لیگال اپلای پایگاه اطلاع رسانی موسسات مهاجرتی مجاز و رسمی

بهترین دانشگاه های آلمان

بهترین دانشگاه های آلمان

آلمان به عنوان یکی از جذابترین کشورها در زمینه ی تحصیل در دنیا شناخته شده است. کشور آلمان به دلیل حمایت از تحصیل و آموزش و ارائه آن ها به صورت رایگان مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است. با گذشت زمان و بیشتر شدن رشته های متنوع به زبان انگلیسی؛ راه برای کسانی که در مقطع ارشد قصد ادامه ی تحصیل در کشور آلمان را دارند آسان تر می شود، اما برای یافتن کار و ارتباط برقرار کردن با مردم این کشور بهتر است زبان آلمانی را فرا گرفته باشید. جالب است بدانید بهترین دانشگاه های آلمان همچنین بهترین دانشگاه های دنیا نیز می باشند.

شرایط کشور آلمان برای تحصیل چنان مطلوب و متنوع است که هر شخصی می تواند رشته ی مورد علاقه ی خود را در بهترین دانشگاه های آلمان بخواند. همچنین بیشتر دانشگاه ها مورد تایید وزارت علوم می باشند.

سوالاتی که اکثر متقاضیان از ما دارند:

در این مقاله سعی می شود این سوالات شما پاسخ  داده شود با ما همراه باشید.

تحقیقات QS جهت رتبه ‌بندی دانشگاه‌های جهان در سال ۲۰۱۷-۲۰۱۶ نشان می‌دهد که ۴۳ دانشگاه آلمان در میان بهترین دانشگاه‌های جهان قرار دارند که از میان آنها ۱۵ دانشگاه در فهرست ۲۵۰ دانشگاه برتر جای دارند. که هرکدام از این دانشگاه ها را نام برده و توضیحات مختصری به شما می دهیم تا بتوانید با انتخابی درست تحصیل خود را در شرایطی عالی انجام دهید. در ادامه بهترین دانشگاه های آلمان را معرفی می کنیم:

دانشگاه فریه برلین

این دانشگاه که یکی از بهترین دانشگاه‌های تحقیقاتی آلمان و بزرگ‌ ترین دانشگاه از چهار دانشگاه تحقیقاتی برلین است، در نظر دارد در آینده‌ای نزدیک یک‌ سوم از جمعیت دانشجویان خود را از میان دانشجویان بین‌المللی انتخاب کند. دانشگاه فریه برلین در رتبه ‌بندی کیو اس که هرساله بهترین دانشگاه‌ های جهان را در فهرست سالانه خود منتشر می‌کند، در رتبه ۸۷ دنیا قرار گرفته است و در رشته‌های هنر، علوم انسانی و علوم اجتماعی یکی از بهترین‌ها در جهان شناخته می‌شود. این دانشگاه در کشورهای ایالت متحده، بلژیک، روسیه، مصر، چین و هندوستان فعالیت می کند، که به ارتباط با دانشگاه‌ های این کشورها و جذب دانشجویان مستعد این کشورها مبادرت می ‌ورزند.دانشگاه فریه برلین دارای چندین دانشکده است که شامل:

دانشکده زیست شناسی، شیمی داروسازی:

این دانشکده به ۳ بخش یا همان موسسه تقسیم می شود. موسسه ای که به گیاه شناسی مولکولی، میکروب شناسی، بیولوژی اعصاب  و فرایند زیست محیطی و تنوع زیستی می پردازد، موسسه ی زیست شناسی است. موسسه ی شیمی و بیوشیمی به پژوهش بر شکل گیری ساختاری، عملکرد و واکنش شیمیایی متمرکز شده است. این موسسه و همچنین موسسه ی داروسازی از بزرگترین مراکز آموزش داروسازی در آلمان هستند.

دانشکده علوم زمین شناسی:

این دانشکده به موسسه علوم جغرافیایی، علوم زمین شناسی و موسسه هوا شناسی تقسیم شده است. تحقیقات به طور عمده بر فرآیندهای بیولوژیکی که درون زمین اتفاق می افتد تمرکز دارد.

دانشکده پزشکی :

بخش مشترک با دانشگاه برلین هومبولت که در حال حاضر یکی از بزرگترین بیمارستان های دانشگاهی در اروپا می باشد. از دیگر دانشکده های این دانشگاه  می توان به دانشکده فلسفه و علوم انسانی، آموزش و پرورش و و روان شناسی، علوم ریاضی و کامپیوتر، دانشکده دامپزشکی، حقوق، تاریخ و مطالعات فرهنگی، فیزیک، سیاسی و علوم اجتماعی  و . . . اشاره کرد.

