لیگال اپلای پایگاه اطلاع رسانی موسسات مهاجرتی مجاز و رسمی

تحصیل در آلمان

مشاهده اطلاعات کامل آلمان

تحصیل در آلمانReviewed by Tel: 021-882 882 00 on Nov 29Rating: 5.0تحصیل در آلمان - اعزام دانشجو به خارج از کشور - مشاوره تحصیل در خارج از کشورتحصیل در آلمان - آلمان کشوری است که در قلب اروپا قرار دارد و با کشورهای دانمارک، هلند، بلژيک، فرانسه، سوييس، اتريش، جمهوری چک و لهستان همسايه می‌باشد..تحصیل در آلمان
یکی از صنعتی ترین کشورهای قاره اروپا و انتخاب بسیاری از افراد آلمان می باشد.  دولت آلمان با فراهم نمودن امکان تحصیل رایگان این کشور را به یکی از بهترین مقاصد دانشجویان از سراسر جهان مبدل نموده است. از دلایل دیگر که متقاضیان تحصیل در آلمان را انتخاب می کنند می توان به کیفیت مراکز آموزشی این کشور و بازارکار مناسب بعد از تحصیل و امکان تحصیل به زبان انگلیسی و آلمانی و… اشاره نمود.
می توان گفت به طور کلی هیچ مدارک دیپلم شناخته شده ای در سرتاسر اروپا وجود ندارد. بنابراین اگر شما قصد  دارید یک دوره تحصیلی را در آن جا بگذرانید میبایست از طریق یک روش ملی برای دریافت مدرک تحصیلی یا دیپلم تحصیلی خود در کشور های دیگری از اتحادیه اروپا تجدید نظر نمایید.
متقاضیانی که دارای مدرک تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی هستند می توانند با ورود به کالج و گذراندن یک سال در کالج  وارد دانشگاه شوند و این کالجها به صورت یک دوره دو ترمه و به زبان آلمانی می باشد. افرادی که رشته آن ها تجربی میباشد باید کالج M-KURS و افرادی که رشته آن ها فنی مهندسی می باشد باید T-KURS را بگذرانند. شرایط و مدارک لازم برای پذیرش در مقطع لیسانس نیز به این صورت می باشد که اگر شما در دانشگاه سراسری ایران مدرک خود را اخذ نموده باشید به مراتب شانس بیشتری برای پذیرش دارید همچنین شما باید مدرک زبان B1 آلمانی را داشته باشید  که در این صورت برای تحصیل در دانشگاه های آلمان به شخص اجازه داده می شود به مدت یک سال برای اخذ مدرک B2 در آلمان اقامت داشته باشد
شرایط تحصیل در آلمان :
پذیرش در مقطع دکتری بسیار سخت می باشد .برای پذیرش در مقاطع دکتری مدارک ذیل مورد نیاز می باشد:

هزینه زندگی در آلمان

ازجمله مزایای زندگی و تحصیل در آلمان میتوان به زندگی در شهر برلین اشاره نمود، برلین بزرگترین شهر آلمان است. در برلین ظرفیت هایی وجود دارد، که آن را از بقیه ی شهر های کشورهای اروپای غربی متمایز می سازد. برلین جمعیت بزرگی نیز دارد و بسیار مهاجر پذیر میباشد. بیش از یک سوم جمعیت برلین از خارج از آلمان می آیند. شما در برلین استرس شهرهای بزرگ مانند لندن، پاریس یا نیویورک را پیدا نمی کنید. خواسته های افراد خیلی بیشتر برآورده می شوند. برلین به دلیل دارا بودن  فضای سبز، جنگل ها، دریاچه ها و شبکه ای متراکم از مسیرهای چرخه ای و حمل و نقل عمومی دارای موقعیت ویژه ای می باشد. برلین حتی دارای سواحل شنی است که در تابستان بسیار محبوب هستند و این شهر یکی از مکانهای قایقرانی برتر آلمان است. گفته می شود تقریبا نیمی از کل قایق ها در آلمان در برلین ثبت شده اند.
زندگی در آلمان همانند هر کجای دنیا هزینه هایی را در بر دارد. هزینه زندگی در آلمان در مقایسه با سایر کشور ها یکی از دلایلی است که متقاضیان زیادی برای مهاجرت دارد. افراد بسیار زیادی در سراسر دنیا تمایل دارند که از طرق مختلف تحصیلی، کاری و حتی سرمایه گذاری به این کشور سفر کنند.
برای کسانی که مهاجر هستند اجاره خانه موضوع مهمی میباشد. اجاره آپارتمان در آلمان به شرح ذیل میباشد:
• آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر به طور میانگین در آلمان 672.59 یورو
• آپارتمان یک خوابه خارج از مرکز به طور میانگین در آلمان 452.92 یورو
• آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر به طور میانگین در آلمان 1،305.26 یورو
• آپارتمان سه خوابه خارج از مرکز به آلمان
• قیمت خرید هر متر مربع آپارتمان در مرکز شهر به طور میانگین در آلمان 3،997.50 یورو
• قیمت خرید هر متر مربع آپارتمان خارج از مرکز به طور میانگین در آلمان 2،440.05 یورو
همه آنهایی که قصد مهاجرت به آلمان را دارند از خود میپرسند آیا زندگی در آلمان خوب است؟ در جواب باید گفت کسانی که در این کشور پیشینۀ مهاجرت دارند از زندگی خود بسیار راضی اند. تحقیقات نشان داده است که بیشتر از همه کسانی ابراز رضایتمندی کرده اند که به زبان آلمانی آشنایی خوب دارند. رضایتمندی همچین افرادی حتی بالاتر از حد متوسط در آلمان است. چنانچه ۴۹ درصد از مهاجرانی که از آنها پرسیده شده است، وضعیت اقتصادی خود را خوب و حتی عالی توصیف کرده اند، در حالیکه این میزان در بین آلمانی ها به ۴۵ درصد می رسد.

نظام آموزشی آلمان

کودکان از سه سالگی می توانند وارد مهد کودک می شوند البته تحصیلات به طور رسمی  در کشور آلمان از 6 سالگی آغاز می شود. دوره ی ابتدایی کشور آلمان 4 ساله است، دوره ی 5 یا 6 ساله ی دیگری نیز وجود دارد که در پایان آن مدرک های متفاوتی صادر می شود. دو راه برای این افراد وجود دارد راه اول وارد دبیرستان های فنی شوند این دسته افراد به فکر ورود هر چه زودتر به بازار کار هستند بعد از اتمام این دوره می توانند در دانشگاه های فنی آلمان تحصیل کنند که مدت تحصیل کوتاهی دارد. راه دوم ورود به دبیرستان با گرایش های متفاوت است این دسته از افراد قصد ادامه ی تحصیل در مقاطع عالی رشته خود را دارند. باید این موضوع را در نظر داشت که مرتبط بودن رشته های تحصیلی در مقاطع مختلف آلمان ضرورت دارد به عنوان مثال شخصی که رشته ی تجربی را در دبیرستان انتخاب میکند می تواند پزشکی و دندان پزشکی را در دانشگاه برگزیند.

مدارس کشور آلمان

تحصیل در آلمان (مدارس) همانند دانشگاه رایگان نیست و شما باید هزینه ی تحصیل در آلمان خود را بپردازید. داشتن مدرک زبان در دوره ی دبیرستان الزامی است و B2  آلمانی حداقل مدرک مورد نیاز است . آزمون سطحی از متقاضیان گرفته می شود تا سطح علمی افراد سنجیده شود و سال تحصیلی شخص مشخص شود. داشتن قیم برای این دسته افراد الزامی است چون دانش آموزان به سن قانونی نرسیده اند. توصیه ی گروه لیگال اپلای به شما دوستان عزیز گرفتن ویزای دانشگاهی می باشد مگر اینکه از آشنایان نزدیک در این کشور سکونت داشته باشند.

 

لیست دانشگاه های رایگان آلمان

تعدادی از این دانشگاه ها مورد تائید وزارت علوم و بهداشت می باشد که به این مبحث در بخش های دیگر می پردازیم.

 

مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی کشورهای انگلیسی زبان 470 690 22 - 021

نظرات شما در مورد این مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی کشورهای انگلیسی زبان 470 690 22 - 021