لیگال اپلای پایگاه اطلاع رسانی موسسات مهاجرتی مجاز و رسمی

ارز دانشجویی

اطلاعیه جدید سازمان امور دانشجویان در خصوص شرایط ثبت نام ارز دانشجویی اعلام شد

طبق بخشنامه بانک مرکزی مبنای نرخ ارز درخصوص حواله های ارزی، نرخ ارز حواله مندرج در سامانه معاملات الکترونیکی ارز (ETS) و در مورد اسکناس، نرخ ارز اسکناس مندرج در سامانه مذکور است و ارز دانشجویی صرفاً در بازه زمانی ۹۷/۰۷/۰۱ تا ۹۷/۱۲/۲۹ از مهر تا اسفند ۱۳۹۷ تعلق می گیرد.

باتوجه به تغییر سامانه ارزی از سامانه مشارکت دانشجویی (نشا) به سامانه جامع دانشجویی (سجاد)، کلیه دانشجویان متقاضی در مرحله اول در سامانه جدید (سامانه سجاد) ثبت نام کرده و در مرحله بعدی درخواست ارز دانشجویی نمایند.

طبق بخشنامه بانک مرکزی، ارز دانشجویی به مقاطع دکتری، کارشناسی ارشد تعلق می گیرد و برای مقطع کارشناسی، تنها دانشجویانی که شروع به تحصیل آنها قبل از ۹۷/۰۲/۳۱ بوده است، می توانند درخواست کنند.

شایان ذکر است سازمان امور دانشجویان فقط موظف به تأیید وضعیت تحصیلی دانشجویان بوده و مراحل و ضوابط پرداخت ارز (نوع، میزان و نرخ) براساس دستورالعمل های بانک مرکزی بر عهده بانک های عامل است.

با توجه به اینکه کلیه فرآیندها و خدمات به صورت غیر حضوری و از طریق سامانه انجام می شود، نیازی به مراجعه حضوری نیست.

متقاضیان می توانند از تاریخ ۹۷/۰۸/۱۹ فرمهای لازم به همراه مدارک مورد نیاز را تکمیل و در سامانه سجاد به آدرس Portal.saorg.ir بارگذاری نمایند.

سقف پرداخت ماهیانه ارز دانشجویی در سال ۹۸ ، ۱۰۰۰ دلار می باشد و در شش ماهه نخست سال ۹۸ به هر دانشجوی متقاضی دریافت ارز دانشجویی، شش هزار دلار برای شش ماه پرداخت می شود . در صورتی که دانشجو به همراه خانواده خود مشغول به تحصیل در خارج از کشور باشد برای هر عضو خانواده ماهیانه حداکثر ۵۰۰ دلار یا معادل آن به بقیه ارز‌ها تعلق خواهد گرفت.

آخرین ویرایش: ۱۳۹۹/۰۳/۲۴
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021

نظرات شما در مورد این مقاله

مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021