانسوی و یا انگلیسی باشد و این مساله مهم دیگری است که باید در مورد آن قبل از انتخاب دوره و با توجه به مهارت ها و بودجه خود تصمیم گیری کنید. مدرک لیسانس در فرانسه ۳ سال طول خواهد کشید و مدت زمان مورد نیاز برای دریافت مدرک فوق لیسانس نیز یک تا دو سال است. چگونگی اخد پذیرش در دانشگاه های فرانسه با مدارک دیپلم و لیسانس از مسائل مورد توجه بسیاری از دانشجویان ایرانی است که در این مقاله بیشتر به آن خواهیم پرداخت.

 

اگر قصد تحصیل در فرانسه در مقطع لیسانس را دارید علاوه بر داشتن مدرک زبان فرانسوی که اخذ آن حدود ۷ تا ۱۱ ماه به طول می انجامد می بایست مدرک دیپلم را با حداقل معدل ۱۵ دارا باشید.

در زمان تحصیل فرد می تواند به ازای هر ساعت کاری ۷ تا ۱۰ یورو کسب کند. لازم به ذکر است که اخذ ویزا در این مقطع کمی مشکل است.

همچنین برای ورود به مقطع لیسانس در این کشور شما می بایست صلاحدید اساتید خود در دانشگاه اولیه را دارا باشید که در صورتی که اساتید شما را رد صلاحیت کنند شما باید ترم آخر لیسانس را مجددا سپری کنید.

 

تحصیل در فرانسه با دیپلم و لیسانس

 

تحصیل در فرانسه با دیپلم

حداقل مدرک تحصیلی مورد نیاز برای درخواست ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی در یکی از دانشگاه های کشور فرانسه، مدرک دیپلم با حداقل معدل ۱۵ است. مهم نیست در کنکور سراسری در ایران حتما رتبه قابل توجهی کسب کرده باشید اما برای تحصیل در مقطع لیسانس در اکثر دانشگاه های معتبر فرانسه علاوه بر دیپلم، به مدرک زبان فرانسوی هم نیاز خواهید داشتید.

 

 

 • پذیرش از دانشگاه در مقطع لیسانس

جهت اخذ پذیرش برای سال های اول و یا دوم مقطع لیسانس در یکی از دانشگاه های کشور فرانسه، حتما می بایست از طریق سفارت فرانسه اقدام کنید. همچنین لازم است بدانید پرونده هایی که به طور مستقیم به دانشگاه ها ارسال می شوند در بیشتر مواقع بررسی نخواهند شد. برای درخواست پذیرش اولیه به منظور ثبت نام در دانشگاه در ابتدا پرونده خود را به بخش همکاری و فعالیت های فرهنگی سفارت فرانسه ارسال نمایید، لازم به ذکر است شما تنها می توانید یک بار پرونده خود را برای سفارت ارسال نمایید. در این پرونده می بایست فتوکپی مدارک دیپلم و پیش دانشگاهی شما به همراه  ترجمه رسمی آن به زبان فرانسه ضمیمه گردد.  یکی از مدارک مورد نیاز هنگام ثبت نام نهایی در دانشگاه نیز شامل اصل دیپلم پایان تحصیلات دبیرستان می باشد. البته دستورالعمل ها و مدارک مورد نیاز برای تکمیل پرونده ممکن است هر ساله تغییر نماید پس بهتر است همواره آخرین اطلاعات مورد نیاز را به دقت مطالعه نمایید.

 • قبولی در آزمون زبان فرانسه

شما باید در آزمون زبان فرانسه با عنوان  T.C.F که یک نوع آزمون اولیه برای آشنایی با زبان فرانسه است شرکت کرده و بتوانید نمره قبولی کسب نمایید. کل مدت این آزمون سه ساعت است و شامل درک مطالب شفاهی و کتبی و تسلط به ساختار زبان فرانسوی است. نتایج این آزمون تنها توسط مرکز برگزارکننده آن  اطلاع داده می شود و در صورت قبولی گواهی نامه کسب شده  به مدت دوسال اعتبار خواهد داشت. یک راه برای معافیت از این آزمون، فارغ التحصیلی از مدارس دوزبانه معتبر فرانسوی است که اسامی آنها در  فهرست مشترک وزارت آموزش و پرورش و وزارت خارجه فرانسه وجود دارد.

در نهایت نتایج این آزمون همراه با پرونده شما از طریق سفارت فرانسه برای سه دانشگاه انتخابی شما ارسال خواهد شد و جواب آنها به ترتیب به دست شما خواهد رسید. هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه های دولتی فرانسه به مراتب مقرون به صرفه تر از دانشگاه های خصوصی این کشور است  و در حدود ۱۹۰ یورو در سال خواهد بود؛ البته این مبلغ می تواند با توجه به رشته های تحصیلی نیز متفاوت باشد.

 

تحصیل در فرانسه با لیسانس

برای پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد نیازی به اقدام توسط سفارت فرانسه نخواهد بود و به منظور ادامه تحصیل در این مقطع در یکی از دانشگاه های معتبر فرانسه می توانید شخصا اقدام نموده و به طور مستقیم با دانشگاه مورد نظر خود در فرانسه تماس حاصل نمایید. برای درخواست پذیرش در بیشتر دانشگاه های فرانسه باید از ماه مارس اقدام کنید اما با این وجود تعدادی از موسسات آموزش عالی این کشور از ماه آوریل یا ماه مه نیز درخواست های پذیرش دانشجویان بین المللی را بررسی خواهند کرد.

 

 • نحوه اقدام برای پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد

شما می توانید درخواست پذیرش خود را به صورت یک فرم تقاضای پذیرش به دانشگاه مورد نظر خود ارسال کرده و یا فرم پذیرش موجود در سایت مربوط به دانشگاه را تکمیل نمایید. دانشگاه ممکن است این فرم را در قالب یک فرم الکتریکی و یا پی دی اف در اختیار شما قرار دهد. اما علاوه بر این شما باید مدارک دیگری را با توجه به رشته تحصیلی و دانشکده مورد نظر خود برای آنها ارسال نمایید. عمده مدارک مورد نیاز برای درخواست پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد شامل موارد زیر است.

مدارک مورد نیاز برای پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد

 • فتوکپی و ترجمه رسمی برخی مدارک تحصیلی نظیر دیپلم و لیسانس به همراه ریز نمرات لیسانس و شناسنامه ؛ این ها اصلی ترین مدارکی هستند که توسط دانشگاه مورد نظر شما در خواست خواهند شد.
 • یک CV برای شرح حال و سوابق کار حرفه ای و تحصیلات شما
 • نامه ای به منظور شرح انگیزه شما برای ادامه تحصیل در خارج از کشور
 • شرح کاملی از تمامی دوره های آموزشی که در ایران گذرانده اید.
 • سطح مورد انتظار برای تسلط به زبان فرانسه به تناسب رشته تحصیلی و دانشکده مربوطه متفاوت خواهد بود. مدرک زبان مورد نیاز برای پذیرش در دانشگاه های معروف و معتبر فرانسه عموما یکی از مدارک (T.E.F)، (T.C.F)، (D.A.L.F)و یا (D.E.L.F) است که برای کسب این مدارک نیاز به تسلط کافی بر این زبان خواهید داشت.
 • ارائه توصیه نامه از استادان و یا کارفرمایان شما می تواند یک امتیاز مثبت محسوب شود که البته ترجیحا باید دست نویس و به زبان فرانسه باشد.
 • اگر تاکنون پایان نامه ای نوشته اید ارائه خلاصه ای از این پایان نامه نیز می تواند برای آسان شدن پذیرش شما موثر باشد.
 • چنانچه تا کنون آثاری از شما منتشر شده است خوب است نمونه ای از آنها را برای دانشگاه مورد نظر ارسال نمایید.

نکات پایانی در خصوص اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد مربوط به پاسخ این درخواست از طرف دانشگاه مورد نظر می باشد که معمولا در ماه ژوئن و یا ژوئیه داده می شود و اگر این پاسخ  را دیرتر از تاریخ مذکور دریافت نمایید احتمالا نمی توانید برای ثبت نام در دانشگاه اقدام نمایید. در صورت پذیرش نیز میانگین شهریه ها برای مقطع فوق لیسانس در دانشگاه های فرانسه در حدود ۲۶۰ یورو در سال می باشد که البته با توجه به رشته می تواند تغییر نماید.

 

مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021

نظرات شما در مورد این مقاله

 1. مهرشاد گفت:

  سلام خسته نباشید گرفتن ویزای تحصیل هزینه اش الان چقدر هستش؟!!

