لیگال اپلای گروه تخصصی مهاجرت و پذیرش تحصیلی

تحصیلات تکمیلی در ترکیه

مشاهده اطلاعات کامل ترکیه

تحصیلات تکمیلی در ترکیه
تحصیلات تکمیلی در ترکیهReviewed by Tel: 021-882 882 00 on Mar 8Rating: 5.0تحصیلات تکمیلی در ترکیه - تحصیل در ترکیه - شرایط تحصیل در ترکیه - بورسیه تحصیل در ترکیهتحصیلات تکمیلی در ترکیه : تحصیلات تکمیلی (مقاطع فوق لیسانس- دکترا) گزینش دانشجو در مقاطع بالای لیسانس در دانشگاه‌های ترکیه از طریق کنکور سراسری انجام نمی‌پذیرد، بلکه دانشگاه‌ها به‌صورت جداگانه مدارک و امتیازهای لازم را از داوطلبان درخواست کرده و با برگزاری امتحانات داخلی اقدام به پذیرش دانشجو در این مقاطع....تحصیلات تکمیلی در ترکیه

تحصیلات تکمیلی در ترکیه : تحصیلات تکمیلی در ترکیه شامل دوره ی فوق لیسلنس و دکتری می شود.

دانشجوین زیادی از سراسر دنیا هر ساله خواهان ادامه تحصیل در دانشگاه های این کشور می شوند .

تحصیلات تکمیلی در ترکیه

در این میان حضور دانشجویان ایرانی به دلایلی مانند هزینه های نسبتا مطابق با کشور ایران، وجو دانشگاه های معتبر در سراسر دنیا، اعتبار مدرک دانشگاه های ترکیه در وزارت علوم ایران ، حضوری پر رنگ و چشم گیر می باشد.

تمامی مدارک اعطا شده از جانب دانشگاه های کشور ترکیه ، دارای اعتبار جهانی و بین المللی هستند در تمام کشور های دنیا مورد پذیرش و استناد واقع می شوند.
دانشجویان برای ادامه ی تحصیل در مرحله ی تحصیلات تکمیلی در ترکیه ، باید در آزمون های مخصوصی که هر دانشگاه به عمل می آورد شرکت کنند .

چرا که پذیرش در دوره های ارشد و دکتری در این کشور توسط برگزاری آزمون سراسری صورت نمی گیرد.

نکته ی دیگر در رابطه با تحصیلات تکمیلی در ترکیه این است که دانشجو به مدت ۲ سال در مقطع فوق لیسانس و ۴ سال در دوره ی دکتری، مشغول به تحصیل است که باید در هر دوی این دوره ها در حدود ۲۰ تا ۳۰ واحد درسی خود را در طی نیمی از دوره بگذراند ،و نیمه ی دیگر مقطع تحصیلی اش را به کار تحقیق و پژوهش روی موضوع پایان نامه اختصاص دهد و در پایان به دفاع از آن بپردازد.

جهت کسب اطلاعات جامع در خصوص شرایط تحصیل در آلمان با ما در تماس باشید

۰۲۱-۸۸۲۸۸۲۰۰

که چنان چه این پایان نامه مورد پذیرش واقع شود ، دانشجو از آن مقطع فارغ التحصیل می شود.

دانشجو به تناسب رشته و دانشگاه خود در دوره ی تحصیلات تکمیلی در ترکیه ، با یکی از زبان های ترکی، آلمانی ، فرانسوی و انگلیسی ، مشغول به تحصیل در دانشگاه ها ی این کشور می شود .

دانشجو می تواند تا پایان دوره ی تحصیلات تکمیلی در ترکیه ، از خدمات درمانی به صورت رایگان بهره مند شود. این قانون یکی از مزایای تحصیل در ترکیه می باشد.

مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی کشورهای انگلیسی زبان 470 690 22 - 021

نظرات شما در مورد این مقاله

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی کشورهای انگلیسی زبان 470 690 22 - 021