لیگال اپلای پایگاه اطلاع رسانی موسسات مهاجرتی مجاز و رسمی

تحصیلات تکمیلی در استرالیا

مشاهده اطلاعات کامل استرالیا

تحصیلات تکمیلی در استرالیا

تحصیلات تکمیلی در استرالیا

تحصیلات تکمیلی در استرالیا، استرالیا یکی از کشورهای قدرتمند در زمینه ی جذب دانشجوی خارجی است و در شمار ۳۰ کشور برتر دنیا در زمینه ی فراهم بودن امکانت تحصیلی برای دانشجو قرار میگیرد.

در حال حاضر نام ۷ دانشگاه از بین دانشگاه های مختلف این کشور در فهرست دانشگاه ی برتر دنیا در رده ی زیر ۱۰۰ قرار دارد.

و نیز از لحاظ تعداد دانشجویان مهاجر در جایگاه سومین کشور، بعد از انگلستان و آمریکا در دنیا قرار گرفته است.

 

در دوره ی کارشناسی ارشد یا همان اولین مرحله ی تحصیلات تکمیلی در استرالیا، فرد دانشجو برای انتخاب نوع دوره ی خود مختار می باشد. به این صورت که میتواند یکی از سه روش زیر را برای ادامه و اتمام این دوره انتخاب کند.

الف) دوره ی صرفا شرکت در کلاس:

در این دوره دانشجو فقط در کلاس ها شرکت کرده و بعد از گذراندن ۴۸ واحد درسی، از این مقطع فارغ التحصیل می شود.

ب) دوره ی شرکت در کلاس و ارائه ی پایان نامه:

دراین دوره دانشجو همراه با گذراندن ۲۴ واحد درسی، پایان نامه ای را تنظیم کرده و با دفاع از آن و تایید دانشگاه، فارغ التحصیل محسوب میشود.

ج) دوره ی صرفا تحقیق:

در این دوره دانشجو به مدت یک سال بر روی کارهای پژوهشی و تحقیقاتی برای موضوعی که دانشگاه برایش تعیین و تایید کرده است، تمرکز می کند. و بعد از ارائه نتایج آن تحقیق به شرطی که به تایید دانشگاه برسد، فارغ التحصیل از این دوره میشود.

 

در رابطه با دانشجویان نخبه، فرصتی استثایی برای گذراندن اولین مرحله از تحصیلات تکمیلی در استرالیا و یا همان کارشناسی ارشد، در نظر گرفته شده است.

در این صورت دانشجو می تواند بعد از پایان دوره ی لیسانی در دوره ی تحصیلی honors شرکت کرده و چنان چه توانایی گذراندن ۲۴ واحد درسی را داشته باشد، بعد از یکسال مانند این است که، کارشناسی ارشد را طی کرده و مدرک را دریافت می کند.

برترین درجه ی تحصیلات تکمیلی در استرالیا، گذراندن دوره ی دکتری است ، که با ارائه دادن یک رساله ی تحقیقاتی به دانشگاه ، این مرحله پایان می گیرد. تحصیل در این دوره به صورت میانگین زمانی در حدود ۳ تا ۴سال نیاز دارد.

تحصیلات تکمیلی در استرالیاReviewed by Tel: 021-882 882 00 on Mar 7Rating: 5.0تحصیلات تکمیلی در استرالیا - تحصیل در استرالیا - شرایط تحصیل در استرالیا - دانشگاههای استرالیا.تحصیلات تکمیلی در استرالیا
آخرین ویرایش: ۱۳۹۹/۰۲/۱۷
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021

نظرات شما در مورد این مقاله

مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021