دانشگاه هومبولت برلین

دانشگاه هومبولت با نام آلمانی Humboldt-Universität zu Berlin در سال ۱۸۰۹ تأسیس شده است. در ابتدا این دانشگاه در رشته های قانون، پزشکی، الهیات و فلسفه آغاز به کار کرد ولی رفته رفته به دانشکده های این دانشگاه اضافه شد. که امروزه این دانشکده ها را شامل می شود :

باید به شما بگوییم که بیش از ۱۰ درصد از جمعیت دانشجویان دانشگاه هومبولت که یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های برلین است را دانشجویان بین‌المللی تشکیل می‌دهند. در سال ۲۰۱۳- ۲۰۱۲ این دانشگاه در فهرستی که برای رده ‌بندی بهترین دانشگاه‌های آموزش عالی جهان منتشر کرد، رتبه ۹۹ ام دنیا را به خود اختصاص داد. براساس رتبه بندی QS در سال ۲۰۲۰ دانشگاه هومبولت در رتبه ی ۱۲۰ در دنیا و رتبه ی چهارم در آلمان را کسب کرده است. و بر اساس رتبه بندی تایمز جز ۷۴ دانشگاه برتر جهان است.

هومبولت یکی از دانشگاه های آلمان با تمرکز ویژه بر روی تحقیقات است که مشهورترین اساتید جهان در رشته‌های تاریخ علم، اقتصاد کمی و هواشناسی و تغییرات آب و هوایی را در خود جای داده است. دانش آموختگان بنام این دانشگاه شامل هگل، آلبرت انیشتن، ماکس پلانک و فیلسوفی چون فردریش شلینگ در این دانشگاه تحصیل کرده اند. این دانشگاه یکی از بهترین دانشگاه‌های آلمان برای دانشجویان متقاضی به تحقیقات علمی است زیرا تا به حال برنده ی ۲۹ جایزه ی نوبل بوده است. برای ورود به این دانشگاه همچون دانشگاه های دیگر آلمان تسلط به زبان آلمانی الزامی است و برای پذیرش این دانشگاه باید دارای دیپلم ۱۲ ساله باشید و در کنکور سراسری ایران قبول شده باشید.

دانشگاه فنی مونیخ

دانشگاه فنی مونیخ یا TUM با رتبه ۵۳ ام بهترین جایگاه از میان دانشگاه‌های آلمان را در فهرست رتبه‌ بندی بهترین دانشگاه‌های جهان به خود اختصاص داده است. این دانشگاه دارای ۱۳ جایزه ی نوبل و ۱۸ جایزه ی لیدیبنیتس است که به دانشمندان این دانشگاه اهدا شده است. نکته ی حائز اهمیت این دانشگاه شرایط مناسب ان برای تحصیل است و با هزینه ی بسیار پایینی که دارد به راحتی می توان به تحصیل پرداخت.

این دانشگاه هم‌اکنون ۱۶ درصد از جمعیت دانشجویان خود را از دانشجویان بین‌المللی پذیرفته است.طبق آمار بدست آمده ۹۷ درصد از دانشجویان پس از تحصیل به فاصله‌ی ۱ سال کار خواهند داشت. یعنی شما به نوعی در حال یک سرمایه گذاری بلند مدت برای آینده ی خود هستید. دانشگاه  فنی مونیخ در زمینه‌های فنی، همچون رشته‌های مهندسی شهرت و اعتبار خاصی دارد. این دانشگاه همچنین با بهترین دانشگاه‌های سرتاسر اروپا و آسیا همکاری‌های علمی بسیار قوی دارد.

دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ

دانشگاه لودویگ با نام آلمانی Ludwig-Maximilians-Universität München یکی از بزرگترین و برترین دانشگاه های آلمان به شمار می آید. این دانشگاه یکی از قدیمی ترین دانشگاه های آلمان بوده که در سال ۱۴۷۲ در قلب شهر مونیخ تاسیس شده است. این دانشگاه که به اختصار LMU نامیده می شود در رتبه بندی QS رتبه ی ۶۰ ام را به خود اختصاص داده است و پس از دانشگاه فنی مونیخ و هایدلبرگ در رتبه ی سوم قرار گرفته است. این دانشگاه دارای قدمت طولانی بوده و یکی از مراکز تحقیقاتی و پژوهشی اروپا به شمار می آید که بیش از ۵۰۰ سال فعالیت علمی و تحقیقاتی داشته است.

از زمان تأسیس این دانشگاه تا به حال افراد زیادی در این مراکز مشغول به تحصیل بودند. شاید برای شما جالب باشد که دانش آموختگان سرشناس این دانشگاه را بدانید. افرادی همچون آدولف هیتلر، فریدون فرخزاد، محمد اقبال لاهوری، ورنر هایزنبرگ و ماکس پلانک در این دانشگاه تحصیل کردند.  ۱۵ درصد از دانشجویان این دانشگاه را دانشجویان بین المللی تشکیل می دهند. این دانشگاه طیف وسیعی از موضوعات و رشته های علمی را ارائه می دهد و در بیش از ۱۰۰ رشته فعالیت می کند و کلاس های زبان آن به ویژه در رشته های بازرگانی، روانشناسی، مدیریت و فیزیک در حال افزایش است.

