لیگال اپلای پایگاه اطلاع رسانی موسسات مهاجرتی مجاز و رسمی

بهترین دانشگاههای چک

بهترین دانشگاههای چک

بهترین دانشگاههای چک : تحصیل در کشور جمهوری چک، امروزه به عنوان مقصد تحصیلی، مورد توجه دانشجویان بین المللی از سراسر دنیا قرار گرفته است.
دانشگاه های این کشور دارای اعتبار بین المللی بوده و مدارک اخذ شده از آنها مورد تایید کشورهای بسیاری قرار گرفته است.

به گونه ای که در حال حاضر، دانشجویان خارجی زیادی، از کشورهای مختلف در حال تحصیل در دانشگاه های این کشور در رشته های مختلف هستند. در برخی دانشگاه های آن، که عنوان بهترین دانشگاه های چک را دریافت کرده اند، کیفیت آموزشی بسیار بالاست.

تحصیل در بهترین دانشگاه ای چک، معمولا به زبان ملی آن کشور یعنی زبان چکی صورت می گیرد. اما با این وجود برنامه های آموزشی به زبان های متفاوت دیگر نیز، در واحد های آموزش عالی این کشور ارائه می شوند.

در ادامه ی مطلب به معرفی چند واحد دانشگاهی در این کشور، به عنوان بهترین دانشگاه های چک پرداخته خواهد شد.

 

بهترین دانشگاههای چک :

معرفی دانشگاه چالز:

اولین دانشگاه این کشور، که در شمار بهترین دانشگاه های چک قرار گرفته است دانشگاه چالز می باشد.
این واحد آموزشی با داشتن قدمتی زیاد، در رتبه بندی QS حائز رتبه ی ۳۱۴ شده است. دانشگاه چالز، بزرگترین دانشگاه در کشور چک می باشد که حدود ۴۳۰۰۰ دانشجو در آن، مشغول ادامه ی تحصیل هستند. این دانشگاه با داشتن ۱۷ دانشکده در رشته های مختلف علوم پزشکی، داروسازی، مهندسی و هنر و… در حال فعالیت است.

تحصیل در دانشگاه چالز، به زبان چکی، انگلیسی و نیز سایر زبان های دیگر در رشته های متنوع امکان پذیر است. این دانشگاه در شهر پراگ، که پایتخت کشور چک نیز می باشد، قرار دارد.

 

معرفی دانشگاه فنی– مهندسی چک:

این واحد یک مرکز تحقیقاتی قدیمی و قوی در کشور چک می باشد و دارای عنوان قدیمی ترین دانشگاه فنی– مهندسی در این کشور است. این دانشگاه دارای ۲۲۰۰۰ دانشجوی مشغول به تحصیل در ۸ دانشکده می باشد. دانشگاه فنی-مهندسی در رتبه بندی QS در جایگاه ۴۹۱ قرار گرفته است.

 

معرفی دانشگاه ماساریک:

سومین دانشگاه در میان بهترین دانشگاه های چک می باشد. این دانشگاه واقع در شهر برنو است و به عنوان یکی از برترین مراکز آموزش و تحقیقات در سطح اروپا نیز شناخته می شود. دانشگاه علوم پزشکی ماساریک دومین دانشگاه بزرگ ملی در جمهوری چک و مهم ترین دانشگاه در موراویاست. متقاضیان رشته های پزشکی در این دانشگاه نیازمند سپری کردن ۶ سال تحصیلی می باشند که تحصیل به زبان چکی کاملا رایگان و به زبان انگلیسی ، هزینه در بر دارد.

 

معرفی دانشگاه صنعتی برنو:

این دانشگاه با داشتن ۲۳۰۰۰ دانشجوی مشغول به تحصیل در ۸ دانشکده و ۳ واحد آموزشی دیگر منشعب از دانشگاه، در میان ۶۵۰ دانشگاه برتر بر اساس رتبه بندی QS قرار گرفته است .

 

معرفی دانشگاه پالاکی:

چهارمین و آخرین دانشگاه در فهرست بهترین دانشگاه های چک می باشد که در سال ۱۵۷۳ در شهر اولوموتس بنا نهاده شد. از لحاظ قدمت، این واحد آموزشی دومین دانشگاه قدیمی در این کشور می باشد. دانشگاه فوق با داشتن ۲۵۰ برنامه تحصیلی در دوره ی تحصیلات دانشگاهی، در شمار بهترین دانشگاه های چک، قرار می گیرد و تعداد دانشجویان این واحد آموزش عالی در حدود ۲۳۰۰۰ نفر برآورد شده است. زبان اصلی آموزش در دانشگاه فوق، زبان چکی است. اما با سایر زبان های خارجی دیگر نیز، برنامه های آموزشی ارائه می شوند تا دانشجوی بین المللی امکان ادامه تحصیل در این واحد دانشگاهی را داشته باشد.

آخرین ویرایش: ۱۳۹۹/۰۲/۱۰
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021

نظرات شما در مورد این مقاله

مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021