لیگال اپلای پایگاه اطلاع رسانی موسسات مهاجرتی مجاز و رسمی

تحصیلات تکمیلی در فنلاند

تحصیلات تکمیلی در فنلاند

تحصیلات تکمیلی در فنلاند : تحصیلات تکمیلی در فنلاند، تحصیلات تکمیلی برای دانشجویان بومی کشور فنلاند همانند تمام دوره های تحصیلی قبل،رایگان است ولی اگر دانشجو از خارج از محدوده ی اتحادیه اروپا برای گذراندن تحصیلات تکمیلی وارد این کشور شده باشد باید شهریه پرداخت کند.

تسلط به زبان انگلیسی و داشتن مدرک زبان( آیلتس ۶٫۵ برای ارشد و ۷ برای دکتری) پیش شرط ورود به این مقاطع تحصیلی میباشد. چراکه تمام دروس کارشناسی ارشد و دکتری به زبان انگلیسی تدریس میشوند.

 

تحصیلات تکمیلی در فنلاند

از آنجا که پذیرش دانشجو برای مقطع تحصیلات تکمیلی مانند دوره کارشناسی مستلزم قبولی در کنکور نیست لذا افراد راحت تر میتوانند برای اخذ پذیرش دانشگاه های فنلاند اقدام کنند.

البته از طرفی داشتن معدل ۱۳ به بالا برای ارشد و ۱۵ به بالا برای دکتری الزامیست.طول دوره کارشناسی ارشد ۲ سال میباشد.

دانشجو در حین تحصیل در هر دو مقطع کارشناسی ارشد و دکتری اجازه ۲۰ تا ۲۵ ساعت کار در هفته را دارد. در مقطع دکتری علاوه بر هزینه ای که فرد به دلیل کار بر روی پروژه ها دریافت میکند.

میتواند از طریق تدریس برخی کلاس ها در مقاطع لیسانس و فوق لیسانی مبلغی را بعنوان حقوق دریافت کند .که همین مبلغ میتواند به عنوان کمک هزینه تحصیلی او باشد.

دریافت انواع بورسیه های تحصیلی در کشور فنلاند فقط مختص به دوره دکترا میباشد. بهترین بورسیه دریافتی بورس cimo میباشد که به همه دانشجویان خارجی که به زبان انگلیسی درس میخوانند و مشغول به تحقیق در این دوره هستند در تمام رشته های تحصیلی تعلق میگیرد.

برای پذیرش در دانشگاه های فنلاند باید در دوره زمانی نوامبر تا ژانویه اقدام به ارسال مدارک و اخذ پذیرش نمود و کلاسها در ترم پاییز (سپتامبر تا دسامبر) آغاز می شوند. در برخی از مراکز پلی تکنیک می توان برای ترم بهار در ماه آگوست و سپتامبر اقدام نمود ولی فقط برای چند رشته خاص این کار امکان پذیر می باشد.بیشتر رشته های به زبان انگلیسی در دوره کارشناسی در موسسه های پلی تکنیک می باشد. این موسسه ها که دانشگاه علمی کاربردی نامیده می شوند بر روی کسب مهارت ها تاکید می کنند.

 

 

چرا تحصیل در فنلاند ؟

 

البته این بورسیه تا زمانی که فرد از راه کار بر روی پروژه یا تدریس به دریافت نرسیده باشد برقرار میشود. مدت زمان این نوع بورسیه در حدود ۳ ماه الی یک سال تحصیلی است.

افرادی که از این نوع بورسیه تحصیلی فنلاند بهره مندند در صورت اتمام مدت زمان اعطای بورسیه می توانند انواع دیگر بورسیه را درخواست کنند . دانشجویان در زمان دریافت این بورسیه معاف از مالیات هستند.

 

آخرین ویرایش: ۱۳۹۹/۰۲/۲۰
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021

نظرات شما در مورد این مقاله

مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021