لیگال اپلای پایگاه اطلاع رسانی موسسات مهاجرتی مجاز و رسمی

بورسیه رشته مکانیک در خارج از کشور

بورسیه رشته مکانیک در خارج از کشور
بورسیه رشته مکانیک در خارج از کشور، علم مهندسی مکانیک یکی از پرکاربرد ترین علوم مهندسی در دوره ی حاضر می باشد که همواره دانشجویان زیادی مشتاق به ادامه ی تحصیل در گرایش های مختلف آن می باشند.

بورسیه رشته مکانیک در خارج از کشور

دانشگاه های معتبری در سطح دنیا به طور خاص برای تدریس و ارائه ی دوره های دانشگاهی این علم دارای شهرت جهانی هستند که دانشجوی متقاضی تحصیل در خارج از کشور می تواند با انتخاب این دانشگاه های تحت پوشش بورسیه های مهندسی مکانیک در خارج از کشور در دانشگاه های برتر دنیا قرار بگیرد .در ادامه ی مطلب شرایط تخصیص این بورسیه ها را عنوان خواهیم کرد.

بورسیه ی مهندسی مکانیک در دانشگاه های کانادا

دانشجویان مهندسی مکانیک در کشور کانادا می توانند در دوره های کارشناسی تا دکتری بورسیه های تحصیلی مختلفی را از دانشگاه های کشور کانادا دریافت کنند.
دانشجوی دوره ی کارشناسی می تواند در زمان پذیرش از دانشگاه در صورتی که دارای معدل بالا در دیپلم باشد، بورسیه ای ۲ هزار تا ۱۰۰۰۰ دلاری دریافت کند. بورسیه ی کامل و کمک هزینه های زندگی در دوره ی کارشناسی در صورتی به دانشجویان ایرانی داده می شود که در المپیادهای علمی رتبه کسب کنند.
میزان بورسیه ی تحصیلی در دوره ی ارشد بین  هزار ۸ تا ۱۶۰۰۰ دلار در سال و برای دوره ی دکتری ۱۴ هزار تا ۳۰۰۰۰ دلار در سال در نظر گرفته شده است.

بورسیه ی مهندسی مکانیک در دانشگاه های آمریکا

دانشجویان رشته ی مهندسی مکانیک در دانشگاه های این کشور می توانند از کمک هزینه یا همان بورسیه ی فولبرایت Fulbright Foreign Student Program استفاده نمایند.
افرادی که متقاضی دریافت بورسیه در دوره ی کارشناسی در کشور آمریکا هستند، می توانند بعد از گذراندن یک یا دو ترم تحصیلی، تقاضای خود را برای دریافت بورسیه اعلام کنند.
که در این صورت می توانند مشمول مبلغی از ۲ هزار تا نهایت ۹ هزار دلار بورسیه در طول دوره شوند که البته داشتن نمره ی آیلتس ۶ آکادمیک و نمرات A+  و A  از پیش شرط های تعلق این بورسیه می باشد.
اخذ بورسیه های تحصیلی در دوره ی ارشد ارتباط مستقیمی با معدل بالا و توصیه نامه ی اساتید و قبول شدن در آزمون های آزمون GRE و GMAT دارد.
بورسیه های دور ه ی دکتری در این کشور عبارتند از :
vanier Canada graduate scholarship: که میزان دریافت آن بسته به نظر استاد راهنما می باشد.
trudeau foundation doctoral scolarships: بورسیه ای تا سقف ۶۰۰۰۰ دلار در این دوره است که فقط به ۱۵ دانشجوی خارجی تعلق می گیرد.

بورسیه ی مهندسی مکانیک در دانشگاه های ایتالیا

بورسیه ی مهندسی مکانیک در خارج از کشور در دانشگاه های ایتالیا در تمام دوره های دانشگاهی به دانشجو تعلق خواهد گرفت. بورسیه های تحصیلی در کشور ایتالیا به سه میزان ۱۰۰۰۰ و ۵۰۰۰ و ۱۳۴۰۰ یورو به دانشجویان پرداخت می شود.
بورسیه ی ۱۳۴۰۰ یورویی فقط مختص دانشجویان دکتری می باشد و اما بورسیه ی ۱۰۰۰۰ یورویی برای پوشش کامل شهریه وتمام هزینه های زندگی است، و مبلغی را نیز اضافه دارد و اما شهریه ی ۵۰۰۰ یورویی علاوه بر اینکه شهریه ی دانشگاه را پوشش می دهد، مبلغ اندکی نیز برای تامین هزینه های دیگر دانشجو از آن باقی می ماند.
آخرین ویرایش: ۱۳۹۹/۰۷/۱۴
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021

نظرات شما در مورد این مقاله

 1. Farzad گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشید من لیسانس مهندسی مکانیک جامدات با معدل ١۴/۵ دارم از دانشگاه ازاد خمینی شهر اصفهان و در حال حاضر ٣٠ سالمه تصمیم گرفتم برای ارشد طراحی صنعتی از دانشگاه های آلمان و امریکا پذیرش بگیرم با فاند زباننم فول هستش استعداد خارق العاده ای در طراحی داخلی و خارجی اتومبیل دارم لطفا راهنمایی کنین

  • کارشناس 102 گفت:

   امکان پذیره لطفا تماس بگیرید تا دقیق تر راهنمایی بشید و رزومه کامل تری از شما داشته باشیم

 2. مسعود گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشی من دیپلم مکانیک دارم و میخواستم برای شرایط بورسیه رشته مکانیک راهنمایم کنید مرسی تشکر

  • خانم مهدی پور گفت:

   سلام دوست عزیز،
   برای این امر ما به اطلاعات بیشتر از شما و وضعیت تحصیلی تون داریم.
   ممنون میشم تماس بگیرید تا کارسناسان ما راهنماییتون کنن.

 3. زهرا غریب گفت:

  سلام،وقت بخیر
  من دانشجوی کارشناسی مهندسی مکانیک دانشگاه امیرکبیر هستم و میخواستم بیشتر از شرایط اپلای ارشد و دکترا در دانشگاههای رنک دنیا مثل سوییس و کانادا و آمریکا مطلع بشم 🙇‍♀️

  • کارشناس اعزام دانشجو 104 گفت:

   سلام دوست عزیز
   برای آمریکا اقدامی نداریم
   لطف کنید اطلاعات بیشتری درباره ی خودتون بدید تا بتونیم کمکتون کنیم .

مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021