لیگال اپلای گروه تخصصی مهاجرت و پذیرش تحصیلی

بورسیه علوم سیاسی در خارج از کشور

بورسیه علوم سیاسی در خارج از کشور
بورسیه علوم سیاسی در خارج از کشورReviewed by Legal Apply on Feb 13Rating: 5.0بورسیه علوم سیاسی در خارج از کشور- تحصیل علوم سیاسی در خارج از کشور- معرفی علوم سیاسیبورسیه علوم سیاسی در خارج از کشور : دانشجویان بین المللی که در ایالات متحده علوم سیاسی میخوانند مهارت های نوشتن، ارتباطات و بحث، توانایی بیشتر برای حل مشکل و درک جامع تر از سیستم های سیاسی داخلی و خارج از کشور را بدست خواهند آورد. همانطور که پیشتر گفته شد، دوره علوم سیاسی شامل عناصر ترکیبی دیگر علوم اجتماعی...بورسیه علوم سیاسی در خارج از کشور
بورسیه علوم سیاسی در خارج از کشور، تحصیل در رشته ی علوم سیاسی از سالیان قدیم همواره خواهان خاص خود را دارد. برخی از دانشگاه ها در کشورهای مختلف برای ارائه ی دوره های این رشته دارای شهرت جهانی هستند که دانشجویان را مشتاق به ادامه ی تحصیل در آن دانشگاه ها می کند.

بورسیه علوم سیاسی در خارج از کشور

یکی از مهم ترین امتیازات این دانشگاه ها در کنار اعتبارشان  تحت پوشش قرار دادن هزینه های تحصیلی دانشجو از طریق پرداخت بورسیه ی علوم سیاسی در خارج از کشور و دانشگاه های مختلف می باشد که در ادامه ی مطلب به بررسی این عامل پرداخته ایم.

بورسیه تحصیلی علوم سیاسی در کشور اتریش

برای تحصیل در رشته ی نام برده بورسیه ای تحت عنوان افلاطون  در کشور اتریش برای دوره ی دکتری در نظر گرفته شده است. می توان در کنار آن، مبلغی به عنوان پرداختی ماهیانه به دانشجو، به علاوه ی مبلغ ۶۰۰ یورو کمک هزینه ی تحصیلی و نیز مبلغی به عنوان کمک هزینه ی خانواده و همراهان دانشجو را اضافه نمود.
پیش شرط دریافت بورسیه در تمامی مقاطع تحصیلی در کشور اتریش داشتن تالیفات بین المللی و نیز معدل بالا و پیشینه ی تحصیلی قوی می باشد که اگر فردی موفق به دریافت آنها شود می تواند حتی هزینه های بیمه و تصادفات را هم تا سقف ۴۵۰ یورو دریافت نماید.

بورسیه تحصیلی علوم سیاسی در آمریکا

دریافت بورسیه علوم سیاسی در خارج از کشور در دانشگاه های آمریکا در مقطع لیسانس به شرط داشتن معدل دیپلم و پیش دانشگاهی ۱۸ به بالا، نمره ی تافل ۱۰۰، مدرک SAT  با نمره ی حداقل ۱۰۵۰ امکان پذیر می باشد.
همین شرایط برای اخذ بورسیه در دوره ی ارشد و دکتری به داشتن ایده ی علمی جهانی، پروپزال قوی، روزومه ی تحصیلی و کاری قوی، حداقل معدل ۱۴ لیسانس و ۱۵ ارشد، نمره ی GRE  با رتبه ی حداقلی ۷۰،  مقالات پژوهشی منتشر شده در داخل و خارج از کشور، می باشد. که در کنار این ها حضور در مسابقات جهانی، ثبت اختراع در زمینه ی رشته ی تحصیلی و … شانس افراد را برای دریافت این بورسیه ها بالا خواهد برد.

بورسیه ی علوم سیاسی در فرانسه

انواعی از بورسیه ها برای تحصیل در رشته ی علوم سیاسی در این کشور پیش بینی شده است که عبارتند از:
بورسیه ی ایفل: برای دانشجویان دوره ی کارشناسی ارشد و دکتری به میزان ۱۱۰۰ یورو برای ارشد و ۱۴۰۰ یورو برای دکتری از جانب وزارت امور خارجه ی فرانسه در نظر گرفته شده است.
بورسیه ی ایل- دو فرانسه به مدت ۱۰ ماه، به دانشجویان دوره ی کارشناسی که ۳۰ سال به بالا باشند، به میزان ۱۰۰۰۰ یورو تعلق خواهد گرفت، مشروط بر اینکه آن ها در یکی از دانشگاه های شهر پاریس درس بخوانند.
بورسیه ی دانشگاه لیون: به طور کل برای ادامه ی تحصیل در رشته های این دانشگاه به مبلغ ۸۰۰ یورو تا ۱۰ ماه به دانشجو پرداخت می شود.
بورسیه ی Insead نیز برای دانشجویانی که که دارای شرایط خاصی از نظر ملیت، پیش زمینه ی حرفه ای، جنسیت، شایستگی و توان علمی و … خاصی باشند، می باشد که ارزش آن، به مبلغ ۵۰۰۰ تا ۲۵۰۰۰ دلار می باشد.

بورسیه علوم سیاسی در ایتالیا

دانشجوی متقاضی تحصیل در این کشور می تواند در تمام دوره های دانشگاهی مشمول دریافت بورسیه ی علوم سیاسی در خارج از کشور از دانشگاه های ایتالیا بشود. این بورسیه ها عبارتند از :
۱- بورسیه ی ۱۰ هزار یورویی: این بورسیه  کاملا هزینه های زندگی و شهریه ی دانشگاه شخص را
ساپورت می کند .
۲- بورسیه ی ۵ هزار یورویی:  برای پرداخت شهریه ی دانشگاه و اندک مبلغی مازاد بر آن است.
۳- بورسیه ی دوره ی دکتری: این بورسیه به میزان ۱۳۴۰۰ یورو برای دانشجویان در نظر گرفته شده است.

نظرات شما در مورد این مقاله

41 پاسخ به “بورسیه علوم سیاسی در خارج از کشور”

  1. Avatar پگاه ایرانی گفت:

    با سلام. من مدرک کارشناسی علوم سیاسی با معدل ۱۵/۱۵ و ارشد روابط بین الملل با معدل ۱۷/۸۰ رو از دانشگاه مازندران اخذ کردم و یک مقاله isc هم دارم. با این اوصاف ذکر شده آیا امکان بورس شدن در کشورهای اروپایی رو دارم؟ و اگر امکانش هست در کدوم کشور…؟

    • Avatar Saya Daniali گفت:

      سلام نمره زبان دارید؟ بله احتمال فاند بالاست میتونید برای کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لیگال اپلای در شبکه های اجتماعی دنبال کنید: