لیگال اپلای پایگاه اطلاع رسانی موسسات مهاجرتی مجاز و رسمی

تحصیل در ترکیه با دیپلم و لیسانس

مشاهده اطلاعات کامل ترکیه

تحصیل در ترکیه با دیپلم و لیسانس
تحصیل در ترکیه با دیپلم و لیسانسReviewed by Tel: 021-882 882 00 on Mar 6Rating: 5.0تحصیل در ترکیه با دیپلم و لیسانس - تحصیل در ترکیه - شرایط تحصیل در ترکیه - بورسیه در ترکیهتحصیل در ترکیه با دیپلم و لیسانس : دانشگاه‌های ترکیه سالانه دوبار اقدام به اعلام لیست رشته‌هایی که در آنها پذیرش دانشجوی فوق لیسانس و دکترا خواهند داشت و نیز ظرفیت پذیرش دانشجو درآن ... 4 مدارک Veterner Hekimligi Yuksek Lisans Diplomasi با پنج‌ سال‌ تحصیل‌ پیوسته‌ بعد از دیپلم‌ دبیرستان، «کارشناسی‌ ارشد» در دامپزشکی‌...تحصیل در ترکیه با دیپلم و لیسانس

تحصیل در ترکیه با دیپلم و لیسانس : تحصیل در ترکیه با دیپلم و لیسانس، دانش آموزان زیادی از کشور های مختلف بعد از پایان دوره ی متوسطه و اخذ مدرک این تحصیلات، به دلیل سیستم به روز و قوی مراکز آموزش عالی ترکیه و همچنین کیفیت بالای زندگی و تحصیل در این کشور و موارد بسیاری از این قبیل، عزم رفتن به این کشور را کرده و نیز خواهان ادامه ی تحصیل در ترکیه با مدرک دیپلم میشوند.

 

 

تحصیل در ترکیه با دیپلم و لیسانس

دانشجویان ایرانی که ایران را ترک کرده و مقصد ترکیه را برای ادامه ی تحصیلات دانشگاهی انتخاب میکنند ،نسبت به دانشجویان کشورهای دیگر از مزایایی مانند نزدیکی بعد مسافت، اشتراک فرهنگی بالا، نزدیک بودن هزینه های زندگی و … نیز همراه با تحصیل ، برخوردار میشوند.

یکی از شروط قبولی در دانشگاه های کشور مذکور برای افرادی که قصد ادامه ی تحصیل در ترکیه با مدرک دیپلم را دارند، علاوه بر داشتن این مدرک، کسب نمره ی قبولی در آزمون های ورودی مختص به هر دانشگاه میباشد.

طول دوره ی تحصیل در دانشگاه های ترکیه در مقطع کارشناسی 4 سال است. اما دانشجویان رشته های پزشکی به مدت 6 سال در حال تحصیل خواهند بود.هزینه تحصیل لیسانس در دانشگاه های دولتی برای افرادی که اقامت این کشور را دارند حدود 100 تا 300 دلار در سال می باشد. هزینه های تحصیل در دانشگاه های غیر دولتی نیز برای دانشجویان از حدود 8 هزار دلار تا حدود 25 هزار دلار در سال متغیر است که رشته به رشته و دانشگاه به دانشگاه این هزینه ها متفاوت می باشد. در مقطع لیسانس ترکیه دانشجویان حدود 10 ساعت در هفته اجازه کار دانشجویی دارند.

 

مدارک مورد نیاز برای تحصیل کارشناسی در ترکیه

برای گرفتن پذیرش در ترکیه در مقطع کارشناسی لازم است مراحل زیر را طی کنید:

 

 

دانشجویان متقاضی تحصیل در ترکیه با مدرک لیسانس ، اگر بخواهند در دانشگاهی خاص ادامه ی تحصیل بدهند بایستی در آزمون ورودی همان دانشگاه شرکت کنند .

چرا که پذیرش در دوره ی کارشناسی ارشد در این کشور از طریق آزمون سراسری نبوده و هر دانشگاه به صورت جداگانه امتحان مخصوصی را برگزار میکند.

دانشجویانی که برای تحصیل در ترکیه با مدرک لیسانس، اقدام میکنند و در آزمون ورودی دانشگاه ها برای دوره ی کارشناسی ارشد، نمره ی قبولی را کسب کرده و مشغول به تحصیل میشوند .

الزاما نیمی از دوره ی تحصیلی را صرف گذراندن حدود 20 تا 30 واحد درسی میکنند و نیم دیگر این مدت را برای پرداختن به بحث تحقیق و تحویل پایان نامه اختصاص می دهند.

 

 

جهت کسب اطلاعات جامع در خصوص شرایط تحصیل در آلمان با ما در تماس باشید

021-88288200

 

مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی کشورهای انگلیسی زبان 470 690 22 - 021

نظرات شما در مورد این مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی کشورهای انگلیسی زبان 470 690 22 - 021