لیگال اپلای - موسسه اعزام دانشجو به خارج از کشور|88288200-021لیگال اپلای - موسسه اعزام دانشجو به خارج از کشور|88288200-021لیگال اپلای - موسسه اعزام دانشجو به خارج از کشور|88288200-021

تحصیل در اسلوونی

  • تحصیل در اسلوونی در مقاطع مختلف چگونه است؟
  • هزینه های تحصیل در اسلوونی چقدر است؟
  • مزایای تحصیل در اسلوونی چیست؟

اسلوونی کشوری واقع در جنوب اروپاست که با کشورهای مجارستان،کرواسی، ایتالیا و اتریش همسایه می باشد.
این کشور دارای دانشگاه های مختلف و معتبری در اروپا و نیز در تمام دنیاست. که تحصیل در این دانشگاه ها در سالهای اخیر، تعداد مهاجران خارجی به این کشور را افزایش داده است.
فردی که قصد مهاجرت به اسلوونی را برای ادامه ی تحصیلات آکادمیک خود دارد، باید برای فراهم کردن شرایط تحصیل در اسلوونی ، نیاز به اخذ پذیرش و در مرحله یعد دریافت روادید تحصیلی کشور اسلوونی دارد.
تحصیل دراسلوونی در دوره ی لیسانس که حدود 4 سال به طول می انجامد با زبان اسلوونیایی صورت می گیرد، که این خود دانشجو را از داشتن مدرک زبان و ارائه ی آن به دانشگاه بی نیاز می کند.
تحصیل در اسلوونی در دو دوره ی دیگر دانشگاهی، یعنی کارشناسی ارشد و دکتری از لحاظ مدت زمان تحصیل مانند سایر کشورهای اروپایی بوده و زمانی در حدود 1 تا 2 سال را به خود اختصاص می دهد. که البته دانشجو برای ادامه تحصیل در هر دوی این مقاطع، نیاز مبرم به داشتن مدرک زبان انگلیسی دارد.
یکی از عوامل مهم و تاثیر گذار در اخذ پذیرش دانشگاهی در این دو دوره در کشور اسلوونی، نمرات مربوط به دوره ی قبل تحصیلی است که هر چه این نمرات بالا باشد شانس فرد برای ادامه ی تحصیل در اسلوونی در مقاطع بالای دانشگاهی بیشتر می شود.

هزینه های تحصیل در اسلوونی

تحصیل در اسلوونی در برگیرنده ی هزینه هایی است که فرد باید آن ها را شخصا تقبل نماید و مبادرت به پرداخت آن ها داشته باشد. این هزینه ها شامل هزینه های زندگی عادی و نیز هزینه های تحصیلات او می باشد. مثلا به طور کلی فرد بایستی برای تحصیلات خود در یک سال، مبلغی در حدود 5000 یورو را در نظر بگیرد.
به هزینه های مربوط به تحصیل فرد، هزینه زندگی جاری او، هم زمان با تحصیل در اسلوونی، افزوده می شود که میزان آن را ماهانه در حدود 500 تا 600 یورو می توان تخمین زد. این میزان تمام هزینه های خوراک و پوشاک و حمل و نقل و … فرد را پوشش می دهد.

مزایای تحصیل در اسلوونی

تحصیل در اسلوونی در بردارنده ی مزایایی برای دانشجو می باشد که در زیر تعدادی از آن ها را برشمرده می شود:

مدرک دانشگاه های این کشور در سراسر دنیا معتبر و تایید شده می باشد.
فرد از امکانات رایگان درمانی و رفاهی در تمام اتحادیه ی اروپا برخوردار خواهد شد.
با داشتن اقامت اسلوونی می توان به بدون ویزا سایر کشورهای حوزه ی شنگن نیز سفر کرد.
ارائه ی مدرک زبان برای پذیرش گرفتن از دانشگاه ها الزامی نیست.
• اخذ اقامت این کشور در نتیجه ی تحصیل، امتیاز شهروندی اروپا را برای فرد به دنبال دارد.
یکی از بهترین مراکز دانشگاهی کشور، برای ادامه ی تحصیل در اسلوونی، دانشگاه لیوبلیانا می باشد. این دانشگاه در زمره ی دانشگاههای برتر جهان قرار گرفته که رشته های متنوعی را با کیفیت تدریس بالا در اختیار دانشجویان خود قرار می دهد. به گونه ای که اخذ پذیرش و ورود به این دانشگاه، یکی از اهداف بزرگ دانشجویان بین المللی برای تحصیل در اسلوونی می باشد.

پیام بگذارید

به کمک نیاز دارید؟ با ما صحبت کنید