لیگال اپلای پایگاه اطلاع رسانی موسسات مهاجرتی مجاز و رسمی

بهترین دانشگاههای مجارستان

بهترین دانشگاههای مجارستان

بهترین دانشگاههای مجارستان : کشور مجارستان یکی از کشور های اروپایی است که عضو اتحادیه اروپا است. پایتخت این کشور شهر بوداپست می باشد که یکی از زیباترین شهر های اروپا به حساب می آید. واحد پول کشور مجارستان فورینت است. هزینه زندگی و تحصیل در این کشور پایین است و همه ساله دانشجویان بسیاری از سراسر دنیا تحصیل در بهترین دانشگا های مجارستان را انتخاب می نمایند.

 

بهترین دانشگاههای مجارستان

کشور مجارستان به دلیل اینکه جزء کشور های اتحادیه اروپا می باشد و دانشگاه های با قدمت و معتبری که دارد همواره یکی از مقاصد انتخابی دانشجویان خارجی برای ادامه تحصیل بوده است. از مزایای تحصیل در دانشگاههای مجارستان می توان به زبان تحصیل به انگلیسی در اکثر دانشگاههای آن که امکان گذراندن کورس زبان در دانشگاه ها است، اعتبار و درجه علمی دانشگاههای کشور مجارستان، کیفیت بالای آموزش، هزینه های تحصیلی وزندگی معقول و مناسب اشاره نمود.

علاوه بر این ها، ۴ دانشگاه علوم پزشکی که جزء بهترین دانشگا های مجارستان می باشد و یک دانشگاه فنی مهندسی مجارستان که مورد تایید وزارت علوم ایران نیز هستتند و دانشجویان ایرانی می توانند با اطمینان خاطر در این دانشگاه ها به ادامه تحصیل مشغول گردند.

 

بهترین دانشگا های مجارستان

از دانشگا های معتبر که جزء بهترین دانشگا های مجارستان می باشد می توان به دانشگاه بین المللی فنی و مهندسی بوداپست– دانشگاه فنی و مهندسی میشکولس

کالج بین المللی بوداپست– دانشگاه علوم پزشکی سملوایز– دانشگاه علوم پزشکی آلبرت سنت جورجی در سگد– دانشگاه علوم پزشکی پچ- دانشگاه اتوش لورند در بوداپست– دانشگاه دامپزشکی سنت اشتوان در بوداپست– کالج مک دنیل بوداپست– دانشگاه علوم پزشکی دبرسن و … نام برد. دانشجویان بسیاری از سراسر دنیا بسته به رشته های ارائه شده در این دانشگاه ها تحصیل در یکی از آن ها را برمی گزینند.

 

بهترین-دانشگاههای-مجارستان

شهریه بهترین دانشگا های مجارستان در انواع رشته های تحصیلی

دانشگا ه بین المللی فنی و مهندسی بوداپست یکی از معروف ترین و بهترین دانشگاههای مجارستان در ارائه رشته های فنی مهندسی می باشد. در این دانشگاه دروس به ۶ زبان زنده دنیا از قبیل انگلیسی– آلمانی– فرانسوی- ایتالیایی– روسی و مجار آموزش داده می شود.

شهریه این دانشگاه در مقطع کارشناسی در حدود ۶۰۰۰ یورو در سال و در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری در حدود ۷ تا ۹ هزار یورو سالیانه می باشد که در مقاطع بالا امکان اخذ فاند تحصیلی را دارد. یکی دیگر از دانشگاههای معتبر مجارستان دانشگاه فنی و مهندسی میشکولس است که در آن رشته های فنی و مهندسی و موسیقی و هنر و حقوق تدریس می گردد. شهریه این دانشگاه در مقطع کارشناسی ۶۰۰۰ یورو و در کالج پیش دانشگاهی ۵۰۰۰ یورو در سال می باشد.

کالج بین المللی بوداپست از معتبر ترین کالج های اروپایی است که برگزار کننده دوره های پیش دانشگاهی و آماده سازی برای پیش پزشکی و اقتصاد می باشد. شهریه این کالج برای دوره یک ساله در حدود ۶۰۰۰ یورو می باشد. دانشگاه علوم پزشکی سملوایز از قدیمی ترین و معتبرترین دانشگا های اروپا است. این دانشگاه مورد تایید وزارت علوم ایران می باشد.

زبان تحصیل در این دانشگاه انگلیسی یا آلمانی است. شهریه رشته های تربیت بدنی دانشگاه سملوایز در حدود ۵ تا ۷ هزار یورو، در رشته پرستاری و مامایی ۷۰۰۰ یورو در سال، در رشته پزشکی سالانه ۱۶۰۰۰ تا ۱۸۰۰۰یورو و شهریه رشته دندانپزشکی این دانشگاه در حدود ۱۸۰۰۰دلار است. همچنین برای رشته داروسازی دانشجویان بایستی سالانه ۱۰۰۰۰ یورو به این دانشگاه برای تحصیل پرداخت نمایند.

دانشگاه علوم پزشکی آلبرت سنت جورجی در سگد در شهر کوچکی به نام سگد قرار دارد. زبان تحصیل در این دانشگاه انگلیسی و مجارستانی می باشد. شهریه رشته های پزشکی در دانشگاه علوم پزشکی سگد ۱۶۰۰۰ دلار، در رشته دندانپزشکی نیز ۱۶۰۰۰ دلار و شهریه رشته های داروسازی این دانشگاه حدود ۱۰۰۰۰یورو است. در دیگر دانشگاههای معتبر مجارستان میزان شهریه پرداختی دانشجویان با توجه به رشته تحصیلی متفاوت می باشد.

آخرین ویرایش: ۱۳۹۹/۰۴/۱۱
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021

نظرات شما در مورد این مقاله

مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021