لیگال اپلای پایگاه اطلاع رسانی موسسات مهاجرتی مجاز و رسمی

ویژگی های برجسته

مدارک مورد نیاز

در خواست مشاوره
برای یافتن کار در اسپانیا باید زبان اسپانیایی را بیاموزید:

ابتدا باید بدانید که بدون دانش زبان اسپانیایی احتمال یافتن کار برای شما در بازار مشاغل به ۱% نزول خواهد کرد و مجبور می ­شوید به مشاغل «فقط مهاجرین» رو بیاورید. حتی یک معلم زبان انگلیسی، خدمتکاری در بار ایرلندی یا مهاجری که در یک شرکت چندملیتی کار می ­کند لازم است دست­کم اندکی زبان اسپانیایی صحبت کند تا بتواند کاملاً به وظایف شغلی خود عمل نماید. ولی نگران نباشید، پس از فقط ۳ تا ۶ ماه اقامت در اسپانیا می­توانید مهارت­ های ارتباطی خود را به سطحی برسانید که با اعتماد­به ­نفس در مصاحبه­ ها شرکت کنید.تحقیقات خود را به مشاغل «فقط انگلیسی زبان» محدود نکنید و از حداکثر مهارت­های زبانی خود بهره ببرید. از حداکثر تجربه ­های خود بهره ببرید و اگر سوابقی ندارید تحصیلات خود را در اسپانیا تکمیل کنید.این مورد با دو توصیه­ ی نخست در یک راستا قرار دارد. فرض کنیم که شما سه سال تجربه مشاوره در امر مدیریت دارید ولی چیزی از شیوه اسپانیایی نمی ­دانید. از نهایت تجربه ­های خود بهره ببرید و نمونه کاری (portfolio) تهیه کنید که با رزومه سایر متقاضیان اسپانیایی که به همان روش سنتی رزومه خود را تهیه کرده­ اند تمایز داشته باشد. پورتفولیو بهترین روش برای نشان دادن مهارت­ های شما در حل کردن مسائل است، نمونه ­ی بخصوصی از ارزش هایی که می ­توانید برای محیط اسپانیایی به ارمغان بیاورید. اگر هیچ سابقه و تجربه­ ای ندارید توصیه می­ کنیم که حداقل بخشی از تحصیلات خود را در اسپانیا تکمیل کنید. این گزینه ­ی بسیار خوبی است زیرا توجه کارفرمایان بیشتری را به سوی خود جلب خواهید کرد.بیشتر کارفرمایان ممکن است از شما بپرسند: چرا در اسپانیا زندگی می­کنید؟ آیا عضوی از خانواده­ی شما در این کشور زندگی می­کند؟ بسیاری از مردم باور نمی­کنند که بدون هیچ دلیل شخصی به اسپانیا آمده باشید. ناراحت ­کننده به نظر می­ رسد ولی مطمئن باشید که چاره ­ای نخواهید داشت جز اینکه کارفرما را مجاب کنید فقط برای آفتاب گرفتن و تفریح به اسپانیا نیامده ­اید.

  • بهترین منبع جست­وجوی کار در اسپانیا:

  • اگر به مشاغل مخصوص مهاجرین علاقمند هستید می ­توانید به بنگاه­ های کاریابی نظیر وب­سایت Michael Page، Randstad و Manpower رجوع کنید.

  • در گروه­ های موجود در com و www.meetup.com جست­وجو کنید. برنامه ­های شبکه ­ای بسیاری در مادرید برای خارجی­ ها یا محلی­ ها وجود دارد. برای برقراری ارتباط با کارآفرینان و متخصصین خارجی در مادرید در برنامه ­هایGuiripreneur یا GuiriBusiness شرکت کنید.

  • برای شکار کار راهنمای کامل اکسپتیکا در مورد کاریابی در اسپانیا را مطالعه کنید:

  • http://www.expatica.com/es/employment/Work-in-Spain-Finding-a-job-in-Spain_101462.html

این راهنمای ضروری کاریابی در اسپانیا شامل اطلاعاتی در مورد بازار کار کنونی، مجوز کار اسپانیایی و محل­ه ای مختلف یافتن کار است.اگر شما مهاجری در جست­وجوی کار در اسپانیا هستید، باید متذکر شویم که تعداد مشاغل مناسب انگشت­ شمار و تعداد کارجویان بسیار زیاد است. ولی اگر بدانید که در کجا به دنبال کار باشید یافتن کار در اسپانیا ممکن خواهد شد بخصوص برای افرادی که تخصص­ های ویژه ­ای دارند. در اسپانیا بسیاری از مردم از روش­های غیررسمی نظیر ارتباطات و شبکه ­ای بخصوص در شرکت­های کوچک تا متوسط موفق به یافتن شغل می­ شوند؛ بنابراین نباید جست­وجوی خود را به آژانس ­ها و تبلیغات محدود کنید: فعال باشید و خود فرصت­ ها و ارتباطات لازم را بیابید.

اکنون اطلاعات لازم برای جست­وجوی کار در اسپانیا را در اختیار شما می­گذاریم:

  • بازار کار کنونی اسپانیا: نرخ بیکاری، کمبود شغل، فرهنگ کاری اسپانیایی، حداقل دستمزد

  • قوانین برای مهاجرین شاغل در اسپانیا: مهاجرت و مجوز کار، اعتبار مدارک تحصیلی خارجی

  • مشاغل در اسپانیا: وب­سایت­ های مشاغل، آژانس­های استخدامی، شبکه­ های کسب­ و کار

  • درخواست کار: تهیه یک رزومه­ ی اسپانیایی و نکات مصاحبه

میانگین ساعت کاری تمام وقت در طول یک هفته بیش از ۴۰ ساعت است که ۹ صبح شروع کار و ۸ شب پایان کار محسوب می­ شود و دارای یک وقت استراحت و ناهار طولانی بین ساعت ۲ تا ۴ ظهر در برخی شرکت ­ها است. گفت­وگوی کاری پس از نوشیدن قهوه شروع می­ شود و وقت ناهار زمانی است برای استراحت و برقراری ارتباط با همکاران و گاهی ممکن است به­ جای صرف ناهار به کار خود ادامه دهید و بعد به خانه بازگردید. بااین­حال در شرکت­های بزرگ و چند ملیتی بخصوص در شهرهای بزرگی نظیر مادرید و بارسلونا احتمالاً طبق برنامه ساعت کاری معمولی و وقت استراحت یک ساعتی برای ناهار کار خواهید کرد. شرکت­ ها هنوز به ساختارهای سلسله­ مراتبی و تصمیمات استراتژیکی گرایش دارند. جلسات برای تبادل اطلاعات یا دادن راهکار برگزار می ­شوند و برای رسیدن به توافق و اجماع نیستند.برقراری ارتباط با همکاران و ایجاد اعتماد در محیط کار بسیار مهم است. فردگرایی به کار گروهی ترجیح داده می­ شود. از سوی دیگر تواضع و فروتنی کارمندان بیش از گستاخی و ابراز وجود تحسین می شود.پس از بحران اقتصادی دستمزدها در اسپانیا تقریباً در همه­ ی بخش­ ها و بخصوص بخش دولتی تحت تأثیر قرار گرفتند. ولی در حال حاضر با رشد اقتصادی دستمزدها نیز بخصوص در بخش خصوصی و تجارت الکترونیک، گردشگری، مهندسی، خرید و فروش و ساخت و ساز رو به افزایش هستند. در سال ۲۰۱۶، وزارت کار و تأمین اجتماعی حداقل حقوق را به ۶۵۵۲۰ یورو ماهانه یا ۲۱۸۴ یورو دستمزد روزانه افزایش داد.

شما متقاضیان گرامی جهت بررسی شرایط کاری و شرایط مهاجرتی خود از طریق کار، می توانید با کارشناسان و همکاران ما در ارتباط باشید مشاورین ما در کوتاه ترین زمان ممکن، آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان خواهند بود.

نظرات شما در مورد این مقاله

مطالب مرتبط بیشتر

بررسی شرایط اخذ ویزای کار اسپانیا
اقامت و ویزای کار در لهستان
خود اشتغالی با اقامت دائم در کانادا
خرید بیزینس و سرمایه گذاری با اقامت – کانادا
ویزای جست و جوی شغلی در آلمان (Visum zur Arbeitsplatzsuche)
مدرس زبان- کار و اقامت کانادا
کارت آبی اتحادیه اروپا
وکلا -کار و اقامت در کانادا
رشته های مهندسی در آلمان و کانادا
فارغ التحصیلان فنی وحرفه ای-کارو اقامت درکانادا
کار پرستاری در کانادا
ویژه فارغ التحصیلان IT – کار و اقامت در هامبورگ
ویژه آرایشگران -کارو اقامت در کانادا
کاریابی بین المللی ۸۸۲۸۸۲۱۱
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021