 2. رویا گفت:

  سلام و خسته نباشید
  من ارشد روانشناسی بالینی دارم با معدل ۱۵ویکسال هم سابقه ی کار مرتبط اما بدون بیمه سوالم اینکه ایا میشه بورسیه ای هم گرفت که شامل هزینه های زندگی باشه؟واینکه بهتر من مجدد ارشد بخونم یا برای دکتری اقدام کنم؟مرسی

  • Parima Korourinia گفت:

   سلام.بیله اگر رزومه قوی داشته باشید امکان پذیر است.لطفا رزومه خود را به شماره ۰۹۰۲۹۴۴۰۲۳۳ تلگرام نمایید.

 3. امیر گفت:

  سلام من می خوام دیپلم بگیرم بعد ادامهی تحصیل در دانشگاه کشور خارجی بدم ایا امکان بورس وجود دارد معدلمم خوبهکدوم کشور خوبه

  • Parima Korourinia گفت:

   سلام.بله امکان پذیر است با دیپلم ۱۲ ساله معدل بالای۱۵٫امکان پذیر است.تماس بگیرید۸۸۲۸۸۲۰۰

 4. فائزه زارعی گفت:

  سلام من میخواستم بپرسم هزینه دوره یکساله زبان تو فرانسه چقدر هست واینکه هزینه ای که شما میگیرین بابت انجام امور ویزا چقدر هست.ممنون.

  • Parima Korourinia گفت:

   سلام.از ۳۰۰۰ یورو کالج زبان هست به بالا.هزینه انجام امور ویزایی موسسه ما ۷۰۰ یورو می باشد.با شماره ۸۸۲۸۸۲۰۰ تماس بگیرید.

 5. الیسا گفت:

  سلام من حقوق میخونم اما تصمیم دارم رشتمو عوض کنم به نظرتون چه رشته ایی خوبه برای فرانسه که بعد لیسانس اقدام کنم
  اگه اطلاعاتی دارید کمکم کنید ممنونم

  • Parima Korourinia گفت:

   سلام.باید مرتبط با رشته لیسانس شما و یا رشته های مدیریت باشد. لطفا با شماره ۸۸۲۸۸۲۰۰ تماس بگیرید و از مشاوره رایگان ما بهره ببرید

 6. لیلا گفت:

  سلام خسته نباشید.من نقاش هستم و ۳۷ سال سن دارم و با یکی از گالری های فرانسه هم کار میکنه .دوبار ویای شنگن داشتم و دوبار هم برای برگزاری نمایشگاه به فرانسه رفتم .میخاستم بدونم امکان گرفتن اقامت برای من هست و راهش چیه ؟ یا حتی ادامه تحصیل با هزینه پایین ممنونم

 7. نیکی گفت:

  سلام من دانشجوی سال سوم میکروبیولوژی هستم مقطع ارشد ، و یک سال و نیم هست که در یک آموزشگاه زبان فرانسه می خونم می خواستم بدونم بهترین روش برای ادامه تحصیلم این هست که بعد از اتمام لیسانسم برای رفتن اقدام کنم؟ و این که این امکان وجوود داره که برای ادامه تحصیلم در فرانسه پزشکی بخونم یا خیر ؟

 8. پریسا گفت:

  سلام من ۲۰ سالم هست و پشت کنکور بودم
  الان میخوام برای فرانسه اقدام کنم
  اونجا دوستم زندگی میکنه و من میخوام برم خونه ی ایشون زندگی کنم
  با مدرک c1 میتونم پذیرش دانشگاه بگیرم؟
  نمیخوام اونجا زبان بخونم و میخوام از دانشگاه دولتیشون پذیرش بگیرم.

