لیگال اپلای گروه تخصصی مهاجرت و پذیرش تحصیلی

تحصیلات تکمیلی در بلژیک

مشاهده اطلاعات کامل بلژیک

تحصیلات تکمیلی در بلژیک
تحصیلات تکمیلی در بلژیکReviewed by Legal Apply on Mar 8Rating: 5.0تحصیلات تکمیلی در بلژیک - تحصیل در بلژیک - شرایط تحصیل در بلژیک - بورسیه تحصیل بلژیک.تحصیلات تکمیلی در بلژیک

تحصیلات تکمیلی در بلژیک : تحصیلات تکمیلی در بلژیک، سالانه افراد زیادی جهت گذراندن تحصیلات تکمیلی فکر مهاجرت به کشورهای خارجی هستند.

تحصیلات تکمیلی در بلژیک

بلژیک نیز همواره دانشجویانی از کشور های مختلف را برای ادامه تحصیل در این مرحله مورد پذیرش قرار میدهد ولی با این وجود این کشور بخاطر استفاده از دو زبان اصلی فرانسوی و هلندی در آموزش های خود و سخت بودن آموختن این دو زبان از طرف دانشجویان و همچنین بالا بودن هزینه های زندگی در آن نسبت به سایر کشورها، کمتر مورد توجه افراد دانشجو قرار گرفته است.

و به عقیده بسیاری از افراد بنا به همین دلایل برگزیدن این کشور برای تحصیلات پایینتر مقرون به صرفه نبوده و ادامه تحصیل در مقاطع تحصیلات تکمیلی آن هم بیشتر در دوره دکتری با دریافت بورسیه توصیه شده است.

با این وجود دوره تحصیلات تکمیلی همواره متقاضیان خاص خود را دارد.

طول دوره کارشناسی ارشد بصورت میانگین ۱ تا ۲ سال تخمین زده شده است.

در برخی از دانشگاه ها از زبان انگلیسی برای تدریس و آموزش استفاده میشود که دانشجو میتواند در صورت مطابقت شرایطش با پذیرش آن دانشگاه برای تحصیل در آن واحد ها اقدام نماید.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش مقطع فوق لیسانس کشور بلژیک شامل مدارک سوابق تحصیلی، مدارک دال بر تسلط به زبان انگلیسی، توصیه نامه از اساتید سابق و مدارک شناسایی به همراه گواهی اثبات استطاعت مالی از یکی از بانک های ایرانی میباشد.

افرادی که مدرک فوق لیسانس خود را از دانشگاه های بلژیک دریافت کرده اند شانس بیشتری برای ورود به مقطع دکتری این کشور پیدا میکنند.

در این کشور تحصیل در این مقطع برای افراد متضمن دریافت حقوق میشود .

جهت کسب اطلاعات جامع در خصوص شرایط تحصیل در آلمان با ما در تماس باشید

۰۲۱-۸۸۲۸۸۲۰۰

طول دوره تحصیلی دکتری بطور میانگین۴ سال است که برای برخی ازدانشجویان این مدت تا ۵ سال نیز طول کشیده است.

افراد در طی دوره تحصیلی خود میتوانند سی ساعت در هفته کار کنند.

مواردی مثل تحصیل رایگان، دریافت حقوق ماهانه، دریافت بیمه برای خود وسایر افراد خانواده ،از مزایای تحصیل و استفاده از بورسیه در مقطع دکتری بلژیک هستند.

نظرات شما در مورد این مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لیگال اپلای در شبکه های اجتماعی دنبال کنید: