لیگال اپلای گروه تخصصی مهاجرت و پذیرش تحصیلی

تحصیل در بنگلادش

تحصیل در بنگلادش
تحصیل در بنگلادشReviewed by Tel: 021-882 882 00 on Jan 30Rating: 5.0تحصیل در بنگلادش - هزینه ها و شرایط تحصیل در بنگلادش - پزشکی ارزان در بنگلادشتحصیل در بنگلادش : اطلاع از هزینه زندگی در بنگلادش هزینه تحصیل در بنگلادش و هزینه اقامت از مواردی است که مورد سوال افرادی متقاضی مهاجرت به بنگلادش یا تحصیل در این کشور می باشد، موسسه لیگال اپلای راه ورود و مهاجرت به بنگلادش را از طریق کار یا تخصص، مهاجرت به بنگلادش را از طریق سرمایه.تحصیل در بنگلادش

بنگلادش از کشور های جنوب آسیا است که در شبه جزیره هند واقع شده است. زبان مردم  این کشور بنگالی است ولی برخی از مردم به زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم خود نیز صحبت می کنند. کشور بنگلادش دارای آب و هوایی معتدل است. این خود از موارد تاثیر گذاری است که سبب جذب افراد بسیاری برای مهاجرت به این کشورشده است. مردم کشور بنگلادش، مردمانی خوب و آرامی هستند که اتفاقا بسیار ایرانی دوست می باشند و از این جهت ایرانیان بسیاری همه ساله برای مهاجرت تحصیلی یا زندگی این کشور را به عنوان مقصد خود انتخاب می نمایند.

مزایای تحصیل دربنگلادش

بنگلادش از جمله کشور های آسیایی می باشد که هزینه های تحصیل و زندگی در آن پایین است و افراد بسیاری به ویژه از کشور های آسیایی دیگر مهاجرت تحصیلی به این کشور را برمی گزینند. این کشور از قطب های مهم برای تحصیل دانشجویان ایرانی به شمار می آید. از مزایای تحصیل در کشور بنگلادش می توان به مورد تایید بودن مدارک دانشگاهی این کشور توسط وزازت علوم ایران اشاره نمود؛ به نحوی که دانشجویان ایرانی می توانند با خیالی آسوده از دانشگاه های معتبر این کشور فارغ التحصیل شده و وارد بازار کار ایران گردند. از دیگر مزایای تحصیل در دانشگاههای بنگلادش امکان تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه های آن می باشد. همچنین برای متقاضیان ورود به دانشگاه های بنگلادش، شرط معدل وجود ندارد. برای تحصیل در دانشگاههای بنگلادش نیاز به ارائه مدرک زبان خاصی نمی باشد. البته داشتن مدرک زبان یک مزیت وامتیاز  برای پذیرش دانشجو به حساب می آید  و متقاضی می تواند بی آنکه دوره خاصی را بگذراند در دانشگاه های این کشور پذیرش گردد و سپس به یادگیری زبان بپردازد. از دیگر مزایای تحصیل در بنگلادش پایین بودن شهریه دانشگاه های این کشور می باشد که دانشجو با پرداخت هزینه ای پایین خدمات آموزشی را با بهترین کیفیت دریافت می نماید. هزینه های زندگی در کشور بنگلادش پایین است و دانشجویان می توانند با دغدغه کمتری از این لحاظ  نسبت به بسیاری از کشور های دیگر در بنگلادش  به تحصیل و زندگی مشغول گردند.

شرایط مورد نیاز برای تحصیل در  بنگلادش

متقاضیان ایرانی که قصد مهاجرت تحصیلی به بنگلادش و پذیرش در دانشگاه های این کشور را دارند، می توانند درخواست پذیرش خود را به صورت آنلاین و دو ماه قبل از شروع ترم به دانشگاه مورد نظر ارسال نمایند. برای تحصیل در بنگلادش و ورود به  دانشگاه  های آن دانشجو بایستی همراه با درخواست پذیرش خود مدارکی را به دانشگاه مورد نظر ارائه دهد، که به شرح ذیل می باشد.

  1. رونوشت و ترجمه سوابق تحصیلی و ریز نمرات دانشگاهی
  2. ارائه مدرک تافل یا آیلتس در صورت دارا بودن خود یک امتیاز به شمار می آید.
  3. گواهی دال بر استطاعت مالی دانشجو در تامین هزینه های تحصیل و زندگی خود که از بانک معتبری دریافت نموده باشد.
  4. کپی از عکس گذر نامه و پاسپورتی که تا یک سال پس از ورود فرد به بنگلادش نیز اعتبار داشته باشد.
  5. گواهی عدم سوء سابقه و ارائه ترجمه آن که به تایید پلیس مبدا یا مقصد رسیده باشد.
  6. گواهی تایید سلامت که به تایید پزشک رسیده باشد.
  7. ارائه فیش واریزی به مبلغ ۱۲۵ دلار به حساب دانشگاه جهانی بنگلادش از مواردی است که بایستی مورد بررسی دانشگاه مورد نظر در بنگلادش قرار گیرد.

پس از ارائه مدارک فوق و بررسی توسط مسئولان دانشگاه مربوطه تصمیم برای پذیرش دانشجو اخذ می شود و دستور العمل های بعدی برای ارسال نامه پذیرش در خصوص دریافت ویزای تحصیلی برای دانشجو اعمال می گردد.

 

 

مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی کشورهای انگلیسی زبان 470 690 22 - 021

نظرات شما در مورد این مقاله

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی کشورهای انگلیسی زبان 470 690 22 - 021