 9. سارا گفت:

  سلام ببخشید من رستم صنایع غذائی هست اگه لیسانس بگیرم میتونم ادامه تحصیل در فرانسه بدم ؟من مکالمه انگلیسی بلدم تقریبا خوب ولی مدرک آیلتسو اینا ندارم …میشه کمکم کنین بعد اینکه حتما باید چن وقت تو ایران کار کنم بعد ؟؟؟

 10. زهرا گفت:

  سلام خسته نباشید من ۱۷ سالمه و هنرستان رشته معماری میخونم.معدلم ۱۹.۶۱ .اگر از الان یادگیری زبان فرانسه رو شروع کنم میتونم برای لیسانس تو دانشگاه های خوب پذیرش بشم؟ بعد برای اخذ پذیرش باید چیکار کنم؟

 11. علی گفت:

  سلام با دیپلم فنی هم میشه در رشته دندان پزشکی در فرانسه ادامه تحصیل داد

 12. علی گفت:

  سلام با دیپلم فنی .چون یازده سال بیشتر نخوندیم .پیش دانشگاهی نداشت .شرایط در رشته دندان پزشکی هست؟چکار باید بکنم

  • کارشناس 102 گفت:

   ۱دیپلم پیش دانشگاهی تجربی بگیرید و بعد اقدام کنید لطفا تماس بگیرید دوست عزیز تا هم از مشاوره رایگان موسسه بهره ببرید و هم مارزومه کامل تری از شما داشته باشیم تا دقیق تر راهنمایی بشید .

 13. غزل گفت:

  سلام، من در ایران دانشجوی پزشکی هستم. می خواستم ببینم میتونم انتقال بدم به همین رشته در دانشگاههای خوب فرانسه؟

 14. غزل گفت:

  یعنی تحصیل به زبان آلمانی یا انگلیسی هم ممکن هست؟

 15. مصطفی گفت:

  سلام لیسانس اموزش زبان انگلیسی دارم.الان در ایران معلم هستم.امکان داره در رشته پزشکی یا مهندسی نفت ادامه تحصیل بدم.با زبان انگلیسی.هزینه تحصیلم چقدر هست و ایا میتوانم کار هم انجام بدم

 16. نادیا گفت:

  سلام برای تحصیل در مقطع لیسانس در دانشگاه سوربون ایا ازمون ورودی وجود دارد؟

 17. احمدرضا گفت:

  سلام خسته نباشید من امسال سال دهم هستم ایا بعد از گرفتن دیپلم در سال دوازدهم میتونم پذیرش دانشگاه سوربن را بدون دادن کنکور در ایران بگیرم

 18. حسین گفت:

  سلام من دیپلم ریاضی و فیزیک دارم با معدل یازده اما معدل کارشناسیم در رشتهٔ تئاتر هست و معدل ۱۷٫۵ خواستم بدونم معدل پایین دیپلم و پیش دانشگاهی مشکل ساز نمیشه و اینکه با رشتهٔ کارشناسیم متفاوت هستن؟

 19. مهسا گفت:

  من ٢٨سالمه و لیسانس روانشناسی با معدل ١٣/٩٨
  میتونم برای ارشد دانشگاه پاریس اقدام کنم ؟؟
  یا اینکه معدلم پایینه نمیشه. ممنون میشم جواب بدین

 20. مجتبی حبیبی گفت:

  سلام می خواستم بدونم برای تحصیل در کارشناسی حتما باید زبان فرانسه را بلد باشم یا با انگلیسی هم میتوان تحصیل کرد.

مطالب مرتبط بیشتر

دانشگاه ایکس-مارسی
تحصیل در فرانسه
شهر لیون فرانسه
لیون فرانسه
دانشگاه سوربن – پاریس
تحصیل در فرانسه
شهر پاریس ( شهر نورها )
تحصیل در فرانسه
فوق لیسانس و دکتری در فرانسه
فوق لیسانس و دکتری در فرانسه
تحصیلات تکمیلی در فرانسه
تحصیل رایگان در فرانسه
تحصیل در فرانسه با دیپلم و لیسانس
رشته های پزشکی رایگان در فرانسه
رشته های پزشکی رایگان در فرانسه
دانشگاه لیل فرانسه
دانشگاه لیل فرانسه
دانشگاه پیر و ماری کوری پاریس
دانشگاه پیر و ماری کوری پاریس
دانشگاه اکول نرمال سوپریور فرانسه
دانشگاه اکول نرمال سوپریور فرانسه
شهریه دانشگاه در فرانسه
دانشگاه های فرانسه
دانشگاه های فرانسه
هزینه زندگی در فرانسه
هزینه زندگی در فرانسه
شرایط تحصیل در فرانسه
شرایط تحصیل در فرانسه
تحصیل رایگان در فرانسه
تحصیل در فرانسه
تحصیل در فرانسه
ویزای تحصیلی فرانسه
ویزای تحصیلی فرانسه
آشنایی با کشور فرانسه
کشور فرانسه
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021