دانشگاه هایدلبرگ

دانشگاه هایدلبرگ با نام کامل روپرشت-کارلز هایدلبرگ به آلمانی Ruprecht-Karls-Universität Heidelberg است . این دانشگاه که در سال ۱۳۸۶ میلادی بنا شده، از برجسته ترین دانشگاه آلمان محسوب می شود. این دانشگاه با رتبه ۵۵ ام بهترین دانشگاه‌های دنیا، یکی از قدیمی‌ترین و معتبرترین دانشگاه‌های اروپای غربی به شمار می‌رود. رشته‌های علوم پایه این دانشگاه از سایر رشته‌های آن نیز وضعیت بهتری دارند به طوریکه دانشکده های پزشکی این دانشگاه جز بهترین دانشکده های پزشکی در اروپا و دنیا به حساب می آید. ۲۰درصد جمعیت دانشجویان این دانشگاه را دانشجویان بین‌المللی که از ۱۳۰ کشور جهان گرد هم آمده‌اند، تشکیل می‌دهند. هم‌چنین حدود یک‌سوم دانشجویان دکتری در این دانشگاه از دانشجویان بین‌المللی هستند.

به خاطر داشته باشید که اغلب دوره‌های تحصیلی در این دانشگاه به زبان آلمانی ارائه می‌شوند بنابراین اگر قصد ادامه تحصیل در دانشگاه هایدلبرگ را دارید باید به زبان آلمانی تسلط کافی داشته باشید. طیف وسیعی از رشته های تحصیلی مختلف در مقاطع تحصیلی متفاوت در این دانشگاه ارائه می شود. این دانشگاه شامل دانشکده های متنوعی است از جمله : دانشکده الهیات، دانشکده حقوق، دانشکده فلسفه، دانشکده زبان های مدرن، دانشکده اقتصاد و علوم اجتماعی، علوم زیستی، دانشکده شیمی و زمین شناسی، دانشکده فیزیک و اختر شناسی و …

دانشگاه بین‌المللی شیلر

دانشگاه بین‌المللی شیلر، با پردیس‌های متعدد در اروپا و آمریکا یک دانشگاه بین‌المللی به معنای واقعی است. در سال ۱۵۵۸ تأسیس شده و جز ۱۰ دانشگاه قدیمی جهان است. پردیس اصلی این دانشگاه در ایالت فلوریدا آمریکا واقع شده است. اما قدیمی‌ترین و بزرگ ‌ترین پردیس این دانشگاه در هایدلبرگ آلمان قرار دارد. براساس رتبه بندی QS این دانشگاه جز رتبه ی ۳۶۳ در بین دانشگاه های آلمان هستند. این دانشگاه در ابتدا برای دانشجویان آمریکایی که قصد ادامه تحصیل در کشور آلمان را داشتند، تأسیس شد. در حال حاضر دانشجویانی از ۱۰۰ کشور جهان در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند.

سیستم آموزشی این دانشگاه کاملا مطابق با سیستم آموزشی ایالات‌متحده است و مدرک تحصیلی اخذ شده در این دانشگاه مورد تأیید وزارت علوم ایالات‌متحده قرار می‌گیرد. تمامی کلاس‌ها و دوره‌های آموزشی این دانشگاه به زبان انگلیسی بوده و بیش‌تر آموزشی مبتنی بر کار، در دستور کار این دانشگاه قرار دارد، که شامل دوره‌های دو ساله و چهارساله می‌شود.

 فورت وانگن

فورت وانگن یا به اختصار HFU دانشگاهی کوچک واقع در ایالت بادن- وورتمبرگ است.  این دانشگاه روی علوم کاربردی تمرکز بیشتری دارد. با وجود وسعت کم، این دانشگاه در زمینه مدیریت بازرگانی بین‌المللی در رتبه دوم آلمان قرارگرفته است. و در رشته‌های مهندسی و علوم کامپیوتر اعتبار خاصی دارد. در دانشگاه فورت وانگن ۱۳ درصد از دانشجویان را دانشجویان بین‌المللی تشکیل داده‌اند. از لحاظ رضایت دانشجویان بین‌المللی  این دانشگاه در رتبه اول کشور قرار گرفته است. این دانشگاه با بیش از ۱۰۰ دانشگاه معتبر بین‌المللی همکاری‌های نزدیک علمی دارد.

 

آخرین ویرایش: ۱۳۹۹/۰۶/۳۰
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021

نظرات شما در مورد این مقاله

مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021